[Wrocław] Turniej T9A "Wszystkie elfy nasze są" 2 IX 2018

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

[Wrocław] Turniej T9A "Wszystkie elfy nasze są" 2 IX 2018

Post autor: Blaesus »

Turniej T9A "Wszystkie elfy nasze są" 2 IX 2018
Organizatorzy: Twierdza Wrocław
Nieszczęsny sędzia: Gadomash
Garbaty pomocnik sędziego: Blesu
WAŻNE - NIE jest to turniej ligowy - punkty nie będą nigdzie wysyłane


IDEA TURNIEJU
1. Propagowanie luźnej rozgrywki i możliwość wykazania dla nowych graczy
2. Możliwe minimum spiny:
a) Stąd wyrzucenie punktów ligowych
b) Gracze regularnie grający w lidze i na masterach mają wstęp ograniczony (tylko za zgodą organizatora). Panowie z ligi - wielki szacun dla waszych umiejętności. Nie chcemy jednak tworzyć wyścigu niedzielnych kierowców z mistrzami Rally Obrazek


Miejsce: Kwatera "Twierdzy Wrocław", Duńska 9
Obrazek

ZASADY OGÓLNE

1. Najważniejsza zasada: Sędzia służy rozstrzyganiu sporów i pomocy w interpretacji zasad, jeśli są niejasne. W przypadku nieznajomości zasad należy spojrzeć do podręcznika. Pytania typu "Jak działa teraz zasada X" lub "Co się dzieje na tabeli Miscast przy wyniku 9?" będą ignorowane - przy większej częstotliwości - karane ujemnymi Victory Points.
2. Format:
- 4500 pkt (Jeśli będą zainteresowani początkujący gracze na mniejsze punkty - proszę dać znać)
3. Obowiązują zasady 0.204.X BETA Pod linkiem znajdziecie wszystko co trzeba:
https://www.the-ninth-age.com/index.php?beta-page/&s=46a3d63b503ab3aff67c6a9acc4ee9403ae08e8d/
- Rule book
- Army booki
- Pliczek do Army Buildera
- Paths of Magic (obowiązkowo: wydrukowane czary dla własnej armii, mogą być zamiast tego karty magii)
- Karty magii
4. Na turnieju obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Dodatkowo uprasza się o posprzątanie swojego stołu z makiet po ostatniej bitwie i odniesienie blatu do schowka.
5. Punktacja: wg Rule booka str. 67-68 Użyte poniżej skróty zgodnie z podręcznikiem:
VC - Victory Points
BP - Battle Points
6. Brak znajomości zasad nie upoważnia do działań wstecz (zmiana liczonych punktów, cofanie ruchów, otrzymywanie bonusów), jeżeli tura w której miało mieć miejsce dane wydarzenie, już się skończyła.
7. Jeżeli gracze rozegrają więcej tur, niż nakazał sędzia (np. kończy się czas i sędzia nakazał zakończyć przy 3 turze gracza X) - obaj otrzymują karne -3BP do turnieju.
8. Punkty turniejowe będę liczone jako średnia wyników:
a) BYE nie jest liczony do średniej
b) Gracz musi rozegrać przynajmniej 2 bitwy

WEJŚCIÓWKI I WYGRANE

Wejściówka:
Członkowie stowarzyszenia "Twierdza Wrocław": 0zł
Reszta: 5zł
Nagroda:
Wiązanka obeld od kolegów, którzy nie wygrali

ROZPISKI

1. OBOWIĄZKIEM każdego gracza jest sprawdzenie czy rozpiska, którą przyniósł jest poprawna. Jeśli w czasie turnieju okaże się, że są jakieś błędy gracz automatycznie dostaje -5BP oraz sędzia może zadecydować o dodatkowych punktach karnych lub zdjęciu nieprawidłowego modelu/oddziału ze stołu i niemożność grania nim w następnych bitwach (przy bardzo rażących błędach).
2. Prosimy o przyniesienie w formie wydrukowanej - W przypadku nieczytelnej rozpiski może się to skończyć karniakami. Jak ktoś ma telefon z ekranem 1" to nie przyjmujemy stwierdzeń, że "ja widzę". Dostęp do rozpiski ma być łatwy i przyjemny, bez przymusu grzebania w telefonie "gdzieś miałem" lub przeglądania galerii delikwenta, bo rozpiska jest na 4 zdjęciach. Dbajmy o komfort gry nasz i przeciwnika.

