[MASTER] ETC Świdkon - Lubelski Master 17-18.03.2018

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MASTER] ETC Świdkon - Lubelski Master 17-18.03.2018

Post autor: Glonojad »

No moment, miałem mnóstwo niepomalowanych modeli, ale pomalowane były spójne i jednak dość estetyczne :p
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Kalesoner pisze:Z hobby dostałem 27 nie 24.

Insiko tez przy mnie powiedziałeś, ze dostał 27.
To się ciesz, że przynajmniej ktoś Ci cokolwiek powiedział :roll:
O tym, że była ocena malowania i że ścięli mi 5 punktów dowiedziałem się jak mi powiedziano przed rozdaniem nagród, że jednak nie jestem drugi.
Szkoda, że specjalnie dokupiłem figsy, dałem malarzowi za hajs do pomalowania, a nikt mi nie powiedział kiedy i na ile ocenił moją armię. Zresztą jak widzę ile dostały niektóre inne armie to zostałem niefajnie potraktowany....


Wgl to patrzę, że mam tyle samo punktów z malowania co Krzemi.... ciekawe czy znowu ktoś nie pomylił nazwisk, tak jak Lohosta z Siemkiem.... w sumie chadecja to chadecja....
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

30 pkt za hobbystyke? Lo matko! #-o
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

To raptem 20% punktów.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Kalafior, odpisałem na priv.

AndrzejAndrzej - na kartce mam 10+5+12
Kalesoner - 10+5+12, Insiko tak samo
Sprawdzę jeszcze raz punkty z hobby, komuś jeszcze sie nie zgadza?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Według mnie hobbystyka na turniejach to powinno być pomalowana armia - 10 pk i spójność malowania- 10 pk
To nie konkurs malarski by oceniać czyja armia pomalowana jest lepiej a która gorzej i wynik turnieju zależy od czyjegoś widzimisię. Równocześnie 20 pk to wystarczająca armia by motywować do grania pomalowana spójnie armią :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Na trzybitwowym turnieju - 20 punktów OK. Na pięciobitwowym - 30.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
dravenlord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: dravenlord »

Witajcie,

Bardzo dziękuje za wszystkie gry i spostrzeżenia od moich przeciwników.

Powinien być absolutny wymóg posiadania wszystkich modeli min. w podkładzie. 0 proksow i własna miarka:)


Atrakcyjność armii to powinna być odrębna molekuła turnieju, do której gracz zgłasza własna armie i jest jakaś nagroda za the beściaka... pytanie tylko czy nagroda powinna być przyznana graczowi czy osobie która te modele maluje.

Punkty za gaming, to powinien być jedyny komponent klasyfikacji punktowej z czego wyłaniany jest najlepszy gracz lub ostateczny farciarz.

Szybkość rozgrywania to tez ważny komponent bitewny. Miałem scenariusz w reku w 4 turze, kolo wprowadza 2 saurusy w mą strefę i brakuje czasu na moja 5... a powinno byc 6. 20 kuszy, 2 działa raczej by to wymiotło a nie było już możliwej riposty ze strony oponenta.

do następnego mam nadzieję...

Dravenlord

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jeśli uważacie, że przeciwnik przedłuża grę, to radzę zawsze wołać sędziego i zgłaszać te przypadki.
Niestety po fakcie nic nie da się z tym zrobić, bo obaj gracze obwiniają się nawzajem i ciężko stwierdzić winnego.
Na bitwę było 3 godziny, jeden powie że mało, inny że za dużo.
Trzeba też pamiętać o graczach którzy oddają wynik po 2 godzinach, żeby nie czekali drugie tyle na następną.
Do tego w niedzielę musieliśmy o 17 zdać szkołę, a bitwy trwały jakoś do 16 plus rozdanie nagród.

