[Łódź] Macki Wojny 20-21.11.2021

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: [Łódź] Macki Wojny 20-21.11.2021

Post autor: swieta_barbara »

Adam pisze: 25 lis 2021, o 12:58
Shino pisze: 25 lis 2021, o 12:34 Z kolei mowiac z perspektywy kogos, kto czasem pojawia sie na wyzszych stolach i gra o miejsce w topie, to bezspinkowa gra i ladnie pomalowane armie to nie jest alternatywa rozlaczna
Ja nie mówię że paskudne armie to nie problem, ale moim zdaniem mniejszy niż stallowanie czy inne wałki. Zwłaszcza że ocena z modelarki już przydziela karę za brzydkie modele a w regulaminach nie ma kary dla kogoś kto np. nie dograł żadnej bitwy.
Chyba w innym miejscu widzisz problem niż np. ja. Wiadomo, że najważniejsze jest, żeby mieć równego przeciwnika - nikt tego chyba nie podważa. Ale to nie jest tak, że zajmujesz się jednym problemem naraz, tj. teraz gadamy o zachowaniu przy stole, a jak to będzie [globalnie] idealnie, to dopiero przejdziemy do kwestii śmiecioarmii. Moim zdaniem wszystko powinno iść ze sobą naraz, i najbardziej mnie w tym utwierdza właśnie opinia Łukasza (grał z Kołatą na tych Mackach pierwszy master, początek kariery batlowej w lutym tego roku) czy @Pasiastego kilka stron wcześniej - chłopaki przychodzą na tur, docisnęli softscore za hajs lub za czas, a tu po drugiej stronie mapy trafiają wylew szarości/tandety.

I o ile dla mnie aspekt sportowy (wynik) czy modelarski (wygląd armii) to jest absolutnie sprawa trzeciorzędowa (po melanżu, żeby nie było daleko, żeby było gdzie się położyć i żeby dali mi jeść ciepłe i pod ryj), a sine qua non to żeby przeciwnik nie był kutasem, to zwyczajnie mi głupio i wstyd jako batlowemu boomerowi, gdy słyszę od Łukasza, że nie był w stanie odróżniać oddziałów i czuł się wystrychnięty na dudka, że dociskał Arbitra przez turem, żeby mu to czy tamto skończył.

Przy okazji, to nie wiem czy zauważyliście, ale armia Ziemasa (trochę uzupełniona, ale w tych samych kolorach) znowu była na masterze - ja się jaram :)

edit.
PS. Nie chcę robić sobie sztucznej drabinki, bo jestem starszy i mam pomalowaną armię - chciałbym tylko, żebyśmy się traktowali nawzajem z szacunkiem i nie wykorzystywali cynicznie luk w systemie. Trzeba zobaczyć człowieka w człowieku i np. jeśli się nie ma pomalowanego ID, a ma się pomalowane DE, które są hipotetycznie gorsze na taki czy sraki format, to jednak bierzemy DE, bo zwycięstwo na MW i tak nie daje miejsca w kadrze, a ufam że selekcjonerzy zwracają szczególną uwagę na generałkę, a nie total.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

To ja jeszcze podziękuję wszystkim tym co tak szybko odpowiedzieli na ankietę i zapraszam tych co jeszcze tego nie zrobili do wypełniania:

https://forms.gle/jWqnMAscZz5mmVc99

To naprawdę wpłynie na rozmowy nt. Przyszłorocznych Macek na które już teraz zapraszam.

Pod linkiem do zdjęć pojawiło sie tychże więcej (link ten sam):
https://drive.google.com/drive/mobile/f ... sp=sharing

Co do modelarki w skrócie - tak jak w poprzednich edycjach, tak teraz i pewnie w przyszłości - stosujemy zalecaną przez LL. Ta zaś najwyraźniej ulegnie zmianom co jest dyskutowane w oddzielnym wątku:
viewtopic.php?f=2&t=57181
Ile kto mial jest widoczne na TK:
https://tourneykeeper.net/Singles/TKLea ... px?id=3735
Znaczna liczba graczy miała punkty z przedziału 13-15 i śmiem twierdzić, że nie bezpodstawnie. Nie piszę tego celem umniejszenia ważności dyskusji ale aby jednak oddzielić troche ten temat modelarki od samego turnieju.
Proszę o uszanowanie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Na poprzednich Mackach zarzuciłem co trzeba i robiłem modelarkę.
Oceniałem jakoś tak:

proxy i czy modele pasują do rozpiski i WYSYWIG 0-2
udział pomalowanych modeli w armii 0-4
jakość malowania 0-3
spójność 0-2
traye i podstawki 0-2
przygotowanie 0-2

Wymagało to rozmowy z każdym graczem. Gracz dyktował, co kogo reprezentuje, na tej podstawie oceniałem proxy. Jakość malowania wiadomio, przy czym ciężko było oceniać, jak wszystko było na różnym poziomie. W drugim podpunkcie upierdalałem bodajże po punkcie za każdą niepomalowaną jednostkę, jak jednostek było za dużo niepomalowanych, to wpływało też na "jakość malowania".
Spójność - czy to wszystko z jednej bajki.
Modelowane podstawki i pasujące do nich traye - również procentowo, jaka część armii miała czy nie miała.
Przygotowanie - tutaj niestety muszę stwierdzić, że przerażająca część graczy nie maiała armyy booków, twierdząć, że na telefonie. Na telefon nierzadko trzeba było dopiero ściągnąć, albo co gorsza naładować. Ściąganie army booka, żeby sprawdzić WSa to trochę za długo trwa. Koniec końców każdy dostał max z przygotowania, bo na każdą drużynę zawsze ktoś tam miał booki w telefonie.

Zakres ocen wyszedł wtedy 8-15, może 7 było najmniej. Czyli jakaś gówno armia tak naprawdę niewiele dostała kary w stosunku do wymaksowanych perełek.
Jakby zwiększyć limit do 0-20, to chyba łatwiej lawirować w tej ocenie i nagrodzi ćładnie zrobione armie w stosunku do gównoarmii. No a umówmy się, za kostki miarki i traye można już coś uskubać. 15 punktów różnicy między perełką, a totalnie gówno armią wydaje się sensowne, a można to wprowadzić bez restrykcji typu z buta 0, bo masz niepomalowanego fasta.
No i taka ocena zajęła wtedy mega dużo czasu, ale fajnie było przysiąść się do każdego i pogadać coś tam.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Wyniki zgłoszone choć widzę, że jeszcze nie wrzucone w ranking.
Ostatni moment aby dorzucić coś do ankietki: https://forms.gle/jWqnMAscZz5mmVc99
Dzięki jeszcze raz :)
Obrazek

ODPOWIEDZ