Master Poznań termin 9,10 . listopad 2019

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Re: Master Poznań termin 9,10 . listopad 2019

Post autor: Szaitis »

Dzięki za fajny turniej, mi się podobało jak zawsze w Poznaniu. Ostatnio czytałem raporty z DMP 2008 i ETC 2008 no i fajnie jakby ludzie wrócili do pisania raportów bo po latach czyta się to naprawdę przyjemnie.

1 bitwa z Bobsonem - bestie
W związku z wymogiem selekcjonerów graliśmy na zegarze, Bogusia to trochę zestresowało i niestety bardziej skupił się na szybkim klikaniu co zaowocowało błędami których bez zegara by zapewne nie popełnił. To pokazuje, że faktycznie warto ograć się na tych zegarach bo jak kiedyś przeciwnik wymyśli – gramy na zegarze – to może wywołać niepotrzebny stres. Co do samej bitwy, w 1 turze z magii zdejmuje 9 centaurów, w 2 turze wrajty zdejmują 10 bestigorów, a magia kolejną 10. Wtedy też Bobson szarżuje 22 gorami w coacha i na farcie łamię go w jego turze szarży co daje mi darmowe zabicie 3 rydwanów, a tym samym luz dla terrora. W magii wrajty zabijają lorda, a snajpa zabija maga. Bestiom pozostają jedynie minosy które w kolejnej turze były bez szans. Mi wszystko wychodzi a Bogusiowi niekoniecznie - byłem w szoku, że nie zagoniłem rydwanów na 12, ale plus dla nich, że kulturalnie oblali 5 na 6 DT przez obela i zdechły :) Kończymy ponad godzinę przed końcem
20:0

2 bitwa z Panterem – WDG
Graliśmy tą bitwę już 2 tygodnie wcześniej na UB i mieliśmy już pewne doświadczenie w tym starciu. Michał zagrał defensywnie obstawiając narożnik szukając możliwości kontry i starając się oddać jak najmniej punktów. Przez 3 tury moja magia nic nie robi, ale w 4 w końcu zabijam z dzidy kowboja który panikuje maga na rydwanie na 9 z rerolem! To że wygrałem wyżej zawdzięczam wyłącznie pomyłce Pantera który myli sceny capture the flag z secure target i próbuje obstawić tereny 6” od nich, co skutkuje tym, iż wychodzi w 5 turze na relentlesie 15 warriorów z lordem na daisie a ja w ciągu jednej fazy magii i strzelania kasuje 14 warriorów a w ostatniej turze dobijam championa warriorów i lorda. Na deser coach który miał odginać feldraka postanowił go zamordować 😊co daje:
19:1

3 bitwa Furion – HE
Tą bitwę już w kilku słowach opisał Furion, przez 3 tury jest mocno remisowo, obaj gramy ostrożnie, ale robię błąd w 3 turze magii, źle określam priorytety i w konsekwencji pozwalam Furionowi na szarżę na 10 na kościach lordem w coacha. Lord dochodzi co powoduje reakcje łańcuchową której nie da się już zatrzymać. Overrun w 2 coacha, potem szarża w terrora, w międzyczasie bolce katują mojego bsb. Po 5 turze poddaję grę – zasłużony wpierdol.
0:20

4 bitwa Laik – SE
W zeszłym roku kończyliśmy tą bitwą mastera w Poznaniu. Tym razem spotykamy się bitwę wcześniej. Mam dobry stół i scena, co udaje mi się skutecznie wykorzystać. Słabo gram BSBkiem którym z dupy wchodzę w combat z treekinami w lesie z którego już do końca gry nie wychodzimy. Coache ogarniają lewą flankę zabijając duże driady, małe driady i duże łuki. Kluczowe jednak są wrajty które na spółkę z terrorem kasują 10 sisterek, potem przechodzą po sentinelach i kasują bsb. Terror z krzyku zabija jelonka. Sporo drobnych rzeczy w których mi idzie, a Tomkowi nie, kończy się dobrym wynikiem. Po tej bitwie Tomek będzie pamiętał o tym że lord może szarżować przez obeliski :D
19:1

5 bitwa Guldur – DF
Kolejne klubowe starcie, tym razem z kurduplami :D Gra mocno ustawiła się w 2 turze kiedy ze snajperki zabijam generała runesmitha z 2 zionięciami. Potem rzeźnię robią wrajty które w 3 turze zabijają bustera, w 4 turze 2 bustera, w 5 turze cannona a w 6 dobijają kowadło. Z magii zabijam bsbka, coache próbują doskakiwać do helikopterów ale ze zmiennym szczęściem. Muszę podkreślić, że maszyny bardzo dobrze ze mną współpracowały przez 3 tury ani razu nie trafiając.
19:1

Ostatecznie kończę na 2 miejscu, co po ostrej masakrze w 3 bitwie jest pewnym sukcesem. Podziękowania za grę dla wszystkich przeciwników, zagrałem 5 przyjemnych i wymagających bitew z bardzo dobrymi graczami, plus grania z zegarem jest taki, że kończy się szybciej, minus jest taki, że aspekt towarzyski traci.

Gratulacje dla Jurka, na ostatnim singlu na którym graliśmy ze sobą to ja skończyłem na 1, a on na 2, tym razem musiało być na odwrót :D

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Kaszalot »

Podziękowania dla Wszystkich uczestników za świetne, pełne kulania i emocji 2 dni.
W szczególności wielkie dzięki: Dominik, Fedek, Tofic, Boja i Pocisk za wspólne granie.
Gratulacje dla Furiona!
Świetna robota sędziowska – dwa razy potrzebowałem / śmy Waszej pomocy, i ot tak „problem” był błyskawicznie rozwiązywany.
Oby organizatorzy - za rok - również chcieli wziąć na siebie wysiłek, mimo bardzo niskich lotów komentarzy^.

