[MASTER] DMK Kraków-Zielonki 3x4500 9 Age 26-27 Styczeń 2019

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Re: [MASTER] DMK Kraków-Zielonki 3x4500 9 Age 26-27 Styczeń

Post autor: AndrzejAndrzej »

Zegary jak najbardziej - ale tylko na topowych stołach. Tylko tam ma to jakieś znaczenie, a zmuszanie graczy w warzywniaku do używania zegarów tylko zniechęci nowych,powracających i casualowych graczy.

A, no i dla mnie sprawa oczywista, że zegary powinien zapewnić organizator.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

AndrzejAndrzej pisze:
A, no i dla mnie sprawa oczywista, że zegary powinien zapewnić organizator.
organizator zapewnia, że w każdym teamie będzie komórka z aplikacją

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

To w takim razie niech przygotuje też kilka listw z gniazdkami na ładowarki do komórek ;)

Do zegarów tylko na topowych stołach się odniesiesz?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Chcesz grać z zegarem? Przywieź swój. Proste rozwiązanie.

Bardziej trzeba się zastanowić jak karać po końcu czasu. I tu system abrasusa 15=3 +5=1 brzmi zachęcająco, chociaż fajnie by było usłyszeć jaki pomysł na to ma najsilniejsze lobby około-ETC.

@Stan - jak mówisz, że dogrywasz każdą grę, którą chcesz, to znaczy, że jak nie dograłeś to zawsze robisz to specjalnie? ;)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

AndrzejAndrzej pisze:Do zegarów tylko na topowych stołach się odniesiesz?
oczywiście Andrzej pisałem o tym:
Btw. od zegarów będzie możliwość odstąpienia na daną grę pod warunkiem zgody na to obu grających zespołów. Wtedy jednak należy się liczyć z tym, że będzie istniała możliwość stallowania, której sędzia może nie uznać.
tzn, że w warzywniaku jeśli będą ludzie chcieli będa grali tak jak im wygodnie :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

AndrzejAndrzej pisze:
A, no i dla mnie sprawa oczywista, że zegary powinien zapewnić organizator.
Weź se Andrew wyguglaj, ile to kosztuje może najpierw. Mozna pomyslec o wypozyczeni uzegarow jak macie dobry kontakt z WMkowym srodowiskiem, ale oczekiwanie ze organizator wywali kilka kafli na sensowne zegary 3 miesiace przed impreza (gdzue budzet dawno jest zaplanowany) jest letko mowiac mało realne

Co do czasu, moze chcecie system GW pozyczyc :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

-Qc- pisze:Co do czasu, moze chcecie system GW pozyczyc :D
w jakim sensie?

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ok na chwile obecna mamy zapłacone za 40 zespołów

istnieje mniej niż cień szansy ze jednak zmienimy miejscówkę na większa ale w takim układzie chciałem się zapytać ile z tych zgłoszonych drużyn z rezerwy + kto jeszcze byłby zainteresowany? wiem ze na pewno 2x DW i 2x MW i 1xSS

41. Team Czech 4
42. Make Way 1
43. Make Way 2
44. Szybki Szpil 1
45. Szybki Szpil 2
46. Szybki Szpil 3
47. Drobne Wałeczki 1
48. Drobne Wałeczki 2
49. Miscast Olsztyn 1
50. Miscast Olsztyn 2
51. Team France 2
52. Team Andrzej
53. Lodzka Osmiornica 1
54. Team France 2
55. Nemezis 2
56. Nemezis 3
57. Ordin 3

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Jeszcze a propos zegarów... Na allegro analogowy zegar szachowy można kupić z wysyłką poniżej 100pln (sam taki kupiłem). Niby nie jest to mało, ale w porównaniu z figurkami na stole jest to chyba wydatek do przełknięcia dla każdego?

