[MASTER] Orcze Gniazdo 18-19 Maja - 4500

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Re: [MASTER] Orcze Gniazdo 18-19 Maja - 4500

Post autor: c4h10 »

Wał na "command group" w Łomiankach się nie liczy bo to był inny system. Dajcie Andrzejowi drugą szansę :D
\/\

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Rozumiem decyzję Laika i przyjmuje ją bez słowa sprzeciwu.

Raz jeszcze przepraszam wszystkich, a w szczególności Dębka.

Dołożę wszelkich starań, aby udowodnić, że przyswoiłem bolesną lekcję, którą w ten weekend otrzymałem i że podobna sytuacja już się nigdy wiecej nie powtórzy.

Dziękuję za wszystkie głosy wsparcia które otrzymałem. Naprawdę to doceniam.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Na obecna sytuacje nie mozna powiedziec dobrego slowa. Stalo sie, to sie stalo, i nie chce wieszac na Andrzejow wiecej psow.

Jednak wypadaloby oddac mu to, ze jak ostatnio gralismy (co bylo w styczniu w Krakowie), to mielismy gre spokojna, bez klotni i walkow Podobnie jak gralem z nim jeszcze poprzednio, co bylo mniej wiecej rok wczesniej. Tak wiec mimo zaistnialej sytuacji prosilbym, szczegolnie osoby, ktroe sie pojawiaja na forum tylko jak mozna sie przyczepic, ze "nadal srodowisko jest jakie bylo kiedys" sie opanowaly. Srodowisko sie znacznie zmienilo, a liczba pieniaczy zmalala, choc tego nie widzicie, bo jestescie wsrod tych osob, o ktore srodowisko uszczuplalo. Jest lepiej, a jako przyklad pokaze Wam to:
viewtopic.php?f=197&t=38435

wybrane glosowanie dedykuje w szczegolnosci wszystkim osobom, ktore chcialy Andrzeja zbanowac, jednoczesnie gdy ich klub glosowal za zupelnie innym wynikiem przy poprzedniej sytuacji

Laikowi zaproponowalbym podobne rozwiazanie jak w tamtym przypadku. DMP jest fajnym turniejem i jednak dobrze, aby cale srodowisko moglo na nim sie pojawic. A tez nie warto tworzyc innych rozwiazan po raz przyjetym precedensie

Za turniej chcialbe bardzo podziekowac przeciwnikowm, jak i organizatormo. Bawilem sie fajnie, jak zawsze w orczym. Mam nadzieje, ze do zobaczenia za rok

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Shino pisze:Na obecna sytuacje nie mozna powiedziec dobrego slowa. Stalo sie, to sie stalo, i nie chce wieszac na Andrzejow wiecej psow.

Jednak wypadaloby oddac mu to, ze jak ostatnio gralismy (co bylo w styczniu w Krakowie), to mielismy gre spokojna, bez klotni i walkow Podobnie jak gralem z nim jeszcze poprzednio, co bylo mniej wiecej rok wczesniej. Tak wiec mimo zaistnialej sytuacji prosilbym, szczegolnie osoby, ktroe sie pojawiaja na forum tylko jak mozna sie przyczepic, ze "nadal srodowisko jest jakie bylo kiedys" sie opanowaly. Srodowisko sie znacznie zmienilo, a liczba pieniaczy zmalala, choc tego nie widzicie, bo jestescie wsrod tych osob, o ktore srodowisko uszczuplalo. Jest lepiej, a jako przyklad pokaze Wam to:
viewtopic.php?f=197&t=38435

wybrane glosowanie dedykuje w szczegolnosci wszystkim osobom, ktore chcialy Andrzeja zbanowac, jednoczesnie gdy ich klub glosowal za zupelnie innym wynikiem przy poprzedniej sytuacji

Laikowi zaproponowalbym podobne rozwiazanie jak w tamtym przypadku. DMP jest fajnym turniejem i jednak dobrze, aby cale srodowisko moglo na nim sie pojawic. A tez nie warto tworzyc innych rozwiazan po raz przyjetym precedensie

