[ Katowice ] SZYBKI GOBLIN vol. 47, 26.09.2020

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Re: [ Katowice ] SZYBKI GOBLIN vol. 47, 26.09.2020

Post autor: Big Boss M. »

Dobra, zamiast przegadywac się o głupoty wbijajcie do Kato na turniej, fajnie że 9 się tam odradza, ja niestety nie mogę wbić bo jestem w pracy;(

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Zupełnie poważnie to staramy się znaleźć miejsce dla każdego systemu w naszym klubie który sam wywodzi się z WFB.
Problemem jest przyrost nowych graczy "niestety" w SS jest X systemów i każdy z nich ma się bardzo dobrze my musimy patrzeć komercyjnie aby się utrzymać jeszcze w tak trudnych czasach jak rok 2020, który wali po mordzie każdego z każdej strony.
Uwierzcie mi że jak tylko GW przywróci nasz ukochany system za jakieś 2-3 lata pod nazwą Old Hammer to i my wrócimy w pełni gotowi do gry, do 9 age osobiście mam wielki sentyment i jestem wdzięczny chłopakom za to że stworzyli i wspierali ten sytem pomostowy w czasach osierocenia.
Ale wejście w ten świat który z warhammera wspólnego ma tylko modele, jest zbyt trudne dla obecnej młodzieży, ludzie są już zbyt niecierpliwi albo nie mają tyle czasu. 9 age ma straszny problem z formatem znany jest jeden, grany jest jeden a 4500 to nawet większość weteranów gra po 180 min.
Można się zestarzeć przy tej grze, ja czekam na Old Hammera żeby ludzie wyciągnęli ludziki z szafy i aby znowu powróciły czasy gdzie do ligi gra po 1000 mastery są po 120-250 graczy.
Nie osądzajcie nas my pomimo tego co wypisałem u góry staramy się organizować turnieje w 9 age, nie musicie do nas przyjeżdżać ale cieszcie się z nami z każdego turnieju który się odbędzie w Katowicach.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Big Boss M. pisze: 5 wrz 2020, o 15:13 Dobra, zamiast przegadywac się o głupoty wbijajcie do Kato na turniej, fajnie że 9 się tam odradza, ja niestety nie mogę wbić bo jestem w pracy;(
Chętnie bym wpadł ale jestem w pracy :)
Fajnie jakby się dało wczesniej wiedzieć żeby załatwić wolne XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Big Boss M. pisze: 5 wrz 2020, o 15:13 Dobra, zamiast przegadywac się o głupoty wbijajcie do Kato na turniej, fajnie że 9 się tam odradza, ja niestety nie mogę wbić bo jestem w pracy;(
<3 <3 <3
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Zgadzam się z Solem, że bardzo brakuje ruleapacka na małe punkty. To powinien byc priorytet projektowy.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Glonojad pisze: 10 wrz 2020, o 18:25 Zgadzam się z Solem, że bardzo brakuje ruleapacka na małe punkty. To powinien byc priorytet projektowy.
Tylko że rulesbook na małe pkt jest, nawet ostatnio jakieś planszówki wyszły :P
W PL go nikt nie uskutecznia bo w sumie po co skoro i tak wszyscy Euro jadą.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Tez bym pogral male punkty i tura do 15 a nie do 20 godziny
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Mamut pisze: 10 wrz 2020, o 18:37
Glonojad pisze: 10 wrz 2020, o 18:25 Zgadzam się z Solem, że bardzo brakuje ruleapacka na małe punkty. To powinien byc priorytet projektowy.
Tylko że rulesbook na małe pkt jest, nawet ostatnio jakieś planszówki wyszły :P
W PL go nikt nie uskutecznia bo w sumie po co skoro i tak wszyscy Euro jadą.
Rulebook na małe punkty? Masz na myśli starter edition? To pomyłka, bez sensu uczyć się innych zasad jako starera i potem zastanawiać, gdzie są różnice.

Bo same zasady na małe punkty z rulebooka (plus dedykowana talia magii) są niestety niewystarczające. Dlatego mówię o rulespacku. Zresztą tych kilka turniei, które na te małe punkty były, było przecież z dodatkowymi zasadami.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Glonojad pisze: 10 wrz 2020, o 19:55
Mamut pisze: 10 wrz 2020, o 18:37
Glonojad pisze: 10 wrz 2020, o 18:25 Zgadzam się z Solem, że bardzo brakuje ruleapacka na małe punkty. To powinien byc priorytet projektowy.
Tylko że rulesbook na małe pkt jest, nawet ostatnio jakieś planszówki wyszły :P
W PL go nikt nie uskutecznia bo w sumie po co skoro i tak wszyscy Euro jadą.
Rulebook na małe punkty? Masz na myśli starter edition? To pomyłka, bez sensu uczyć się innych zasad jako starera i potem zastanawiać, gdzie są różnice.

