[Łódź] Macki Wojny 20-21.11.2021

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Re: [Łódź] Macki Wojny 20-21.11.2021

Post autor: Rince »

Marek G pisze: 22 lis 2021, o 13:35 Dzięki za turniej. Bardzo dobra organizacja. Możliwość grania do oporu trzeciej bitwy bardzo dobrze wpisała się w format. Gratulacje dla Ciary/Evera za zwycięstwo w wielkim stylu. Gratulacje dla Kalafiora/Rince'a za drugie miejsce mimo zagrania tylko 3 bitew :twisted: .
4!
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

ok to zwracam honor :)

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Na razie tylko z soboty, ale pewnie Gosia dorzuci resztę jutro/pojutrze

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Kondomatix pisze: 22 lis 2021, o 14:38Obawiam się z kolei, że zaostrzenie zasad modelarki wprowadzi wygięcie w stronę - kto wyda więcej sosu na malowanie armii przez profesjonalistę ten będzie mieć większe szanse wycisnąć wynik, co już jest kompletnie wbrew duchowi i sportu, i hobby modelarskiego.
Jak masz armię na normalny TT, to masz max punktów z modelarki. Jak ktoś zapłaci za malowanie na Pro Level to nic mu to więcej nie da. Konkursy malarskie są od tego żeby skilla w malowaniu oceniać, a na turniejach gdzie się gra chodzi o standard pewien i nic więcej :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Myślę ze brak malowanych modeli to nie jest tylko kwestia Macek, a chyba wszystkich masterów. Skoro nie działa punktacja to może zadziała obniżenie statystyk jednostki 😜
W końcu nie od dziś wiadomo ze ladnie pomalowany model zawsze lepiej trafia, rani i się broni.

Wtedy osoby które mają wyrąbane na modelarke/hobbystyke przynajmniej swoim śmietnikiem nie będą utrudniać gry pozostałym.

Awatar użytkownika
EveR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: EveR »

Dzięki za gratki panowie, macki to ulubiony meme format, wszystkie bitwy jakie zagraliśmy mega przyjemne!
Szczególne podziękowania dla Łapy i Guldura, z którymi poszliśmy totalnie na noże, wszystko albo nic. Świetna bitwa, obie drużyny z jajami :D
W końcu Szczecin wygrał nie tylko z kacem xD

--
Co do "modelarki" to bardzo proszę mi wytłumaczyć, jak można dostać 0/15 za modelarkę?
Widzę 4 takie zespoły, a przecież chłopaki mieli miarki, kostki, mieli traye pod unity, mieli przecież wyswig i jedynie czasami modele bez koloru.
To całe przygotowanie się nie liczy, od razu zero bo jakiś model nie jest zbyt ładnie pomalowany byle w 3 kolorach? Bzdura totalna, a jeśli już chcemy się czepiać formalności, pokażcie dokładnie palcem gdzie jest to zapisane w zasadach turnieju bo na razie to w pierwszym poście wisi link do postu Barbary dotyczący oceny malowania stworzony w roku 89' do gry Warhammer Fantasy Battle, a nie do T9A. I tam również nie ma ani słowa o automatycznym 0/15 za jeden oddział w podkładzie. Powinni dostać po prostu 0 za sekcję dot. pomalowania modeli.

Przypominam też fanom modelarstwa (co nigdy w życiu pędzla nie trzymali, tylko sypią siano albo pożyczają całe armię dlatego, że wynik się wlicza do końcowej tabeli), że gramy w T9A a nie w WFB i o ile model dostatecznie reprezentuje walory jednostki, to jego wystawienie jest legalne. Możecie sobie tupać nóżkami, że wam się nasz Janusz Tytanusz ze smyka nie podoba i strzelać z ucha do sędziego, żeby nam zmniejszyli punkty za modelarkę, tak jak co niektórzy :wink: , a my tymczasem robimy już zamówienie z aliexpress na 6.5kg zabawek dla całego klubu, zalejemy turnieje tym syfem 8)

No chyba, że podeślecie link do sklepu z oficjalnymi i jedynymi legalnymi modelami T9A, to kupimy. :)

Argument o ładnych epickich armiach jest źle skonstruowany. Ładna armia na stole owszem przyciąga uwagę obserwatorów, ale ostatecznie tak jak Kondom zaznaczył, podchodzenie do oceny modelarskiej w stylu WFB działa na niekorzyść początkujących graczy (mamy takie przykłady u nas), bo nie jechali na turniej przez brak pełnej armii. Ocena modelarska w T9A powinna być dodatkiem i powinna być za to osobna nagroda, tak jak to było i tym razem.
--

@Smiechu, merytorycznie uzasadnij jak komuś utrudniamy grę, albo pal gumę
Ostatnio zmieniony 22 lis 2021, o 19:09 przez JarekK, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poziom kultury wypowiedzi. Notabene nie wiem też, jak robienie obory przyciąga nowych graczy, ale to swoją drogą.
Obrazek
Wiadomo śmierć frajerom. ~ As1, roku pańskiego 2020