To już nasza trzecia impreza, zawsze zależało nam, aby grać mógł każdy, bez względu na to czy dopiero kupił figurki i skleił czy ma pomalowaną armię od 6 edycji.
Dlatego nie wymagamy pomalowanej armii, ale mocno do tego zachęcamy dając sporo punktów z hobbystyki.
Jak już wcześniej pisałem, samo pomalowanie w 3 kolory to już jakieś +/-20 punktów.
Chcemy też docenić tych graczy, których armie stanowią ozdobę turnieju, stąd tych parę dodatków punktów które mogli zdobyć.
Do tego rozdaliśmy ponad 10 nagród dla graczy którzy dostali max z hobby, kto został na rozdanie ten widział.

Mam nadzieję, że mimo wszystko dobrze się bawiliście i wrócicie jeszcze do nas :)
Zdjęcia wrzucę jutro w wolnej chwili.

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Podczas oceny malowania otrzymałem jasną informacje od oceniajacego, że mam bardzo dobrze pomalowana, spójną armię, ale nie jest to poziom max, jak np u mojego przeciwnika Dziopa (który faktycznie ma ładniejsza armię ode mnie i zasługuje na maxa), więc musi mi odjąć 2 punkty i powiedział, że daje mi 28pkt. Myślę, że nawet Dziop moze to potwierdzić, bo rozmawialismy po ocenie z 5-10 minut o malowaniu i jak powinno się je oceniać.

Mam nadzieję, że szybko się wyjaśni ta sytuacja i ilość punktów, którą dostałem podczas oceny malowania, zostanie prawidłowo dodana do mojego wyniku z bitew.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Stan pisze:Kalafior, odpisałem na priv.

AndrzejAndrzej - na kartce mam 10+5+12
Kalesoner - 10+5+12, Insiko tak samo
Sprawdzę jeszcze raz punkty z hobby, komuś jeszcze sie nie zgadza?
Czyli poprawisz wyniki?
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wyniki będą jeszcze raz sprawdzone i wrzucę aktualizację.

Andrzej - mam poprawione na 12 więc suma zostaje 27. Ocena na raz 60 armii to duże wyzwanie i nie pamiętam każdej rozmowy.
Na pewno starałem się każdego dopytać czy ma wszystko pomalowane albo chociaż jego przeciwnika, żeby zbytnio nie przeszkadzać.
Myślę, że jest to uczciwa ocena i mam nadzieję, że wystarczająca dla Ciebie.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Fajnie było odwiedzić Świdnik po raz pierwszy, Stan, super że chce Ci się organizować mastera, kawał roboty odwaliłeś. Można by się do paru rzeczy przyczepić, choćby tereny, warto w przyszłości np. część z wpisowego zamiast na nagrody przeznaczyć na bazę terenową. Zagrałem 5 bitewek za które bardzo dziękuję przeciwnikom. Niestety na afterparty brakło sił, bo 9h podróży do Świdnika i cały dzień gry dał się we znaki;) Nie ogarniam osób które są zdziwione że było 30 za modelarkę skoro było to ogłoszone w 1 poście 2 miechy przed turniejem :D
Dzięki raz jeszcze i do zobaczenia na kolejnych turniejach!

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Przy 30 pkt za malowanie i 10 za wysłanie rozpy nie ma sensu do Świdnika jechać niepomalowaną armią bo wychodzi tak że przeciwnicy grają dwie bitwy więcej...
Temat punktów za nadesłanie rozpy był wałkowany w zeszłym roku i wychodzi na to że bezrefleksyjnie powtórzony mimo krytyki.
Przy tej ilości punktów za malowanie ocena powinna być przeprowadzona bardzo skrupulatnie i transparentnie a jak widać po skargach powyżej tak się to nie odbyło.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Czy Wy ludzie na prawdę narzekacie na zasady turnieju, które są podane na dwa miesiące przed masterem?
Gdzie tu brak transparentności, skoro punkty są podane i można je było sprawdzić w trakcie trwania turnieju?
Stan chodził między stołami w trzeciej bitwie, obstawiam, że wszystkich sprawdzał w tym samym czasie. Jeżeli byłeś przy stole Stan zagadał i podał ile przyznano. Podał wszystko do wiadomości na forum. Ten się nie myli, kto nic robi, ale IMHO Stan zrobił wszystko, by takich sytuacji uniknąć.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Big Boss M. pisze:Nie ogarniam osób które są zdziwione że było 30 za modelarkę skoro było to ogłoszone w 1 poście 2 miechy przed turniejem
Dokładnie.

