[Master] Baltic Open 2016 - 23-24.07.2016 Wejherowo

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: [Master] Baltic Open 2016 - 23-24.07.2016 Wejherowo

Post autor: Kołata »

Dla mnie 6 to stanowczo za mało. Panowie, raptem 1 master nie wypalił z powodu kumulacji bardzo wielu czynników, a Wy chcecie rewolucje ligi robić? Bardzo słaby pomysł. Przestańcie rozpaczać jakby niewiadomo jaka tragedia się stała. Mi jest przykro, sam odpadlem z udziału o 4 rano w sobotę, ale to nie powód do rewolucji czegoś, co całkiem spoko się rozwija. Szykujmy się teraz na dmp, nasze najwieksze święto battla. Zapowiada się super, będą ekipy z zagranicy i liczę że ludzie z całej Polski się zjada.
Pozdrawiam wszystkich. Keep calm and play the 9th age 8)

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Macias pisze:Kilka(set) słów ode mnie.

Dla tych wszystkich którzy narzekają że oficjalna informacja pojawiła się niecałe 3 tygodnie przed: jeszcze raz powtarzam że oficjalna informacja z terminem mastera była podana już w połowie kwietnia. W żadnym momencie żaden z organizatorów nie zasugerował nawet że master się nie odbędzie. My, w przeciwieństwie do niektórych, jak mówimy że coś zrobimy to robimy. Nie rozumiem więc odnośnie czego macie pretensje?
Zabrakło jednej prostej srawy bez której żadna impreza, wydarzenie, zlot czy jakie kolwiek inne przedsięwzięcie towarzysko społeczne (obojętnie czy to bitewniak, maraton, wybory samorządowe czy kurs szydełkowania dla panów w podeszłym wieku) nie może się odbyć. Kontaktu z potencjalnymi uczestnikami. Wybacz, ale jeżeli w specjalnym temacie na temat imprezy żaden organizator się nie odezwał, choćby prostym :Hej, żyjemy, działamy, widizmy się na masterze), to jaka by ta impreza nie była, czego by nie dotyczyła, ma zdecydowanie słabsze szanse na powodzenie. Ot, takie kapryśne ludzie jesteśmy w tym kraju.

Idąc za Kołatą - nic się nie stało, wszyscy niech wyciągną wnioski i cisną dalej :]

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Nargh pisze:
Macias pisze:Kilka(set) słów ode mnie.

Dla tych wszystkich którzy narzekają że oficjalna informacja pojawiła się niecałe 3 tygodnie przed: jeszcze raz powtarzam że oficjalna informacja z terminem mastera była podana już w połowie kwietnia. W żadnym momencie żaden z organizatorów nie zasugerował nawet że master się nie odbędzie. My, w przeciwieństwie do niektórych, jak mówimy że coś zrobimy to robimy. Nie rozumiem więc odnośnie czego macie pretensje?
Zabrakło jednej prostej srawy bez której żadna impreza, wydarzenie, zlot czy jakie kolwiek inne przedsięwzięcie towarzysko społeczne (obojętnie czy to bitewniak, maraton, wybory samorządowe czy kurs szydełkowania dla panów w podeszłym wieku) nie może się odbyć. Kontaktu z potencjalnymi uczestnikami. Wybacz, ale jeżeli w specjalnym temacie na temat imprezy żaden organizator się nie odezwał, choćby prostym :Hej, żyjemy, działamy, widizmy się na masterze), to jaka by ta impreza nie była, czego by nie dotyczyła, ma zdecydowanie słabsze szanse na powodzenie. Ot, takie kapryśne ludzie jesteśmy w tym kraju.

Idąc za Kołatą - nic się nie stało, wszyscy niech wyciągną wnioski i cisną dalej :]
nie wspominając, że od trzeciego 'że nie...' to były raczej kluczowe informacje ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Podsumowując był to turniej Xwinga w którym mieliśmy być dodatkiem :?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Eltharion pisze:Podsumowując był to turniej Xwinga w którym mieliśmy być dodatkiem :?
tego akurat nie rozumiem - czego dokładnie by brakowało z tego powodu?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Nie ma potrzeby zmniejszac liczby masterów. Wszystkie prócz Wejherowa miały przyzwoitą frekwencję.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie można przenieść masterow na południe bo północ wymrze a to w sumie wyjdzie nam bokiem