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Wielkie brawa dla Ośmiornicy za ponownie super zorganizowane Macki !!! Jak zwykle było epicko no i jakoś znowu było ciężko w niedzielę rano :)

Brawa dla topki i dzięki wszystkim naszym przeciwnikom za super bitewki - nie było łatwo ale wynik mógłby być lepszy :(

Odnośnie malowania - zawsze jest z tym problem ale niestety nie ma idealnego rozwiązania by zadowolić wszystkich. Ja uważam, że mastery powinny mieć faktycznie wymóg pomalowanej armii, bo to prestiżowe turnieje (jednak tutaj zostawiłbym ostateczną decyzję organizatorom). Jednak wtedy chciałbym aby organizatorzy oraz sędziowie mieli "jaja" by niepomalowane modele faktycznie zdejmować ze stołu by cały turniej nie grały. Jak tak będzie to są dwa wyjścia by przyjechać na mastera - pomalować armię lub pożyczyć modele pomalowane od innych graczy by zagrać daną jednostką. Jeśli jest problem czy dopuszczamy dany model zawsze dobrym rozwiązaniem jest wysłanie fotki przed turniejem czy org/sędzia dopuści model w takiej formie.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

ślivek pisze: 13 lis 2021, o 21:32 Jest link w pierwszym poście oraz tutaj:
Link do formularza zgłoszeniowego na turniej:
https://forms.gle/YaGZDzZ9T96g7hXq5
Zgłoszenia punktowane (i rozpiski drukowane) do jutra do 23:59.

Grać można. 0 pkt z modelarki ale można.
Tutaj odpowiedź slivka na pytanie czy można grać niepomalowanymi modelami.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Ever.

Oczywiście już odpowiadam i robię to w imieniu wszystkich zniesmaczonych tą sytuacją.

Na wymioty mi się zbiera jak widzę szare nie najlepiej sklejone, czarne zle spodkladowane i nieśmieszne chociaż drogawe, gdyż ze Smyka.

Dla Ciebie jak kilku innych zapewne jest to nie zrozumiałe, ale ludzie którzy mają swoje kolekcje (nie ważne czy siedział nocami i malował, czy zapłacił 4x wypłatę na to) naprawdę czują ogromny nie smak.

Człowiek chciałby zrobić zdjęcie swoim modelem jak się tłuką z innym unitem, ale no kurcze - obiektyw pęknie, albo telefon spłonie od tego widoku.

Dlatego pół zartem, pół serio mówię ze skoro chcecie grać zabawkami lub modelami które nie pasują do turnieju klasy Master powinny mieć obniżone statystyki 😎😎😎😎😎
Dla przykładu taki Kadai Titan miałby wszystko o 1 nizsze: HP6, T5, S5, A2, Ws3
Odrazu przyjemniej z nim walczyć.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2021, o 19:34 przez JarekK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Panowie, dyskusja dyskusją, ale poziom.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

tak, tak Jarek ma rację. Jak przegniecie to zamknie nam go na jakiś czas, a dobrze się to czyta.
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

właśnie widziałem zdjęcia, bez przesady, większość armii jest ładna, a to że ktoś tam rok/dwa lata temu kupił złożył sobie armie i testuje buildy przed pomalowaniem, albo jakieś nowe niepomalowane modele wsadził do rozpiski, ja wolę dowolność jaka teraz jest, malowanie tylko zakłóci wyniki które są najważniejsze w 9th, a wymóg fullpainted zmniejszy liczbę uczestników

Awatar użytkownika
Pedrodilgur
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: Pedrodilgur »

Wielkie gratulacje dla Evera i Ciary, zasłużone zwycięstwo - Szczecin górą. Kadajec jest przepiękny, nie dajcie sobie wmówić że jest inaczej, liczę że zobaczę go też na innych turniejach.

Dzięki za bezproblemowe gierki bez spiny wszystkim przeciwnikom. Do następnych Macek!
Smiechu pisze: 22 lis 2021, o 19:30 Dlatego pół zartem, pół serio mówię ze skoro chcecie grać zabawkami lub modelami które nie pasują do turnieju klasy Master powinny mieć obniżone statystyki 😎😎😎😎😎
Dla przykładu taki Kadai Titan miałby wszystko o 1 nizsze: HP6, T5, S5, A2, Ws3
XD wspaniały pomysł, zróbcie sobie kółeczko wzajemnej onanizacji bo o nowych graczach przy czymś takim możecie zapomnieć. Nie ma to jak jeszcze bardziej gatekeepować i tak mało popularne hobby.
Salamander Leslau

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Widziałem kiedyś cudowną armię 2 d to jest przyszłość!!
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Ja tylko chciałem pozdrowić serdecznie przeciwników za eleganckie fajne fajniusie bitwy, petarda gameplay oraz gratki dla reszty pudła.

