DMP 2019 - Kraków - Stara Zajeznia 13/14.07

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
gr3ml1n
Plewa
Posty: 9

Re: DMP 2019 - Kraków - Stara Zajeznia 13/14.07

Post autor: gr3ml1n »

Glonojad pisze:Dzięki wszytskim za turniej! Wynik nie zaskoczył mnie wcale biorąc pod uwagę nieogranie tak ogólne,jak i wzięta armią/rozpą - ale efekt wow na buziach przeciwników bezcenny :p

Mam parę uwag co do organizacji, ale to drobiazgi, jak kto chętny podzielę się na priclv,ale jedna rzecz mnie na tyle zirytowała, że jednak o tym napiszę.

Jak się umawiamy, czyt. wpisujemy na forum że full painted, to jednak armie w całości szare grać nie powinny. Sorry. Ja rozumiem,ktoś zapomniał modelu, zdarza się (choć ja nie wziętych palisadek po prostu nie wystawilem) ale szary legion? Naprawdę? Na takiej imprezie?!

Czuję się po prostu jak ostatni idiota, bo siedziałem w piątek do północy lepiac trawkę na modelach wyciągniętych z lat dziewięćdziesiątych, zamiast na przykład wyjść z dzieckiem na rower, gdy okazuje się,że standardy modelarskie jednak nie obowiązują... a może po prostu nie każdego obowiązują.
Jeszcze raz przepraszam za brak odpowiedniej armii, ale to nie było działanie z premedytacją. Miałem grać pożyczoną, ale jak Laik wyżej pisał - nie dotarła. Byłem gotowy zrezygnować z turnieju, ale namówiono mnie, żebym przywiózł swoje szaraczki.

Przed 2 i 3 bitwą wyjaśniałem sytuację przeciwnikom i zaproponowałem, że możemy wpisać regulaminowe 13:7, jako że chłopaki zostaliby w 4 i w obu przypadkach nie było z tym problemu. Ba, nawet punktowo lepiej na tym wyszli, bo oboje mi wklepali 20:0.

Następnego razu nie będzie, bo sam czułem się niekomfortowo, ale gdyby był podobny problem, to sugeruję odezwać się wcześniej. Regulamin był po Twojej stronie, więc przyjąłbym to na klatę i nie musiałbyś się irytować.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Super turniej, bawiłem się znakomicie!
Serdeczne podziękowania dla mojej drużyny, organizatorów i przeciwników.
Gratulacje dla pudła!

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Dzięki za turniej, było jak zawsze świetnie.

Gratulacje dla zwycięzców!

Również uważam, że granie 20+ minut po czasie (i to jeszcze w sytuacji gdzie ponad 200 osób czeka aby móc wrócić do domu) jest słabe. W regulaminie jest bardzo prosty zapis, wystarczy go zastosować. Nie ma to nic wspólnego z tym kto jest orgiem - to zwykłe, bezosobowe zastosowanie taryfikatora.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, o 09:24 przez debelial, łącznie zmieniany 1 raz.

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Dziękuję za tura był mega sympatycznie, fajnie było zobaczyć znowu te wszystkie "mordki". Dziękuję przeciwnikom za lekcje grania ;) i organizatorom za ogarnięcie tego sajgonu.
Mały minusik za oznaczenie stołów i tereny przed pierwsza bitwą ;) ale to kosmetyka.

Do zobaczenia we Włocławku albo gdzieś indziej tam w Polsce :).
gr3ml1n pisze:
Glonojad pisze:Dzięki wszytskim za turniej! Wynik nie zaskoczył mnie wcale biorąc pod uwagę nieogranie tak ogólne,jak i wzięta armią/rozpą - ale efekt wow na buziach przeciwników bezcenny :p

Mam parę uwag co do organizacji, ale to drobiazgi, jak kto chętny podzielę się na priclv,ale jedna rzecz mnie na tyle zirytowała, że jednak o tym napiszę.

Jak się umawiamy, czyt. wpisujemy na forum że full painted, to jednak armie w całości szare grać nie powinny. Sorry. Ja rozumiem,ktoś zapomniał modelu, zdarza się (choć ja nie wziętych palisadek po prostu nie wystawilem) ale szary legion? Naprawdę? Na takiej imprezie?!

