[MASTER] Kozacki Zajazd, Warszawa, 29.02-1.03.2020, 4 x 4500

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Re: [MASTER] Kozacki Zajazd, Warszawa, 29.02-1.03.2020, 4 x 4500

Post autor: Jeżus »

Dzięki za zajebisty turniej i 5 dobrych bitew!
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Było mega! Dzięki Myth i spółka za fantastyczny weekend. Nie ma się do czego doczepić. Brawo!

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Dzieki za naprawdę wykwintny turniej w zajebiście klimatycznym miejscu.
Myth ogarnął to naprawdę dobrze, ale sa jednak pewne niedociągnięcia związane z jedzeniem, a ramowka czasowa.
Ogólnie uważam że podczas obiadu czy kolacji dać 1h na bitwę więcej jest nie do końca dobre dla wszystkich.
Dlaczego?
Bo tylko pierwsze 30-50 osób skorzysta z tego bonusu.
Reszta jest w plecy z czasem.
Nie ma możliwości by jakaś kuchnia wydała 160 talerzy w przeciągu 10-15min - czego efektem jest to że zdecydowana większość dostawała swój talerz po 40-45min , a później nie mogła dograc bitwy spowodu pory na jedzenie.

Na przyszłość lepiej podzielić takie coś na 2-3 tury.
Wtedy ludzie nie stoją bezsensownie w kolejce, kiedy mogli by w tym czasie rozegrać 1-2 tury.

A tak poza tym wszystko rewelka.
Graty Dla Marka i jego ekipy.
Do zobaczenia na DMP.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ale kozacki master. Czapa z głowy Myth, dobra robota!
Wyrwałem się jak pół pupy zza krzaka w ostatniej chwili i zagrałem w team Ukraine3. W zeszłym roku też zagrałem w ostatniej chwili i super się grało.
Super ziomale w drużynie, miałem naprawdę spoko przeciwników, pogadałem sobie z wszystkimi starymi kumplami, czego chcieć więcej.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Uff, żyję, nawet gardło już wraca powoli do normy ;-)

Ile bym się nie dwoił i nie troił, to turniej nie byłby możliwy bez wielkiej grupy wspierających, zacznę więc od podziękowań:
Dla Was, graczy, że zaufaliście mi jako organizatorowi i zdecydowaliście się przyjechać :-)
Dla sponsorów: Playmaty.pl, Lubart Miniatures i Toczay Traye Magnetyczne, dzięki Wam turniej był ubogacony.
Dla Ślivka za solidne sędziowanie i ogarnianie. Cieszę się też, że TK motywuje, praktycznie nie było opóźnień w turnieju.
Dla Bazyliszka za blaty, czyli chleb nasz powszedni.
Dla Krakowa i Bielska-Białej za tereny 2D. Dalej fascynuje mnie, że nadeszły czasy, kiedy tereny zabieramy do względnie niedużego pudła i jedziemy, a nie decydujemy "samochodem jadą gracze, czy tereny?"
Dla ekipy z Animosity, z 8 Bili i tych, których nie potrafię wymienić z imion, a bez których blaty w piątek nosiłbym pewnie do tej pory.
Dla uczestników wywiadów :-)
Dla wszystkich, którzy wspierali i motywowali mnie za kulisami radą i dobrym słowem.

Wyniki dostępne są pod linkiem:

https://tourneykeeper.net/Team/TKTeamLe ... px?Id=3119

Jeśli macie uwagi do wyników bitew, dajcie znać do końca tygodnia, chciałbym możliwie szybko wrzucić dane do ligi.

Cieszę się, że mogliśmy spróbować większego eventu, w hotelu 3*, z pełnym zapleczem noclegowym i wyżywieniem. Mam nadzieję, że atmosfera zachęcała do współzawodnictwa, w końcu królowie Polski patrzyli nam na ręce. Cieszę się, że byliście zagrzani do walki, ale koniec końców obyło się bez wyjść na zewnątrz ;-) Zrobiłem trochę zdjęć, wrzucę dziś lub jutro.

