[MASTER] DMK Kraków-Zielonki 3x4500 9 Age 26-27 Styczeń 2019

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: [MASTER] DMK Kraków-Zielonki 3x4500 9 Age 26-27 Styczeń

Post autor: Ciara »

Poszło za animosity 2.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Poszedł przelew za Ad Astra 2
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Aktualizacja na chwile obecna w poście 2 tzn to co mam na koncie jesli ktos zrobil wieczorem albo w nocy to dopiero pewnie bedzie widoczne po poludniu, przypominam deadline z oplata jest dzis do polnocy, wiadomo ze nie bede miec fizycznie pieniedzy na koncie dzis jesli ktos zrobi o 23:30 przedplate z list pierwotnej wtedy prosze przeslac potwierdzenie przelewu na mail: wdons@interia.pl dziękuję

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ok jak już nikt więcej nie zapłaci dzisiaj to nie umrze battl na śląsku, tak więc kto chce się poza mną do tego przyczynić? :twisted:

standardowo łupdejt wpłat w 2 poście

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ok płatności, które otrzymałem z listy pierwszej na dzisiejszy dzień to:

1. Legion 1 - P
2. Legion 2 - P
3. Ciupaga - P
4. Underdogs - P
5. Underdogs 2 - P

6. Ordin - P
7. Legion 3 - P

9. Team Germany - P

11. Team Ukraine 1 - P
12. Team Ukraine 2 - P
13. Team Ukraine 3 - P

14. Ad Astra 1 (Ryneczek Lidla) - P
15. Ad Astra 2 - P
16. JH1 - P
17. JH2 - P
18. Lodzka Osmiornica 2 - P
19. Nemezis 1 - P płatność z zagranicy

22. Lublin 1 - P
23. Lublin 2 - P
24. 8 Bila 1 - P
25. 8 Bila 2 - P
26. 8 Bila 3 - P
27. 8 Bila 4 - P

28. Animosity Szczecin 1 - P
29. Animosity Szczecin 2 - P

30. Rogaty Szczur 1 - P
31. Rogaty Szczur 2 - P

32. Team Russia - P
33. Czarne Wrony 1 (Czarne Wrony na detoksie) - P
34. Czarne Wrony 2 - P
35. Czarne Wrony 3 - P

36. Salamandra Włocławek 1 - P
37. Salamandra Wloclawek 2 - P
38. Team Czech 1 (Plzen) - P
39. Team Czech 2 - P
40. Ordin 2 - P

Czyli nie zapłaciły 4 zespoły, (albo zapłaciły tylko nie przesłały mi potwierdzenia wpłaty). Zespoły te spadają w takim razie na koniec kolejki. Proszę w takim razie o wpłatę kolejne 4 teamy z listy rezerwowej. Czas na płatność dziś i jutro do północy czyli do 12.10 do północy. Zespoły te to:

41. Ordin 3
42. Team Czech 3
43. Orando Wrocław 1
44. Orando Wrocław 2

Bardzo proszę o szybką informację jeśli ktoś już z tych 4 zespołów wie, że nie będzie grać bądź też nie da się uformować pełnego zespołu (tu mały anons jak coś to Andrzej mógłby zagrać jako najemnik), to będę prosić kolejne zgłoszone teamy.

Dziękuję

Reserve List:


45. Animosity Szczecin 3
46. Team Czech 4
47. Make Way 1
48. Make Way 2
49. Szybki Szpil 1
50. Szybki Szpil 2
51. Szybki Szpil 3
52. Drobne Wałeczki 1
53. Drobne Wałeczki 2
54. Miscast Olsztyn 1
55. Miscast Olsztyn 2
56. Team France 2
57. Team Andrzej

---------------------------------

8. Lodzka Osmiornica 1
10. Team France
20. Nemezis 2
21. Nemezis 3
Ostatnio zmieniony 11 paź 2018, o 11:07 przez Albo_Albo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

O, tylko 1 team Nemezis? Szkoda.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

swieta_barbara pisze:O, tylko 1 team Nemezis? Szkoda.
nom i platnosc byla od jakiegos Xaviera

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Jakiś update wpłat? Nasz kolejny skład czeka na info o możliwości przelewu
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ok Team Czech 3 zaplacil ale nie zaplacil Ordin 3 tak wiec zapytuje oficjalnie czy team Animosity Szczecin 3 jest zainteresowany gra? jesli tak to prosze dzis albo jutro o przelew

standardowo up wplat w 2 poscie

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Poszedł przelew za Animosity Szczecin 3.
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ok jak splynie kasa z Animosity 3 to zamykamy kramik, Ci co sie pospieszyli to odesle kase. Nie wiem co robic z tymi co czytac nie umieja i przeslali wiecej na przedplate niz powinni o te pare zl wiecej, z zagranicy to na 100% nie odsylam tylko przeznacze na jakies dodatkowe gadzety i nagrody. Z PL moge odeslac chyba ze ktos woli to przeznaczyc takze na nagrody itp. Ja na turnieju nic nie zarabiam personalnie żeby nie było a 100% kasy jest reinwestowane w nasze hobby i nie mam na myśli mojej armii.

Teraz jako, że flejm ucichł trzeba go rozbudzić ponownie, więc tak, myślimy nad wprowadzeniem obligatoryjnych zegarów szachowych w postaci aplikacji albo fizycznej obecności zegara szachowego. Tu potrzeba waszej inwencji i propozycji w jaki sposób dokładnie określić stosowanie zegara szachowego, ewentualnie realnych wyników testów z w/w. Przeciwników zegarów szachowych proszę o nie odzywanie się bo i tak będą ;) pytanie tylko o formułę stosowania.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Jeśli przeciwnicy mają się nie odzywać, to jak chcesz rozbudzić flejm?