Za turniej chcialbe bardzo podziekowac przeciwnikowm, jak i organizatormo. Bawilem sie fajnie, jak zawsze w orczym. Mam nadzieje, ze do zobaczenia za rok
No popatrz, popatrz :D
Aż chciało by się przypomnieć przy tej okazji "Localminda" czy inne perełki, które przechodziły bez echa.
Jak u swoich wychodzi to jakoś inaczej się śpiewa...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

mam nadzieje, ze sie nie odebrales zle tego, ze ta sytuacje przypomnialem (jesli tak, to przepraszam). Chodzilo mi o pokazanie jak z Andrzeja, ktory ma dosc niepewna, lagodnie mowiac, opinie mozna latwo zrobic kozla ofiarnego, podczas gdy te same osoby inaczej wtedy podchodzily do sytuacji, ktora tez efetywnie byla oszustwem, ktore zostalo zlapane

Chyba, ze to chodzi o to, ze Andrzej jest dla mnie 'swoj'. To coz moge na to odpowiedziec Ci na kilka sposobow, ale obawiam sie, ze ani jeden by Ci sie nie spodobal... :D

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Hej,
Abrasus pisze:Prosiłbym osoby typu ‘nie znam się ale się wypowiem’, żeby poszły spędzać swój czas gdzieś indziej.
Nie wiem jak definiujesz “osobę, która się zna” (Ilości punktów w lidze? Ilość postów na forum?:P), więc zacznę od tego, że z przerwami na śmierć WFB jeżdżę na mastery od 18 lat, a na kilku miałem nawet okazję być jednym z orgów. Nie jedno widziałem, nie jedno słyszałem.

Chciałem przy okazji tego przykrego incydentu zwrócić uwagę na 2 fakty:

Po pierwsze reakcja na takie zachowania nie jest kompletnie nigdzie skodyfikowana, a sami sędziowie przyznają, że byli zaszokowani I sami nie wiedzieli co zrobić.

Po drugie chciałbym zauważyć, że takie sytuacje zdażają się, a ich konsekwencje są diametralnie różne.
Żeby nie być gołosłownym: 2 lata temu na DMP w Zielonej Górze zdarzyła się IDENTYCZNA sytuacja. Grałem z Klopsem, wyniknęła wątpliwość, czy oddział szarżuje na bok, czy front, poszedłem po sędziego (trafiło na Rince’a), wracając z nim do stołu byliśmy świadkami, jak Klops manipuluje przy rzeczonych oddziałach. Konsekwencje? Na turnieju żadne, kompletne olanie tematu i reakcja “oj tam, oj tam, grajcie dalej”. Między innymi to wydarzenie zmotywowało nas do zbanowania Klopsa na naszym masterze rok później i wtedy podniosło się larum, a kadra i wielu graczy zbojkotowała nasz turniej. Kilka lat temu Szmaja zastał na stole inne ustawienie swoich modeli po wyjściu na stronę. Gra natychmiast została przerwana przez sędziego z wynikiem 20:0.

3 takie same sytuacje, 3 różne reakcje.

Moja propozycja jest taka, żeby zamiast czarować się, że środowisko jest kryształowe i “to prawie nigdy się nie zdarza”, po prostu to jakoś skodyfikować, dając sędziom do ręki jakiś dokument, czy zalecenie, na który mogliby się powołać nie obawiając się oskarżeń o zbyt łagodne lub zbyt surowe załatwienie tematu.

Na koniec jako dygresja chciałbym dodać, że od lat jestem świadkiem olewania/wygaszania spraw, które nie dzieją się w kręgu batlowego “topu” (i odwrotnie, pompowania dramy z topu niemal na pierwszą stronę "Faktu") . Proszę, żeby pamietać, że bez nas – plebsu ze środka stawki i warzywniaka z samego końca nie będzie masterów na 200 osób. Przestrzegam naszych elitystów przed cenzurowaniem, czy traktowaniem ludzi po macoszemu, bo nie są z Waszego podwórka.

