DMP 2019 - Kraków - Stara Zajeznia 13/14.07

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dravenlord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Re: DMP 2019 - Kraków - Stara Zajeznia 13/14.07

Post autor: dravenlord »

Witam, dziękuję za Turniej wspanialissimo.

Nie jestem turbo wymiataczem 9th Aga, ale przy mojej znajomości zasad i podobnej moich przeciwników, zmaykaliśmy grę średnio w 2 godziny.

Dlaczego champsy, którzy funkcjonują na ekstrakcie z rospisek i znają wszystkie armie, nie dążą do profesjonalizacji swej gry poprzez płynność? A braki zastępują rytuałami rzutu kośćmi i opieszałością jako kolejny fortel taktyczny.
Byłem świadkiem tych pogróżek sędziowskich w środkowej strefie, a Panowie wyżej bawili się do końca.

Powinni się podliczyć po upływie czasu i dostać karniaki przewidziane przez regulamin. W innym przypadku znowu powstaje patola środowiskowa - równi i równiejsi. Panowie na stołach niżej tak samo mają prawo kończyć własne gry jak "mocarze".

Cieszy mnie bardzo fakt, że oprawa estetyczna armii nie została wliczona w ranking turnieju i decydował skill.

Widać że wszytko ewoluuje, więc warto dyskutować -aby podniecić ranking turniejów nie tylko poprzez crafty facility.

Dziękuję oponentom, organizatorom i sojusznikom.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

WWSek pisze:no widzisz, jak go zapytałem czy wlepi karne też spuścił wzrok i poszedł:) a czy Ty je dostałeś?
Przy nim zakończyliśmy grę i wpisaliśmy wynik do TK.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

WWSek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: WWSek »

i za to Cię lubię:) szanujesz innych i swoje punkty. BTW - gratulację za wynik

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Takie moje małe spostrzezenie - gral dlugo glownie 1 stol - Francuzi (tutaj Kali) z Rosjanami i walczyli o wygrana na turnieju.

Glowny organizator - grajacy w druzynie ktora walczy o zwyciestwo i rozdajacy karniaki swoim bezposrednim przeciwnikom to naprawde moze slabo wygladac.

WWSek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: WWSek »

rozumiem, dlatego prosiłem najpierw sędziego:) on chyba nie jest organizatorem?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Szaitis pisze:Takie moje małe spostrzezenie - gral dlugo glownie 1 stol - Francuzi (tutaj Kali) z Rosjanami i walczyli o wygrana na turnieju.

Glowny organizator - grajacy w druzynie ktora walczy o zwyciestwo i rozdajacy karniaki swoim bezposrednim przeciwnikom to naprawde moze slabo wygladac.

Słabo wygląda granie i sędziowanie zgodnie z regulaminem?:-)

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Dziękuje za turniej raz jeszcze spróbowaliśmy powalczyć Szybkim Szpilem niestety forma już nie ta, dziękuje przeciwnikom przepraszam że nie wałowałem ani nie miałem ciśnienia, nie byłem wulgarny ani agresywny nie to że mi nie zależało po porostu drużyna przytłoczyła mnie do ziemi swoim skillem xD .
Laik dzięki za festyn dobrej zabawy, Dymitr Koszu dzięki za świetną imprezę :) Cosmo dzięki że nie zabiłeś nam Miszty.
Im człowiek starszy tym ma bujniejszą wyobraźnię więc opowiem wam o swoich marzeniach co do przyszłości naszego hobby.
Marzy mi się żeby wszystkie modele były pomalowane na takich imprezach jak Drużynowe Mistrzostwa Polski, pomimo tego że w T9age nie ma modeli tylko podstawki marzy mi się żeby modele były spójne nie "proxowane" lub uzupełniane śmiecio kupą, śnie o tym żeby zasady były klarowne i równe dla wszystkich nie zależnie od pochodzenia czy klubu tzn fajnie było by ustalić regulamin który wyraźnie mówi która drużyna wygra przy remisie. Bo z tego co zaobserwowałem to co roku zasady się zmieniają na złość Warszawie oraz Niemcom. Wybornie było by zjeść coś dobrego na DMP zamiast gumo obiadu ale może za dużo wymagam od miejscówki, pięknie było by nie umierać od mocnej klimatyzacji. Wybornie było by grać na stołach z odpowiednimi bądź jakimi kolwiek makietami, pragnę dobrze oznaczonych/opisanych stołów, wędrówki ludu są już nie modne. No i karniaki to podstawa jeżeli ktoś nie potrafi dograć gry w 3,5 h to niech zmieni dyscyplinę albo przyjmie na klatę X karniaków, 200 ludzi czekało aż Kalafior wygra UD DMP :lol2: :lol2: :lol2: :roll: Na tym moja wyobraźnia się kończy uważam że reszta ze sfery marzeń jest już w rzeczywistości, dzięki za wspaniałą rozrywkę oraz gratuluje najlepszym Polakom.
No tak i jeszcze jedno błagam nie banujcie ludzi święto graczy powinno być dla wszystkich, albo jeśli już ktokolwiek musi bawić się w cezara to niech robi to za pośrednictwem LL chyba że ta instytucja jest już nie potrzebna jak senat w Rzymie tuż przed rozsypką.