Bo same zasady na małe punkty z rulebooka (plus dedykowana talia magii) są niestety niewystarczające. Dlatego mówię o rulespacku. Zresztą tych kilka turniei, które na te małe punkty były, było przecież z dodatkowymi zasadami.
Quick starter na male nie pasuje bo za malo BRB nie pasi bo za dużo, mam wrażenie ze robisz to specjalnie zeby miec na co ponarzekać Xd
Motto 9tki jest tutaj adekwatne- dlaczego sam nie zrobisz skoro jest na to zapotrzebowanie? :)
kleryk pisze: 10 wrz 2020, o 19:47 Tez bym pogral male punkty i tura do 15 a nie do 20 godziny
Ja bym wolal zagrac 2 bitwy na pelne i skonczyc o 15 niz grac 3 bitwy na te upośledzone male pkt pelne zgiec i wydziwień. A konczenie o 20 to wina graczy, bo przy lokalu zaczynanym od 9tej to powinno sie konczyc max 18:30 ;)
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Sam piszesz, że małe są "upośledzone" i "pełne zgięć" a nie widzisz potrzeby rulespacka? :roll:

Wadą Startera jest zmiana zasad głównych. Tak się nie da uczyć "dużej" gry".

Dlaczego sam nie zrobię? Bo nie umiem w tę grę grać.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Glonojad pisze: 11 wrz 2020, o 16:13 Sam piszesz, że małe są "upośledzone" i "pełne zgięć" a nie widzisz potrzeby rulespacka? :roll:

Wadą Startera jest zmiana zasad głównych. Tak się nie da uczyć "dużej" gry".

Dlaczego sam nie zrobię? Bo nie umiem w tę grę grać.
Problemem jest nie rb a ab, ale tego nie zmienią bo nie o to w t9a chodzi.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Wiem, że problemem nie jest RB, piszę to tylko trzeci raz - myślałem właśnie o rulespacku na AB (czy szerzej kompozycję armii). Na przykład - żadnej jednostki większej niż 25% punktów, maksymalna wielkość oddziału/2+baza, max 3 poziomy magii, coś w ten deseń. Na upartego można palcem pokazać rzeczy z zakazem brania na małe punkty: smoki, wielkie demony itp. .

Co masz na myśli w drugiej części zdania?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

9tka jest robiona przez graczy turniejowych dla graczy turniejowych, więc to jest na 2gim miejscu. Jak wprowadzam nowych/powracających graczy to często jest gra testowa na 2.5k czy dwia a potem zaczynamy od razu 4.5 nawet na pożyczonych armiach, dlatego że ta gra wokół tego jest zbudowana i małe pkt nie przekażą skali i wyglądu tej gry :)
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Masz rację co do podejścia, ale ja znam wiele osób które chętnie by sobie pograły od czasu do czasu, ale wielkość gry (czas trwania jak i liczba modeli) je zniechęca.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Glonojad pisze: 11 wrz 2020, o 18:06 Masz rację co do podejścia, ale ja znam wiele osób które chętnie by sobie pograły od czasu do czasu, ale wielkość gry (czas trwania jak i liczba modeli) je zniechęca.
Pytanie czy jest sens grać w battla na mniejszą skalę skoro jest AoS i Mordhaim
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Olek84
Mudżahedin
Posty: 247

Post autor: Olek84 »

Jak chcą grać na małe ptk to AOS i tyle w temacie:)

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

ROTFL. Świetne podejście, gratuluję, w sumie po co nam więcej fraczy.

Może wreszcie sam też tego AoSa spróbuję w takim razie.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Glonojad pisze: 12 wrz 2020, o 11:41 ROTFL. Świetne podejście, gratuluję, w sumie po co nam więcej fraczy.

Może wreszcie sam też tego AoSa spróbuję w takim razie.
To co powiem jest trochę brutalne ale po co nam gracz który nie zamierza grac? Bo male pkt to kompletnie inna bajka przecież, nikt nie chce na to grac czego najlepszym przykładem jest ze master solowy na male pkt przegrał w tym roku.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

No i tu się kompletnie nie zgadzam, fundamentalnie wręcz. Ale obawiam się, że to Ty jesteś w większości, więc dziewiątka będzie dalej więcej graczy traciła, niż zyskiwała. Z mojej strony EOT, na turnieju też się nie pojawię, w końcu nie ma sensu grać w T9A inaczej, niż tylko pod ETC. :roll:
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

9tka ma tak dużą bazę graczy, że nie musi się przejmować się w Polsce niczym.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