Ballada o niedobrym Marku

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: [Katowice] 02.02.19 Szybki Goblin vol 40

Post autor: Eltharion »

Jarek znajdź se w końcu kolegów bo widać ze zaczyna ci ich brakować :) Może kiedyś zrozumiesz o czym jest tu pisane :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

No tak. Teraz czuję się ZMIAŻDŻONY xD
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Eltharion pisze:Jarek znajdź se w końcu kolegów bo widać ze zaczyna ci ich brakować :) Może kiedyś zrozumiesz o czym jest tu pisane :roll:
Solo to twój jedyny kolega, że tak zawzięcie go bronisz?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Król jest tylko jeden :)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Heh
Ostatnio zmieniony 24 sty 2019, o 17:15 przez QQrydza, łącznie zmieniany 1 raz.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Dyskusja jest na forum T9A, w temacie turnieju T9A, jedyna nieścisłość to że dyskusja dotyczy zakończonego turnieju a nie nadchodzącego ale nie chcę mi się tego przenosić bo tematy są zbliżone i w sumie dobrze że sporo osób napisało co myśli bo każdy postronny obserwator może sobie wyrobić własne zdanie.

PS. nikogo tutaj nie obchodzi czym jest SS poza T9A. Jeśli ktoś nie gra w T9A i czuje się obrażony że SS jest ((przez własne działania i wypowiedzi) przedstawiony w złym świetle to jest prosta droga - nie musi wchodzić na forum T9A.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

No świetnie, tylko ja wciąż nie wiem, czy udało mi się skutecznie zapisać na ten turniej..
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

uwaga offtop.
Big Boss M. pisze:w naszym województwie tylko w 2osrodkach odbywają się turnieje Katowice i Bielsko :), więc nie mniej Śląsk mistrzem Śląska :D
[-X [-X [-X

Są jeszcze Gliwice vel Kozłów 3 - 4 razy w roku, ale są!
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Solo sędzia nie zna zasad. Jebłem. To ja już wolę jak sędziuje rzut kostką . W którym momencie organizacji turnieju jak i samego wydarzenia popełniono błąd logiczny?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Marcinss
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Gamblers The, Wrocław

Post autor: Marcinss »

Super, przypominają mi się stare czasy, kiedy byłem ledwie gimnazjalistą, nic się tu nie zmieniło. Wchodząc na forum po latach czuję się taki dojrzały czytając te wypociny XD. Nie przeszkadzajcie sobie :lol2:

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

loko pisze:Solo sędzia nie zna zasad. Jebłem. To ja już wolę jak sędziuje rzut kostką . W którym momencie organizacji turnieju jak i samego wydarzenia popełniono błąd logiczny?
Technicznie rzecz biorąc od zasad są podręczniki, sędzia ma być rozjemcą.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Glonojad pisze:
loko pisze:Solo sędzia nie zna zasad. Jebłem. To ja już wolę jak sędziuje rzut kostką . W którym momencie organizacji turnieju jak i samego wydarzenia popełniono błąd logiczny?
Technicznie rzecz biorąc od zasad są podręczniki, sędzia ma być rozjemcą.
Czysto technicznie rzecz biorąc to Solo nie był sędzią bo nigdzie nie jest to ogłoszone :p
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Mamut pisze:Czysto technicznie rzecz biorąc to Solo nie był sędzią bo nigdzie nie jest to ogłoszone :p
Kolejny wał? :lol2:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