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

fakt zapomniałem o tym, no to poprosimy przeciwników o merytoryczny flejm. Btw. od zegarów będzie możliwość odstąpienia na daną grę pod warunkiem zgody na to obu grających zespołów. Wtedy jednak należy się liczyć z tym, że będzie istniała możliwość stallowania, której sędzia może nie uznać.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

W zegarach szachowych najtrudniejsze jest pamiętanie o przełączaniu ich ;)

Miałem raz na Gnomowych Manewrach i zdecydowanie jest to skill, który trzeba ćwiczyć, aby nie dać ciała...

Jeżeli zegary mają mieć realny wpływ na wynik, to proponuję kupić już dzisiaj i zacząć używać ;)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Co w przypadku końca czasu na budziku? Sudden death? Gracz bez czasu rzuca tylko rzuty na obronę? Karne punkty?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

WarX pisze:Jeżeli zegary mają mieć realny wpływ na wynik, to proponuję kupić już dzisiaj i zacząć używać ;)
Dokładnie dlatego piszę o tym już na 3,5 miesiąca wcześniej. Dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie ważny będzie feedback ze wszystkich prób związanych z w/w.
Myth pisze:Co w przypadku końca czasu na budziku? Sudden death? Gracz bez czasu rzuca tylko rzuty na obronę? Karne punkty?
dobre pytania Marku, właśnie po to jest dyskusja aby móc ogarnąć wcześniej tego typu niuanse

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Rozmawiałem z Abrasusem w tej sprawie, podpowiedział, że szybszy gracz może dostawać bonus do DP na koniec bitwy powyżej określonych progów. Np. 0-15 min. różnicy czasu brak zmian, 15-20 min +3DP, każde kolejne 5 min. +1DP. Poprosiłem go, żeby tu zajrzał i się wypowiedział.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Abrasus pisze:Jesteś dorosły, czujesz ciężki mecz, wyczuwasz, że przeciwnik będzie stallował - zgłoś do sędziego.

Nie umiesz zgłosić do sędziego - Twój problem. Mówisz po grze, że przeciwnik wolno grał - Twoja wina, że nie zgłosiłeś.

Wprowadzanie zegarów dla wszystkich graczy po to, żeby ta 1 czy 2 bitwy na masterze były grane w większej presji jest absolutnym bezsensem. Niepotrzebne budowanie barier dla nowych i powracających graczy. Absolutna strata czasu i energii w 98% bitew. A jak ktoś będzie chciał oszukać zegar to i tak oszuka.

Nie gram zbyt długo, ale trochę już pograłem, na różnym szczeblu, różnymi typami armii i nigdy nie miałem realnego problemu ze stallowaniem przeciwnika ani sam nikogo nie stallowałem. Co tylko moim zdaniem pokazuje, że jak się chce, to można takie sprawy załatwić.
Pozwolę sobie zacytować swój post z dyskusji o zegarach, która odbyła się chwilę temu.

Jeśli natomiast koniecznie chcecie zegary, to tak jak napisał Myth - za drobne różnice czasowe nie ma żadnego powodu karać (bo nie można oczekiwać, że obaj gracze będą grali dokładnie tyle samo), ale jeśli różnica czasowa jest powyżej 15 minut to już raczej coś może być na rzeczy. Oczywiście tylko o ile gra jest faktycznie niedograna (3-4 tury zagrane), a nie zagrane 5 tur i w 6 turze nic realnego by się nie stało...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Niestety zegar w aplikacji to pomyłka, ciągłe włączanie telefonu żeby przełączyć, po pierwszej bitwie nie ma baterii.
Może ktoś ma lepszy telefon i mu wytrzyma dzień takich zmagań, wtedy chętnie taki pożyczę :P
Jeśli chcielibyście pożyczyć to poszukajcie jakiegoś klubu szachowego, raz na rok nie ma co kupować.

Osobiście myślę, że do tej pory udało się obyć bez zegarów szachowych, nie ma co ich teraz wprowadzać.
Odejdę na chwilę od stołu zobaczyć jak idzie drużynie, wracam a tu już 10 minut w plecy, bo przełączył jak tylko poszedłem, zamiast zawołać że koniec.
Ze swojego skromnego doświadczenia, jeśli chcę dograć bitwę to ją dogrywam.
IMO zamiast zegarów lepiej załatwić jednego sędziego więcej, żeby udało się ogarnąć kilka stołów gdzie ktoś prosi o pilnowanie czasu przeciwnika.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Niezależnie od chcenia czy tego co dobre dla całego środowiska- uważam że przynajmniej kandydaci do kadry powinni grać na zegarach. Jak org chce by cały turniej grał tym lepiej dla kadry.
Nie dlatego bo to super zdrowe i nie da się oszukać tylko dlatego aby właśnie nabrać doświadczenia. Jest szansa że na etc będą zegary czy to wymuszone przez lobby na wszystkich czy też jako opcja do wykorzystania przez sędziego. Jak nasi nie będą ogarniać zegarów, nie będą pilnować czy przeciwnicy nie stosują brudnych sztuczek to zwyczajnie będzie gorzej dla naszych.
Obrazek

ODPOWIEDZ