Śląsk na Szczyrku miał 40 plus swoich graczy

Natomiast trzeba sobie powiedzieć wprost - bez ogłoszenia mastera nie ma a szły niezdementowaNe ploty że ten się nie odbędzie. Skoro jakieś 10 czy 15 osób zadeklarowało że gdybyście jak normalny turniej ogłosili się 5 czy 6 tygodni wcześniej to by grali - to z łaski swojej nie udawajcie ze nic się nie stalo. Nawaliliscie w tym temacie okrutnie.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Nargh pisze:I proszę, nie piszcie, ze było oficjalne info, bo gdy Chełmża organizowała "Atak na Łozę" (32.04) kontaktowała się ze środowiskiem z Trójmiasta. Padła odpowiedź, że nikt już tam w battla nie gra...
Pewnie, bo właściwie nikt nie grał. Dostrzegam jednak różnicę pomiędzy "nikt nie gra" i "nie robimy mastera mimo że wzięliśmy na siebie tę odpowiedzialność"
Nargh pisze:A skoro powstał osobny wątek z pytaniem skierowanym bezpośrednio do organizatorów z pytaniem, czy potwierdzają imprezę, to organizatorzy mogli by jednak w nim się odezwać.
No może gdyby ten wątek by nie powstał 3 miesiące przed masterem i to jeszcze w dziale turniejowym, gdzie nikt z nas nie zaglądał to byłoby znacznie większe prawdopodobieństwo że ktoś z nas by odpisał. Skoro było ogólnie wiadomo że nie gramy to trzeba było napisać w dziale z ligą, a nie w dziale z turniejami.
-Qc- pisze:Skoro jakieś 10 czy 15 osób zadeklarowało że gdybyście jak normalny turniej ogłosili się 5 czy 6 tygodni wcześniej to by grali - to z łaski swojej nie udawajcie ze nic się nie stalo. Nawaliliscie w tym temacie okrutnie.
Nawet przejrzałem jeszcze raz ten temat. Naliczyłem 3 osoby które napisało że ogłoszenie było za późno, w tym jedna wypowiadająca się za 4 osoby. Razem 6. Możesz mi wskazać pozostałe 9?
Albo nawet nie szukaj. Ja powiedziałem co miałem do powiedzenia w tym temacie. Jeżeli uważacie że to wszystko jest nasza wina, a środowisko się rozwija fenomenalnie to spoko. Kontynuujcie te wszystkie działania które robicie skoro dają taki fajny efekt.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Yo

Ode mnie bardzo krótko, trochę jeszcze pierdół poturniejowych było do załatwienia, teraz mam wreszcie czas usiąść do kompa
I. Wyniki:
Imię i nazwisko, małe, duże
1.Paweł Prusaczyk 7159 89
2.Adam Stański -64 53
3.Maciek Baliński -387 52
4.Radosław Kula 2312 42
5.Michał Salamon -1709 37
6.Łukasz Schutzmann -2290 32
7.Artur Drukarczyk -734 30
8.Tomek Stanik -4287 25

Z racji oszałamiającej frekwencji darowałem sobie ocenę malowania ;), a także raczej luźno podchodziłem do ram czasowych.
Mam nadzieję że tej nielicznej grupce co wpadła się podobało i się nie zniechęcą do grania w ten system, można sobie jeszcze popykać póki figurki się nie rozpadną ze starości.
Oczywiście pozdrawiam ekipę z Warszawy która po burzliwych dyskusjach do 23 w piątek, wysypała się o 5 rano :D, tego jeszcze nie miałem , czapki z głów :)
Taktycznie załatwiałem tylko 8 blatów wieczorem w piątek, można było pakować więcej do fury ale wiedziałem że się nie przydadzą, cóz, przydały się 4 do grania i 4 do trzymania tam swoich pierdół :)
Fakt było parę niedoróbek wynikających trochę z tego że już z rok nie robiliśmy turnieju battla. Np. nie drukowałem pairingów, Macias dawał radę je zapamiętać i przekazać wszystkim ;)
Nagrody bardzo skromne ale myślę że Ci co je zgarneli raczej są zadowoleni :)

Przedpłat nie zwracam jakby ktoś się pytał (to myślę że jasne). Noclegi mieliśmy zamówione z góry, niestety nie udało nam się ich odmówić, także ta kasa też nie będzie zwracana. Przykro mi ale nie będziemy kolejny raz z rzędu ponosić jakiś ekstra kosztów bo wszyscy się wysypują dzień przed, a tylko dzięki przedpłatom nie jesteśmy na kolosalny minus.

Do zobaczenia w przyszłości na turniejach Xwinga :D

P.S. Dość regularnie dostawałem z różnych stron zapytania o termin mastera i każdemu odpisywałem że będzie się pokrywał z regio X-wingowym i podawałem od bodajże 10 czerwca konkretną datę. Nie chciałem wrzucać regulaminu póki nie była jasna miejscówka. Tak jak pisał Macias, nie wiem co poza datą było dla was takie ważne, że nie przyjechaliście. :(
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Macias pisze:No może gdyby ten wątek by nie powstał 3 miesiące przed masterem i to jeszcze w dziale turniejowym, gdzie nikt z nas nie zaglądał to byłoby znacznie większe prawdopodobieństwo że ktoś z nas by odpisał. Skoro było ogólnie wiadomo że nie gramy to trzeba było napisać w dziale z ligą, a nie w dziale z turniejami.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1426149

27 czerwca na moje oko nie był 3 miesiące przed masterem. Nie wchodzicie na turnieje, nie wchodzicie na ligówkę, a żeby dowiedzieć się o masterze trzeba było mieć osobisty kontakt do Maciasa lub Młodego... Dużo niewiadomych jak na planowanie środka lipca.
Pewnie, bo właściwie nikt nie grał. Dostrzegam jednak różnicę pomiędzy "nikt nie gra" i "nie robimy mastera mimo że wzięliśmy na siebie tę odpowiedzialność"
Jak ktoś się pyta "czy będzie master" a dostaje odpowiedź "nikt nie gra w 9th w trójmieście" to ja wyciągnąłbym tylko jeden wniosek. I różnicy niestety nie dostrzegam.

