[Łódź] Macki Wojny 20-21.11.2021

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: [Łódź] Macki Wojny 20-21.11.2021

Post autor: Kołata »

Dość żałosne te antymodelarskie pseudoargumenty, które są niczym więcej niż tanią wymówką dla lenistwa, niechlujstwa i braku poczucia wstydu. Aż szkoda strzępić klawiatury na argumenty.

Mam nadzieję że mimo takich głosów środowisko weźmie tę sprawę na poważnie i schludny table top będzie masterowym minimum, a jednocześnie będzie gwarantował wysoką ocenę z modelarki, która będzie rzetelnie sprawdzana.

Awatar użytkownika
EveR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: EveR »

Rince pisze: 23 lis 2021, o 11:38
EveR pisze: 22 lis 2021, o 18:28 Dzięki za gratki panowie, macki to ulubiony meme format, wszystkie bitwy jakie zagraliśmy mega przyjemne!
Szczególne podziękowania dla Łapy i Guldura, z którymi poszliśmy totalnie na noże, wszystko albo nic. Świetna bitwa, obie drużyny z jajami :D
W końcu Szczecin wygrał nie tylko z kacem xD

--
Co do "modelarki" to bardzo proszę mi wytłumaczyć, jak można dostać 0/15 za modelarkę?

Widzę 4 takie zespoły, a przecież chłopaki mieli miarki, kostki, mieli traye pod unity, mieli przecież wyswig i jedynie czasami modele bez koloru.
To całe przygotowanie się nie liczy, od razu zero bo jakiś model nie jest zbyt ładnie pomalowany byle w 3 kolorach? Bzdura totalna, a jeśli już chcemy się czepiać formalności, pokażcie dokładnie palcem gdzie jest to zapisane w zasadach turnieju bo na razie to w pierwszym poście wisi link do postu Barbary dotyczący oceny malowania stworzony w roku 89' do gry Warhammer Fantasy Battle, a nie do T9A. I tam również nie ma ani słowa o automatycznym 0/15 za jeden oddział w podkładzie. Powinni dostać po prostu 0 za sekcję dot. pomalowania modeli.

Przypominam też fanom modelarstwa (co nigdy w życiu pędzla nie trzymali, tylko sypią siano albo pożyczają całe armię dlatego, że wynik się wlicza do końcowej tabeli), że gramy w T9A a nie w WFB i o ile model dostatecznie reprezentuje walory jednostki, to jego wystawienie jest legalne. Możecie sobie tupać nóżkami, że wam się nasz Janusz Tytanusz ze smyka nie podoba i strzelać z ucha do sędziego, żeby nam zmniejszyli punkty za modelarkę, tak jak co niektórzy :wink: , a my tymczasem robimy już zamówienie z aliexpress na 6.5kg zabawek dla całego klubu, zalejemy turnieje tym syfem 8)

No chyba, że podeślecie link do sklepu z oficjalnymi i jedynymi legalnymi modelami T9A, to kupimy. :)

Argument o ładnych epickich armiach jest źle skonstruowany. Ładna armia na stole owszem przyciąga uwagę obserwatorów, ale ostatecznie tak jak Kondom zaznaczył, podchodzenie do oceny modelarskiej w stylu WFB działa na niekorzyść początkujących graczy (mamy takie przykłady u nas), bo nie jechali na turniej przez brak pełnej armii. Ocena modelarska w T9A powinna być dodatkiem i powinna być za to osobna nagroda, tak jak to było i tym razem.
--

@Smiechu, merytorycznie uzasadnij jak komuś utrudniamy grę, albo pal gumę
Mordeczko, ty tu serio jeszcze próbujesz robić jakieś nawet minisceny? Dostałeś, jak to sędzia malarski skomentował „wyproszone 12/15” za modele pomalowane na jeden kolor i masz jakiekolwiek pretensje do środowiska? Nigga plz… taki jesteś rozbuchany twardziel, to przyjmij to na klatę i na następny master pomaluj zabawki na kolejny kolor. Za 2 mastery spełnisz oczekiwania i będziesz mógł cieszyc się może nawet maxem z malowania? Kto wie?
Uuu, uderz w stół, a odezwą się nożyce?
Dobra, Napada szanuję mocno, więc szybko i już nie pół-żartem, a serio i w punktach Cię wygumkuję:

1. Wszyscy wiedzą, że masz gdzieś modelarkę, byle by był max pts do tabeli.
2. Akurat moje armie spokojnie spełniają warunki masterowe i już nie raz były ocenianie.
3. Damiana armia ID ze śmieci to mem i beka na turniej 3,2+2k, jakim boomerem i dziadem try-hardem trzeba być, żeby tego nie dostrzegać? W załączniku masz foto jak odbiera nagrodę za best painted w Szczyrku, widać ciebie z tyłu więc pewnie pamiętasz, że mamy też ładne figury.
4. Mój post w głównej mierze stawał w obronie tych zespołów co dostały 0 z automatu za pare modeli w podkładzie, a co za tym idzie był opinia dot. głupiej oceny modelarskiej na masterach.
5. Naskarżyłeś do sędziego po 4 bitwie, dopiero kiedy powstało realne zagrożenie, że coś tam ugramy, ciekawe czy jakbyśmy grali w połowie stawki, to byś tak skrupulatnie to zauważył.
6. Dostaliśmy nie 12 a 9 punktów po twojej interwencji, moglibyśmy dostać i 3, dalej nic to nie zmienia ;)
7. Essa typie, see you next time

Obrazek
Obrazek
Wiadomo śmierć frajerom. ~ As1, roku pańskiego 2020

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Kołata +1
Damiana armia ID ze śmieci to mem i beka na turniej 3,2+2k
To dla Beki Org. powinien zdjąć armię ze stołu i wręczyć graczowi przewodnik turystyczny po Łodzi. Wszyscy by na tym skorzystali.
Co do "modelarki" to bardzo proszę mi wytłumaczyć, jak można dostać 0/15 za modelarkę?
duży plusik dla Org.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

EveR pisze: 23 lis 2021, o 13:46
Rince pisze: 23 lis 2021, o 11:38
EveR pisze: 22 lis 2021, o 18:28 Dzięki za gratki panowie, macki to ulubiony meme format, wszystkie bitwy jakie zagraliśmy mega przyjemne!
Szczególne podziękowania dla Łapy i Guldura, z którymi poszliśmy totalnie na noże, wszystko albo nic. Świetna bitwa, obie drużyny z jajami :D
W końcu Szczecin wygrał nie tylko z kacem xD

--
Co do "modelarki" to bardzo proszę mi wytłumaczyć, jak można dostać 0/15 za modelarkę?

Widzę 4 takie zespoły, a przecież chłopaki mieli miarki, kostki, mieli traye pod unity, mieli przecież wyswig i jedynie czasami modele bez koloru.
To całe przygotowanie się nie liczy, od razu zero bo jakiś model nie jest zbyt ładnie pomalowany byle w 3 kolorach? Bzdura totalna, a jeśli już chcemy się czepiać formalności, pokażcie dokładnie palcem gdzie jest to zapisane w zasadach turnieju bo na razie to w pierwszym poście wisi link do postu Barbary dotyczący oceny malowania stworzony w roku 89' do gry Warhammer Fantasy Battle, a nie do T9A. I tam również nie ma ani słowa o automatycznym 0/15 za jeden oddział w podkładzie. Powinni dostać po prostu 0 za sekcję dot. pomalowania modeli.

Przypominam też fanom modelarstwa (co nigdy w życiu pędzla nie trzymali, tylko sypią siano albo pożyczają całe armię dlatego, że wynik się wlicza do końcowej tabeli), że gramy w T9A a nie w WFB i o ile model dostatecznie reprezentuje walory jednostki, to jego wystawienie jest legalne. Możecie sobie tupać nóżkami, że wam się nasz Janusz Tytanusz ze smyka nie podoba i strzelać z ucha do sędziego, żeby nam zmniejszyli punkty za modelarkę, tak jak co niektórzy :wink: , a my tymczasem robimy już zamówienie z aliexpress na 6.5kg zabawek dla całego klubu, zalejemy turnieje tym syfem 8)

No chyba, że podeślecie link do sklepu z oficjalnymi i jedynymi legalnymi modelami T9A, to kupimy. :)

