DMP 2019 - Kraków - Stara Zajeznia 13/14.07

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: DMP 2019 - Kraków - Stara Zajeznia 13/14.07

Post autor: Kalesoner »

Tylko to? na 100%?
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

na 26 stole podczas ostatniej bitwy było 51 do 49 ale lepiej było oddać fifty fifty i dograc ;)

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Kaszalot »

Podziękowania dla wszystkich graczy, sędziów i organizatorów za tak fantastyczny turniej!
Oj pokulałoby się jeszcze, a tu wrócić do rzeczywistości trzeba ;)

Trochę mnie mierżą te negatywy wyklikane w postach wyżej, ponieważ na większość uwag ciężko w ogóle wpaść i czytając je miałem wrażenie, że byliśmy na dwóch różnych imprezach.
Perełką są oburzenia na jedzenie i obsługę, podczas gdy z mojej perspektywy i osób, z którymi rozmawiałem:
- dania były do wcześniejszego wyboru i generalnie smaczne,
- podane na szklanym talerzu i z metalowymi sztućcami,
- a w trakcie jedzenia i burzliwych dyskusji z kolegami z dyżyny, była u nas chyba z 3x Pani Kelnerka w białej bluzeczce dopytywać się czy łaskawie pozwolę zabrać jej mój upaćkany sosem talerz.

Waszmościowie, wyluzujcie się trochę.

Piotr Lubbe, WDG

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Kawalek filmiku i sporo zdjęć od jednego z krakowskich graczy

https://www.youtube.com/watch?v=CknyYmQq4ss
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Ludzie, ogarnijcie się trochę. Ja rozumiem regulamin itd, ale narzekanie na takiej wielkości turniej jest absurdalne. Niech ktoś spróbuję i zrobi lepiej, nikt też nikomu nie każe na niego znowu przyjeżdżać. Zrobienie tura na 250 osób i tylko jakieś mikro niedociągnięcia? Kto robił Masters ten wie że to jak bajka, bo jest tyle większych rzeczy, które się mogą w ostatniej chwili wykrzaczyc że głowa mała. Pograli, pobawili się, zjedli, wszyscy żyją? To na Ch. Drążyc temat? Szacunek Laik, że Ci się chce, zwłaszcza czytając potem te narzekania malkontentow.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Radian pisze:
katerek pisze:
Glonojad pisze:Jako dodatkowa marchewka można by też dać: +3DP za każdą armię full painted, +2DP za każdą armię ze zrobionymi podstawkami - łącznie do zdobycia 25DP na team. Byłoby to jasne, każdy mogłby świadomie podejmować decyzje.
Dokładnie :)...Jeśli jest strach przed zdejmowaniem modeli albo wlepianiem za to karniaków to lepiej po prostu promować pomalowane i wymodelowane armie. Wtedy teoretycznie wilk cały i owca syta. Oczywiście jak ktoś okupuje warzywniak to i tak pewnie w pompie będzie miał malowanie ale już na wyższych stołach mieć 25 DP a nie mieć to tak jakby stracić 50 :P.

U nas na Salamasterze pokazał to dobitnie przykład Jeżusa. Z bitew zdobył punktów na pudło ale wyprzedziły go lepiej ogarnięte modelarsko armie.
A turniejem chcemy wyłonić najlepszego gracza czy hobbistę? Imo to pierwsze, ja osobiście mógłbym grać na szarakach, ale pomalowałem na turniej, bo tak organizator prosił, sytuacje wyjątkowe za zgodą orga wg mnie też są okej, i z racji, że są wyjątkowe, nie muszą w regu się pojawić.
Ale jakiego do cholery hobbystę? Trzy kolory na każdej figurce, brak niepomalowanych elementów, jakiekolwiek podstawki to już jest wymóg "tylko dla hobbystów, nie dla poważnych graczy"?!
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Glonojad pisze: Ale jakiego do cholery hobbystę? Trzy kolory na każdej figurce, brak niepomalowanych elementów, jakiekolwiek podstawki to już jest wymóg "tylko dla hobbystów, nie dla poważnych graczy"?!
zluzuj już, przyczepiłeś się do armii, która wjechała emergency i to był mój pomysł, temat już zamknięty, więc nie ma co drążyć.




