DMP 2019 - Kraków - Stara Zajeznia 13/14.07

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Re: DMP 2019 - Kraków - Stara Zajeznia 13/14.07

Post autor: Mamut »

JarekK pisze:Ta, u nas w 5tej bitwie po parowaniu się okazało, że nasz przeciwnik zamiast trzech szóstek minosów ma 4. Dodam jeszcze, że ja dostałem masę pytań "a co to robi" od chłopaków z teamu (którzy coś jednak ogarniają w tą grę), co dla mnie raczej nie było problemem, ale w innych teamach może nie być studentów z miliardem wolnych godzin na czytanie booków i zapamiętywanie tego. Ten format nie daje niczego, poza zmieszczeniem wszystkich rozp na 1 kartce. Argument o 10 stronach rozpiski jest kompletnie nie trafiony, bo już w poście, który cytujesz napisałem, żeby format zmienić na PDFa lub txt z Army buildera...
txt nie rozwiązuje największego problemu który masz a do tego jest o wiele mniej czytelny niż sam ETC.
Mnie też się kilka takich sytuacji zdażyło, gdy po parowaniu zdarzyły gdy po parowaniu się okazało że przeciwnik miał dodatkowe kółko albo działo, a to jest dość ważna informacja gdy mam smoka za 1050 pkt w sumie XD
A pytani a co to robi będą zawsze, głównie dlatego że AB nie pokazuje wszystkich zasad i nie wyjaśnia wszystkich ich kombinacji(najlepszy przykład, peglord od dark elfów, którego vanguard jest zapisany w nawiasie korsarzy). Ja na tą sytuację mam proste rozwiązanie - zawsze mam druk rozpy pdf z AB przy sobie, jak ktoś poprosi to bez problemu daje. Na tych DMPkach ani razu się nie zdałyło żeby ktoś miał z rozpą problem, co jest o tyle śmieszne iż graliśmy w okolicach środkowego warzywniaka :P
A komentarz co do bycia studenciakiem jest o tyle nietrafny, że już nim nie jestem i teraz mam tak mało czasu że w ogóle rezygnuje z grania w battla poza drobnymi wyjątkami, i zamierzam na kolejne dmp wrócić jako sędzia a nie gracz XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Mamut pisze:txt nie rozwiązuje największego problemu który masz a do tego jest o wiele mniej czytelny niż sam ETC.
Mnie też się kilka takich sytuacji zdażyło, gdy po parowaniu zdarzyły gdy po parowaniu się okazało że przeciwnik miał dodatkowe kółko albo działo, a to jest dość ważna informacja gdy mam smoka za 1050 pkt w sumie XD
Ok, txt odpada. Zostaje PDF z army buildera. Sam wskazujesz, że to dobre rozwiązanie.
Mamut pisze:A pytani a co to robi będą zawsze, głównie dlatego że AB nie pokazuje wszystkich zasad i nie wyjaśnia wszystkich ich kombinacji(najlepszy przykład, peglord od dark elfów, którego vanguard jest zapisany w nawiasie korsarzy). Ja na tą sytuację mam proste rozwiązanie - zawsze mam druk rozpy pdf z AB przy sobie, jak ktoś poprosi to bez problemu daje.
O zobacz, druk PDF z AB nosisz? Właśnie to postuluję :wink:
Mamut pisze:Na tych DMPkach ani razu się nie zdałyło żeby ktoś miał z rozpą problem, co jest o tyle śmieszne iż graliśmy w okolicach środkowego warzywniaka :P
Przykład jednostkowy. To, że Tobie się nie zdarzyło, nie znaczy, że 1. przeciwnicy wiedzieli, że masz coś takiego 2. pozostałe 47 teamów których nie spotkałeś nie poprosiłoby o niego, wiedząc, że go masz
Mamut pisze:A komentarz co do bycia studenciakiem jest o tyle nietrafny, że już nim nie jestem i teraz mam tak mało czasu że w ogóle rezygnuje z grania w battla poza drobnymi wyjątkami, i zamierzam na kolejne dmp wrócić jako sędzia a nie gracz XD
Ten komentarz odnosił się do mnie, gdyż wciąż jestem owym studenciakiem :P
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

