Ballada o niedobrym Marku

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Re: [Katowice] 02.02.19 Szybki Goblin vol 40

Post autor: Fluffy »

Mam coraz wiekszy niesmak po ostanim turnieju w Katowicach, w ktorym brałem udział.
I przestaje mi byc do smiechu.
Solo wygrał turniej dzięki zwycięstwu w finałowej grze ze mną.
Wygrał bitwę i turniej, gdyż z 12" rozstrzelał mi dreadmillem (dawny doomwheel) smoka z wampirem, będacego już w walce z oddziałem pchającym dzwon. Którego w inny sposób juz zatrzymac by nie był w stanie.
Chciałbym, żeby Solo, jako ekspert od skavenów (verminów), który zagrał już kilkadziesiąt bitew na najnowszej wersji zasad, i ma tytuł Mistrza Świata w tej grze, odpowiedzial mi tu na forum, w tym temacie, na nastepujące pytania:

Smok walczy z mysim oddziałem pchającym dzwon.
Czy dreadmill może strzelać (jako ranged shooting) do smoka będacego w CC?
Czy Dzwon wraz z obslugujaca go jednostką jest traktowany jako standard size?
Czy zasada "callous" pozwalająca na strzelanie do modeli w CC jest ogólną dla myszy, czy dotyczy tylko grenadierów (ergo, musi byc wyraźnie wyszczególniona przy jednostce)?

Dziękuję.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

a już myślałem że wygrał bo stwierdził że oddział nie był w styku z terenem pół gry bo to rant treja był w styku :lol2: , a później stwierdził że przecież spalił szarżę - która z całą pewnością wprowadzała go na ten teren... można się pogubić =D>
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Poczekam na komentarz Sola. Dostał link na fejsie, wiec powinien napisac pare słów :)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Król jak zwykle taktycznie <3 :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Cóż, ja do tej sytuacji z hope harwesterem mogę dać tylko taki komentarz, że pierwszy raz w życiu grałem na warplatformie, jako że w he i lizakach nie ma ich zbyt wiele, i naprawdę nie wiedziałem o tej zasadzie. Zobaczyłem, że ma zasadę war platform, do tego ma ten sam tt i height co bestie, więc uznałem, że jest to zajebista kmina i taki właśnie cel przyswiecał twórcom booka. Gdybym wiedział, to bym w życiu nie wziął tego modelu, bo bez tego jest mega słaby ;)

Sorry Olek88, jeśli chcesz to możesz napisać do Sola żeby zmienił wynik naszej bitwy na 20:0 dla Ciebie, a moim pozostałym przeciwnikom gratuluję, że mimo tak perfidnego wałka i tak dali radę mi wklepać!
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Najśmieszniejsze jest to że kółko nie ma Callous XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Proponuję zgodnie z obecnymi trendami wprowadzić do gry zasadę "wała z nienawiści". Wały takie powinny być karane z większą stanowczością od innych wałów. Np wałek solą był podyktowany madroscia etapu zwaluje- wygram a więc niemal cnota skavena. Natomiast wał Andrzeja nad Olem mógł wynikać z różnic w światopoglądzie i jako taki jest więc wałem nienawistnym.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Nie możemy zrezygnować z fazy wałowania ponieważ 3/4 graczy nie będzie widziało co robić po fazie wykłócania :^o
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Nie wiem czemu się dziwicie, Solo przecież jest znanym cosplayerem i bardzo dobrze mu wychodzi cosplay szczura... Nie możecie mieć przecież do niego pretensji za doskonałe odgrywanie roli!

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Ale trzeba na to się popatrzeć z innej strony! Sola czyni dobrze, gdyż zachęca nas do czytanie wszystkich AB i wzrastania w wiedzy battlowej! Brawa, mówię - Brawa!
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Mamut pisze:Ale trzeba na to się popatrzeć z innej strony! Sola czyni dobrze, gdyż zachęca nas do czytanie wszystkich AB i wzrastania w wiedzy battlowej! Brawa, mówię - Brawa!
Obrazek
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja nie wiem co was tu bawi
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Pobawiliśmy się, poprzekomarzali, koniec krotochwili.

