Master Poznań termin 9,10 . listopad 2019

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Re: Master Poznań termin 9,10 . listopad 2019

Post autor: Glonojad »

Sporo HE wysoko, patch je naprawił, czy Poznań polskim Ulthuanem jest?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

V bitwa scenariusz: breakthrough
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Kalafior dzięki za relację. Kawał dobrej roboty 💪
Obrazek

Awatar użytkownika
G@lahad
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: Vanguard/Łódź

Post autor: G@lahad »

Dzięki wszystkim moim przeciwnikom za super bitewki :). Znów masa warhammerowych przyjaciół wokół i bezspinowe epickie starcia

Bawiłem się bardzo fajnie, ale nie do końca jestem kontent jako gracz i uczestnik tego eventu...

Już od jakiegoś czasu standardy masterowe Fantasy Battles: The 9th Age są dosyć wysokie. Doświadczyliśmy w ten weekend retrospektywnej podróży o jakieś 5 lat wstecz i o ile nie mam nic przeciwko "retro" jak i zarabianiu na eventach to w tym przypadku mam wrażenie, że jakość nie była priorytetem tego turnieju.

Nie jestem specjalnie wymagający co do bazy terenowej, ale dużo lepiej się gra gdy nie trzeba sobie połowy stołu "wyobrażać", a tereny wyglądają na to czym de facto są. Płaskie tereny nie są piękne, ale fajnie się sprawdzają bo są chociaż wymiarowe, a dostępne makiety 3D nie były nawet w miarę ustandaryzowane. Pierwszy raz widziałem coś takiego by część graczy wolała bądź musiała wyciągać własne tereny 2D by zagrać na rozsądnej mapce.

Przez 5 bitew ciężko również było sprawdzić czas do końca danej bitwy. Rzutnik i ekran załatwiłby sprawę. Podział eventu na dwie sale to nie dramat, ale też nic fajnego.

Przy wysokości wpisowego i organizacji eventu w szkole nagrody okazały się być dosyć skromne.

Może warto pomyśleć o zmianie miejscówki, bo ta się wydaje horrendalnie droga.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

4 lata temu walilo gownem z kibli, wiec jezeli teraz nie, to postep jest :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Pedrodilgur
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: Pedrodilgur »

Dzisiaj też waliło kiblem na korytarzu między salami XD
Salamander Leslau

Awatar użytkownika
Pyrax
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Pyrax »

Siema,
prośba o weryfikacje ostatnie bitwy i moich karniaków. Bo grałem ze Świerszczem a w TK jest ze z Nebirosem a on ma -3 (podejrzewam ze za ostatnia i bitwe) i mi siechyba oberwalo -3 nie wiem za co bo skonczylismy przed czasem.
pozdro
PYRAX

“Be humble in victory and gracious in defeat.”

We offer salvation through the touch of disease.
The Vermin Swarm


Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Wszystkie karne masz z pierwszego dnia.
Wiem że tamte wasze dwa stoły zostały przez was zamienione, wyniki są wpisane dobre i nikt tam nie dostał karniakow za spóźnienie w ostatniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pyrax
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Pyrax »

Ok bo moi przeciwnicy z pierszwego dnia , maja karniaki :
Skwara -1
Poro -2
Maksymiusz 0

Zastanawiam sie wlasnie jak wyrwalem -5 :) Chyba ze za cos dostalem wiecej ?
pozdro i dzieki zai nfo
PYRAX

“Be humble in victory and gracious in defeat.”

We offer salvation through the touch of disease.
The Vermin Swarm


Obrazek

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Turniej bardzo zacny chociaż uwagi Galahada są słuszne. Jakość terenów była bardzo słaba i cieszę się, że zdecydowałem się zabrać własne 2d. 60zł za mastera w szkole, bez obiadu itd. to dość wysoka cena. Pragnę zaznaczyć, że za 40zł więcej było DMP z mega wypasioną salą, możliwością napicia się browara na miejscu (w pełni legalnie) i obiadem do wyboru.

Jednak to drobna sól w oku, generalnie grało mi się bardzo przyjemnie i chętnie przyjadę za rok.

