[MASTER] Orcze Gniazdo 18-19 Maja - 4500

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
MISZTA
Wałkarz
Posty: 94

Re: [MASTER] Orcze Gniazdo 18-19 Maja - 4500

Post autor: MISZTA »

Ja też uważam, że nie ma co się znęcać więcej nad Andrzejem. Zrobił źle , przeprosił , no i przede wszystkim poniósł kare - Bo chyba nikt nigdy nie dostał tylu karniaków. Przyglądałem się tej bitwie Andrzeja z Dębkiem. ostra rywalizacja ale wyglądało, że wszystko jest fair play.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Jestem na maxa za Dziedzicohostem, nawet kosztem bana.....

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Głosujmy....

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Flejm jak za złotych czasów, do tego pełno ludzi na forum.
Andrzej w taki sposób chce rozruszać społeczność ;)


;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

bestia
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: bestia »

Druchii pisze:Głosujmy....
:D

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Wyjdźcie na spacerek, odetchnijcie świeżym powietrzem :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

bestia ma mniej niż 50 postów, nie liczy się ;)

bestia
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: bestia »

niestety tak to jest jak się po 6 latach do gry wraca :)

bestia
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: bestia »

jeszcze troche i będziesz miał w tym wątku wiecej komentarzy niż ja na całym forum :wink:

no nic nie ma co ciagnac dalej tej dramy

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Niektórych widzę poniosło i to srogo. Trochę przesadzacie zrównując oszustwo z kradzieżą. Radzę wyjąć z dupy to co tam sobie wsadziliście. Sędzia zadecydował, na swoich turniejach będziecie robić co chcecie. A środowisko zagraniczne nie zmieni zdania bo wyrobili je sobie nie tylko na podstawie battla, ale całości stereotypów przypisanych do naszego narodu.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, o 18:18 przez PAWLAK, łącznie zmieniany 3 razy.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
RIPlay
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: RIPlay »

Siema Mordeczki :)

Widzę, że inferno już się rozkręca...

Przede wszystkim dzięki wielkie za fajny master.
Nie pykło - trudno, ale przemyślenia są.

Dzięki wielkie Robsonowi, Bobsonowi, Mamutowi i Szymu za fajne bitewki oraz Nebirosowi za uczciwe postawienie sprawy w ostatniej bitwie.
(Kolega zapytał o taktyczny remis, aby pouczyć się i pooglądać wyższe stoły. Graliśmy w warzywniaku, więc przystałem na propozycję)

Z rzeczy, które absolutnie są do poprawy:
- sędzia techniczny wpisujący wyniki MUSI być na obiekcie.
Dlaczego? ma większą szansę wyłapać ewentualne błędy przy wpisywaniu wyników oraz na pewno zrobi to w jednolity sposób.
(w małych różnica, czy zgodnie z RAW małe, zdobyte swoje i małe, zdobyte przeciwnika?)
On też powinien dbać o rozkład jazdy oraz zapewnianie przerw na żarcie.
W ten sposób mamy większą pewność, że wyniki nie zostaną wypaczone oraz, że wszyscy będą zadowoleni z terminowego kończenia gier
- przerwa obiadowa w drugim dniu. Jeśli jej nie ma to niech będzie 3 opcja pakietu, aby nie trzeba było bulić za coś czego się nie zje, zje na prędkości lub zje resztki bo tylko one zostaną.

Przechodząc do tematów sędziowania/oceniania - po kilkunastu masterach i podobnej ilości, w których pełniłem rolę sędziego malarskiego, flame'ów i dyskusji poturniejowych upatruję problemu w niesprecyzowanych lub słabo sprecyzowanych wytycznych dla sędziów pt. "co zrobić, gdy?"

Wierzcie, że fajnie by było, gdyby sędzia w momencie zawahania mógł zerknąć na zewnętrzny dokument i się na niego powołać.

Np w MtG, które ma hopla na punkcie fair play, to co zrobił Andrzej zasługiwałoby na DQ z turnieju oraz wysłąnie zgłoszenia do (w naszym przypadku) LL, która stwierdziłaby na zamkniętym podforum, czy dany czyn zasługuje na czasowego bana.
Polecam lekturę: http://www.wizards.com/dci/judge/main.a ... ge_Penalty

Niestety takich dokumentów nie ma i sędziowie w momencie zawahania są zdani tylko na siebie.
Uwierzcie mi, że takie decyzje nigdy nie były i nie będą łatwe a przybywa od nich kilka siwych włosów...
W końcu jesteśmy jednym środowiskiem, które woli ze sobą spędzać czas w miłej atmosferze na fajnych imprezach :)

