[MASTER] Drużynowe Mistrzostwa Polski 1-3.07.2022

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [MASTER] Drużynowe Mistrzostwa Polski 1-3.07.2022

Post autor: debelial »

Dzięki za świetnie zorganizowany turniej :)

Dzięki drużynie za wspólną grę, wynik też całkiem niezły jak na nasze ogranie :D

Gratulacje dla zwycięzców!

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Bonczek pisze: 4 lip 2022, o 09:26 Jeśli chodzi o konkurs malarski to poczułem się strasznie doceniony. Miałem przygotowaną płomienistą przemowę, ale jak okazało się, że zgarnąłem obie nagrody Best Painted to zapomniałem języka w gębie (chyba nikt w to nie uwierzy :P ), a w oczach mi się łezki zakręciły <3

Miałem sobie zrobić kilka dni przerwy od dzibuania pacynek, ale mam zajebistą motywację, żeby dalej chlapać ludki i trenować przesuwanie zielonych łobuzów po stole. Zobaczycie, za rok nie będę ostatni! :P

<3
bonk
W pełni zasłużone zwycięstwo!

Pochwal się jeszcze w jakim tempie to pomalowałeś, bo to jest szok.
Z tego co się orientuję, to całą armię w przeciętny czas oczekiwania w kolejce na 1 oddział u wziętego malarza :mrgreen:

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Myth świetny turniej, z każdym kolejnym pojawiają się nowe udogodnienia i jest ciągły progres, wyznaczasz najwyższe standardy masterów- brawo dla Ciebie i Agnieszki.
Dziękuję całemu kolegom z klubu za świetną zabawę a przeciwnikom za bardzo wymagające i emocjonujące bitwy bez kompletnie żadnych spin!
Gratulacje na całego top3 !

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Kołata pisze: 4 lip 2022, o 10:58 Pochwal się jeszcze w jakim tempie to pomalowałeś, bo to jest szok.
Z tego co się orientuję, to całą armię w przeciętny czas oczekiwania w kolejce na 1 oddział u wziętego malarza :mrgreen:
Na przełomie listopada i grudnia 2021 zacząłem kupować i sklejać pierwsze goblinki, więc zrobienie całości zajęło mi jakieś 6-7 miesięcy, w przerwach od ogarniania samochodzików na pilota ;) W sumie zastanawiałem się czy nie wrzucić na kanał jakiegoś filmiku z moimi przemyśleniami o speed paintingu albo na jakimś masterze zrobić półgodzinną prelekcję jak malować szybko i efektywnie :P

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3132
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Napiszę jeszcze kilka słów, tymczasem fotki :-)

Nasze z turnieju:
https://photos.app.goo.gl/Qfi7yyWaJBM7T1XQ7

Best painted army by Bonk:
https://photos.app.goo.gl/bnbuuHuPWKASnQXH6

Wrzucajcie, jeśli macie jakieś swoje.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Bardzo udany turniej, fajna impreza w fajnym miejscu.
Wielkie podziękowania, że Wam się nadal chce !
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Panie i Panowie!
Wczoraj po ogłoszeniu wyników poinformowano nas o zaobserwowaniu błędów w naliczaniu punktów karnych w TK. Przeanalizowałem sytuację i skontaktowałem się z administratorem TK. Dzisiaj potwierdził wykrycie błędu w systemie zliczającym punkty karne w TK. Problem został naprawiony ale ostateczna tabela przedstawia błędne wyniki. Błąd został wykryty dopiero po ogłoszeniu wyników ponieważ punkty karne razem z punktami za ocenę modelarską oraz przygotowanie do gry były wpisywane do systemu dopiero podczas ostatniej bitwy aby mieć pewność, że nie wpłyną na parowanie. Akcje naprawcze jakie przewiduję z mojej strony to utrzymanie kontaktu z administratorem TK oraz bliskie zapoznanie się z innym narzędziem do prowadzenia turniejów - newrecruit (będzie on używany w tym roku na ETC).
Zamieszczam poniżej poprawioną tabelę wyników. W pierwszej kolumnie widać miejsce danego zespołu które widać na TK.
Obrazek
Obrazek
Serdecznie przepraszam za niedogodność. Jednocześnie dziękuję za szybkie zgłoszenie błędu.
Ponadto dziękuję organizatorom, współsędziemu oraz wszystkim graczom za zaufanie.
Obrazek

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Myth pisze: 4 lip 2022, o 14:02 Napiszę jeszcze kilka słów, tymczasem fotki :-)

Nasze z turnieju:
https://photos.app.goo.gl/Qfi7yyWaJBM7T1XQ7

Best painted army by Bonk:
https://photos.app.goo.gl/bnbuuHuPWKASnQXH6

Wrzucajcie, jeśli macie jakieś swoje.
Hej, czy z racji tego konkursu malarskiego każda armia ma swoje zdjęcie może?