Krzemi, Gabriel, Rince, Dominik, Wojtuś - fajnie się z Wami grało i czekam na kolejne gry.

Trochę mi żal za te dwa karniaki, które dostałem. Kalafior wiedział, że będziemy grać dłużej, bo Rince musiał przestawić auto. Nie daliście nam znać, że mamy kończyć. I z nie swojej winy wyszedłem mocno na minus, bo Rince nie poczuł żadnej różnicy, a ja spadłem o dwa miejsca zupełnie nie ze swojej winy. Zarówno na zegarze miałem jeszcze czas jak i realnie musiałem po prostu poczekać aż przeciwnik wróci, za co nie mam żalu wiadomo sytuacja losowa.

Żaba Wlkp
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: Żaba Wlkp »

1. Niestety ale w Poznaniu ta szkoła jest najtajszą możliwą miejscówką.
Wojtek napradę masę sal odwiedził i mierzył.

2. Za czasów Kudłatego, który to jako pierwszy organizował to niestety, ale on dokładał do interesu. Sam turniej wyszedł na +15zł z tego co Boja mi mówił po jego zakończeniu.

3. Co do bazy terenowej, to rozumiem waszą złość. Do następnego mastera naprawimy ten problem

4. Obiady też postaramy się uatrakcyjnić. NIe przypuszczaliśmy, że dla nie których to jakaś niedogodność

5. Projektory w szkole są przymocowane w salkach lekcyjnych pod sufitem... Jedynie możemy się postarać załatwić jakiś z poza szkoły.

Jeśli naprawdę było tak tragicznie dla was to macie proste rozwiązanie. Nie głosujcie na Poznań. Dzięki waszym opiniom postaramy się poprawić wyżywienie, bazę terenową, może i rzutnik uda się załatwić. Niestety ale mamy małą ilość graczy obecnie. Nie rozdwoimy się :cry:

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Do czego to doszło żeby organizatorzy odradzali powrotu na swój turniej XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Żaba Wlkp
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: Żaba Wlkp »

leczę zakwasy od wczoraj. i po tym całym wysiłku weekendowym po prostu mnie takie teksty drażnią. to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Rilam pisze: 11 lis 2019, o 12:32 Trochę mi żal za te dwa karniaki, które dostałem. Kalafior wiedział, że będziemy grać dłużej, bo Rince musiał przestawić auto. Nie daliście nam znać, że mamy kończyć. I z nie swojej winy wyszedłem mocno na minus, bo Rince nie poczuł żadnej różnicy, a ja spadłem o dwa miejsca zupełnie nie ze swojej winy. Zarówno na zegarze miałem jeszcze czas jak i realnie musiałem po prostu poczekać aż przeciwnik wróci, za co nie mam żalu wiadomo sytuacja losowa.
Hej, faktycznie przez sytuację losową ze strażą miejską dostaliście dodatkowe kilka minut rekompensaty, aby dokończyć bitwę (była to 3 bitwa w sobotę). Z tego co pamiętam nie dostaliście karniaków za tę bitwę. Rince miał karniaki z 2 bitwy. Gdyby miał i z tej bitwy to wypadłby z podium, więc poczułby różnicę :P Być może jest zatem jakiś błąd - napisz proszę do Ślivka w tej kwestii żeby sprawdził.