https://www.facebook.com/events/2556576 ... 512673311/

Xa dało się ogłosić 13 czerwca jakoś. Generalnie widać na tym wydarzeniu jak się ogarnia fajny event.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Kuc brak słów.
Wrzuciłeś link do dyskusji gdzie 11 kwietnia !!, podałem zmianę terminu. Dzięki wielkie :D
Jeszcze najlepsze że sam się zgłosiłeś i wysypałeś dwa dni przed turniejem, jakoś Tobie nic nie przeszkadzało a teraz krzyczysz najwięcej :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Kołata pisze:Dla mnie 6 to stanowczo za mało. Panowie, raptem 1 master nie wypalił z powodu kumulacji bardzo wielu czynników, a Wy chcecie rewolucje ligi robić? Bardzo słaby pomysł. Przestańcie rozpaczać jakby niewiadomo jaka tragedia się stała. Mi jest przykro, sam odpadlem z udziału o 4 rano w sobotę, ale to nie powód do rewolucji czegoś, co całkiem spoko się rozwija. Szykujmy się teraz na dmp, nasze najwieksze święto battla. Zapowiada się super, będą ekipy z zagranicy i liczę że ludzie z całej Polski się zjada.
Pozdrawiam wszystkich. Keep calm and play the 9th age 8)
W kolejności chronologicznej:
Kraków - 77
Olsztyn - 40
Wrocław - 0
Szczyrk - 76
Gorzów - 43
Gdańsk - 8

Średnia: 40 graczy.
To już drugi niewypał w tym sezonie.

Za dużą ilość topowych imprez już przerabialiśmy - vide challengery, których było mnóstwo, frekwencja była na nich żadna a na masterach przez to osłabła.

Ja tam zawsze byłem zwolennikiem dużych imprez. Nie podoba mi się idea, że na turniej deklaruje się 40, płaci 30, a przyjeżdża 20.
Jakoś tak to nie współgra ze słowem "master" ;)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Widzę 4 mastery z frekwencją 40+ a to dopiero połowa sezonu. Nie chcesz, nie jezdzij, ale organizować nie broń.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Ja widzę 33% niewypałów.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Co w żaden sposób nie udowadnia, że masterow jest "za dużo".
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
oNe
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165

Post autor: oNe »

po prostu battle umiera i tak samo umrze ta psełdo 9 edycja. a brak figurek zniszczy to do końca tak jak nikt nie kupi TK i Brety zostaje szukać na allegro i forach

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Furion pisze: W kolejności chronologicznej:
Kraków - 77
Olsztyn - 40
Wrocław - 0
Szczyrk - 76
Gorzów - 43
Gdańsk - 8
Styczeń - wolny
Luty 20-21 - Kraków
Marzec - wolny
Kwiecień 16-17 - Olsztyn
Maj 14-15 - Orcze Gniazdo
Czerwiec 25-26 - Master Blaster
Lipiec 23-24 - Gdańsk
Sierpień 27-28 - DMP Warszawa
Wrzesień - Macki
Październik - Lublin
Listopad - Poznań
Grudzień - wolny

To gdzie ten wrocław? Chyba że mówisz o turnieju, który miał się odbyć w grudniu, ale gamblersi z niego zrezygnowali. Wychodzi mi 20% nie 33% i dalej jest to jeden master, który nie wyszedł.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Poza tym Wrocław to zły przykład, który powoli podnosi się z popiołów :P

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Ego to problem tego mastera i wielu graczy wfb.
9Age w tym momencie jest tylko dodatkiem, do takich imprez jak X-wing, musimy się z tym pogodzić.
Przykro mi że Śląsk nie dojechał, sam powiedziałem że to nie ma sensu, za dużo sił za słaba pogoda za daleko od morza, wracamy do czasów 6ed słabych frekwencji i małych turniejów, przed nami zmiana warty jeśli pojawią się młodzi organizatorzy.
A zima +okres po DMP tzn martwa zima jest przed nami.
My na Śląsku skupimy się na promowaniu warhammera i grach na 1200 pkt jeśli dociagniemy do stycznia i początku kolejnej ligi to jest może szansa za jakieś 5lat na solidne mastera w Wejherowie :)
Ja proponuję przestać ujadac jeden na drugiego i zacząć organizować.
Dzięki Młody że znalazłeś miejsce dla wfb przy okazji turnieju, przepraszam że nie dojechałem.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

oNe pisze:po prostu battle umiera i tak samo umrze ta psełdo 9 edycja. a brak figurek zniszczy to do końca tak jak nikt nie kupi TK i Brety zostaje szukać na allegro i forach
Umiera? pseudo 9 edycja? o czym Ty piszesz... grasz w X-winga ? 8)

ODPOWIEDZ