[MASTER] Kozacki Zajazd 2022 + Turniej single 4500 pts 18-20.03.2022 - zdjęcia str. 9

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Re: [MASTER] Kozacki Zajazd 2022 + Turniej single 4500 pts 18-20.03.2022

Post autor: Mojżesz »

Dziękuję przede wszystkim Mythowi za organizację i czas by podejść, pogadać, zapytać, czy wszystko się podoba. Bardzo miłe wrażenie to zostawia po sobie.

Dzięki chłopakom z Animosity za przyjęcie na ostatnią chwilę oraz przeciwnikom za miłe gry :)

Widzimy się na Salamasterze!
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Z mojej strony pytanie do organizatorów. Z jakiego powodu mam wpisany wynik 1:19 w 4 bitwie, skoro nie graliśmy, a także czemu drużynowo mamy remis gdy przeciwnicy nie stawili się na bitwę i zostało to zgłoszone? Ktoś tutaj sobie grubo w kulki poleciał :shock:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Żyraf
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Żyraf »

Dostałeś mój wynik. Bo grałem z bladym, a on lepiej wałował.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Chwila, to teraz można zachlać i dostaje się 10 na drużynówkach?

blady da'Rasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: blady da'Rasta »

Dziękuję bardzo za turniej. Bardzo miło było spotkać starych znajomych po kilku latach i poznać nowych.
Szczególnie dziękuję Zyrafowi za bitkę!
Z tymi wynikami to coś zle poszło - bo przecież rozmawialiśmy ze skoro naszej drużyny nie ma (prawie) to wygrywacie to, a ja sobie zagram z Żyrafem; ja nic nie wpisywałem - wiec nie wiem skąd to się wzięło;

Przy okazji miałbym pytanie - gdzie/od kogo można nabyć droga kupna takie ładne karty do czarów i karty do ilości kości magii?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Wielkie podziękowania dla Marka i Agnieszki za super event! Brawo!
Żarcie było na wypasie, a jeśli mam się do czegoś przyczepić to arcyniewygodne poduszki i kolejki do toalety.
Dzięki za bitwy dla przeciwników, jak zwykle na pełnym luzie.

Gratulacje dla topki!

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Dzięki za turniej, było super. Organizacyjnie jak zawsze świetnie. Bardzo dobra miejscówka, granie na matach, dużo miejsca, komplet terenów, kolacja i bar tuż obok, do tego eleganckie statuetki dla top - super. Dzięki dla Stana za sędziowanie i dla Glonojada za rzetelną ocenę malowania - widać było, że każdemu poświęciłeś czas przy ocenie - brawo. Pozdro dla przeciwników i podziękowania za przyjemne bitwy na poziomie. Gratulacje dla UD, JH i Animosity.

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 279

Post autor: cluzoe »

Urban pisze: 21 mar 2022, o 16:50 Chwila, to teraz można zachlać i dostaje się 10 na drużynówkach?
Oho Urban wraca do grania :)

Myth dzięki za turniej.
Super miejscówka, organizacja też, wszystko tip top.
Mam nadzieję że ten basen do DMP naprawią.
Już planuję Lipiec.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Urban pisze: 21 mar 2022, o 16:50 Chwila, to teraz można zachlać i dostaje się 10 na drużynówkach?
Najwidoczniej tak to teraz funkcjonuje :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
B0BER
Mudżahedin
Posty: 316

Post autor: B0BER »

Dzięki wielkie za turniej, granie po tylu latach przerwy było bardzo wymagające, ale nie wiem czy mógłbym sobie wymarzyć lepszych przeciwników (chyba, że marzyłbym o dobrym wyniku). Wszystkie gry były bardzo dobre, grało się przyjemnie i absolutnie bezspinowo. Wielkie podziękowania dla Łapy, Eda, Augusta i Toniego za bitwy. Organizacja na +, ceny na barze na +, brak basenu na -, ale tego było niezależne od orgów. Ostatnia bitwa się nie odbyła za obustronną zgodą, ale od kogo wyszła inicjatywa to nie wiem, ale według mnie bez znaczenia. Zawodnik z drużyny Rymara był chory, ja zagrałem normalnie 4 bitwę, ale przed piątą tak mnie ścięło, że też wylądowałem u lekarza. Granie na siłę trzech pozostałych bitew mijało się z celem ze względu na to, że wynik byłby podobny, przeciwnicy mogli wrócić 4 godziny szybciej do domu.