Cuendae
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: Cuendae »

Solo pisze: fajnie było by ustalić regulamin który wyraźnie mówi która drużyna wygra przy remisie. Bo z tego co zaobserwowałem to co roku zasady się zmieniają na złość Warszawie oraz Niemcom.
W sumie to w pierwszym poście jest napisane "Ranking ustalany jest na podstawie najpierw sumy DP, następnie sumy MP.".
A nie kojarzę żadnego ogłoszenia, że ma być inaczej.

A tak poza tym też dzięki za turniej i świetne gierki. Browar tam wymiata.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

W sumie to w pierwszym poście jest napisane "Ranking ustalany jest na podstawie najpierw sumy DP, następnie sumy MP.".
A nie kojarzę żadnego ogłoszenia, że ma być inaczej.
Czy się stoi czy się leży Underdogsom się należy =D> =D> =D> :mrgreen: :lol2: :roll: :shock:

Awatar użytkownika
lapamat
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: lapamat »

@Cuendae
Zastosowanie tego tiebreaka było niemożliwe, bo małe punkty nie były w ogóle zbierane i wpisywane do tk.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

liar liar as on fire 8) myślałem że małe pkt to pkt po za kapem ale co ja tam wiem :twisted: :evil: :twisted:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Graliśmy na wszystkie zasady stosowane na ETC (faktycznie powinienem to wpisac5do regulaminu), przykład to scenariusze - dokładnie tak wyglądac będą w Serbii. Zresztą w rozmowie z zagranicznymi teamami również o tym pisałem. Zmiana tke breakera to poklosie zeszłorocznego ETC (przy okazji zaproponowana przez obecnych wczoraj gości z Francji i Niemiec).
Na dzisiaj efekt jest taki że wygrała drużyna która wygrała z tą na miejscu drugim i ta na miejscu trzecim.


Odnosząc się jeszcze do postu Sola - zgadzam się co do modeli, na turnieju nie powinno być niepomalowanej armii ta jedna to rezultat pozostawienia walizki z figsami w innym samochodzie przy przesiadaniu (czyli dokładnie to samo co zrobiłem przez przypadek Szaitisowi parę lat temu we Włocławku) teraz pytanie co było najlepszym wyjściem - to żeby ktoś nie wziął udziału w DMP i cierpialo jeszcze jego 4 kompanów...?

Problem za mocnej klimatyzacji to wielki problem pierwszego świata :D
Wiecej napisze później.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Ale zasady na tegorocznym ETC sa troche inne.