Po próbie ognia i rozmowach z Wami - tabelka malowania i bonus za rozpiski wymagają przeróbki. Poprawy wymagają progi w poszczególnych kategoriach. Staraliśmy się razem z Jackim być tak samo zdecydowani i rzetelni dla wszystkich przy malarce, potem jeszcze weryfikowaliśmy oceny crossowo. Nie chcieliśmy przymykać oczu na niedociągnięcia. Mam nadzieję, że każdy, kto miał zastrzeżenia do oceny swojej armii, znalazł mnie na sali i pomogłem wyjaśnić sprawę. Zmiany podejścia wymaga również kwestia bonusu za rozpiski, zadecydowało to o kształcie TOPu. Niemniej w obu kwestiach mam nadzieję, że nawet jeśli tabelka nie była doskonała, to wdrożyłem ją równo dla każdego, taki był od początku mój zamiar. Nie chciałem zmieniać zasad turnieju w trakcie lub po 5 rundzie. Już teraz spójrzcie proszę na regulamin DMP i zgłoście ewentualne uwagi. Wrzucę dziś lub jutro tabelkę pokazującą bonusy za rozpiski oraz malarkę dla drużyn.

@ Śmiechu, dzięki za uwagi o kuchni, jak najbardziej masz rację, pozostaje mi lepiej to skoordynować na przyszłość.

Jakoś na dniach mam nadzieję powstanie film z realizacji, wrzucę go tutaj.

Biuro rzeczy znalezionych spróbuję ogarnąć dziś i wstawić zdjęcie, ale z rzeczy ciekawych mam dwie armie w walizach, kurtkę, niezły plecak i bodajże wardancerów Laika ;-)

Widzimy się na kolejnych turniejach, piątka! :-D
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Wystarczy dogadać z kuchnią ile są wstanie w szybkim czasie 5-10min naszykować i wynieść.
Tyle stołów idzie jeść. Później kolejna tura. Myślę że z browarem w ręku spokojnie 20 min na zjedzenie styknie.
Plus przejście z A do B i spowrotem + fajeczek i pogaduchy. Zajmuje góra 45min i mamy 15min bonusu do czasu grania - każdy ma praktycznie taki czas - odchylenie +/- 5min.
A tak niestety na hasło micha wszyscy poderwali klapska i ruszyli do jadalni i 30-40mib stali w kolejce, bo albo kelnerki (😀😀😀😀😀 zawsze miło popatrzeć na płeć piękną w miejscu gdzie są same śmierdzące i spocone samce 😁😁😁😁😁) sie nie wyrabiamy z donoszeniem, albo w przypadku kolacji szwedzki stół był pusty i nie było co nałożyć na talerz.
Co właściwie bije nagle w kuchnie i orga - bo ile można czekać.
A później spinka, bo czasu na bitwę mało.

Pomijając ten szczegół mocne 5++++
Za tego Mastera.

Awatar użytkownika
pazdzioch
Chuck Norris
Posty: 478

Post autor: pazdzioch »

Rewelacyjny turniej =D>

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Turniej super! Niewiele brakło :) Bardzo dziękuję organizatorowi i mojemu teamowi za możliwość spędzenia czasu w tak miłej atmosferze. Za rok przyjedziemy w większej ekipie.

Zgubiłem jedną Orando-kostkę (chessex, czarna, mieniąca się różnymi kolorami pod światłem, ze złotymi kropkami i zamiast 6tki ma herb Orando [taka tarcza z 5ma emblematami, trochę jak herb wrocławia]). Jakby ktoś przypadkiem znalazł to byłbym ogromnie wdzięczny!
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Z rzeczy znalezionych:

szara czapka
sweter
kilka drewnianych miarek - 6, 8 i 9 cali
z 5 różnych trayów
kątowniki do glazury
drewniane markery pozycji oddziałów
trochę kart magii (pyro i alchemia)
zestaw flux cards z Serbii 2019
miarka
podstawka 40 x 40 pod coś, co latało (modelu brak)
szczotka do odmechacania ubrań
kilka kostek
1 imperialny muszkieter
1 pies VC
Ostatnio zmieniony 3 mar 2020, o 12:40 przez Myth, łącznie zmieniany 1 raz.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Nie znalazl nikt klejonego rulebooka w formacie a5 z biala okladka?