LISTA CHĘTNYCH

Liczba miejsc: do ustalenia
1. Blesu
2. Gadomasz
3. Andy
4. Michał
5. JimMorr
6...
...

Rezerwa:
1.
2.
3.

Jeśli ktoś się zapowiedział, a nie przyjdzie na turniej, zostaje przeniesiony na listę rezerwową na kolejnym (i ma pierwszeństwo do BYE, jeśli nie będzie spóźnialskich).

PRZEBIEG TURNIEJU

9:30 - 10:00 Rozstawianie stołów
10:00 - ... I (Bitwa może zacząć się wcześniej, jeśli stoły zostały ustawione szybciej)
... - ... BITWA II - Kiedy będzie to będzie, zależy jak skończymy pierwszą bitwę. Gracze, którzy skończyli mogą zacząć już z innymi wolnymi.
Przerwa? - kiedy kto chce :)
BITWA III - tylko dla hardkorów - jak zechcą to proszę bardzo
... - Pakowanie się i ogłoszenie zwycięzców

Przed każdą bitwą losowani są przeciwnicy i Ci, którzy otrzymają BYE.
Do tej zasady stosuje się nastąpujące wyjątki:
1. Challenge przed bitwą jest dozwolony
2. Z każdym przeciwnikiem możemy zagrać tylko raz
3. BYE:
- BYE można otrzymać tylko raz
- BYE otrzymują w pierwszej kolejności wolontariusze
- W ostatniej bitwie BYE otrzymują gracze o najmniejszej średniej DP, którzy jeszcze nie mieli BYE
- BYE nie otrzymują przyjezdni (mieszkający poza Wrocławiem), chyba że zgłoszą się wolontaryjnie
4. Spóźnialscy:
- Spóźnialscy, jeśli tacy bądą istnieli otrzymują automatycznie BYE (W kolejności od tych co przyszli najpóźniej Obrazek )
- Jeżeli w wyniku spóźnienia innego gracza, gracz obecny na turnieju musi czekać, poszkodowany otrzymuje +400VP do wyniku bitwy, jeśli nie udało się rozegrać 6 tur.

Honorowi dawcy bitw (czyli wolontariusze przyjmujący BYE):
BITWA I

BITWA II

BITWA III

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

b) Gracze regularnie grający w lidze i na masterach mają wstęp ograniczony (tylko za zgodą organizatora).
Jako osoba, która bardzo lubi luźne gierki ( gra regularnie z Noobami i wprowadza do gry nowe osoby) i chętnie na taki turniej by się wybrała. Uważam, że to zdanie jest mocno krzywdzące.
Muszę napisać jakieś specjalnie podanie? Zebrać opinie środowiska? Trzech graczy, z którymi grałem wystarczy?
Kara za złe zachowanie chyba powinna obowiązywać po takowym. Rozumiem, że są gracze, którzy nie umieją sie zachować przy stole i nie życzycie sobie zwierzyńca. Ale w tej chwili karacie gracza za to, ze gra w lidze. Chyba, ze taka była intencja to nie mam pytań, wasz cyrk, wasze małpy, a ja nie lubie chodzić do cyrku.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Nikt nie ma zamiaru nikogo obrażać, zdaję sobie sprawę, że nie mam wpływu na to jak odbiorą to wszyscy gracze.

Przychodzą do nas też gracze ligowi, jesteś pierwszym, który zwrócił uwagę na tą linijkę, inni nie mieli problemów z tym.

Ma nadzieję, że gdybym napisał luźny turniej dla niedzielnych graczy, noobów i początkujących, to nie byłoby to krzywdzące dla ligowców?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Zadaniem organizatora jest trafienie do grupy docelowej. Zrobiliście słusznie, że nie zgłaszacie turnieju do ligi i gramy o pietruszkę. Natomiast chyba co innego na plakacie koncertu metalowego napisać "Zapraszamy fanów muzyki metalowej" a "Nie lubimy tu rapsów więc jak lubisz rap to się zastanowimy czy Cię wpuścimy". No to drugie brzmi w cholerę zachęcająco.
Mamy malutkie środowisko i produkujemy niepotrzebne antagonizmy. Tych co lubią Age of Sigmar albo KOW też będziecie wpuszczać warunkowo?