In the case of a tie following process will be followed to determine the winner of the event: (in this order)
1.
If the two teams had played each other during the event, the winning team of that round will be
declared the winner
. If more than one team
is tied, this step will be skipped, and start at step 2.
2.
If the above was a dead draw (
i.e.
80
-
80), then the amount of penalty points will be counted
between each team, with the lowest accumulated score declared the winner
.
3.
If the above are all equal, the
victory points will be used, with the highest scoring declared the
winner.
4.
If the above is all equal, uncapped scores will be used, with the highest scoring declared the
winner.
5.
If these are identical, then each side will be declared the winners.

nie pomylcie sie za miesiac :)

w zalaczeniu rulespack, str. 12
https://www.dropbox.com/s/kqsp6mlysnw3v ... 0.pdf?dl=0
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Klaudel pisze:Ale zasady na tegorocznym ETC sa troche inne.

In the case of a tie following process will be followed to determine the winner of the event: (in this order)
1.
If the two teams had played each other during the event, the winning team of that round will be
declared the winner
. If more than one team
is tied, this step will be skipped, and start at step 2.
2.
If the above was a dead draw (
i.e.
80
-
80), then the amount of penalty points will be counted
between each team, with the lowest accumulated score declared the winner
.
3.
If the above are all equal, the
victory points will be used, with the highest scoring declared the
winner.
4.
If the above is all equal, uncapped scores will be used, with the highest scoring declared the
winner.
5.
If these are identical, then each side will be declared the winners.

nie pomylcie sie za miesiac :)

w zalaczeniu rulespack, str. 12
https://www.dropbox.com/s/kqsp6mlysnw3v ... 0.pdf?dl=0
nie wiem, może mój angielski podupadł, ale własnie tak zrobiono na DMP jak opisałeś powyżej.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mnie może brakowało worków na smieci doklejonych do stołów, ale nie jakoś bardzo bo sala była czysta (poza kims kto rozlał napoje na moim stole w 5 bitwie, szejm jemu! :P).

Myślę, że skoro Niemcy wiedzą i nie mają pretensji to chyba nie ma specjalnego tematu tego kto wygrał. Polskiego regu i tak chyba nie czytali

No i kooszlki, ktos może jednak ją kojarzy - Szara, duża, Guardians of Galaxy vol.1 grafika na niej ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Były jakieś bluzy - listę lost and found zrobię pod koniec tygodnia bo jadę dzisiaj za granicę i nie będę miał do nich dostępu przez kilka dni.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Bardzo dziękuję wszystkim, a zwłaszcza Laikowi i ekipie RS za super udany weekend.


Turniej powinien być grany na zasady ogłoszone w momencie otwarcia zapisów.
Wpłacając kasę i deklarując uczestnictwo, wszyscy zgodziliśmy się, że turniej jest grany wg. zasady "Ranking ustalany jest na podstawie najpierw sumy DP, następnie sumy MP."
Naprawdę szczęście, że problem dotyczy Niemców, którzy nie będą się wykłócać. Gdyby po 299 pkt zdobyły 2 polskie drużyny i ww. zastosowana zasada została zignorowana...

Deja vu z ostatniego ETC.

Gratuluję Underdogsom, że pokonali zwycięzców tego turnieju.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

To było raczej niemożliwe - zapisy były otwarte jeszcze we wrześniu i wiele punktow było WIP - jak choćby to na jakie zasady gramy...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Heh. Król jak zawsze ma rację :mrgreen:
Ale powiem wam że ma to swój urok. Co roku jechać na te dmp pokulac kostkami, poprzesuwać figurki i zobaczyć jak kolejny raz ud w żenujący sposób UD ledwo "wygrywają" :lol2:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Laik pisze:To było raczej niemożliwe - zapisy były otwarte jeszcze we wrześniu i wiele punktow było WIP - jak choćby to na jakie zasady gramy...
Nie pomyślałem o tym. Chyba jednak nie w tym rzecz. Z pewnością zasada DP + MP była ogłoszona zanim ktokolwiek rzucił kostką w Zajezdni.
Musiałem przeoczyć ogłoszenie, że nie gramy na DP + MP tylko, że pierwszym TieBreakerem jest wynik bezpośredniego spotkania...


Chłopaki, z ręką na sercu, jesteście najlepszym polskim teamem, nie mam co do tego wątpliwości. Ale mam co do sposobu wyłonienia tegorocznego zwycięzcy.

ODPOWIEDZ