Jestem zaskoczony, że powrót na łono battla okazał się tak udany, jeszcze raz dzięki za mastera. Uwielbiam to środowisko, ale za moimi kochanymi małpami z Animosity tęskniłem najbardziej :D

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Master był świetny. Organizacyjnie wszystko bez zarzutu. Więc wielkie brawa dla Mytha za to, że miał chęci ogarnąć dla nas taką imprezę. Dziękuję też wszystkim sędziom za ich ciężką pracę i ogarnianie wszelkich problemów na stołach. Dziękuję również swoim przeciwnikom za wymagające i emocjonujące bitwy.

Jedyną uwagę mam w zasadzie do ogółu środowiska.

Wiadomo, każdy chce się wyzerować kiedy wyrwie się z domu. Ale to co działo się w sobotę moim zdaniem było przegięciem.
Chodzi mi mianowicie o picie od ran wódy. I nie chodzi mi o lekkie upojenie alkoholowe żeby fajniej się grało, tylko ostre napierdolenie.

Przykład. Sobota, środek drugiej bitwy. Idę do toalety a jeden ziomek rzyga do umywalki. Kilka osób w trakcie trzeciej bitwy nie było w stanie stać samodzielnie przy stole. Strach też cokolwiek pograć w późniejszych godzinach, ponieważ zbiera się zwykle grupa najebanych gapiów, która jest nieobliczalna i praktycznie zawsze doprowadza do uszkodzenia modeli na stole. (W szczególności jak ktoś dokańcza trzecią bitwę w sobotę)

I najważniejsza rzecz, która mnie skłoniła do napisania tego wywodu. Wszyscy dobrze wiemy jak ważny jest napływ nowych graczy. Część z nas posiada dzieci i chciało by je wdrożyć w hobby. Np. żeby dzieciak zagrał na turnieju. Na tym był chyba jeden chłopak lat na oko około 12. Mega słabe jest to, że musiał oglądać podczas gier (to co jest po turnieju już ma małe znaczenie) ludzi w takim stanie. Albo słuchać jak jedna osoba mówi do niego, wskazując na drugiego gracza ,,uważaj na tą kurwę" (to było powiedziane żartobliwie, jednak moim zdaniem dalej było niestosowne). Jeśli środowisko ma się rozwijać, przyciągać nowych graczy, warto by było popracować nad zwiększeniem poziomu kultury osobistej na masterach i somo kontroli z piciem w trakcie gier.

Może i za ten post zostanę zlinczowany (wisi mi to i powiewa), ale uważam, że Picie wódki w trakcie trwania bitew nie powinno być dozwolone. (powinny lecieć normalnie karniaki za to). Piwa trzeba wypić znacznie więcej żeby się najebać i łatwiej przy nim kontrolować poziom upojenia alkoholowego. Z wódką wiadomo jak jest. Jeden kieliszek za dużo i kaplica.

Oczywiście jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że nikt takiego zakazu nie wprowadzi. Mam jednak cichą nadzieję, że chociaż paru osobom da to do myślenia na przyszłość.

Do zobaczenia na kolejnym masterze!
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Matis pisze: 22 mar 2022, o 15:33 Master był świetny. Organizacyjnie wszystko bez zarzutu. Więc wielkie brawa dla Mytha za to, że miał chęci ogarnąć dla nas taką imprezę. Dziękuję też wszystkim sędziom za ich ciężką pracę i ogarnianie wszelkich problemów na stołach. Dziękuję również swoim przeciwnikom za wymagające i emocjonujące bitwy.