Pozdrawiam!
Obrazek

Sasza
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Sasza »

Stara szkoła battla mówi - cheatować też trzeba umieć :)

na rozluźnienie tematu, może FAME MMA 5 , Andrzej vs. Dębek , Kalafior jako trener w narożniku Dębka :wink: :wink: :mrgreen:

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

To prawda, że część ludzi zbojkotowała mastera za zbanowanie Klopsa, ale tak naprawdę do momentu tej wypowiedzi nie było jasne, za co ten ban. Wydźwięk był taki, że to ban za całokształt - tu mogę zrozumieć, że dla wielu mogło być to niewystarczającym powodem.

Absolutnie zgadzam się, że powinien istnieć dokument z jasno określonym taryfikatorem kar. Sędzia nie powinien się stresować czy aby dobrze wymierzył karę, nie powinien obawiać się posądzania o kolesiostwo, ani nie powinien mieć nawet możliwości faktycznie bycia stronniczym - lista przewinień - lista kar.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Ja podobbie jak Debelial byłem przekonany, że to ban za bycie Klopsem, a nie za przesuwanie modeli pod bieobecność.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

miałem identyczne wrażenie co do Klopsa.

Jak wszyscy wiecie w przeszłości miałem wiele problemów z Andrzejem - właśnie przez takie intencjonalne oszukiwanie. Rozumiem że gra jest skomplikowana i że można czegoś zapomnieć ale są sytuacje gdzie nie ma wątpliwości - wówczas powinna być momentalna dyskwalifikacja z turnieju i wstyd przed wszystkimi.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Jak widać jest to zatem też nauka, żeby komunikować takie sprawy dokładniej.

Nie chce tutaj roztrząsać przeszłości (choć od niej nie uciekam), tylko skupić się na przyszłości i - miejmy nadzieję - systemowego i instytucjonalnego rozwiązania spraw trawiących środowisko od lat. Mam nadzieję, że mój "głos z offu" przyczyni się do dalszych konstruktywnych przemyśleń.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

...
Ostatnio zmieniony 21 maja 2019, o 10:56 przez QQrydza, łącznie zmieniany 1 raz.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Pyrax
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Pyrax »

Siemano,
jestem nowym graczem, zacząłem przygodę z 9 w tym roku i to był mój pierwszy Master. Dobrze sie bawiłem i dużo nauczyłem . Organizacja super (wszystko o czasie bezproblemowo) super klimat i ekipa fajnych ludzi :)
Oby więcej takich turniejów w przyszłości.
Szczególne podziekowania dla Laika i WarX za dużą dawkę wsparcia przy stole.
Dzieki i do zo:)
PYRAX

“Be humble in victory and gracious in defeat.”

We offer salvation through the touch of disease.
The Vermin Swarm


Obrazek

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

PAWLAK pisze:Niektórych widzę poniosło i to srogo. Trochę przesadzacie zrównując oszustwo z kradzieżą. Radzę wyjąć z dupy to co tam sobie wsadziliście. Sędzia zadecydował, na swoich turniejach będziecie robić co chcecie. A środowisko zagraniczne nie zmieni zdania bo wyrobili je sobie nie tylko na podstawie battla, ale całości stereotypów przypisanych do naszego narodu.
Większej bzdury dawno nie czytałem ? Jaki stereotypów osobiście jeżdzę na turnieje w Europie w AoS i jakoś środowisko w żaden sposób nie jest negatywnie nastawione do Polaków czy kogokolwiek, co innego jakby nagle zaczęli wałować i robić z siebie buraków.

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

To ja żeby rozładować troche atmosfere dorzuce swoje 3 grosze


Obrazek

Xargos
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Xargos »

Cześć,

Nareszcie udało nam się odrobić po Gnomiconie i mogę na chwilę usiąść przed kompem.