JarekK pisze:
Mamut pisze:txt nie rozwiązuje największego problemu który masz a do tego jest o wiele mniej czytelny niż sam ETC.
Mnie też się kilka takich sytuacji zdażyło, gdy po parowaniu zdarzyły gdy po parowaniu się okazało że przeciwnik miał dodatkowe kółko albo działo, a to jest dość ważna informacja gdy mam smoka za 1050 pkt w sumie XD
Ok, txt odpada. Zostaje PDF z army buildera. Sam wskazujesz, że to dobre rozwiązanie.
Mamut pisze:A pytani a co to robi będą zawsze, głównie dlatego że AB nie pokazuje wszystkich zasad i nie wyjaśnia wszystkich ich kombinacji(najlepszy przykład, peglord od dark elfów, którego vanguard jest zapisany w nawiasie korsarzy). Ja na tą sytuację mam proste rozwiązanie - zawsze mam druk rozpy pdf z AB przy sobie, jak ktoś poprosi to bez problemu daje.
O zobacz, druk PDF z AB nosisz? Właśnie to postuluję :wink:
Mamut pisze:Na tych DMPkach ani razu się nie zdałyło żeby ktoś miał z rozpą problem, co jest o tyle śmieszne iż graliśmy w okolicach środkowego warzywniaka :P
Przykład jednostkowy. To, że Tobie się nie zdarzyło, nie znaczy, że 1. przeciwnicy wiedzieli, że masz coś takiego 2. pozostałe 47 teamów których nie spotkałeś nie poprosiłoby o niego, wiedząc, że go masz
Mamut pisze:A komentarz co do bycia studenciakiem jest o tyle nietrafny, że już nim nie jestem i teraz mam tak mało czasu że w ogóle rezygnuje z grania w battla poza drobnymi wyjątkami, i zamierzam na kolejne dmp wrócić jako sędzia a nie gracz XD
Ten komentarz odnosił się do mnie, gdyż wciąż jestem owym studenciakiem :P
Nie chce mi się robić odnośników do odniśników odnoszonych więc napisze tak:
1. i 2. za duże imho, postuluje format ETC bo on sprawia że sami uczymy się też statystyk, w tym własnej armii. czas spędzony na sprawdzaniu statystyk to czas zmarnowany(od razu przyznam że mi też zdarza się czasami zajrzeć do rozpy, ale głównie są to pierdoły jak ws czy ld psów).
3.to samo było w warszawie czy DMK, a to że ludzie nie proszą wskazuje na to że nie potrzebują tego, bo przynajmniej jedna osoba(powinien to być kapitan) ogarnia albo zasady albo wszystkie rozpy.
4. ups :P
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Jako niedzielny (o ile jeszcze?) gracz wolałbym jednak te stosy kartek z owszem nieraz ścianą tekstu ale jednak wiem co jest co :) bardzo to pomaga takim leszczynom :D bo co z tego jak mam pięknie czytelne wszystko jak nieraz nawet nie jestem w stanie zajarzyć jaki to odpowiednik wfb był :D a już nie mówiąc co on to ma i co robi, a żałosne jest ciągle pytanie przeciwnika co to kurde robi, do tego i tak zaraz zapomnę i znów o to samo będę pytał... straszna sprawa, więc jak jeszcze grywałem po prostu to olewałem i grałem ot, wejdę w walkę się okaże itd. A za mało gier byłem w stanie zagrać aby w jakiś sposób znać utarte schematy.
Jeszcze jakieś 5 lat temu to wystarczyła mi w zasadzie nawet nie rozpiska ale sama nazwa armii, teraz to się zmieniło ;)
Także Jarek ma rację z mojego punktu widzenia.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

olek88 pisze:Siemka nie gram w batla od dzis! I pow tak nie bylo mi dane zagrac w tym roku DMP szkoda wielka, ale pow co wiem od zawsze tak jest ze najlepsi sie licza reszta to % i kasa do puli wiec ci zawodowcy co sie wypowiadaja na forum typu moglismy moze zle moze cos tam to tylko gadanie po fakcie! W orczym koles posunol figurke na szarze bo tak uznal wziolem sendziego ze tAk nie mogl odpowiedz zut na 4.+ wyturlal dla siebie czy to sprrawiedliwe? Przegrywam na 4+ moja racje!
Chłopie, ogarnij proszę gramatykę i ortografię, bo nie da się czytać.


Odkurzyłem trochę figurek na DMP, bo chciałem zobaczyć co u Was. No dobra, sporo też pożyczyłem, za co dziękuję ogromnie:
Debelialowi, Krzemiemu i Djukowi - dzięki Wam udało mi się ponownie wziąć udział w battlowym święcie, mega się z tego cieszę!

Do Krakowa wybraliśmy się w drużynie emerycko-dinozaurzej, w składzie: Panter, Raptor, Undead i Kosz(sr) - chłopaki, super było Was znów spotkać i poprzestawiać figurki.