Jedyną uwagę mam w zasadzie do ogółu środowiska.

Wiadomo, każdy chce się wyzerować kiedy wyrwie się z domu. Ale to co działo się w sobotę moim zdaniem było przegięciem.
Chodzi mi mianowicie o picie od ran wódy. I nie chodzi mi o lekkie upojenie alkoholowe żeby fajniej się grało, tylko ostre napierdolenie.

Przykład. Sobota, środek drugiej bitwy. Idę do toalety a jeden ziomek rzyga do umywalki. Kilka osób w trakcie trzeciej bitwy nie było w stanie stać samodzielnie przy stole. Strach też cokolwiek pograć w późniejszych godzinach, ponieważ zbiera się zwykle grupa najebanych gapiów, która jest nieobliczalna i praktycznie zawsze doprowadza do uszkodzenia modeli na stole. (W szczególności jak ktoś dokańcza trzecią bitwę w sobotę)

I najważniejsza rzecz, która mnie skłoniła do napisania tego wywodu. Wszyscy dobrze wiemy jak ważny jest napływ nowych graczy. Część z nas posiada dzieci i chciało by je wdrożyć w hobby. Np. żeby dzieciak zagrał na turnieju. Na tym był chyba jeden chłopak lat na oko około 12. Mega słabe jest to, że musiał oglądać podczas gier (to co jest po turnieju już ma małe znaczenie) ludzi w takim stanie. Albo słuchać jak jedna osoba mówi do niego, wskazując na drugiego gracza ,,uważaj na tą kurwę" (to było powiedziane żartobliwie, jednak moim zdaniem dalej było niestosowne). Jeśli środowisko ma się rozwijać, przyciągać nowych graczy, warto by było popracować nad zwiększeniem poziomu kultury osobistej na masterach i somo kontroli z piciem w trakcie gier.

Może i za ten post zostanę zlinczowany (wisi mi to i powiewa), ale uważam, że Picie wódki w trakcie trwania bitew nie powinno być dozwolone. (powinny lecieć normalnie karniaki za to). Piwa trzeba wypić znacznie więcej żeby się najebać i łatwiej przy nim kontrolować poziom upojenia alkoholowego. Z wódką wiadomo jak jest. Jeden kieliszek za dużo i kaplica.

Oczywiście jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że nikt takiego zakazu nie wprowadzi. Mam jednak cichą nadzieję, że chociaż paru osobom da to do myślenia na przyszłość.

Do zobaczenia na kolejnym masterze!
Brawo za odwagę, nic dodać nic ująć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Azurix pisze: 21 mar 2022, o 13:55 Z mojej strony pytanie do organizatorów. Z jakiego powodu mam wpisany wynik 1:19 w 4 bitwie, skoro nie graliśmy, a także czemu drużynowo mamy remis gdy przeciwnicy nie stawili się na bitwę i zostało to zgłoszone? Ktoś tutaj sobie grubo w kulki poleciał :shock:
Nikt mi nic takiego nie zgłosił, nie wiem kto wpisywał te wyniki.
Nie widzę głosów sprzeciwu, dlatego poprawiłem wam wynik na 52-28(cap).
Gdy zobaczyłem że nie mamy dodanych 52 pkt za 4 bitwę poinformowałem Cię że są źle paringi i nie powinniśmy mieć baya. Następnie udałem się na zamówiony wcześniej obiad. Zostałem zawołany przez kolego że zrobili już paringi żebym kończył więc zostawiłem połowę obiadu pani w kuchni ( do późniejszego odgrzania) i udałem się na salę. Dowiedziałem się że gram z Matisem, więc zaczęłam przenosić modele na mój stół. Gdy skończyłem powiedziano mi że ustalili remis ( kolegow z Orlando męczył kac a nasz gracz był od wczoraj chory), skoro reszta drużyny tak ustaliła to uznalem że nie będę robił im pod górę i tyle. Spakowałem się, zjadłem 2 część obiadu po wczesniejszym podgrzaniu, pożegnałem się z organizatorami i pojechaliśmy do domu. Najgorsze jest to że nie potrafię zrozumieć co zrobiłem nie fair. Edit Proszono mnie o dopisanie że gracze Orlando nie mieli kaca tylko byli chorzy jak pisałem nie było mnie przy ustalaniu remisu i źle zrozumialem jego powodu.
Ok, rozumiem, że była to kwestia niedogadania się w drużynie.
Nie miałem wszystkich informacji i pod presją końcówki turnieju podjąłem taką decyzję.
Ja zrozumiałem to w ten sposób, że nie chcieliście baya, ale i tak nie zagraliście, a przez to nie zagrały jeszcze inne drużyny.
Sprawa wyjaśniona, cofnąłem karne na TK. Po prostu zabrakło zgłoszenia tej sytuacji do mnie, tzn że nie gracie bierzecie remis bo przeciwnicy są chorzy itd itp.
Przy okazji miałbym pytanie - gdzie/od kogo można nabyć droga kupna takie ładne karty do czarów i karty do ilości kości magii?
O te karty chodzi?
https://www.facebook.com/groups/1743228 ... 909747637/
Oczywiście jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że nikt takiego zakazu nie wprowadzi. Mam jednak cichą nadzieję, że chociaż paru osobom da to do myślenia na przyszłość.