Argument o ładnych epickich armiach jest źle skonstruowany. Ładna armia na stole owszem przyciąga uwagę obserwatorów, ale ostatecznie tak jak Kondom zaznaczył, podchodzenie do oceny modelarskiej w stylu WFB działa na niekorzyść początkujących graczy (mamy takie przykłady u nas), bo nie jechali na turniej przez brak pełnej armii. Ocena modelarska w T9A powinna być dodatkiem i powinna być za to osobna nagroda, tak jak to było i tym razem.
--

@Smiechu, merytorycznie uzasadnij jak komuś utrudniamy grę, albo pal gumę
Mordeczko, ty tu serio jeszcze próbujesz robić jakieś nawet minisceny? Dostałeś, jak to sędzia malarski skomentował „wyproszone 12/15” za modele pomalowane na jeden kolor i masz jakiekolwiek pretensje do środowiska? Nigga plz… taki jesteś rozbuchany twardziel, to przyjmij to na klatę i na następny master pomaluj zabawki na kolejny kolor. Za 2 mastery spełnisz oczekiwania i będziesz mógł cieszyc się może nawet maxem z malowania? Kto wie?
Uuu, uderz w stół, a odezwą się nożyce?
Dobra, Napada szanuję mocno, więc szybko i już nie pół-żartem, a serio i w punktach Cię wygumkuję:

1. Wszyscy wiedzą, że masz gdzieś modelarkę, byle by był max pts do tabeli.
2. Akurat moje armie spokojnie spełniają warunki masterowe i już nie raz były ocenianie.
3. Damiana armia ID ze śmieci to mem i beka na turniej 3,2+2k, jakim boomerem i dziadem try-hardem trzeba być, żeby tego nie dostrzegać? W załączniku masz foto jak odbiera nagrodę za best painted w Szczyrku, widać ciebie z tyłu więc pewnie pamiętasz, że mamy też ładne figury.
4. Mój post w głównej mierze stawał w obronie tych zespołów co dostały 0 z automatu za pare modeli w podkładzie, a co za tym idzie był opinia dot. głupiej oceny modelarskiej na masterach.
5. Naskarżyłeś do sędziego po 4 bitwie, dopiero kiedy powstało realne zagrożenie, że coś tam ugramy, ciekawe czy jakbyśmy grali w połowie stawki, to byś tak skrupulatnie to zauważył.
6. Dostaliśmy nie 12 a 9 punktów po twojej interwencji, moglibyśmy dostać i 3, dalej nic to nie zmienia ;)
7. Essa typie, see you next time

Obrazek
Wow, ale czad. Dzięki Tobie ten stary tryhard przypomniał sobie jak to fajnie bylo obrzucać się gownem na forum. Te 10 lat temu. Wygumkowales mnie essatypie :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

A armia Ciary jaram się jak dziecko za każdym razem jak obok niej przechodzę. Wiesz, bo lubie ładne figurki. Tak po prostu. Takie skrzywienie starego tryharda, który wyznaje stara dobra zasadę, ze „ładne figurki lepiej graja” :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Robson pisze: 23 lis 2021, o 14:27To dla Beki Org. powinien zdjąć armię ze stołu i wręczyć graczowi przewodnik turystyczny po Łodzi. Wszyscy by na tym skorzystali.
Z ciekawości, dlaczego org miałby zdjąć tę armię? Podstawki się zgadzają, treye są, jednostki są rozpoznawalne między sobą i nawet pomalowane na te 3+ kolory (czarny, czerwony i rzułdy). Zwyczajnie za brzydka?
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

ukarać dla przykładu, to od wieków sprawdzony i skuteczny sposób.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Robson pisze: 23 lis 2021, o 15:10 ukarać dla przykładu, to od wieków sprawdzony i skuteczny sposób.
Ale za to ty chcesz ich karać, bo modele Ci się nie podobają czy co? xD
Golden demon to to nie jest, niemniej do gry się "nadaje". Treye, podstawki, rozróżnialne modele, jakieś kolorki. Zgodnie z regulaminem armia powinna i została dopuszczona do gry.
Nie orientuję się, żeby ktokolwiek z ich przeciwników miał z tym problem.