JarekK pisze:
Mamut pisze:Czysto technicznie rzecz biorąc to Solo nie był sędzią bo nigdzie nie jest to ogłoszone :p
Kolejny wał? :lol2:
Jako organizator i osoba odpowiedzialna za turniej ma teoretycznie większe prawa niż sędzia :/
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Laik pisze:PS. nikogo tutaj nie obchodzi czym jest SS poza T9A. Jeśli ktoś nie gra w T9A i czuje się obrażony że SS jest ((przez własne działania i wypowiedzi) przedstawiony w złym świetle to jest prosta droga - nie musi wchodzić na forum T9A.
Tomek mnie to obchodzi. Być może ktoś nie z T9A również czyta ten dział, a Ty piszesz tu, że Szybki Szpil to oszuści. I tak jak pisałem. Doskonale wiem o co Tobie chodzi i wszyscy, którzy wypowiedzieli się w tym dziale rozumieją, że pisząc to chodzi Ci o graczy t9a z Szybkiego Szpila, ale i to jest nadużyciem. Nie każdy kto jest Klubowiczem Szybkiego Szpila i gra w T9A jest oszustem i wałkarzem. I tak z chęcią nie wchodziłbym na to forum i nie robię tego na codzień, bo to nic przyjemnego czytać Wasze opinie. Gwarantuję. Natomiast obrażasz moich ludzi i raz jeszcze PROSZĘ CIĘ, przestań to robić. Wyrażaj się precyzyjnie. Solo jest wałkarzem to pisz, że Solo jest wałkarzem.
Jarku oczywiście, że to skrót myślowy, ale nie każdy musi go rozumieć. O to własnie mi chodzi.
Laik pisze:
Co ciekawe nie zauważyłem abyś potępiał je w swoich dość rozbudowanych wypowiedziach i może to jest dość istotne - że jego koledzy akceptują/przymykają oczy na takie zachowania (?), bo gdyby była ostra reakcja to by tego nie robił.
Nie potępiam tej konkretnej sytuacji, bo nie mogłem zbadać sprawy. Obecnie znam tylko wypowiedź ze strony Fluffy'ego.

Zasadniczo wielokrotnie potępiałem Sola za oszustwa w naszych prywatnych rozmowach. Taka ma opinię i wiem, że takie są fakty. Uważam, że jest to słabe i obniża jego splendor. W końcu to człowiek z najważniejszy tytułem w tej grze. Panter wspomniał o oszukiwaniu i chwaleniu się tym. Jest to fakt. Tego typu zachowanie to już nie tylko zachowanie słabe i godne potepienia. Graniczy ono w mojej ocenie wręcz z debilizmem.
Glonojad pisze:No świetnie, tylko ja wciąż nie wiem, czy udało mi się skutecznie zapisać na ten turniej..
Zdecydowanie tak. Zapraszamy.
Fluffy pisze: - wstyd mi ze nalezalem do takiego klubu.
Bardzo mi przykro.
Fluffy pisze: Ps: @Heretic, przy calym szacunku do Ciebie, przepraszam, ale nasze wczesniejsze ustalenia w kontekscie ostatnich forumowych wypowiedzi klubowiczow (i przyjaciol) Sybkiego Szpila nie maja juz zadnego sensu. Przykro mi.

Pozdrawiam
Rozumiem i również bardzo mi przykro. Czy zatem mam skreślić Cię z listy Klubowiczów i jest to Twoja ostateczna decyzja?
LucyferKocoń pisze: 7. Heretic jak Filip z konopii i strażak gasi pozar ale widać ze w innej parafii
:) rzeczywiście zwlekam z wypowiedzią, ale Łukasz pisałem gdzieś wcześniej, że propozycje rozwiązania problemu poprzedniego turnieju przedstawię w piątek, ponieważ z przyczyn służbowych i Klubowych nie moge tego zrobić wcześniej.
Mamut pisze: W dupie mam konstytucje, ale nie lubię jak ludzię chwalą jaki to super klub, ilu to członków ma, itd a sami na turnieju nie byli od roku, a potem się dziwią że ludzie utożsamiają SS = Solo, skoro jest to jedna z niewielu osób która na turniejach tego klubu się pojawia.
Mamut jeżeli to było do mnie to ja się na turniejach t9a nie pojawiam, ponieważ nie gram w ta grę :)

Co do odpowiedz na pytania Fluffyego udziele ich jutro
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Do zobaczenia w następnym odcinku "D jak Drama"

Obrazek
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Wystarczy słowo, jakiś gest
I nagle wiesz, czego od życia chcesz.
I choć alfabet uczuć znasz
Litera ta.. Taka niezwykła jest.

D jak Drama.. Wiele imion ma..
D jak Drama.. Niepozorna tak..
D jak Drama.. Chodzi drogą swą..
Gdy ją mijasz, czemu wtedy odwracasz wzrok?

I kiedy pomny wielu klęsk
Poczujesz, że samotny męczy wiek.
Nie pytaj czy ci da ją ktoś
Wystarczy wciąż.. Otwarte oczy mieć.