To nie jest 30 punktów za malowanie skoro 20 dostaje się za byle co, realnie więc ocena malowania to 10 punktów co nie zmienia faktu że informacje są w temacie turniejowym...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

dravenlord pisze:[...]
Powinien być absolutny wymóg posiadania wszystkich modeli min. w podkładzie. 0 proksow i własna miarka:)
[...]
Było to do przewidzenia. :P
Big Boss M. pisze:[...]
Niestety na afterparty brakło sił, bo 9h podróży do Świdnika i cały dzień gry dał się we znaki;)
[...]
Get on my 13h level 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Bardzo przyjemny turniej i mimo przerobionych 1000km i ekstremalnych warunków pogodowych nie żałuję. Największą bolączką była chyba ilość miejsca, momentami naprawdę ciężko się grało, gdy dotykałeś plecami gracza za Tobą. Drugim problemem były rozjeżdżające się blaty i dość kiepskie tereny. W 4 bitwie na 10 stole okazało się, że w miejscu domku stoi górka. Co do oceny malowania fakt łącznie 50 punktów za wszystkie aspekty poza bitewne to trochę sporo. Jednak tak jak mówili przedmówcy wszystko było wiadome na długo przed turniejem i to wtedy powinny pojawić się głosy sprzeciwu.

Dziękuję wszystkim przeciwnikom za miłe i dobre gry, do zobaczenia na kolejnych turniejach.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Lazur - zależy czy jedziesz się dobrze bawić czy chodzi Ci tylko o punkty do rankingu.
Zawsze będą Ci bardziej i mniej zadowoleni, czy Ty potrafiłbyś ocenić 60 armii w godzinę tak żeby nikt się nie przyczepił?
Nagrody były dla każdego niezależnie od miejsca, dodatkowe fanty dla odpicowanych armii.
Lepiej grać bez modelarki i zdejmować niemalowane modele ze stołu, czy dać zagrać wszystkim ale mocno premiować tych z pomalowanymi armiami?
Ja to widzę w ten sposób, że osoby z 0 zapewne nie przyjechałyby w ogóle, a tak były i mam nadzieję, że dobrze się bawiły.

Za rok pewnie zmienimy lokalizację na jakiś większy korytarz, stołówka wydawała się wystarczająca dopóki nie wnieśliśmy tam blatów.
Baza terenowa powstawała w potach do ostatniej chwili przed masterem, teraz na spokojnie dokończymy makiety i dorobimy domki na które zabrakło czasu.
Obiady chyba smakowały, mieliśmy małe wątpliwości czy przy takiej ilości wyjdzie to sensownie i na ciepło ale chyba tak.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja, pewnie gdyby nie wichura mielibyśmy kolejne 10 osób, to motywuje do poprawek na następny raz.

Jak już pisałem, jeżeli ktoś był na turnieju i ma jakieś uwagi to chętnie wszystkich wysłuchamy i postaramy się to poprawić następnym razem.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Mi również turniej bardzo się podobał. Cieszy frekwencja bo w piątek wieczorem, gdy zaczęła się ta śnieżyca i ludzie pisali na forum, że nie dojadą to spodziewałem się, że będziemy grali w 30 osób.
Co do samego turnieju ja jestem za rozbudowaną oceną modelarską. Bądź co bądź to master więc powinien w jakiś sposób zbierać wszystkie aspekty naszego hobby. Moją główną uwagą są te nieszczęsne stoły. Granie na jednym 48x48 i połowie drugiego jest ogromnie niewygodne w porównaniu do standarowego 72x48.
A tak to generalnie dziękuję organizatorom oraz moim przeciwnikom za miłe bitewki bez spiny. Jak już pisałem ja wróciłem zadowolony.

ODPOWIEDZ