Po pierwsze chciałem podziękować wszystkim uczestnikom konwentu za rewelacyjną atmosferę, dla nas była to najlepsza odsłona konwentu - bez wyjazdów na pogotowie, bez policji i innych problemów, po prostu czysta przyjemność. Już teraz jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku organizujemy kolejny Gnomicon :)

Po drugie chciałem podziękować moim przyjaciołom, współorganizatorom, pracownikom, helperom i sędziom za ogarnięcie imprezy, to dzięki wam odnieśliśmy sukces jakim była kolejna odsłona konwentu!

Po trzecie przeciwnikom za świetne bitwy, bez spiny dające dużo satysfakcji ( tak mówię tu również o Andrzeju :) ), przy okazji trochę mi głupio, że po raz kolejny wygrywam własny turniej i zabieram do domu puchar, jeżeli komukolwiek będzie to w przyszłości przeszkadzało to bez chwili zawahania zrezygnuje z uczestnictwa.

Do sprawy Andrzeja nie będę się już więcej odnosił, Tomek i Konrad konsultowali ze mną ten temat, mają moje pełną akceptacje. Zgadzam się również z tym, że takie sytuacje powinny być jasno określone przez regulamin, dzięki czemu zarówno sędziowie jak i organizatorzy nie będą stawiani w trudnej sytuacji a kary będą takie same dla wszystkich.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Loremaster pisze:
PAWLAK pisze:Niektórych widzę poniosło i to srogo. Trochę przesadzacie zrównując oszustwo z kradzieżą. Radzę wyjąć z dupy to co tam sobie wsadziliście. Sędzia zadecydował, na swoich turniejach będziecie robić co chcecie. A środowisko zagraniczne nie zmieni zdania bo wyrobili je sobie nie tylko na podstawie battla, ale całości stereotypów przypisanych do naszego narodu.
Większej bzdury dawno nie czytałem ? Jaki stereotypów osobiście jeżdzę na turnieje w Europie w AoS i jakoś środowisko w żaden sposób nie jest negatywnie nastawione do Polaków czy kogokolwiek, co innego jakby nagle zaczęli wałować i robić z siebie buraków.
nie wiem kogo sie pytasz czy wiekszej bzdury nei czytales, ale to ze srodowisko nie jest nastawione negatywnie do polatkow jest tak prawdziwe jak stwierdzenie, ze srodowisko aos nie jest negatywnie nastawione do 9ts.

pojawiles sie tu tylko jatrzyc, czy moze chcialbys sie czegos dowiedziec o systemie, w ktory nie grasz i w sumie chyba nawet nie masz nic wspolnego, oprocz oczywistego braku negstywnego nastawienia

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Czemu od razu jątrzyć ? System akurat znam, grałem.

Odniosłem się jedynie do stwierdzenia że to stereotypy jakie są utrwalone w stosunku do Polaków decydują o zdaniu jakie ma środowisko zagraniczne na temat naszych graczy. Jest to nieprawda, gdyż gracze zagraniczni nie są uprzedzeni w stosunku do Polaków wręcz przeciwnie, jeżeli już to są uprzedzeni ze względu na zachowanie i poziom kultury podczas gry i poza nią graczy 9th Age których spotkali, bo chyba z tylko z wiochy jaką reprezentacja robiła wynika to negatywne nastawienie a nie z tego że ktoś jest Polakiem, Niemcem czy Bułgarem.

Nie ma nic wspólnego z negatywnym nastawieniem graczy 9th Age do AoS-a i odwrotnie graczy AoS do 9th Age. Ja nie jestem do 9th Age negatywnie nastawiony, wręcz przeciwnie uważam ze każdy może grać sobie w co mu się podoba i każdy powinien się szanować a nie błotem obrzucać.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Piękne. :cry: =D>
A teraz idź wypowiadać się i grać w tą swoją grę dla dzieci gdzie indziej :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

MISZTA
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: MISZTA »

1
Ostatnio zmieniony 21 maja 2019, o 17:18 przez MISZTA, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