Czuję się po prostu jak ostatni idiota, bo siedziałem w piątek do północy lepiac trawkę na modelach wyciągniętych z lat dziewięćdziesiątych, zamiast na przykład wyjść z dzieckiem na rower, gdy okazuje się,że standardy modelarskie jednak nie obowiązują... a może po prostu nie każdego obowiązują.
Jeszcze raz przepraszam za brak odpowiedniej armii, ale to nie było działanie z premedytacją. Miałem grać pożyczoną, ale jak Laik wyżej pisał - nie dotarła. Byłem gotowy zrezygnować z turnieju, ale namówiono mnie, żebym przywiózł swoje szaraczki.
Wydaje mi się że sytuacje losowe tego typu to jest siła wyższa, ale popieram Glonojada. Sam na 3 tygodnie przed DMP zapieprzałem po nocach żeby nie wystawiać żadnych szaraków i żeby to jakoś wyglądało. Jakież było moje rozczarowanie kiedy na ogromnej ilości stołów grały szaraki, podkładziaki a co gorsza same podstawki (dobrze że papierzaków nie było).
Może i modelarka nie powinna być doliczana a może powinna to zawsze jest mega subiektywna ocena. Ale jak się wpisuje takie rzeczy w regulamin to powinno się coś z tym z robić...może karniaki ? Albo autoscenariusz dla tego kto miał w starciu pomalowaną armię, czyli +3DP?

Co do karniaków za czas to zawsze jest mega problem, bo niby grają dorośli ludzie a mają problem z szanowaniem decyzji sędziego/orga a z przyjęciem na klatę karniaków to już w ogóle. Są kłótnie, wrzaski i obrażanie się na cały świat. Najlepiej ogarnąć aplikację do wpisywania wyników która z automatu będzie po przekroczeniu czasu wstawiała karniaki do wyników, być może wtedy nikt nie będzie miał pretensji do nikogo...trudno zbluzgać apkę za to że nie pozwoliła dograć 6 tury 15 minut po czasie :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Laik - jeszcze raz wielkie podziękowania za zorganizowanie nam tej imprezy. Podziękowania również dla moich towarzyszy broni z MakeWaya! za wspólne granie i piwkowanie oraz naszym przeciwnikom Nemezsis Sexy, Pokemon Returns, Animosity Morda Nie Szklanka, 8 Bili II i Czech Mates A.
Obrazek

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Super imprezka i super gierki.

Wielki wyrazy szacunku za zorganizowanie DMP dla Laika i dla ekipy Veto. czekam już na DMP 2020.

Brawa dla mistrzów Polski.

Moc podziękować dla mojej ekipy Schwarze Legion ( za rok gamy pod prawdziwą nazwą Schwarze Pferd 8) ):
Marka B. - dzielny zastępca Andrzeja w prowadzeniu DL, transport i McDonald :wink:.
Zielony Skaven - za transport wewnętrzny ugranie z Kołatą 15 pkt i genialne posunięcie taktyczne z gośćmi z Dzikich Pól.
Szyma - za organizacje życia towarzyskiego naszej drużyny i jej selekcje.
Miszta - za zrobienie pewnych wyników ( no może z Shinem trochę nie pykło)

Pełne uznanie dla moich przeciwników za wymagające i pełne nowych doświadczeń gry w super atmosferze.
Stanka z Frontu Wschodniego
Marka Abarenko z Ukrainy 2 ( chciałem nadmienić, że bitwa z Ukrainą była najprzyjemniejsza i najbardziej kulturalna ze wszystkich, naprawde najwyższa klasa naszych wschodnich sąsiadów)
Gąsiora z JH1
Dzioba z Ordinu1
Zielonego z JH2

Drużynowa wynik poniżej oczekiwań bo dopiero 32 miejsce, ale zabawa przednia i team spirit ogromny ( uważajcie na Magika :lol2: ). Pociesza mnie dobry wynik indywidualny 79 pkt. co daje mi 12 miejsce i 1 miejsce jako generała EoS.

