[MASTER] Syreni Śpiew, Rynia k./ Warszawy 23-24.02.2019

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Re: [MASTER] Syreni Śpiew, Rynia k./ Warszawy 23-24.02.2019

Post autor: Druchii »

Kucy gra ? :>
Ja jestem od piątku, pytanie do organizatorów: od której można przyjeżdżać i się socjalizować/pomagać ze stołami.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

-Qc- pisze:Szukam do pozyczki:

4 gobo rydwany
3 bazy snotlingów
Mnie strzelać nie kazano druchii, ale Marek mnie zaprosił i może stawia obiad xD poza tym ja jestem posłuszny rozkazom Mistrza Polski a on złożył rozpiskę i kazał jechać :)

Jeszcze synek mnie może uziemic ale dobrze rokujemy :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Yo, szukamy razem z Białym i Klockiem kogoś do drużyny, mamy OK, UD i VC.
EDIT
Już nieaktualne
Ostatnio zmieniony 10 lut 2019, o 14:08 przez Mamut, łącznie zmieniany 1 raz.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3132
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Doba hotelowa jest od 15 w piątek. Jakoś koło 18 mam nadzieję dojadą blaty. Bar jest czynny do 1 ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

oprocz numerow mapek to gramy z magicznymi terenami, czy nie?

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Tak,z magicznymi. Kwestia mapki vs przyporzadkowanie do stolow - czekamy na wynik glosowania kapitanow ETC.

Marku kochany, bar jest do 3ciej ;*

Druchii, chcesz pomagac nosic blaty? Wow... Mnostwo szacunku ...
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zakonczylo juz sie. Nie ma tam magicznych terenow, wiec dlatego to pytanie zadalem

deploye beda losowane, czy zostaja przypisane do mapek?

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Oj, wybaczcie. Nie odswiezylem dzis forum ETC.

Czyli wszystko jasne:

- Deployment types will be as per the table that you are on.
- Special terrain types will not be used
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Całe szczęście poszli otrzeźwieli z tymi terenami :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

No tak, bo słownie jeden teren specjalny przekroczyłby zdolności percepcji graczy... :roll:
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Glonojad pisze:No tak, bo słownie jeden teren specjalny przekroczyłby zdolności percepcji graczy... :roll:
+1

Identyczna dyskusja byla swego czasu o scenariuszach...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Laik pisze:
Glonojad pisze:No tak, bo słownie jeden teren specjalny przekroczyłby zdolności percepcji graczy... :roll:
+1

Identyczna dyskusja byla swego czasu o scenariuszach...
Nie podobają mi się magiczne tereny, ale uważam, że powinny być.

Dodaje to pewien mały smaczek do całości, który jest całkiem wporzo. Jedyne moje zastrzeżenie jest takie, że w większości ich działanie jest bardzo jednostronne ;)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Glonojad pisze:No tak, bo słownie jeden teren specjalny przekroczyłby zdolności percepcji graczy... :roll:
-1

Od kiedy tylko wpadli na ten pomysł grałem na turniejach i w domu z 10 różnymi graczami. Każdemu proponowałem, że możemy grać na te nowe magiczne tereny. Wiecie ile osób chciało na nie grać? 0

Warto czasem spojrzeć nie tylko z punktu widzenia kadrowicza/kandydata, który gra prawie codziennie i pomyśleć o zwykłych graczach, którzy i tak bez takich nowości czują się przytłoczeni ilością zasad.

Na całe szczęście, większość kapitanow myśli tak samo i podjęli mądra decyzję :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Większy problem jest taki, że mapki były balansowane pod posiadanie magicznych terenów. Bez nich na połowie mapek jedna strona jest wyraźnie lepsza. Najwyraźniej jednak nikt kapitanom o tym nie powiedział... Jak zwykle, niedoinformowanie, głosowanie na szybko i bez przemyślenia. Ale tak to niestety wygląda...

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Abrasus pisze:Większy problem jest taki, że mapki były balansowane pod posiadanie magicznych terenów. Bez nich na połowie mapek jedna strona jest wyraźnie lepsza. Najwyraźniej jednak nikt kapitanom o tym nie powiedział... Jak zwykle, niedoinformowanie, głosowanie na szybko i bez przemyślenia. Ale tak to niestety wygląda...
A jak oceniasz fakt, że wiele magicznych terenów miało bardzo jednostronne działanie?