P.S. Byłeś w ogóle na tym turnieju? :--D
Ostatnio zmieniony 23 lis 2021, o 15:28 przez Dancaarkiiel, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bonk
Plewa
Posty: 7

Post autor: Bonk »

To dla Beki Org. powinien zdjąć armię ze stołu i wręczyć graczowi przewodnik turystyczny po Łodzi. Wszyscy by na tym skorzystali.
Nom, niesamowita korzyść. Wszystkich 10ciu przeciwników co chłopaki z nimi grali i wyśmienicie się bawili razem by mieli 1 na 5 gier w plecy.
Wy jeździcie na te turnieje grać w grę czy narzekać że kiedyś było lepiej i że wam młodzież rujnuje hobby?
Obrazek

Awatar użytkownika
VonCream
Warzywo
Posty: 11

Post autor: VonCream »

Wy jeździcie na te turnieje grać w grę czy narzekać że kiedyś było lepiej i że wam młodzież rujnuje hobby?
+1
Wprowadzanie wymogu w pełni pomalowanej armii na turnieje jest najlepszym sposobem na jeszcze większe zmarginalizowanie tej gry. Jeżeli ktos przyjeżdza na mastera zeby pooglądać ładne modele zamiast grać to polecam oszczędzić pieniądze i poprostu pooglądać sobie w internecie.
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Napada post na poprzedniej stronie mógł pozostać przez niektórych niezauważony to wrzucę tutaj też:
Napadzior pisze: 23 lis 2021, o 11:59 [...]
Tutaj link do tematu o wymaganiach modelarskich na masterach:

viewtopic.php?f=2&t=57181

Poniżej proszę umieszczać tylko pochwalne peany o Mackach.
No dobra, jakieś fajne aferki też mogą być/wejść na tapet, ale nie róbcie z turniejowego tematu rozważań o modelarce.
Modelarka - tfu je banana.
Dziękuję:
Sponsorom: Alien Lab, Ciachaj, MarnaDrukarnia, Unrealesed Miniatures za nagrody.
Osobno piękniejszej części Ciachaja za zdjęcia.
Mythowi i Debelialowi za maty i tereny.
Stanowi i Dancaarkiielowi za sędziowanie całego wydarzenia ciągiem.
Ripleyowi za jak zwykle pomoc z best painted.
Klubowiczom mniej bądź bardziej aktywnie ale współorganizującym: Azurix, Galahad, Hoops, Napadzior, Wirus, Bartolemon, Nizioł, cluzoe, Urban, Wulpis (dwóch ostatnich nie było na turnieju ale pomagali mocno przed)
Schtrasnemu, nestorowi ośmiornicy że wpadł towarzysko i dalej uczestniczy w życiu klubu który założył wiele lat temu w innych czasach.
Tym co nie mając gotówki zlecali przelewy za piwo na miejscu.
Wszystkim przyjezdnym z którymi zamieniłem słowo bądź nie, z którymi napiłem się bądź nie.
Wszystkim za życzenia.
wreszcie Wszystkim - za wyrozumiałość :)

Proszę dobre dusze o wypełnienie krótkiej ankiety która powinna nam pomóc w przygotowaniach na przyszły rok: https://forms.gle/jWqnMAscZz5mmVc99

Ku chwale wielkiego głowonoga i do zobaczenia!
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

O ile popieram pewien modelarski standard na Masterach i chcę widzieć jak najwięcej ładnych armii, to ja to bym generalnie zapytał w jaki sposób chcecie podchodzić do osób, które podejdą po linii najmniejszego oporu do wymogów? W sensie, jest regulamin, wypunktowane wszystko. Jest napisane o 3 kolorach i są 3 kolory. Jest napisane, że mają być Traye i są. Jest napisane, że armia musi być spójna i jest bo cała jest taka. Chciałbym wiedzieć co organizator ma egzekwować jeśli wymagania spełnione? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Bonk pisze: 23 lis 2021, o 15:23
To dla Beki Org. powinien zdjąć armię ze stołu i wręczyć graczowi przewodnik turystyczny po Łodzi. Wszyscy by na tym skorzystali.
Nom, niesamowita korzyść. Wszystkich 10ciu przeciwników co chłopaki z nimi grali i wyśmienicie się bawili razem by mieli 1 na 5 gier w plecy.
Wy jeździcie na te turnieje grać w grę czy narzekać że kiedyś było lepiej i że wam młodzież rujnuje hobby?
nie wiem jak reszta, ale ja jestem stuprocentowo przekonany, ze znacznie lepiej bym sie bawil, gdybym nie musial wstawac w niedziele rano na bitwe :D

nawet jesli wstalem po tym jak juz sie ta bitwa zaczela ;)