Nie wiem Solo co jadłeś, ale ja wybrałem burgera, który był elegancki jak na reklamie burgerów Mc Donalda z foodtruck'owej burgerowni.
Qc ma rację mogły by gdzieś być dodatkowe śmietniki, ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego trzeba było przejść do nich kilka kroków ( były na skrajach blatowisk) a do tego ładne dziewczyny zbierały śmieci i kufle wiec jak najbardziej ok. Klima wiała jak na Wielkiej Krokwi, ale też nie wszędzie tylko na stołach usytuowanych przy nawiewach ( pewnie w normalnym ustawieniu stołów w restauracji zostawiają tam puste miejsca, a my z racji upchania się w maksymalnej ilości tego nie mogliśmy zrobić).

Jeszcze raz dzięki wszystkim mordeczkom, miło was było spotkać i choć napięty czas nie pozwalał na długą pogawędkę zamienić przynajmniej tych kilka słów.

Do zobaczenia za rok.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Mega impreza! Laik - wielkie dzięki i szczere gratulacje za ten sukces organizacyjny oraz ogrom włożonej pracy =D>

Pozdrawiam wszystkich! Super było zobaczyć tyle osób, w tym tylu dinozaurów :mrgreen: DMP nadal ma tę moc! 8)

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Co do karniaków, to na masterze w Olsztynie (lata temu), na 5 czy 6 stole grali Kalesoner i Kalafior, zgodnie z regiem po 10 minutach gdy wszyscy czekali na ten stół, wyzerowałem ten wynik (czy tam zremisowałem). A dzisiaj juz masterów w Olsztynie nie ma. Przypadek? :lol2: #-o :roll:

Bardzo dziękuję organizatorom (wiadomo sukces ma wielu ojców) oraz wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, jak również uczestnikom, że dopisali i pojawili się licznie - dzięki czemu nie trafiliśmy na 8 bile w ostatniej bitwie. :lol2:

Gratulacje dla topu, jakikolwiek on tam powinien być. Nie mi wskazywać który z tytanów jest ciut większy. Niemcy rozsmarowali nas w pierwszej bitwie, chociaż jako drużyna nie żałujemy.

Serdeczne podziękowania, szacunek i duma z temu Miscast 1 (ciut mniejszy z Miscast2). Jesteście wielcy, wspaniali i niestrudzeni. Miscast 1 po raz pierwszy w TOP 10 (8) na DMP, jako 4 drużyna z PL. To się nigdy wcześniej nie zdarzyło! Boję się jaki będzie plan na przyszły rok.

PS Mi na przykład jedzenie smakowało.
PPS Klima zabierała na jednym stole tereny ze styroduru, ale wiadomo co jest ważniejsze :)
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Niezbyt dobrze pamiętam sytuacje, o której piszesz, ale co do zasady wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł karać także gracza, który jest "ofiarą" osoby, która przedłuża grę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Kalesoner pisze:co do zasady wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł karać także gracza, który jest "ofiarą" osoby, która przedłuża grę.
Jeśli nie zostało zgłoszone wcześniej (czy w ogóle) stalowanie czy gra na opóźnienie, to wtedy winni są obaj gracze w opóźnieniu gry, z punktu widzenia sędziego czy organizatora, do tego jeśli bierzemy pod uwagę, że to drużynówka, to kapitanowie mają obowiązek zadbać o oddanie wyników w regulaminowym czasie gry.

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Dziękuję za turniej, przede wszystkim mojemu teamowi i Laikowi!

Z uwag, brak terenów na streamie na pierwszym stole przez pół godziny było trochę słabe i myślę, że skróciło o turę moją bitwę z Kalafiorem bo zamiast się wystawiać ustawialiśmy portfele i kartony w domki i pola xD
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

gr3ml1n pisze:
Glonojad pisze:Dzięki wszytskim za turniej! Wynik nie zaskoczył mnie wcale biorąc pod uwagę nieogranie tak ogólne,jak i wzięta armią/rozpą - ale efekt wow na buziach przeciwników bezcenny :p

Mam parę uwag co do organizacji, ale to drobiazgi, jak kto chętny podzielę się na priclv,ale jedna rzecz mnie na tyle zirytowała, że jednak o tym napiszę.