Myślę, że zarówno postem Lohosta jak i Napadziora wcześniej, które w sposób profesjonalny podsumowują (dwóch organizatorów imprez), dlaczego coś się może zdarzyć na masterze czego byśmy nie chcieli albo o czym nie pomyśleliśmy, szczególnie na takiej wielkości imprezie, można zamknąć temat narzekania. Post Szarego, na początku odebrałem dosyć negatywnie i miałem już odpisywać, lecz po późniejszym przeczytaniu jeszcze raz, doszedłem do wniosku, że to akurat bardzo dobra krytyka, konstruktywna, która może pomóc jakimś dobrodziejom zorganizować w przyszłym roku lepsze DMP, bo wątpię aby było w Krakowie w Starej Zajezdni ;).

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Nie, nie zluzuję, wydaje mi się, że przedstawiłem rzeczową propozycję i oczekuję rzeczowej odpowiedzi. JPRD, 5% punktów za absolutne minimum na najbardziej reprezentacyjnej imprezie i już święte oburzenie sportowców... :roll:

(nie, nie oczekuję odpowiedzi).
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

oezu, znowu to samo ze zdjeciami

300 fot tlustych prosiakow zamiast foteczek figurek

daję unsuba
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Glonojad pisze:Nie, nie zluzuję, wydaje mi się, że przedstawiłem rzeczową propozycję i oczekuję rzeczowej odpowiedzi. JPRD, 5% punktów za absolutne minimum na najbardziej reprezentacyjnej imprezie i już święte oburzenie sportowców... :roll:

(nie, nie oczekuję odpowiedzi).
My w Legionie już stosujemy np na DMK punkty za hobbystyke, które sie wliczają do generalki, tak samo na Salamandrze itp. więc zapewne organizator, ktokolwiek to będzie, weźmie sobie do serca Twoje sugestie na przyszłym DMP. ;)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Przede wszystkim chciałbym podziękować uczestnikom tego eventu – a naszej grze z pewnością można powiedzieć „we are the game” – największa wada DMP to jego skala i jedynie 2 dni – nie da się porządnie pogadać z tyloma świetnymi ludźmi.
Wielkie podziękowanie dla osób które pomogły mi w różnym stopniu ogarnięciu całego przedsięwzięcia a w szczególności dla Grzegorza z Veto, Kubencjusza, Dudiego, Gr3mlina i Debeliala.

Szacunek dla Ślivka i Dancaarkiiela za ogarnięcie imprezy we 2 sędziów (jeszcze na tydzień przed imprezą miałem 4 sędziów, jeden odpadł ratując Legion, drugi z innych powodów i zostało Was 2 – ale 2 najlepszych :)!

Podziękowania również dla sponsorów – VETO, Playmaty, Sargon, Lubart Miniatures, Toczay, Rotten Factory, Quali Geeks, Perfectly Painted Studio, A-Case – to dzięki tym firmom mogliśmy Wam dać tyle nagród – pamiętajcie o nich :).

Patrząc na drużyny biorące udział w turnieju bardzo mnie cieszy powrót po latach przerwy Frontu Wschodniego oraz Strefy Zero na DMP. W turnieju wzięło udział 20 osób więcej (przy tej samej wysokiej liczbie obcokrajowców co w ubiegły roku). Widać że poziom turnieju wzrósł, trzeba więcej grać, mieć trochę szczęścia do wyniku i trafniej wybierać nazwę (pozdro dla Orando ;) ). Super że z 8 Bili pojawiły się aż 4 składy w tym wielu młodych, nowych graczy, nie mających styczności z WFB – to pokazuje że jest przyszłość dla naszego hobby, wszystko zależy od nas.
Świetny wynik Czarnych Wron – czyżby zmiana układu sił w Warszawie? Super wynik OKFu – i to dublet w zarówno w kategorii grania jak i malowania – brawo! RyK Medaliki – chłopaki grają głównie na DMP i solidne 15 miejsce! Widać że Wrocław wraca - masa osób, super :). Schwarze Legion – czarnym koniem dnia pierwszego – trzeba zdobyć doświadczenie w graniu na dużych turniejach – pamiętajcie że wszystkim zajmuje to trochę czasu.
Bardzo się cieszę też z drużyny prawdziwych dinozaurów - mam nadzieję że plotki o Waszym wyginięciu to jednak tylko plotki :wink:

Odnośnie sali – problemem Starej Zajezdni (oprócz za mocnej klimy w lecie, o czym nikt mnie nie informował w trakcie a można było ją zmniejszyć) jest to że jest dostępna dla nas od piątku, co niestety pozostawia bardzo mało czasu na reakcje w przypadku fakapów i niestety takowy miał miejsce w piątek przed turniejem (stąd nie mieliśmy rozstawionych terenów rano a i część stołów ustawialiśmy w sobotę tuż przed turniejem.