Do zobaczenia na kolejnym masterze!
Na Salamasterze w maju jest zakaz picia alkoholu, do zobaczenia :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Świetny turniej, idealny weekend - 2 dni oderwania sie od świata w wir pamperków z kumplami :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Stan pisze: 22 mar 2022, o 19:13
Azurix pisze: 21 mar 2022, o 13:55 Z mojej strony pytanie do organizatorów. Z jakiego powodu mam wpisany wynik 1:19 w 4 bitwie, skoro nie graliśmy, a także czemu drużynowo mamy remis gdy przeciwnicy nie stawili się na bitwę i zostało to zgłoszone? Ktoś tutaj sobie grubo w kulki poleciał :shock:
Nikt mi nic takiego nie zgłosił, nie wiem kto wpisywał te wyniki.
Nie widzę głosów sprzeciwu, dlatego poprawiłem wam wynik na 52-28(cap).
Potwierdzam podaliśmy bitwę. Fajnie że chłopaki po turnieju zgłaszają poprawki
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, o 19:37 przez kleryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Baton
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Baton »

Matis pisze: 22 mar 2022, o 15:33
Wiadomo, każdy chce się wyzerować kiedy wyrwie się z domu. Ale to co działo się w sobotę moim zdaniem było przegięciem.
Chodzi mi mianowicie o picie od ran wódy. I nie chodzi mi o lekkie upojenie alkoholowe żeby fajniej się grało, tylko ostre napierdolenie.

Przykład. Sobota, środek drugiej bitwy. Idę do toalety a jeden ziomek rzyga do umywalki. Kilka osób w trakcie trzeciej bitwy nie było w stanie stać samodzielnie przy stole. Strach też cokolwiek pograć w późniejszych godzinach, ponieważ zbiera się zwykle grupa najebanych gapiów, która jest nieobliczalna i praktycznie zawsze doprowadza do uszkodzenia modeli na stole. (W szczególności jak ktoś dokańcza trzecią bitwę w sobotę)
Widzę, że mastery wracają na właściwe tory, szkoda, że mnie nie było... 🥺

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Matis pisze: 22 mar 2022, o 15:33 Master był świetny.
....
Jeden młodzieniec to był mój syn, ale ja go odesłałem do domu zaraz po obiedzie.

Inny młodzieniec który patrzył na tą zgraję pijanych "Małp" to był syn Heptuna, który z resztą walił później razem z nimi.



Oczywiście trochę żartobliwie to mówię, ale ogólnie jestem również za tym by voda wchodziła dopiero canajmniej w połowie 3 bitwy.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3133
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Co to był za weekend :-) Dawno się tak nie nagadałem, nie nagrałem i nie najadłem. Bardzo miło było mi Was wszystkich gościć.