Jak się umawiamy, czyt. wpisujemy na forum że full painted, to jednak armie w całości szare grać nie powinny. Sorry. Ja rozumiem,ktoś zapomniał modelu, zdarza się (choć ja nie wziętych palisadek po prostu nie wystawilem) ale szary legion? Naprawdę? Na takiej imprezie?!

Czuję się po prostu jak ostatni idiota, bo siedziałem w piątek do północy lepiac trawkę na modelach wyciągniętych z lat dziewięćdziesiątych, zamiast na przykład wyjść z dzieckiem na rower, gdy okazuje się,że standardy modelarskie jednak nie obowiązują... a może po prostu nie każdego obowiązują.
Jeszcze raz przepraszam za brak odpowiedniej armii, ale to nie było działanie z premedytacją. Miałem grać pożyczoną, ale jak Laik wyżej pisał - nie dotarła. Byłem gotowy zrezygnować z turnieju, ale namówiono mnie, żebym przywiózł swoje szaraczki.

Przed 2 i 3 bitwą wyjaśniałem sytuację przeciwnikom i zaproponowałem, że możemy wpisać regulaminowe 13:7, jako że chłopaki zostaliby w 4 i w obu przypadkach nie było z tym problemu. Ba, nawet punktowo lepiej na tym wyszli, bo oboje mi wklepali 20:0.

Następnego razu nie będzie, bo sam czułem się niekomfortowo, ale gdyby był podobny problem, to sugeruję odezwać się wcześniej. Regulamin był po Twojej stronie, więc przyjąłbym to na klatę i nie musiałbyś się irytować.
Tak na marginesie to ja byłem osobą, która namówiła gr3ml1na na grę swoimi nie pomalowanymi i sproxowanymi ludkami jako, że przez force majore nie dotarła dla niego pomalowana armia. Gremlin to nowy gracz w naszym towarzystwie, pierwsze DMP w życiu, nie przez swoją winę nie dostał pacynek, do tego o wiele milszy niż większość z nas (ode mnie na pewno), biorąc pod uwagę, niezagranie vs kwaśna mina kilku graczy na nie pomalowane figurki, to nawet nie było o czym mówić. Z resztą organizator potwierdził mój punkt widzenia. Biorę odpowiedzialność na siebie za to a jeśli to za mało niech Glonojad wpisze sobie za bitwę, którą wygrał 20:0 + 3 punkty. A co będzie pierwszy wynik w historii DMP 23:0. Można też naszemu teamowi Orcze jajo czy jakoś tak obciąć 3 punkty a dać Glonojadowi. Sola opinię można olać bo to tylko flejm dla flejmu podnoszący jakość turnieju :)

Poza tym dla pomalowanych armii są bonusy w postaci konkursów i nagród itp.
Np. na DMK dopuszczamy grę niepomalowanymi armiami ale HOBBY liczy się do końcowej punktacji, a jak ktoś ma niepomalowany chociaż jeden model to jest zero, tak więc nie ma stratnych.
Z jednej strony chcemy aby społeczność rosła a z drugiej sami podnosimy próg wejścia. Dla mnie ważniejsze jest, aby więcej ludzi grało, niż czym grało, bo to tylko sprawa techniczna, na jeden turniej można pożyczyć na inny kupić itp.
Tak wiem, ładniejsze są figurki pomalowane od niepomalowanych, ale tak samo lepsze są tereny 3D od 2D a to chyba wam jakoś nie przeszkadzało co?

Ogólnie jestem zwolennikiem lajt flejmu, bo to podnosi atrakcyjność imprezy, środowisko bardziej się aktywuje (cóż to pytanie do psychologów, dlaczego akurat tak) a i z dyskusji można wyciągnąć wnioski jak i również pozytywne rzeczy, nie mniej są pewne niuanse odnośnie flejmu, na które jednak trzeba reagować jak np. flejm do nowych graczy, którzy sobie na to nie zasłużyli, personalne wycieczki (na sprawy nie związane z grą) i publiczne kamienowanie (przez trolli, którzy nawet nie znają sytuacji), publiczny ostracyzm wobec pewnych osób itp.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, o 10:47 przez Albo_Albo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Ciekawostka:

Rano w niedziele Laik znalazl na srodku sali pelen karton z terenami 2d pod stolem...