@Drutek - uważaj na portfel następnym razem ;****
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, o 18:10 przez RIPlay, łącznie zmieniany 1 raz.
Dębek pisze:Polska to jednak dziki kraj, więc jak tylko zbierzesz odpowiednie poparcie dla swojego pomysłu, możesz odrzucić reguły wykładni i interpretować każdy wyjątek rozszerzająco, per analogiam, a nawet, tak bo kurwa tak. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Przede wszystkim podziękowania dla organizatorów za jak zawsze doskonały turniej. Również dla moich przeciwników – Arrandera, Silla, Shina, Wokrze i Gąsiora za emocjonujące bitwy, świetnie się bawiłem. Gratulacje przede wszystkim dla Artura, chciał se po prostu pograć a skończyło się, że wygrał :)

Jeszcze kilka słów jeżeli chodzi o sytuacje z Andrzejem.
Druchii pisze: dla mnie jedyną opcją jest wyjebanie go ze środowiska, jeśli się kidykolwiek taka sytacja powtórzy....
I tutaj pełna zgoda – pobłądził nie po raz pierwszy. Myślę, że sam wstyd jaki czuje już jest dla niego dotkliwy.

Grałem z Andrzejem naprawdę wiele bitew na przestrzeni dobrych 8 lat. Ja uważam, że on się bardzo zmienił. Z przeciwnika z którym grało się bardzo źle, zrobił się miły, da się z nim praktycznie wszystko dogadać w trakcie bitew. Najbardziej charakter przeciwnika da się poznać jak zaczyna przegrywać i również w tym aspekcie moim zdaniem zmienił się – w marcu czy kwietniu kończyliśmy jakiegoś lokala na 1 stole i wygrywałem z nim turniej w tej bitwie i mogę powiedzieć, że mimo tego że wiedział że przegrywa cały turniej grało się bardzo miło i przyjemnie. Uważam, że włożył bardzo wiele pracy w to żeby się zmienić, ale jak widać jakieś nawyki zostały i jeszcze sporo pracy przed nim.

Ja nie widzę sensu żeby robić mu krzyżowanie na forum, już kilka lat temu najadł się wstydu po wałku na championach z Crusem. Myślę, że teraz, kilka lat później, boli go to jeszcze bardziej.

Może powinien zostać tym razem ukarany, a potem niech ma ostatnią już szansę.

W lipcu mamy największe battlowe święto w roku – DMP – ja proponuję zbanować Andrzeja na DMP.

Jest przestępstwo więc powinna być i kara. Ale jak ją Andrzej już odbędzie to dajmy mu ostatnią szansę i może darujmy sobie dalszy hejt w jego stronę.

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Wiedziałeś kto jest tym w tle, a kto protagonistą ?
No już prawie, bo zjebało się wszystko.
Robimy Master, i jakoś tak to wyszło...
Główny Bohater okazał się być złoczyńcą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Trochę za dużo emocji, zamykam temat narazie
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Po rozmowie z głównym organizatorem, odnosząc się do oszustwa Andrzeja zostaje on zdyskwalifikowany z turnieju. Jak wiemy sędziów zaskoczyła taka sytuacja na turnieju, nie mieliśmy jeszcze takiego precedensu chcemy pokazać że nie ma miejsca na takie zachowania na naszych turniejach.

Jednocześnie otrzymuje on bana na największe battlowe święto w Polsce – czyli nie będzie mógł zagrać na Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Myślimy że to, razem ze wstydem jaki na siebie ściągnął będzie odpowiednią karą.
Andrzej przeprosił, odpokutuje karę, obiecuje streamować swoje gry – myślę że to powinno zamknąć ten temat.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ban na DMP to chyba jednak przez LL powinien przejść. To ma sporo konsekwencji na przyszłość przecież, a przy okazji całe środowisko się wypowie jaką karę uznaje za słuszną (czy sam DQ wystarcza) i jaką powinniśmy aplikować w przyszłości.


Dzięki chłopaki za super turniej. Ogromne podziękowania dla Artura za organizację, piątkową rozmowę i soczystą wklepę jaką dostałem. Parę rzeczy sobie dzięki temu uświadomiłem.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Ehhhh normalnie jak za starych dobrych lat :D szkoda że kiedyś takich kar nie było :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Aż chce się wrócić do grania xD
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, o 21:12 przez Kosmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Dla mnie gościu, który wały przy stole tłumaczy starymi nawykami powinien dostać surowszą karę. Streamy z bitew "domówek" raczej rozpatruje jako ciekawostki ala reprezentacyjne ankiety nie mające realnego wpływu na cokolwiek. Ze sportowym pozdrowieniem cytując klasyka "pozdro, poćwicz"
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Po 6 latach zostałem zmotywowany aby zacząć grać z powrotem, nawet streamy przeglądałem, metę człowiek wyczytuje, myśli sobie "łoooo kurde ale zmiany, tyle do nadrobienia"

A tu jeb: środowisko i klimat został ten sam xD, nie wiem jak teraz ale kiedyś było więcej pieniaczy i wałkarzy :D

ODPOWIEDZ