Awatar użytkownika
pazdzioch
Chuck Norris
Posty: 478

Post autor: pazdzioch »

zgodnie z TK po 4 bitwie grając na 5 stole mieliśmy 12 punktów karnych ( 2 za błąd w rozpisce i 10 za zgłoszenie po czasie). W tej Tabeli nie mamy żadnego.
Mój Team Troskliwe Misie zdecydował ,że mając aż 12 punktów karnych nie chce nam się grać ostatnią bitwę i oddaliśmy walkowera.

Czy mógł bym się dowiedzieć ile ostatecznie mamy tych punktów karnych ?

Inna sprawa jest taka ,że wysokość kary jest chyba nieadekwatna do zbrodni i może trzeba się zastanowić nad zmianą ilości przyznawanych punktów karnych za popełnione przewinienia. Skoro w punktacji końcowej teamy są z reguły co 1 lub 2 duże punkty przyznanie np 15 punktów karnych powoduje ,że właściwie to już możesz sobie jechać do domu.

Niemniej jednak turniej był bardzo fajny i udany. Dzięki za organizacje i za wszystko

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Chyba taki jest zamysł karnych aby eliminować pewne sytuacje/zachowania? Czy może jest ok, że 190 innych osób czeka na te 2 co ciągle turlają?
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
pazdzioch
Chuck Norris
Posty: 478

Post autor: pazdzioch »

Oczywiście ,że jest okej ,że 190 osób czeka...
Po co zadajesz tendencyjne pytania?. Nie podważam sensu karnych tylko zastanawiam się nad ich wielkością. Za przekroczenie prędkości na autostradzie nikt Cię nie wsadza do więzienia na 10 lat. Może za spóźnienie się np 5 minut nie powinno się eliminować z turnieju. Tylko np spowodować ,że będziesz dajmy na to 2 pozycje niżej. Ale oczywiście to tylko taki off top a organizator i sędziowie mają prawo mieć na ten temat inne zdanie. Ja bym się chciał tylko dowiedzieć ile punktów karnych ostatecznie dostaliśmy.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

ślivek pisze: 4 lip 2022, o 15:39 Panie i Panowie!
Wczoraj po ogłoszeniu wyników poinformowano nas o zaobserwowaniu błędów w naliczaniu punktów karnych w TK. Przeanalizowałem sytuację i skontaktowałem się z administratorem TK. Dzisiaj potwierdził wykrycie błędu w systemie zliczającym punkty karne w TK. Problem został naprawiony ale ostateczna tabela przedstawia błędne wyniki. Błąd został wykryty dopiero po ogłoszeniu wyników ponieważ punkty karne razem z punktami za ocenę modelarską oraz przygotowanie do gry były wpisywane do systemu dopiero podczas ostatniej bitwy aby mieć pewność, że nie wpłyną na parowanie. Akcje naprawcze jakie przewiduję z mojej strony to utrzymanie kontaktu z administratorem TK oraz bliskie zapoznanie się z innym narzędziem do prowadzenia turniejów - newrecruit (będzie on używany w tym roku na ETC).
Zamieszczam poniżej poprawioną tabelę wyników. W pierwszej kolumnie widać miejsce danego zespołu które widać na TK.

Serdecznie przepraszam za niedogodność. Jednocześnie dziękuję za szybkie zgłoszenie błędu.
Ponadto dziękuję organizatorom, współsędziemu oraz wszystkim graczom za zaufanie.

Ja tam jestem z chłopaków dumny!!

30pts to nie byle co i zdecydowanie w rankingu karniaków jesteśmy niekwestionowanym liderem! Czyli prawdziwa topka. Az strach pomyśleć co by było gdyby jednak PSz mógł z nami zagrać!