Nie wiem kto go tam zostawil i jak to zrobil ale przez ta osobe wyszedl syf z brakiem terenow i tym ze musialem jechac do zielonek i przywozic te tereny stad godzinny poslizg z terenami...

Także tereny byly, ale czynnik ludzki zawiodl, wiec wygladalo to slabo, ale to nie wina Laika...

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Chciałem jeszcze podziękować za nagrodę za 3 miejsce na najlepiej pomalowaną armię w kategorii tych malowanych na zlecenie. Fajnie, że było aż 6 nagród za best painted :)

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Dzięki za turniej, było fajnie, gierki przyjemne, piwo smaczne tylko jakieś takie słabe procentowo ;/

Co do nagród dla najlepiej pomalowanej armii przez malarza, nagroda nie powinna trafić do osoby malującej? Trochę takie pay to win jak w grach sieciowych xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jawor pisze: Co do nagród dla najlepiej pomalowanej armii przez malarza, nagroda nie powinna trafić do osoby malującej? Trochę takie pay to win jak w grach sieciowych xD
Nie, ładne armie to część tej układanki w tym hobby. Właściciel jest tym, który ją posiada i to jego należy wyróżnić, ze ma cierpliwość do malarzy :P
I dlatego też własnie były dwie kategorie (na zlecenia oraz własnoręcznie) i w każdej były 3 miejsca :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
pazdzioch
Chuck Norris
Posty: 478

Post autor: pazdzioch »

Dzięki za turniej. Wyszło jak zawsze bardzo fajnie. Mam nadzieje ,że finansowo wszystko się zepnie i za rok będzie powtórka bo miejscówka jest idealna i szkoda ją by było zamienić na jakąś zapyziałą szkołe.

Wyniki wyszły całkiem nieźle.

Czarne Wrony drugim klubem w Polsce na rok 2019.

ps: Jeżus przepraszam Cię za tamtą nieszczęsną turę, to była zemsta za kozłów 2017 :D

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Szaitis pisze:Takie moje małe spostrzezenie - gral dlugo glownie 1 stol - Francuzi (tutaj Kali) z Rosjanami i walczyli o wygrana na turnieju.

Glówny organizator - grajacy w druzynie ktora walczy o zwyciestwo i rozdajacy karniaki swoim bezposrednim przeciwnikom to naprawde moze slabo wygladac.
to kłamstwo

komentarz marny, tak marny jak fakt, że na TF nadal wygrali Niemcy.

Danie karniaków drużynie z poz. 3 i 7, by spadły poza top 10 z powodu 34min obsuwy nie wygląda słabo tylko uczciwie.

Z karnymi czy bez i tak byli za Wami.

Jak nie dajemy karniaków, bo coś może wyglądać słabo, to albo org nie gra, albo gramy bez regulaminu, skoro i tak jest zlewany.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Co do karniakow to nie dałem ich również za błędy w rozpiskach (vide Robson), zmiany w rozpiskach (vide Szybki Szpil), nie zgłoszenie się w terminie (vide Team Germany) - tutaj też miałem pójść od linijki z regulaminem?

Turniej rozstrzygnął się na stołach.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Laik pisze:Co do karniakow to nie dałem ich również za błędy w rozpiskach (vide Robson), zmiany w rozpiskach (vide Szybki Szpil), nie zgłoszenie się w terminie (vide Team Germany) - tutaj też miałem pójść od linijki z regulaminem?

Turniej rozstrzygnął się na stołach.
Wiesz, ja tam sie nie przyp..., ale gdybyś poszedł od linijki to nie byłoby teraz tego tematu...więc może czasem warto jednak od ludzi wymagać i wyciągać konsekwencje?
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

ODPOWIEDZ