Np. ta górka, która robila testy paniki? 3 armie mają to w całkowitym olaniu bo są Fearless. Kilka ma na tyle duże Dis, że też olewka. Jakiś tam impas wbijał hity z S1 i bez AP. Znowu jednych to boli, innych wcale. No i mój faworyt: górka, która daje channel(1) ale ułatwia wbijanie hexów w oddział, który na niej stoi - jak ktoś nie ma hexów, to przeciwnik za darmo zbiera bonusy ;)

A podpalania jeziora oleju to kompletnie nie rozumiem...

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3691
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Odnośnie magicznych terenów to jako gracz "warzywniakowy" :) mogę się wypowiedzieć, że dobrze się na to gra (jak tylko odpowiednio jest przygotowane przez organizatorów).

Graliśmy w Zielonkach i faktycznie miało to wpływ na wybór strony i samą rozgrywkę (zwłaszcza mur czy ten obelisk co w 3" dostawało się hity).

Jednakże jakbym sam nie miał opisów i mapek stołów to nikt by nie zagrał bo w ten sposób gracze się zniechęcają.

To samo z rozstawieniem - jak sztywno napisane na mapce na stole to nie ma kombinowania.

Także podsumowując tereny magicznie to naprawdę nic "złego" tylko odpowiednio trzeba to wytłumaczyć graczom oraz wprowadzić ułatwienie bo faktycznie zapamiętanie tych wszystkich zasad może być kłopotliwe :P (rodzaj rozstawienia, objectivy i magiczne tereny - losuj wszystko i ustalaj)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Andrzej pisze:
Glonojad pisze:No tak, bo słownie jeden teren specjalny przekroczyłby zdolności percepcji graczy... :roll:
-1

Od kiedy tylko wpadli na ten pomysł grałem na turniejach i w domu z 10 różnymi graczami. Każdemu proponowałem, że możemy grać na te nowe magiczne tereny. Wiecie ile osób chciało na nie grać? 0

Warto czasem spojrzeć nie tylko z punktu widzenia kadrowicza/kandydata, który gra prawie codziennie i pomyśleć o zwykłych graczach, którzy i tak bez takich nowości czują się przytłoczeni ilością zasad.

Na całe szczęście, większość kapitanow myśli tak samo i podjęli mądra decyzję :)
A ja to niby reprezentuję punkt widzenia kadrowicza czy kandydata? :roll: :roll: :roll:
Natomiast przedstawicielami tzw. zwykłego gracza są kapitanowie? #-o
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Potraktuj to jako komplement ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 322
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

Andrzej pisze:
Glonojad pisze:No tak, bo słownie jeden teren specjalny przekroczyłby zdolności percepcji graczy... :roll:
-1

Od kiedy tylko wpadli na ten pomysł grałem na turniejach i w domu z 10 różnymi graczami. Każdemu proponowałem, że możemy grać na te nowe magiczne tereny. Wiecie ile osób chciało na nie grać? 0

Warto czasem spojrzeć nie tylko z punktu widzenia kadrowicza/kandydata, który gra prawie codziennie i pomyśleć o zwykłych graczach, którzy i tak bez takich nowości czują się przytłoczeni ilością zasad.

Na całe szczęście, większość kapitanow myśli tak samo i podjęli mądra decyzję :)

Jak wprowadzili segregacje śmieci, to na początku też wszyscy byli na nie. A jakoś funkcjonuje ;)
ID: 2477

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jestem niezwykl.e zadowolony, ze osoby, ktore chca pelnego wysiwygu na turniejach, bo nie potrafia zapamietac, ze jakis oddzial ma wlocznie nagle sa takie predkie do zapamietania magicznych terenow.

@Abrasus bledem bylo najpierw wprowadzeniei ich opcjonalnie do mapek, a pozniej dopiero glosowanie nad nimi po prostu. Obecne tereny albo nie wplywaja na gre, albo wplywaja w dosc specyficzny sposob

ODPOWIEDZ