A co do dawania znać o czasie to proszę... zawsze dawaliśmy znać że bitwa się kończy, jak i w każdej sali był zegar z czasem. Bitwa trzecia w sobotę trwała też 3,5h (podobnie jak bitwa IV i V w niedziele). Nie wspomnę już, że zdaje się, że kandydaci do kadry mają w tym roku obowiązek grania z zegarami szachowymi - jak to jest przestrzegane to już zostawiam selekcjonerom :P
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Rilam - dostałeś karne za grę z Krzemim nie z rincem.
Pyrax - w grze z Maksymiuszem wpisałem tylko Tobie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dzięki Poznań!
Warunki były jakie były, ale poza terenami nic mi nie przeszkadzało. Bawiłem się świetnie i to jest bezcenne :)
Pozdrawiam orgów i wszystkich 5 przeciwników z jakimi miałem przyjemność zagrać.
Do zobaczenia na kolejnym masterze :)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Kołata pisze: 12 lis 2019, o 08:35 Dzięki Poznań!
Warunki były jakie były, ale poza terenami nic mi nie przeszkadzało. Bawiłem się świetnie i to jest bezcenne :)
Pozdrawiam orgów i wszystkich 5 przeciwników z jakimi miałem przyjemność zagrać.
Do zobaczenia na kolejnym masterze :)
Zgadzam się w całej rozciągłości.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Dzięki chłopaki za turniej. Te tereny 2d to by się jednak przydały chociaż na połowie stołów, bo momentami to był dramat. Na przykład ruiny w 3 bitwie to był obel wielkości piłki do nogi. Zagrałem bardzo przyjemnego mastera, acz jednego z najtrudniejszych. Wielkie podziękowania dla przeciwników i wszystkich, z którymi miałem okazję porozmawiać. Mam nadzieję, że na następnym będzie tylko lepiej :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Dziękuję organizatorom za turniej, super się bawiłem, mega szacun że chce Wam się organizować i zakwasić mięśnie ku chwale T9A.

Dziękuję przeciwnikom za gry.

Krótka relacja:
1. JarekK, OK: Gryf warduje strzał z działa, gutstar pali szarżę w Sea Guardów, do tego Jarek za darmo oddaje Yeti i Maneaterów, więc troszkę szczęścia + troszkę błędów Jarka to 19:1
2. Dziop, DL: Maw of Akaan siada w turę ze strzelania na flaming swordsach 5 kostek vs 5 kostek, od tego momentu jest znacznie, znacznie prościej. W głupi sposób tracę speary, ale strata Maw of Akaan w drugiej turze daje efekt kuli śnieżnej, 20:0
3. Szaitis, VC: fajna taktyczna remisowa bitwa, do momentu jak Marek źle rozegrał jedną fazę magii, przez co pejsy mu urosły ale dostał szarżę na 10 z gryfindoru: Coach, overrun w coacha, overrun w terrorgeja, overrun na 20:0
4. Milczek, KoE: znowu bardzo fajnie zagrana bitwa, z bardzo dobrym planem na deploy ze strony Damiana. Plan został utopiony przez zupełnie niepotrzebny strzał z 5 yoemanów do 5 ellyryjczyków, którzy po stracie 1 modelu przestali blokować szarżę moich jednostek, co posypało całą flankę u Damiana bo musiał dać flee, co uwolniło gryfa, Sea Guardów i 20 spearów, że nie musiały się szachować tylko poszły po swoje na drugą flankę.
5. Lipek, DL: Lipek wystawił się defensywnie w rogu, ja zacząłem, czułem, że nawet jak nie postrzelam to skapiszonuję psy, juggery furie i zrobię scenariusz breakthrough, z 15 zrobiło się 18 po tym jak z 2d6s4 zabiłem kulimę adpeta generała i ostatni bolec ostatnim strzałem posadził ostatniego myrmidona.

Czułem, że nie jestem do końca przygotowany jak chodzi o ogranie na ten master, ale chyba jeszcze cisnę siłą rozpędu z przygotowań do ETC 2019 gdzie zagrałem w zeszłym sezonie 107 bitew, co pozwala dalej bić się o czołowe lokaty.

Gryf bardzo fajny model jak warduje wszystkie ciochy z działa co w niego idą, a z traumy max co przyjmuje to 7 ciochów z siłą 2, albo 2 ciochy z siłą 7.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

ślivek pisze: 12 lis 2019, o 07:04 Rilam - dostałeś karne za grę z Krzemim nie z rincem.
Pyrax - w grze z Maksymiuszem wpisałem tylko Tobie.
Ok, tamta bitwę faktycznie skończyliśmy za późno, więc zasłużenie. Na przyszłość musze ustawiać zegar na 1:15 na stronę zamiast 1:30, bo trochę czasu ucieka na początku bitwy.

ODPOWIEDZ