Ponieważ Solo stwierdził w prywatnej rozmowie, ze nie będzie tu na forum zabierał głosu (stwierdził tez, ze go zwałowałem i jesteśmy kwita - a tak w ogóle czemu pisze o nim publicznie takie brednie?), i nie poczuwa się do niczego - w związku z zaistniałą sytuacją, niniejszym rezygnuje z członkostwa w klubie "Szybki Szpil".
Nie mam już najmniejszej ochoty należeć do klubu, którego założyciel i pierwszy przedstawiciel zachowuje się w ten sposób. Nie po to poświęcam czas, kasę i paliwo, żeby dojechać na turniej, gdzie Solo robi sobie trampolinę moim kosztem, oszukując w tak chamski i buracki sposób.
Nie będę tez już uczestniczył w turniejach, gdzie sędzia, lub organizatorem będzie Solo - nie mam już najmniejszej ochoty go spotkać po drugiej stronie stołu.
W związku z tym nie będzie mnie w Katowicach.
Nie będę pisał dosadniej, ze względu na szacunek, jaki mam do większości członków "Szybkiego Szpila". W zasadzie wszystkich poza Solem.

Solo - Uprzedzałem cię przed bitwą, że analizuję swoje gry i prędzej czy później wyłapię wała. I umawialiśmy się przed bitwą na czysta grę.
Mam nadzieję że pucharek się opłacił. Wsadź go sobie teraz w dupę.

Miłego dnia.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Czyli jak ja będę organizował ten turniej a sędzią zostanie mamut to przyjedziesz ? :)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Dla tak szlachetnej sprawy sędzią mogę być. Aczkolwiek to będzie po sesji więc będzie 50% szans że trzeźwy będę :p
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Dobra to z tych ważnych spraw, kto jeszcze będzie ludzie :) bo kogo nie będzie już wiemy i raczej nikogo to tu nie obchodzi.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Solo pisze:Dobra to z tych ważnych spraw, kto jeszcze będzie ludzie :) bo kogo nie będzie już wiemy i raczej nikogo to tu nie obchodzi.
Jak zwykle pokaz klasy.
Czyli jak ja będę organizował ten turniej a sędzią zostanie mamut to przyjedziesz ? :)
Dziekuje za inicjatywe, jak widac na powyzszym - nie.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Solo pisze:Dobra to z tych ważnych spraw, kto jeszcze będzie ludzie :) bo kogo nie będzie już wiemy i raczej nikogo to tu nie obchodzi.
Solo tak jak cie lubię, tak dam ci tutaj ważną radę życiową:

Ważniejszą umiejętnością w życiu niż mówienie, jest wyczucie, kiedy tego absolutnie nie robić.


Tyle w temacie.

Fluffy będzie mi cię mega brakowało w Katowicach.

MISZTA
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: MISZTA »

Panowie chyba trochę za ostro...przejdzie wam i mam nadzieję ze się zobaczymy znowu na turnieju. Fluffy zaskoczyles mnie tym ze jestes w szybkim szpilu, dobrze wiedzieć .

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Nie jestem, tylko byłem.
Wkurwiłem się, że Solo mnie tak zwałował.
Pod koniec bitwy bezlitośnie mi pojechał że nie znam zasad scorowania, więc w konsekwencji nie mam scenariusza. Bo oddział nie stał na terenie tylko dotykał rantem. Całą grę nie robiąc nic innego. 3 pkt dla Sola.
A za takiego wała nie ma konsekwencji? Powinna byc maska w drugą stronę. Tymczasem Solo prezentuje stanowisko pt.
"Zwałowałem, i co mi zrobita? A jak nie pasuje to wyp***, płakał nie będę"
Po prostu mu sie to opłaciło.
Ja nie przyjdę - przyjdą inni. Przeciez potraktuje Was tak samo.
Dziwie się Tomku, ze przychodzisz na ten turniej, po ultimatum od Sola "gramy jak ja mówie albo walkover".
Przecież to kuriozum. Ale to Twoja sprawa.
Dziwie sie też ludziom na tej stronie, ktorych wały robione przez Sola bawią. Cóż, trochę to mówi o mentalności graczy.
Solo jest niereformowalny, a w środowisku battlowym jak widać nadal opłaca się wałować - bo przecież nie ma żadnych kar ligowych, nie jest to raczej brane pod uwagę podczas selekcji do kadry, wręcz taki przykład Janusza battla jest synonimem sprytu i w jakiejś części inspiracją dla innych.
Dlatego ja nie będę jeździł na jego turnieje, nie będę płacił składek klubowych i nie będę robił zakupów w "Sarmacie", czyli powiązanym z Solem sklepie. Sklep "Sarmata" też dostanie maila z informacją w tej sprawie. Może coś z tym zrobi, może nie.
Nie da się inaczej, więc będę w ten sposób protestował. Może nieskutecznie, ale to jednak kilka stówek rocznie w plecy.
Może ktoś się z tego powodu zirytuje i naciśnie na Wałkarza z drugiej strony. Nie wiem.
I nie, nie zagram już z nim bitwy, szkoda mi nerwów.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