Co do terenów 2D – przed turniejem wydałem 3000 na nowe tereny z playmat, dodatkowo pożyczyliśmy 25 zestawów od Ósmej Bili, co łącznie powinno wystarczyć na wszystkie stoły na DMP, dodatkowo wziąłem 1 pudło terenów 3D dla osób które z różnych powodów wolą grać na 3D – tak żeby mogły sobie je postawić na terenach 2D. Byłem bardzo zdziwiony kiedy okazało się że terenów 2D brakuje (stąd szybka podróż Szaitisa i Krzemiego do Zielonek po resztę Legionowych terenów 3D. Tak jak już Szaitis napisał rano w niedzielę wskazano mi pudło pełne terenów 2D (wystarczających spokojnie na 20 stołów znajdujące się na środku Sali) które ktoś zaczął rozstawiać i porzucił w trakcie… Problem powstał właśnie dlatego że Sali nie mieliśmy dostępnej od czwartku, a w piątek był zonk…

Przepraszam jeśli ktoś się poczuł urażony moją reakcją o hipokryzji, miałem w nogach jeszcze ponad 60 kilometrów z blatami w 4 dni, plus 500 kilometrów w samochodzie żeby to wszystko przewieźć w obie strony, do tego co chwilę dostawałem zapytania i wiadomości od dziesiątek osób (dla informacji – przez samego Messengera w dniu zgłaszania rozpisek pisało do mnie 55 różnych osób i grup, w piątek przed turniejem było ich jeszcze więcej…) przeplatanych krótkim snem w czasie całego weekendu a przed sobą 10 godzinną podróż samochodem. Tu przepraszam czasami za lakoniczne odpowiedzi ale zwyczajnie nie miałem czasu na więcej.
Wybrałem luźne podejście do punktów karnych bo z jednej strony 90% zespołów zrobiło błędy w zgłoszeniu/rozpiskach/terminie zgłoszenia i by je dostało a z drugiej wolałem aby turniej rozstrzygnął się na stołach. Jak widać po reakcjach powinienem był zrobić inaczej.

Co do błędów w edycji rozpisek – wynikały one z jednej strony z moich błędów przy edycji, z drugiej strony z jakości wysyłanych rozpisek (skrajny przykład wrzuciłem na forum przed turniejem)

Co do pucharu – kwestia gustu, to również sam robiłem, podobnie jak „obróbkę graficzną” teczek -, kart do parowania – laik to w sumie amator, prawda.
Zwyczajnie przy pracy i rodzinie brakło mi czasu na zrobienie wielu rzeczy lepiej.

Co do zwycięstwa w turnieju – od około 10 lat cały czas gramy w Polsce na zasady ETC, nie rozumiem zdziwienia że to one zadecydowały o zwycięstwie na turnieju (szczególnie że po ubiegłym sierpniu zostały sensownie doprecyzowane) podobnie jak sam kapitan reprezentacji Niemiec, z którym rozmawiałem po turnieju. Owszem byli smutni, bo szli jak burza, mieli 16 punktów przewagi przed ostatnią rundą i obeszli się smakiem (dokładnie tak jak my w Warszawie na masterze). Turniej wygrała drużyna która wygrała z miejscem drugim i trzecim, zgodnie z Rulespackiem które całe podium czytało parę tygodni przed DMP) – jeśli to nie jest fair to nie wiem co jest.
pazdzioch pisze:Panie Organizatorze
Proszę mi szanownie odpowiedzieć czemu na turnieju za który zapłaciliśmy 500 pln nie jest przestrzegany regulamin ?
jak rozumiem to wołanie również o punkty karne dla Was za błędy w zgłoszeniu?

Na koniec powiem że gdybym miał na tym zarabiać, patrząc na mój czas wolny poświęcony na organizacje turnieju, to wejściówka 200 złotowa nie byłaby wystarczająca.

Specjalne podziękowania dla Duka i Pandy za pomoc ogarnięciu Sali po!

Wkrótce powinien się pojawić film z imprezy, plus zdjęcia m.in. z konkursu malarskiego, wszystko będę wrzucał w temat na bieżąco.