zniknal mi po pierwszym dniu

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

A widzisz, go też mam, Shino :-D

Przy okazji mam do Was prośbę o uzupełnienie ankiety:
https://forms.gle/HwrynMLSwkp6gBjv9
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Szczotka do odmechacania ubrań - moja! ;)

Awatar użytkownika
Krzechu
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzechu »

Luf od armaty i moździerza nie znalazłeś? :(

W temacie ankiety - pomysł rodzinnego turnieju bardzo zacny, tylko chciałbym zwrócić uwagę na jedną kwestię, pewnie oczywistą, ale co tam:
Dobrze by było, gdyby dokładny termin był znany z dużym wyprzedzeniem, na początku roku - bo jak mówimy o wakacyjnej lokalizacji i z rodziną, to trzeba zaplanować urlopy.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Niestety nie dotarło do mnie takie pudełko ani te elementy figurek. I dzięki, naturalnie mam taką myśl, żeby uczestnicy mogli to zaplanować 🙂
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Wilk być może mój

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Wrzucam zdjęcia z imprezy, gdybyście mieli swoje i chcieli się pochwalić, wrzućcie tutaj lub podeślijcie mi na maila:
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... 1LUktuWGp3

Obiecane punkty za modelarkę i pozostałe elementy:
5 pkt - wpłata
10 pkt - poprawne i pełne zgłoszenie na czas
15 pkt - modelarka, team otrzymuje średnią ocen graczy

Ponieważ TK jest niedoskonały i nie ma odpowiednich opcji, punkty zostały wpisane jako suma penalty points dla drużyn. Wynik dodatni oznacza bonus, wynik ujemy - karę do wyniku.

Za wpłaty bonusu nie dostały zespoły Ordin 3, MakeWay: Gratis to Uczciwa Cena i Ośmiornica 2. Bonusu za rozpiski nie dostał zespół Ukraine 1. Łatwiej było odjąć punkty w systemie tym, którzy nie ogarnęli, niż dodawać prawie wszystkim. Czyli np. Ordin 3 miał dostać 5 pkt za malowanie, ale po uwzględnieniu braku wpłaty na czas w rubryce penalty ma 0. Rozbieżności na minus od sumy oznaczają najprawdopodobniej, że nie oddaliście wyników na czas i Ślivek dowalił punkty karne w którejś z rund.

Ocena modelarska:
Orando Wrocław - 9
Gamblers - 7
Underdogs - 11
JH1 - 9
Ile kosztuje ryba - 8
Grenadiers - 13
MakeWayL Gratis to Uczciwa Cena - 8
Miscast III - 9
Animosity Wysłannicy... - 6
Ordin 3 - 5
4 Wspaniałych - 4
Ordin - 8
Overrun - 10
Ośmiornica Łódzka 2 - 5
Ukraine 2 - 11
Team Belarus - 13
Miscast 2 - 12
Ukraine 1 - 13
Ogniem i Mieczem - 15
JH2 - 15
Ordin 1 - 11
Animosity Małpy - 6
Salamandra - 7
Rogaty Szczur 80+ - 14
Czarne Wrony - 11
Ośmiornica Łódzka 1 - 11
8 Bila 1 - 15
Ukraine 2 - 11
Drobne Wałeczki - 12
Animosity 1 - 11
8 Bila 3 - 11
Animosity Pierwsze.... - 15
Miscast: Dziki Północy - 14
Batalion Ignaś - 13
MakeWay - 15
Rogaty Szczur Dieta - 12
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Co tak mało fotek?

Awatar użytkownika
Olek84
Mudżahedin
Posty: 247

Post autor: Olek84 »

A 8 bila 4?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

11
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Olek84
Mudżahedin
Posty: 247

Post autor: Olek84 »

Czesc Marku a co z filmikiem co miał być z turnieju? :)

ODPOWIEDZ