Same gry, coż.. można było na pewno lepiej ;) 2/10
Organizacja imprezy, drobne pierdoły pewnie możnaby wyciągać, ale... po co? 9/10
Melażowa opcja: jak zawsze z battlowcami, sztosik. 10/10

Przeciwnikom dziękuję, nawet tym co mnie od chujów zwyzywali :*
specjalna dedykacja dla Rince, dzięki za pomoc z buildem

Razem z Koszem chyba podjęliśmy decyjzę wykopania z szaf ludków i mały powrót - zobaczymy na ile zapału wystarczy :)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Szary pisze:
Laik pisze:@Szary
Jakie, w zaistniałej sytuacji z rozpiskami, rozwiązanie uważałbyś za najlepsze? Chętnie o tym porozmawiam.
A interesuje Cię tylko kwestia bookletu rozpisek czy sugestie i pomysły także na inne sprawy? Nie wiem jak bardzo się rozpisywać;)
Chodzi mi o publikacje rozpisek w kontekście terminu zgłoszenia rozpisek na ETC i przez to braku tychże w całym packu.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Dymitr pisze: Razem z Koszem chyba podjęliśmy decyjzę wykopania z szaf ludków i mały powrót - zobaczymy na ile zapału wystarczy :)
=D> =D> =D>

Biorąc pod uwagę, że podobnie ma Caledor vel Bestia obecnie, Syraf czy nawet Gilotyna to naprawdę fajnie, że starzy gracze wracają.

Co do rozpisek powiem tak. Wg mnie najbardziej czytelną opcją dla każdego a przede wszystkim opcją nie pozostawiąjącą mrocznej sfery domysłów jest obecnie PDF z Army Buildera zawierający pełne statystki, zdolności oraz itemy. Z drugiej strony do publikacji i drukowania lepszy jest fromat ETC. Stąd na DMK 2020 przypuszczalnie poprosimy o zrobienie każdego rozpiski w 2 formatach. ETC wydrukujemy i damy w trakcie rejestracji, a pełne pdfy opublikujemy dla wszystkich, do tego każdy będzie musiał mieć obowiązkowo albo swojego army booka albo PDF-a (wydrukowanego bądź elektronicznego) do wglądu dla siebie ale przede wszystkim dla przeciwnika.

Szczerze graczy co ogarniają wszystkie zasady jest niewielu a wszystkie zasady + zdolności specjalne wszystkich armii z ich statystykami to chyba nie ma w ogóle.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Panowie drodzy!

Wyjdźcie żesz z tego Średniowiecza. Rozpiska PDF z AB to w 2019 roku najmniej czytelna i najbrzydsza rozpiska jaka może być!

Ja rozumiem, że jesteście do niej przywiązani emocjonalnie, bo używacie tego formatu od 20 lat, ale dajcie żyć tym, którzy żyją w XXI wieku ;)

Z mojej strony propozycja - mogę napisać konwerter onlineowy z rozpiski tekstowej Battle Scribe do formatu ETC. To rozwiąże 90% problemów z formatem ETC...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Panie WarXie, doskonale można powiedzieć: "Panowie, zostawicie już te średniowieczne kwadraty i grajcie w gry XXIwieku"
;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

A jak oceniacie książki all in 1 które przygotowałem?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Tocz
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Tocz »

Apeluje również o powrót do formatu HTML. Wolę rozpiskę która ma 4 strony ale pełny opis. Przeanalizowanie takiej rozpy i tak zajmie mniej czasu niż txt i dobrze wszyscy o tym wiemy. Przejście na txt w mojej opinii to spory krok w tył jeżeli chodzi o informację co przeciwnik ma w armii.

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Proszę o usunie cie dla moderatora
Ostatnio zmieniony 19 lip 2019, o 17:47 przez as1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Olek84
Mudżahedin
Posty: 247

Post autor: Olek84 »

Pisałem tego posta szybko:) myślałem że jesteś bardziej kumaty Dymitr :)

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

JarekK pisze:Ta, u nas w 5tej bitwie po parowaniu się okazało, że nasz przeciwnik zamiast trzech szóstek minosów ma 4. Dodam jeszcze, że ja dostałem masę pytań "a co to robi" od chłopaków z teamu (którzy coś jednak ogarniają w tą grę), co dla mnie raczej nie było problemem, ale w innych teamach może nie być studentów z miliardem wolnych godzin na czytanie booków i zapamiętywanie tego. Ten format nie daje niczego, poza zmieszczeniem wszystkich rozp na 1 kartce, generuje problemy, które opisałem powyżej. Argument o 10 stronach rozpiski jest kompletnie nie trafiony, bo już w poście, który cytujesz napisałem, żeby format zmienić na PDFa lub txt z Army buildera...
o to to to.....

Jak człowiek miał czas grywać regularnie na turniejach i znał każdy jeden build to te rozpy w formacie ETC były spoko. Jak tylko nie znasz jakiejś armii/builda/skilla to konczy sie to tysiacem pytan i sprawdzaniu w booku czy to na prawde tak działa. Szczególnie ważne jest to na DMP gdzie jest mnóstwo "niedzielnych" graczy, którzy przez to nie dogrywają bitew, albo odpuszczają pytania i są potem zaskoczeni. Już pomijam to, że po co pisać rozpe z palca jak cos nam ja generuje...