Na następny turniej zrobię podstawkę janowi tytanowi żeby się ludzie przestali pruć ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Graty dla Szczecina! To jest turniej w gre w nie zlot modelarzy! Jebac modelarke ktora zawsze jest kolesiowska i nieuczciwa.NIE SPRZĘT A TECHNIKA ZROBI Z CB ZAWODNIKA.
Serio Jarekk w cenzure sie bedziesz sie w cenzure bawil daj innym poczytac a zajmij sie np interpunkcja :*

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

@Malfoj
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

EveR pisze: 22 lis 2021, o 18:28 Dzięki za gratki panowie, macki to ulubiony meme format, wszystkie bitwy jakie zagraliśmy mega przyjemne!
Szczególne podziękowania dla Łapy i Guldura, z którymi poszliśmy totalnie na noże, wszystko albo nic. Świetna bitwa, obie drużyny z jajami :D
W końcu Szczecin wygrał nie tylko z kacem xD

--
Co do "modelarki" to bardzo proszę mi wytłumaczyć, jak można dostać 0/15 za modelarkę?

Widzę 4 takie zespoły, a przecież chłopaki mieli miarki, kostki, mieli traye pod unity, mieli przecież wyswig i jedynie czasami modele bez koloru.
To całe przygotowanie się nie liczy, od razu zero bo jakiś model nie jest zbyt ładnie pomalowany byle w 3 kolorach? Bzdura totalna, a jeśli już chcemy się czepiać formalności, pokażcie dokładnie palcem gdzie jest to zapisane w zasadach turnieju bo na razie to w pierwszym poście wisi link do postu Barbary dotyczący oceny malowania stworzony w roku 89' do gry Warhammer Fantasy Battle, a nie do T9A. I tam również nie ma ani słowa o automatycznym 0/15 za jeden oddział w podkładzie. Powinni dostać po prostu 0 za sekcję dot. pomalowania modeli.

Przypominam też fanom modelarstwa (co nigdy w życiu pędzla nie trzymali, tylko sypią siano albo pożyczają całe armię dlatego, że wynik się wlicza do końcowej tabeli), że gramy w T9A a nie w WFB i o ile model dostatecznie reprezentuje walory jednostki, to jego wystawienie jest legalne. Możecie sobie tupać nóżkami, że wam się nasz Janusz Tytanusz ze smyka nie podoba i strzelać z ucha do sędziego, żeby nam zmniejszyli punkty za modelarkę, tak jak co niektórzy :wink: , a my tymczasem robimy już zamówienie z aliexpress na 6.5kg zabawek dla całego klubu, zalejemy turnieje tym syfem 8)

No chyba, że podeślecie link do sklepu z oficjalnymi i jedynymi legalnymi modelami T9A, to kupimy. :)

Argument o ładnych epickich armiach jest źle skonstruowany. Ładna armia na stole owszem przyciąga uwagę obserwatorów, ale ostatecznie tak jak Kondom zaznaczył, podchodzenie do oceny modelarskiej w stylu WFB działa na niekorzyść początkujących graczy (mamy takie przykłady u nas), bo nie jechali na turniej przez brak pełnej armii. Ocena modelarska w T9A powinna być dodatkiem i powinna być za to osobna nagroda, tak jak to było i tym razem.
--

@Smiechu, merytorycznie uzasadnij jak komuś utrudniamy grę, albo pal gumę
Mordeczko, ty tu serio jeszcze próbujesz robić jakieś nawet minisceny? Dostałeś, jak to sędzia malarski skomentował „wyproszone 12/15” za modele pomalowane na jeden kolor i masz jakiekolwiek pretensje do środowiska? Nigga plz… taki jesteś rozbuchany twardziel, to przyjmij to na klatę i na następny master pomaluj zabawki na kolejny kolor. Za 2 mastery spełnisz oczekiwania i będziesz mógł cieszyc się może nawet maxem z malowania? Kto wie?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »

A ja zadam niezręczne pytanie... od kiedy mastery są dla "nowych"? Czy dla "nowych" nie powinny być lokale, gdzie wymogów dotyczących malowania nie ma, a na masterach jest (powinien być) trzymany pewien poziom pomalowania armii, właśnie dlatego, że są masterami?

Nie jesteś w stanie pomalować armii (bądź skombinować takowej w inny sposób), to może znak, że po prostu nie jest się gotowym na mastera?

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Czołem !
Mordziachy, dziękuję za super turniej, za to że mogłem po dwóch latach Was znów zobaczyć. Utyliście i zezgredzieliście, masakra, dziwne że Tylko ja się trzymam ;)
Mam nadzieję, że się podobało i zobaczymy się przy najbliższej okazji gdzieś na masterze i kolejnych Mackach.

Tutaj link do tematu o wymaganiach modelarskich na masterach:

viewtopic.php?f=2&t=57181

Poniżej proszę umieszczać tylko pochwalne peany o Mackach.
No dobra, jakieś fajne aferki też mogą być/wejść na tapet, ale nie róbcie z turniejowego tematu rozważań o modelarce.
Modelarka - tfu je banana.
Obrazek

ODPOWIEDZ