W przyszłym roku nie mam energii na organizacje DMP.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

to było najlepiej zorganizowane dmp na jakim bylem.

najlepsza sala. najlepsze jedzenie w wejściówce. najlepsze miejsce do imprezowania po turnieju. najwięcej super ludzi którzy grają w te figurki które chodziły z piwem litrowym w reku.

petarda.

były wady które wypunktował szary. co do karniaków to narzekanie aby ponarzekac. ja tam złej woli u Laika nie dostrzeglem

Awatar użytkownika
pazdzioch
Chuck Norris
Posty: 478

Post autor: pazdzioch »

Laik odpowiedz mi na pytanie.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Laik, jeszcze raz dzięki za turniej, że chce ci się to organizować i ponosić ryzyko finansowe ale to co tu się odjaniepawla w związku z karniakami za przedłużanie 5tej bitwy to jest jawna kpina.95% ludzi potrafiło się dostosować do regulaminu i kończyć bitwy o czasie (czasem za sugestią sędziego-pozdro śliwek) a dla 5 % graczy nagle regulamin został zawieszony....i to jeszcze na kluczowych stołach w kluczowej bitwie.to jest kur....a śmieszne.
Do tego sugestie że mieliśmy (czarne wrony 1)zjebutane rozpiski to jawne kłamstwo majace na celu odwrócenie uwagi od sedna problemu czyli podwójnych standardów względem topowych graczy i reszty
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

lwieserce85 pisze:Laik, jeszcze raz dzięki za turniej, że chce ci się to organizować i ponosić ryzyko finansowe ale to co tu się odjaniepawla w związku z karniakami za przedłużanie 5tej bitwy to jest jawna kpina.95% ludzi potrafiło się dostosować do regulaminu i kończyć bitwy o czasie (czasem za sugestią sędziego-pozdro śliwek) a dla 5 % graczy nagle regulamin został zawieszony....i to jeszcze na kluczowych stołach w kluczowej bitwie.to jest kur....a śmieszne.
Do tego sugestie że mieliśmy (czarne wrony 1)zjebutane rozpiski to jawne kłamstwo majace na celu odwrócenie uwagi od sedna problemu czyli podwójnych standardów względem topowych graczy i reszty
Akurat co do rozpisek to jest się co przypierdalać bo znaczna większość była po prostu nieczytelna dla kogoś kto jest przyzwyczajony do rozpisek ETC.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Owszem, nie powinni grać tak długo, przeciagneli ta 1 turę na którą im pozwoliłem (miał być 1 combat, przez fazy 2 graczy i 12 minut było na to do końca czasu. a reszta bez rzucania) niemiłosiernie, powinni zostać za to ukarani, nie zostali, to błąd.

Natomiast zanim zarzuci się komuś kłamstwo należałoby sprawdzić co się wysłało. Jeśli się nie ma racji to wypadałoby przeprosić...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Moim zdaniem grający org to proszenie się o przypał lub oskarżenia o konflikt interesów. Zwłaszcza jeśli team orga regularnie walczy o trofea. Powtarzam to Tomkowi od czasu jego pierwszego Szczyrku.
Tak czy owak, dziękuję za świetny turniej Laik i ekipo, większość mankamentów blednie przy subiektywnym odczuciu wspaniale spędzonego weekendu.

Tylko jedna rzecz, puchar. Jest niegodny swojego przeznaczenia i poprzednika. Jak go zobaczyłem po raz pierwszy na zdjęciu, to pomyślałem, że to nagroda dla najlepszego generała albo inny suwenir. Złóżmy się na coś bardziej eleganckiego proszę.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

True, nowy puchar jest słaby.

Awatar użytkownika
pazdzioch
Chuck Norris
Posty: 478

Post autor: pazdzioch »

Zadalem proste pytanie dlaczego nie przestrzegasz wlasnych zasad.
Nie odpowiedziales mi.

Ciekawe co ty bys napisal gdybys mial byc na 3 miejscu ale organizator ma gdzies wlasne zasady.

konczac temat, dziekuje Ci za turniej bo byl bardzo udany. Szkoda ze pelen kontrowersji.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Odpowiedziałem, pisząc dlaczego - zapytałem czy o punkty za błędy w zgłoszeniu dla dla Was również pytasz.

@Kalesoner
Pamketam, masz rację, jednak chciałbym również, a może przede wszystkim grać na DMP :). Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto zorganizuje je w przyszłym roku.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