Tabelka PDF z AB rozwiazuje te wszystkie problemy. Ja zawsze mam jeszcze kopie dla przeciwnika wiec dostaje 75% mniej pytań
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

@Debelial, a nie da się zmienić sposobu zapisywania plików txt z Ab aby był identyczny z wymogiem ETC?
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Laik pisze:A jak oceniacie książki all in 1 które przygotowałem?
Książki bardzo w porządku, na pewno się przyda u nas na turniejach.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

WarX pisze:Panowie drodzy!

Wyjdźcie żesz z tego Średniowiecza. Rozpiska PDF z AB to w 2019 roku najmniej czytelna i najbrzydsza rozpiska jaka może być!

Ja rozumiem, że jesteście do niej przywiązani emocjonalnie, bo używacie tego formatu od 20 lat, ale dajcie żyć tym, którzy żyją w XXI wieku ;)

Z mojej strony propozycja - mogę napisać konwerter onlineowy z rozpiski tekstowej Battle Scribe do formatu ETC. To rozwiąże 90% problemów z formatem ETC...
Póki Battlescribe wygląda jak wygląda i daje wydruki jak teraz, to moim wyborem na mobilną apkę jest zdecydowanie https://www.newrecruit.eu/. Nie pokazuje on żadnych statów, ale jest bardzo wygodny. Stacjonarnie wolę AB (obviously :wink: )

Na dodatek podsumowanie rozpy w newrecruit wygląda niemal jak fomat ETC.
Tu przykład mojej rozpy wklejonej 1 do 1 z newrecruita, bez żadnych przeróbek:

455 - Sorcerer, Evocation, Wizard Master, Black Steed, Plate Armour, Dragonfire Gem
425 - Sorcerer, General, Alchemy, Wizard Master, Light Armour, Binding Scroll
444 - 14x Warriors, Paired Weapons, Lust, Standard Bearer, Banner of the Relentless Company, Musician, Champion
261 - 8x Barbarian Horsemen, Shields, Light Lances, Musician, Champion
210 - 15x Barbarians, Standard Bearer, Banner of Discipline, Musician
350 - 5x Warrior Knights, Lances, Envy, Champion
350 - 5x Warrior Knights, Lances, Envy, Champion
335 - 5x Warrior Knights, Great Weapons, Wrath, Champion
335 - 5x Warrior Knights, Great Weapons, Wrath, Champion
260 - Battleshrine, Occultism
259 - 3x Forsworn, Spiked Shields, Damnation
225 - Warrior Chariot
200 - Chimera
200 - Chimera
190 - 5x Flayers, Shields, Light Lances, Skinning Lashes
4499

kamkustwo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: kamkustwo »

książki super - w końcu mogę wszystko sprawdzić - od zasad przez magię, kończąc na zasadach armijnych.

w drugiej wersji warto by może dodać drugą wstążkę

Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Post autor: Radian »

Ale Panowie! Format z AB jest skrajnie nieczytelny. W battla gram jakośod 2-2,5 roku i to najmniej czytelny format jaki w życiu widziałem. Opcja txt etc jest neutralna, jak komuś przeszkadza tłumaczenie swoich zasad, niech se ogarnie własny wydruk i tyle. Poza tym wymaganie AB, kiedy jest to program płatny (z tego co wiem) i te tabelki są nieczytelne mija się z celem. Pozdrawiam :D
~Biegnący z Berserkerami

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

as1 pisze: Witam To ja jestem ten od per huja i niestety musiałem tak zareagować.
Koleś grałeś w warzywniaku, mało tego nie znałeś zasad ani swoich ani moich ani generalnych.
Tłumaczyłem ci je wszystkie, niczego ci przed tobą nie ukrywałem, a nie oszukujmy się niewielu jest takich graczy.
To co żeś zrobił z tym combatem było totalnym chamstwem i brakiem jakichkolwiek zasad fair play.
Nie toleruje czegoś takiego i koniec kropka
Nie obchodzi mnie to że ktoś z poprzednich twoich bitew cie oszukał bo to ja z tobą grałem i nie miałeś najmniejszego powodu zachować się jak zachowałeś.
Widocznie włączył ci się syndrom topu 3 w warzywniaku.
Wiec na przyszłość proszę innych aby nie próbowali tłumaczyć temu panu jakichkolwiek zasad. Ma przeczytać przed turniejem i koniec.
Mówisz o znajomości zasad w kontekście sytuacji z swirling melee, czy jakiejś innej? Bo trochę słabo wygląda czepianie się znajomości zasad u przeciwnika akurat po tej akcji.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ODPOWIEDZ