Ps. Jeżeli komuś „jebie z kibla”, to proponuję zjeść coś bardziej wykwintnego niż kebab z czochem za dychę (shit in/shit out), lub nie chlać do odcięcia wieczorem, tak żeby zarzygać kilka totalet w szkole dnia kolejnego.

Awatar użytkownika
Pyrax
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Pyrax »

ślivek pisze: 12 lis 2019, o 07:04 Rilam - dostałeś karne za grę z Krzemim nie z rincem.
Pyrax - w grze z Maksymiuszem wpisałem tylko Tobie.
Dzieki za info :) obiecuję poprawę :)
big up ! :)
PYRAX

“Be humble in victory and gracious in defeat.”

We offer salvation through the touch of disease.
The Vermin Swarm


Obrazek

Awatar użytkownika
EveR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: EveR »

Te tereny niestety absolutnie zabiły odczucie tego mastera ... zastanawiam się panowie, dlaczego po prostu nie wydrukowaliście terenów na papierze o jakieś delikatnie większej grubości niż standardowa kartka i nie przykleiliście do stołów taśmą dwu stroną? Przecież każdy by za taką akcję po rączkach całował, a tak tylko niepotrzebne spiny i przedłużanie gry, bo murek ma wielkość górki, albo ruiny mają kształt tak nieregularny, że nie sposób nawet dojść do ładu z coverem facingu :(

Żeby nie było że tylko się czepiam, gwarantuje, że w Szczecinie na masterze tereny na wszystkich stołach będą regulaminowe i 2D.
Obrazek
Wiadomo śmierć frajerom. ~ As1, roku pańskiego 2020

GramGrubo
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: GramGrubo »

Pytanie do organizatorów, czy nie znaleźliście na drugiej sali 12 chaos warriorów częściowo pomalowanych?

Pozdrawiam serdecznie
Sebastian Daszkiewicz

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

GramGrubo pisze: 14 lis 2019, o 10:41 Pytanie do organizatorów, czy nie znaleźliście na drugiej sali 12 chaos warriorów częściowo pomalowanych?

Pozdrawiam serdecznie
Sebastian Daszkiewicz
Z tego co widzialem podczas sprzątania to się odnaleźli.
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Kto wygrał?

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

96, noice :D

boja wlkp
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: poznań

Post autor: boja wlkp »

przepraszam że tak późno się wypowiadam .
- dziękuje wszystkim za przybycie
- przepraszam za tereny jakie były jestem świadom że jesteśmy jedynym z turniejów które nie dysponują terenami 2D
w przyszłym roku postaramy się to zmienić
-co do kosztów sali tak jak żaba wcześniej napisał jest to najtańsza opcja w stosunku do lokalizacji jeszcze to zweryfikuje na początku roku 2020
- jak ktoś ma jeszcze jakieś zażalenia co to turnieju proszę o wypowiedzi

Zapraszam za rok wezmę uwagi graczy do serca i postaram się je zmienić

boja wlkp
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: poznań

Post autor: boja wlkp »

co do znalezisk turniejowych :
-12 variorów chaosu
- okulary przeciw słoneczne
- podstawka demonów
- drewniane wzornik widzenia
- i kilka znaczników i jeszcze innych akcesoria

zdjęcia wrzucę w najbliższym czasie

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Nie chodzi o to że nie ma terenów 2d tylko o to że była mieszanina niewymiarowych terenów 3d i dziwne kawałki dywanu. Niektóre tereny 3d były 2-3 krotnie większe niż powinny, murki było 3 krotnie mniejsze niż wymiarowe a niektóre tereny nie huja nie przypominały tego czym miały być (szczytem była ruina wielkości podstawki 50x150 z małym murkiem która bardziej przypominała ruinę niż cokolwiek innego).
Ogólnie to bardzo przeszkadzalo to w sensownej grze.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Osobiście wolę grać na terenach 3d,o ile trzymają fason i wymiary. Zwłaszcza górki (LOS i żeby się z lasami nie myliły) i impasy (LOS, i tak się nic nie stawia) dodają stołowi głębi. Z kolei z wodą i polami nue ma co przesadzać, ładne 2d spokojnie wystarcza, choć akurat te w wersji 3d nie utrudniają gry. Najgorzej z lasami, chuba najlepsze rozwiązanie to 2d z luźnymi drzewami.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Pyrax
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Pyrax »

Hej, potwierdzam że tereny nie pokrywaly się z rulebookiem. Grając demonem ciężko było wykorzystać impass 2x5 cm... Ogólnie to fajna impreza i wyjazd :)
PYRAX

“Be humble in victory and gracious in defeat.”

We offer salvation through the touch of disease.
The Vermin Swarm


Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Słyszałem iż podczas turnieju doszło do niemiłej sytuacji w bitwie Krzemiego i Chudego, związanego z wałkami na kostkach. Sprawa została wyjaśniona, jakiekolwiek działania zostały podjęte? Podobno została zamieciona pod dywan i tyle.
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Zostały podjęte, przeprosiny złożone, propozycja sposobów na uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości zostaną umieszonce w zaleceniach LL
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

a co dokładnie nie Stalo i jakie to beda sposoby, ktore maja być zamieszczone?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

ślivek pisze: 26 lis 2019, o 11:14 Zostały podjęte [...]
Na przykład jakie?
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

A to ciekawscy ;)
Przygotuj ktoś za mnie wyniki z Poznania czy macek i prześlij mi to szybciej się uwinę :*
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Obrazek
:^)
Obrazek

ODPOWIEDZ