D jak Drama.. Krąży wokół nas..
D jak Drama.. Niepozorna tak..
D jak Drama.. Ta, o której śnisz..
Czy otworzysz, gdy zapuka do serca drzwi?
Obrazek

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Fluffy pisze: W takim razie proszę o ustosunkowanie się, jakie masz/klub "Szybki Szpil"ma propozycje rozwiązania nastepujących problemów:

- permanentnego wyeliminowania oszustw, których nagminnie dopuszcza się Solo?
Po pierwsze problem nie dotyczy tylko Sola, ale za pewne i w zasadzie co wiadome większej liczby graczy T9A. Od najbliższego turnieju wykrycie przeze mnie lub sędziego oszustwa będzie skutkowało wyrzuceniem z turnieju, bez prawa do zwrotu wejściówki oraz wyrzuceniem z IW na czas tego eventu w którym gracz dopuści się oszustwa. Należy tu również odróżnić błąd wynikający z niewiedzy od oszustwa (przesuwanie modeli, obracanie kostek, sprawdzenie w podręczniku armijnym zasady o która pyta przeciwnik, a następnie podanie umyślnie fałszywych wniosków). Ponieważ gracze oszukują umyślnie broniąc się tzw. błędem z niewiedzy od najbliższego turnieju KAŻDY gracz ma obowiązek posiadać podręcznik armijny. Jego brak będzie skutkował niedopuszczeniem do turnieju lub usunięciem z niego ze zwrotem wejściówki. Proszę tą zasadę wziąć sobie poważnie do serca. Podręcznik może być w wersji elektronicznej. Nie będzie mnie interesowało, że ktoś przyjechał np. z Wrocławia lub Warszawy. Nie będzie podręcznika to zaproponuję kawę i miłe oglądanie bitew.
Fluffy pisze: W takim razie proszę o ustosunkowanie się, jakie masz/klub "Szybki Szpil"ma propozycje rozwiązania nastepujących problemów:

- organizowania i sędziowania turniejów 9th age w przyszłości przez klub "Szybki Szpil"?
Powrócimy do starych czasów. Osobiście będę organizował te turnieje. Zdecydowaliśmy, że odsuwamy Sola od organizacji oraz sędziowania turniejów Szybki Goblin. Postaram się poświęcić swój czas, ja u Bronka Komorowskiego, by żyło się lepiej. Osobiście będę sędziował kwestie związane z ustawieniami, polami widzenia i elementami gry, które nie wymagają merytorycznej wiedzy z zakresu zasad T9A, której mi brak. Właśnie ze względu na kompletny laicyzm w tej materii będę wyznaczał sędziego, który będzie rozstrzygał spory na poziomie zasad. Obecnie widzę w tej roli Bercika, który z graczy lokalnych najlepiej zna zasady tej gry i w mojej ocenie daje rękojmie uczciwych osądów. Oczywiście w przypadku sporu dotyczącego jego osoby będę prosił gracza niezaangażowanego w jego bitwę według własnego wyboru, którego uznam za kompetentnego. Terminy będę starał się ustalać na dni we których obydwaj będziemy mogli być na miejscu. Jeżeli nie będę mógł być obecny całość organizacji przejmie ode mnie Bercik. Mam nadzieję, że wyrazi zgodę na funkcje koordynatora T9A w naszym klubie.
Fluffy pisze: W takim razie proszę o ustosunkowanie się, jakie masz/klub "Szybki Szpil"ma propozycje rozwiązania następujących problemów:

- wizerunku klubu oszustów, jaki "Szybkiemu Szpilowi" Solo zbudował, i wciąż buduje na szerokiej bądź co bądź scenie 9th age?
Zbyt skomplikowana sprawa. Łatka ,,Klubu Oszustów" ja silnie zakorzeniona w Waszym środowisku. Zasadniczo nie mam narzędzi do karania za takie zachowania. Statut naszego Klubu nie przewiduje procedury wyrzucenia z Klubu. Mogę rozmawiać z graczami t9a z Szybkiego o czystości gry. Podejmuje takie rozmowy, ale to nie ja rzucam kostkami za nich i nie ja finalnie podejmuje decyzję. Nie mam zamiaru również nikogo z Szybkiego Szpila wyrzucać. Poprzestanę więc na rozmowie i tłumaczeniach. Mam nadzieję, że uda mi się skłonić ludzi do moich poglądów. Prosiłeś o konkrety, ale w tym przypadku będzie to wszystko co zrobię. Przynajmniej na razie.
Fluffy pisze: W takim razie proszę o ustosunkowanie się, jakie masz/klub "Szybki Szpil"ma propozycje rozwiązania następujących problemów:

- wyników turnieju "Szybki Goblin vol 39", w tym kwestii przyznanych nagród, oraz wpisowego?