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Niby nie, ale nie widzę sensu, żeby jeszcze podwyższać próg wejścia do systemu w sytuacji, gdy problem jest pewnie z tuzinem konkretnych osób w skali kraju, które ze stallowania uczyniły "taktykę". :roll:

Poza tym ludzie śmieci na turnieje w charakterze armii potrafią przywieźć a tu jeszcze zegara szachowego wymagać?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ja nie planuję kupować zegara szachowego, a używać będę tylko w wypadku odgórnego przymusu - w przypadku masterów.
Na turnieje lokalne z wymogiem zegarów nawet się nie planuje wybierać.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ja sobie kupiłem zegar i testuję. Póki co w Zielonej Górze sie w miarę sprawdzał. Kluczowe jest pamiętacie o przelaczaniu, Ale to kwestia przyzwyczajenia. Najfajniejsze jest mobilizujace tykanie zegara, przyspiesza szczególnie deployment. Będę testował dalej głównie by poprawić własną prędkość gry, Ale w ekstremalnych przypadkach zamulania przez przeciwnika też się przyda.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Dlatego każdy ma wybór, my nie wymagamy obecności profesjonalnego zegara szachowego tylko aplikacji w komórce (darmowej), jeśli ktoś będzie miał zegar szachowy zostanie nagrodzony uściskiem dłoni, uśmiechem organizatora i selfiaczkiem z organizatorem (ewentualnie z Paniami kelnerkami z restauracji obok). Jak pisałem jest tez możliwość rozgrywania gier bez w/w jeśli obie strony się zgodzą. Wymóg obligatoryjny bez odstąpienia możemy wprowadzić ewentualnie na 3 pierwszych stołach od 2 bitwy. Na wszystkich innych niższych jeśli druga strona się zgodzi można odstąpić.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

No z tymi kelnerkami to był cios poniżej pasa... dosłownie :p
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Eee tam - selfie z babciami ze sztucznymi szczękami w rękach to by było coś :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

w sumie jak tak patrzę mniej nagród ale za to przebrane za elfy hostessy witające graczy na wejściu ... hmm budżet na to pozwala ... :roll:

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

oto co się robi z elfami:
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Takie zdjęcia z hostessami działa mobilizujaco na narybek gimnazjalny. ;)

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Uważam że zegary owszem, wprowadzać można, ale zważywszy na fakt że kosztują ile kosztują i nie każdy jest w stanie wywalić konkretną sumę od tak to można taki wymóg wprowadzić ale np.od przyszłego sezonu turniejowego. A ten sezon poświęcić na testowanie czy to zda egzamin i przyzwyczaić się do gry z zegarem.
Albo_Albo pisze:
AndrzejAndrzej pisze:
A, no i dla mnie sprawa oczywista, że zegary powinien zapewnić organizator.
Owszem, powinno tak być pod warunkiem że będzie wymóg gry z zegarem i to tylko na 3 - 5 pierwszych stołach. Ale organizatorzy też powinni mieć czas na zorganizowanie takiego sprzętu, np.na przyszły sezon turniejowy.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ale organizatorzy też powinni mieć czas na zorganizowanie takiego sprzętu, np.na przyszły sezon turniejowy.
Nie wiem, czy robiłeś już jakiegoś mastera, nie kojarzę.
Ja robiłem, dlatego twierdzę, że zakup zegarów przez organizatorów jest NIEMOŻLIWY.
Na pewno nie przy budżecie, jaki ma taka impreza.
Chyba, że wejściówka wyniesie 100-150, wtedy można te 50zł od gracza przeznaczyć na zakup zegara.

A zegar w telefonie to pomyłka, po pierwszej bitwie telefon do ładowania.
Chyba, że będzie kontakt przy każdym stole.

IMO tyle lat grało się bez, kultura gry naprawdę znacznie się poprawiła w ostatnich latach.
Skąd nagle taki pomysł, bo jeden gracz przedłużał na masterze na 40 osób?
To postawcie mu przy stole sędziego, który to zweryfikuje i ukarze.

ODPOWIEDZ