Może się powtarzam, ale przede wszystkim jestem wdzięczny i szczęśliwy, lecą więc podziękowania:
Dla Was, graczy, za zaufanie i tak liczne przybycie.
Dla sponsorów – Ciachaj.pl, sklepu Graal, Marnej Drukani, Perfectly Painted Studio, firmy Spellcrow i Toczay Manufacture. Każdy gracz dostał drobny prezent na start, jeśli dobrze zrozumiałem żonę, to rozdaliśmy też 70 dropów na 100 graczy. No i mieliśmy kozackie puchary oraz bony dla zwycięzców.
Dla sędziów – Stana i Glonojada – za bardzo udaną współpracę i wsparcie w logistyce wydarzenia.
Nie sposób wymienić z imienia, ale dla każdego, z kim zamieniłem kilka słów, za pomysły, sugestie i pochwały.
Dla teamu za wspólną grę i kminy. Zmieniamy armie i ciśniemy ;-)
Dla przeciwników za bezspinkowe bitwy w bardzo pozytywnej atmosferze.
Dla tych z Was, którzy wsparli mnie zakupując akcesoria hobbystyczne. Oferta mat, terenów i znaczników 6-calowych jest dalej otwarta, mogę dowieźć je na kolejne turnieje lub przesłać. Postaram się przygotować coś specjalnego na DMP.

Sprawy wyników Desperatów i Ośmiornicy są załatwione, dzięki Stan!

Lost & found – kurtka, pucharek „Zaorani”, dwie czapki, dwa pendrivy, jakieś bitsy, kostki, kilka znaczników. Zainteresowanych proszę o kontakt.

Link do zdjęć:
https://photos.app.goo.gl/smK31xNVEGDt5Z349

Ocena malarska:
Obrazek

Działam jeszcze z wynikami do ligi.

Widzimy się na Salamastrze! :-)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2022, o 08:53 przez Myth, łącznie zmieniany 2 razy.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3133
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Baton pisze: 22 mar 2022, o 19:28
Matis pisze: 22 mar 2022, o 15:33
Wiadomo, każdy chce się wyzerować kiedy wyrwie się z domu. Ale to co działo się w sobotę moim zdaniem było przegięciem.
Chodzi mi mianowicie o picie od ran wódy. I nie chodzi mi o lekkie upojenie alkoholowe żeby fajniej się grało, tylko ostre napierdolenie.

Przykład. Sobota, środek drugiej bitwy. Idę do toalety a jeden ziomek rzyga do umywalki. Kilka osób w trakcie trzeciej bitwy nie było w stanie stać samodzielnie przy stole. Strach też cokolwiek pograć w późniejszych godzinach, ponieważ zbiera się zwykle grupa najebanych gapiów, która jest nieobliczalna i praktycznie zawsze doprowadza do uszkodzenia modeli na stole. (W szczególności jak ktoś dokańcza trzecią bitwę w sobotę)
Widzę, że mastery wracają na właściwe tory, szkoda, że mnie nie było... 🥺
Taki tam drobny hint: viewtopic.php?f=24&t=57138
;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Smiechu pisze: 22 mar 2022, o 21:04
Matis pisze: 22 mar 2022, o 15:33 Master był świetny.
....
Jeden młodzieniec to był mój syn, ale ja go odesłałem do domu zaraz po obiedzie.

Inny młodzieniec który patrzył na tą zgraję pijanych "Małp" to był syn Heptuna, który z resztą walił później razem z nimi.

Oczywiście trochę żartobliwie to mówię, ale ogólnie jestem również za tym by voda wchodziła dopiero canajmniej w połowie 3 bitwy.
Hehe tylko, że syn Heptuna imć Futhus to już studenciak :P 12 lat ma dawno za sobą :D

Zapraszam na SALAMASTERA do Włocławka
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ODPOWIEDZ