Odbyłem z Solem rozmowę na temat tej bitwy. Przedstawił mi sytuację, w których Ty również nie grałeś zgodnie z zasadami. Czy w wyniku umyślnego oszustwa czy braku wiedzy zasad swojej armii nie chcę oceniać. Obstawiałbym brak wiedzy. Niemniej jednak mam na myśli, że nie jest to dla mnie czas, aby oceniać czy ktoś oszukał czy nie wiedział. Takie rzeczy należy oceniać w czasie turnieju, kiedy gra się toczy. Nie sposób udowodnić Solowi w tym momencie, że umyślnie Cię oszukał, a uważam, że należałoby to zrobić, aby pozbawić go tytułu, odebrać nagrodę oraz zdyskwalifikować po turnieju. Dodać należy również, że Solo przedstawił mi konkretne sytuacje, w których uważa, że to Ty go oszukałeś. Nie mam możliwości rzetelnej oceny stanu rzeczy, który był na turnieju na którym nawet mnie nie było, a ode mnie wymagana jest reakcja. Uważam również, że tego typu działanie po turnieju doprowadziłoby do precedensu i nagle ludzie zaczęliby wypominać krzywe zagrania kolegom i domagać się zmian wyników turniejów, które odbywały się nawet parę miesięcy temu. Nie ma obecnie organu, który zajmowałby się tego typu sprawami. Być warto byłoby powołać jakąś komisję do tego typu spraw. T9A to duże środowisko, więc jest z kogo wybierać. Warto to przemyśleć, czy da się taki organ powołać oraz czy będzie on miał odpowiednie narzędzia do podejmowania wiążących decyzji w tej kwestii. Reasumując wyniki turnieju pozostają bez zmian.

Liczę, że odpowiedzi są satysfakcjonujące, choć mam świadomość, że 3 i 4 pytanie pozostało dla Ciebie bez satysfakcjonującej odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Robert
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Czas, żebym i ja sie wypowiedział, gdy zeszły ze mnie emocje.

Po pierwsze Fluffy pomimo, że uważasz, że oszukałem Cię strzelając Doomwheelem do CC, chciałem Ci powiedzieć, że się pomyliłem i nie miałem zamiaru Cię zwałować. Równie dobrze mogłem wjechać Ci nim w plecy smoka zboostować się magią i go poskładać. Mój błąd . Sorry.

Za to co napisałem, że nie obchodzi nikogo, że nie przyjedziesz na turniej chciałem też przeprosić. jak pisał Robert każdy gracz się liczy i jesteś mile widziany. Natomiast Twoje wypowiedzi mnie mega zabolały i stąd taki tekst z mojej strony. Po rozmowie z sekcją 9age przyznaje, że jako lider klubu nie powinienem tego pisać. To było nieprofesjonalne i nie na miejscu.

Mam nadzieję, że pomimo kwasu jaki się zrobił przyjmiesz przeprosiny i wpadniesz do nas na turniej. Ogólnie, że będzie spoko w przyszłości.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

@Heretic,

Dziękuję za odpowiedzi. Przeczytałem, dają pozytywny sygnał. Przemyślę na spokojnie i ustosunkuje się w najbliższym czasie, pewnie jakoś po DMK (weekendzie).
Napiszę tylko, że dziwię się wzmiance, jakobym wałował Sola - bo ani razu tego nie zrobiłem. Tego typu insynuacje są nie na miejscu. Trudno zwałować kogoś, sprawdzając na bieżąco każdą zasadę/cechę swojej armii w rozpisce (bo ich po prostu nie znam) i uzgadniając każdą sytuacje na stole z przeciwnikiem. Owszem, po bitwie dowiedziałem się, że była jedna sytuacja, w której Solo pomylił się na swoją niekorzyść, a ja tego nie skorygowałem, bo nie znałem szczegółowej zasady. Trzeba jednak dużego zacietrzewienia, żeby nazwać coś takiego oszustwem.

@Solo

Taka odpowiedz kilka stron wcześniej pozwoliłaby uniknąć niesmaku i tego całego kałszkwału. Jednak będę miły, przyjmę przeprosiny i uznam je za szczere.
Mam nadzieję, że wszyscy wyniesiemy z tej sytuacji jakąś lekcję na przyszłość.

ODPOWIEDZ