[Katowice; 23.08.]EURO Szybki Goblin vol.12 w SS HQ

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Katowice; 23.08.]EURO Szybki Goblin vol.12 w SS HQ

Post autor: Glonojad »

Akurat nie Tobie odpisywałem :p

Ja w każdym razie chętnie w cos fanowskiego bym pogeal, byle mialo sens - a nie,ze Bretonnia, na takim etc majaca +100 pkt i zero ograniczen w wystawieniu, dostaje na dzień dobry 10-15% drozsze jednostki (a widziałem takie propozycje w sieci, widzialem). Choc oczywiscie brak losowych szarz i pierwszenstwo ataku dla szarzujacego przywracaja rycerstwu (zwlaszcza ludzkiemu) poprzednie atuty.

A, no i oczywiscie - zadnego zgadywania zasiegow! To bylo glupie, widze to teraz jak na dloni.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lothar
Chuck Norris
Posty: 358
Lokalizacja: Katowice,szybki szpil

Post autor: Lothar »

Sorry ale się pogubiłem to jest temat o turnieju który odbędzie się 23.08 czy dywagacje o tym która edycja była lepsza oraz kto w jaki fanowski format będzie grał po dmp bo przecież to koniec battla ...
Przeze mnie droga w miasto utrapienia,
Przeze mnie droga w wiekuiste męki,
Przeze mnie droga w naród zatracenia.
Jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki.
Wzniosła mię z gruntu Potęga wszechwłodna,
Mądrość najwyższa, Miłość pierworodna;
Starsze ode mnie twory nie istnieją.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Lothar pisze:Sorry ale się pogubiłem to jest temat o turnieju który odbędzie się 23.08 czy dywagacje o tym która edycja była lepsza oraz kto w jaki fanowski format będzie grał po dmp bo przecież to koniec battla ...
Nie koniec battla
Koniec Czasu i Czas Sigmara

A Ty ćwicz żeby wstydu chłopakom na DMP nie przynieść !

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Lothar pisze:Sorry ale się pogubiłem to jest temat o turnieju który odbędzie się 23.08 czy dywagacje o tym która edycja była lepsza oraz kto w jaki fanowski format będzie grał po dmp bo przecież to koniec battla ...
+1
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Tyle, że to.JEST koniec battle'a jako systemu wspieranego przez GW. Owszem, wsparcie to bylo żenujące (vide Bretonnia, ktorej nawet kosztów punktowych nie skorygowano przez dwie edycje), ale formalnie bylo - co dawało pewna wspolna bazę dla systemów turniejowych.

Jeśli teraz część środowiska zacznie np grać w KoW, część przejdzie na Sigmara (nie mam.pojęcia, po co) a część będzie grać dalej w Oldhammera, to system jako taki przestanie istnieć w wielu mniejszych osrodkach, sporo graczy zaś ucieknie. Na scenę turniejowa nie wpłynie to raczej korzystnie.

Mnie jakoś na tym nie zależy, nie wiem, jak Wam.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Akurat Bretka byla bardzo dobrze zbalansowana. To nowe booki popsuli. Ja w WFB nie gralem od wielu lat. Gralem w zupelnie inny system pt. EURO. Po gamoniach z GW nie bede tesknil.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

W jakim sensie "bardzo dobrze"? Bo +100 pkt do wystawienia na ETC oraz praktyczny brak niektorych jednostek na stolach turniejowych - oraz "obowiązkowy" udział innych - sugeruje jednak co innego.

Zresztą gdyby trebusz kosztował tyle, ile powinien - czyli 150-180 pkt - to Bretonnia powinna miec na wystawienie 2600.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Zapisz mnie, tylko powiedz, co się kryje pod tym adresem?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 78&start=0

Dokładnie to to:)

Po prostu nowa miejscówka.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Robert wpisz mnie Sasa i Jafa

Awatar użytkownika
Jaaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Jaaf »

A więc do zacnego grona wymienionego wyżej dołączy jeszcze Bru.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2015, o 07:21 przez Jaaf, łącznie zmieniany 1 raz.

@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Post autor: @Cichy »

Tak bardzo wstępnie się zgłoszę. Może z jedną albo dwiema osobami.

Awatar użytkownika
Jaaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Jaaf »

Chyba wyjedziemy trochę wcześniej żeby znaleźć tą miejscówkę... :P
Ostatnio zmieniony 4 sie 2015, o 13:57 przez Jaaf, łącznie zmieniany 1 raz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Z waszej strony jest turbo łątwo - jedziecie na "centrum" w kierunku Silesii, czyli inaczej rzecz biorąc na "poznań, Bytom", jedziecie tunelem, po wyjeździe z niego (jedziecie przez cały) szybko zmieniacie pas na najbardziej prawy z prawych (tzw pas JKM) i wjeżdzacie w taki malutki zjazd pod tytułęm "P Silesia" - jedziecie w dół, i macie światła na nich cisniecie w prawo. Dojeżdzacie do ronda, na ktorym jedziecie prosto i widzicie ALDI - to praktycznie 5 metrów od ronda jest zakręt w wasze lewo - musicie tam zjechać, przejechac caly parking, objechac aldi z waszej prawej strony i zaraz za aldi zobaczycie stalowy płot, ktory bedzie czekałna was otwarty - i tam zajeżdzacie.

izi
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jaaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Jaaf »

Dzięki! :)
Druknę i jakoś zajedziemy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Master
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Master »

Będę. Jak zdążę. Ale zdążę.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoją szerokość geograficzną.

Awatar użytkownika
Jaaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Jaaf »

Zmartwychwstajesz? O_O

Awatar użytkownika
Cobalt
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Cobalt »

Cześć;
Ja też się wybieram - przelew poszedł.
==================================
Achievement unlocked: Left the House
==================================

Awatar użytkownika
Jaaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Jaaf »

Zapowiada się całkiem zacny skład 8)
Dobrze, że pierwszych gier nie gra się ze swoimi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Szybki Goblin zawsze zapowiada się i jest zacny:)
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

ODPOWIEDZ