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Analogia bliska, ale nie trafiona :) Na koncert 1000 osób nie przychodzi żeby grać na instrumentach. Wpisanie na turnieju młodzików w piłkę nożną limitu wiekowego nie służy obrażeniu kogokolwiek - na pewno nie dzieli środowiska.

Jestem w stanie się zgodzić, że użyte zdanie może byc niezbyt trafione. Wynika raczej z faktu, że nie chodzi o samo chamstwo, ale też spinanie się (czasem do czerwoności :evil: ). To drugie z chamstwem nie ma nic wspólnego, ale oba typy zachowania widziałem niemal tylko u ligowców (Będąc fair - większość ligowców to równi goście).

To co piszesz jeszcze bardziej skłania mnie do zakończenia formatu turniejowego. Mam już dość oskarżania o antagonizmy, "dzielenie środowiska", itd.

Nasze turnieje są bardzo luźne, niektórzy po prostu wpadają na 1 bitwę, bo większość czasu spędzają na pogaduchach, darmowej herbatce i papieroskach.

Powtórzę - nie miało to zamiaru obrazić kogokolwiek, jeśli masz ochotę wpaść - zapraszam. Może zagramy przeciwko sobie :) [Stawiam (darmową) herbatę]

Jeśli chodzi o wszelkie "antagonizmy" i podobne dyskusje, będę wdzięczny jak będziesz kontynuował rozmowę na PRIV lub w temacie typu: "Powiększanie środowiska. Jak i w którą stronę?".

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Dla mnie dyskusja jest raczej zakończona.
Tu nie chodzi o samo ograniczenie, a raczej formę w jakiej zostało przedstawione. To wasz turniej/spotkanie/konwent możecie tam wpuszczać kogo chcecie, jak chcecie i na jakich zasadach chcecie. Dla mnie to wyrażenie jest tylko nieszczęśliwe.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Aktualizacja listy uczestników.

1. Blesu
2. Gadomasz
3. Andy
4. Michał
5. JimMorr
6. Adam
7....

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Zróbcie parówkę tąk jak kołacina w Otwocku.wejdzie 2x wiecej graczy a i starzy wyjadacze będą mogli pograć jeśli będą mieli w parze noba
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Parówki chodzą nam po głowach i jest wielu chętnych na nie :)

Zapewne za miesiąc tak będzie, tym bardziej, że sporo osób wróci z wakacji/pracy.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Ogrywajcie parówki a potem wpadajcie na najwiekszą - macki wojny :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Jakby ktoś się chciał z Warszawy wybrać, 6:00 jadę, mam miejsce w samochodzie. Przejazd i powrót free, jedyny koszt - będzie musiał bawić mnie konwersacją bym nie usnął lub znosić moją muzykę... a lekko nie będzie ;)

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Zacna oferta (choć nie znając Twoich gustów muzycznych może to być nieco na wyrost :p ).
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Aktualizacja listy uczestników.

1. Blesu
2. Gadomasz
3. Andy
4. Michał
5. JimMorr
6. Adam
7. Arturius
8. Natibak
9. ....

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

1. Blesu
2. Gadomasz
3. Andy
4. Michał
5. JimMorr
6. Adam
7. Arturius
8. Natibak
9. Jan Sokołowski
10. Czerwo
11. Vitnar
12...

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Serdecznie dziękuję za bardzo przyjemny i wesoły turniej :) Szczególny szacun dla JimMorr za wizytę z samej Warszawy :)

Wyniki:
(średnia)Gracz [armia - przeciwnik (wynik) / przeciwnik 2 (wynik)
1. (19,5)Czerwo[OK] - Arturius (20) / Adam (19)
2. (16,5)Jan Sokołowski[O&G] - Vitnar (20) / Michał (13)
2. (16,5)Blesu[EoS] - Świerszcu (13) / Andy (20)
4. (13,5)Michał[DH] - JimMorr (20) / Jan Sokołowski (7)
5. (10)Adam[HbE] - Andy (19) / Czerwo (1)
6. (8)Vitnar[DH] - Jan Sokołowski (0) / Arturius (16)
7. (7)Świerszczu[HbE] - Blesu (7) / BYE
8. (2)Arturius[HbE] - Czerwo (0) / Vitnar (4)
9. (0,5)Andy[O&G] - Adam (1) / Blesu (0)
10. (0)JimMorr[VS] - Michał (0) / BYE

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Dzięki za grę, było super i gratulacje dla zwycięzców. Na MSU dwarf zabrakło mi pomysłu :)

ODPOWIEDZ