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Dwie bitwy w niedzielę i dwie w sobotę?
Trzy w sobotę jedna w niedzielę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Jedna w piątek, po dwie w sobotę i niedzielę. Elegancko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Azurix pisze: 23 lis 2021, o 16:39 O ile popieram pewien modelarski standard na Masterach i chcę widzieć jak najwięcej ładnych armii, to ja to bym generalnie zapytał w jaki sposób chcecie podchodzić do osób, które podejdą po linii najmniejszego oporu do wymogów? W sensie, jest regulamin, wypunktowane wszystko. Jest napisane o 3 kolorach i są 3 kolory. Jest napisane, że mają być Traye i są. Jest napisane, że armia musi być spójna i jest bo cała jest taka. Chciałbym wiedzieć co organizator ma egzekwować jeśli wymagania spełnione? :)
No właśnie o te minimum się tu wszystko rozbiega.

Nie powinno być argumentow:
1. Nie będę malował na szybko, bo chce by byla to perełka.

Nałożyć podstawowe kolory na model nie jest jakieś trudne, a dopracowywac można sobie później.


2. Po co mam kupować/drukowac model i jeszcze go malować skoro nawet nie wiem czy będę nim grać w później po turnieju.

Jeżeli chce sprawdzić jednostkę to albo pożyczam od kogoś kto ma, albo testy robię na lokalu.

3. Mam wyje... na pkt. Przyjechałem się dobrze bawić.

Myślę, ze z takim podejściem taki delikwent jak dostanie na wejściu -40DP to również nie będzie mu przeszkadzać, a granie wśród innych z takimi samymi szarymi armiami napewno nie będzie wpływać na morale tych pozostałych co jakby nie patrzeć traktują te hobby bardzo poważnie.

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Wielkie dzięki za świetny weekend, zmęczony ale zadowolony ze świetnej zabawy ! Gratulacje dla zwycięzców !

Ja też sobie pozwolę na lekki offtop - jeszcze w lipcu po ostatniej Łodzi pisałem, super że Szczecin ogarnął tak zajebistą ekipę - tak teraz muszę napisać, że grałem z kilkoma z Was i we Wrocku i teraz i muszę napisać - Wasz skill wyraźnie bardzo wzrósł. Gracie mega fair, nie ma czepiania się o bzdury, nie ma stallowania, umiecie przyjąć wpierdol przyjąć na klatę - mam nadzieję, że na poważnie pomyślcie też o graniu w kadrze na ETC ! Dla mnie Ever to pewniak w kadrze na przyszły rok - choćbym miał oddać swoje miejsce w kadrze ;)

Tyle offtopu ;)

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Post autor: Adam »

Mówiąc z perspektywy kogoś kto gra ładnie pomalowaną armią i komu zdarzało się przywozić nagrody z różnych konkursów malarskich to zdecydowanie wolę granie z bez spinkowymi, znającymi zasady kolesiami ze Szczecina, nawet jeśli armie mają czasem paskudne niż z typami którzy stallują czy spinają się o wszystko albo przypadkiem ciągle mylą zasady na swoją korzyść.

Na turniej jadę pograć i ładne figurki są dodatkiem - mamy ocenę z modelarki która to realizuje, czy powinna mieć większy czy mniejszy wkład w wynik to sprawa orga. Jak ktoś chce jechać gdzieś pooglądać modele to w czasie Macek był w Warszawie festiwal malarstwa figurkowego.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Z kolei mowiac z perspektywy kogos, kto czasem pojawia sie na wyzszych stolach i gra o miejsce w topie, to bezspinkowa gra i ladnie pomalowane armie to nie jest alternatywa rozlaczna

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Post autor: Adam »

Shino pisze: 25 lis 2021, o 12:34 Z kolei mowiac z perspektywy kogos, kto czasem pojawia sie na wyzszych stolach i gra o miejsce w topie, to bezspinkowa gra i ladnie pomalowane armie to nie jest alternatywa rozlaczna
Ja nie mówię że paskudne armie to nie problem, ale moim zdaniem mniejszy niż stallowanie czy inne wałki. Zwłaszcza że ocena z modelarki już przydziela karę za brzydkie modele a w regulaminach nie ma kary dla kogoś kto np. nie dograł żadnej bitwy.

ODPOWIEDZ