JH3 dzielnie walczyło z nami o ten prym, i mimo porażki 53-47 w ostatniej bitwie nie przejęli palmy pierwszeństwa!
xYz

Awatar użytkownika
lapamat
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: lapamat »

Dzięki wszystkim za świetny turniej, ukłony w stronę organizatorów, organizacja jak zawsze na najwyższym poziomie.

Gratulacje dla podium! :D

Awatar użytkownika
RIPlay
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: RIPlay »

Gremlin pisze: 4 lip 2022, o 18:29
ślivek pisze: 4 lip 2022, o 15:39 Panie i Panowie!
Wczoraj po ogłoszeniu wyników poinformowano nas o zaobserwowaniu błędów w naliczaniu punktów karnych w TK. Przeanalizowałem sytuację i skontaktowałem się z administratorem TK. Dzisiaj potwierdził wykrycie błędu w systemie zliczającym punkty karne w TK. Problem został naprawiony ale ostateczna tabela przedstawia błędne wyniki. Błąd został wykryty dopiero po ogłoszeniu wyników ponieważ punkty karne razem z punktami za ocenę modelarską oraz przygotowanie do gry były wpisywane do systemu dopiero podczas ostatniej bitwy aby mieć pewność, że nie wpłyną na parowanie. Akcje naprawcze jakie przewiduję z mojej strony to utrzymanie kontaktu z administratorem TK oraz bliskie zapoznanie się z innym narzędziem do prowadzenia turniejów - newrecruit (będzie on używany w tym roku na ETC).
Zamieszczam poniżej poprawioną tabelę wyników. W pierwszej kolumnie widać miejsce danego zespołu które widać na TK.

Serdecznie przepraszam za niedogodność. Jednocześnie dziękuję za szybkie zgłoszenie błędu.
Ponadto dziękuję organizatorom, współsędziemu oraz wszystkim graczom za zaufanie.

Ja tam jestem z chłopaków dumny!!

30pts to nie byle co i zdecydowanie w rankingu karniaków jesteśmy niekwestionowanym liderem! Czyli prawdziwa topka. Az strach pomyśleć co by było gdyby jednak PSz mógł z nami zagrać!

JH3 dzielnie walczyło z nami o ten prym, i mimo porażki 53-47 w ostatniej bitwie nie przejęli palmy pierwszeństwa!
Wypraszam sobie i proszę o poprawienie tych nieprawdziwych informacji :P

JH3 miało 0 karnych i nie graliśmy ze sobą :)
Ostatnio zmieniony 4 lip 2022, o 21:18 przez RIPlay, łącznie zmieniany 1 raz.
Dębek pisze:Polska to jednak dziki kraj, więc jak tylko zbierzesz odpowiednie poparcie dla swojego pomysłu, możesz odrzucić reguły wykładni i interpretować każdy wyjątek rozszerzająco, per analogiam, a nawet, tak bo kurwa tak. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dzięki za zajebisty turniej! Jak zawsze grać na Kozackim, to jak u siebie.
Dzięki wszystkim przeciwnikom, za gry bez spiny i w większości na luzie.
Dzięki też mojemu teamowi za to że choć w jednej rzeczy byliśmy najlepsi (karniaki) 🤣
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Trudno jest mi się wypowiadać o całości bo z bólem serca a przede wszystkim nogi :( musiałem się ewakuować zanim to się zaczęło na dobre. Ale organizacja w pytę...Marek i Agnieszka organizacja na poziomie MASTER (no w sumie to był master :P).
Dziękuję za dwie soczyste maseczki w piątek i pokazanie z czym się je WoDG :P.
Marek i Agnieszka za masę życzliwości i dobrego słowa...Harry dziękuję za fachowe wsparcie (i w sumie jestem wdzięczny, że nie miałeś tych narzędzi pod ręką :P)
Gratulacje dla zwycięzców i na bank jeszcze się tam pojawię :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Świetny turniej, pomimo średnich wyników doskonale się bawiłem.
Dziękuje przeciwnikom za bitwy i wszystkim wesołkom z którymi udało się pogadać w trakcie turnieju :)

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Obrazek

Ponieważ są pewne niejasności, przeklepałem wyniki jeszcze raz. TK kompletnie odleciał jeśli chodzi o karne i widełki, więc niefortunnie przekłamał faktyczne wyniki. Ostatecznie wyglądają tak samo jak te w tabelce Śliwka, z wyjątkiem drobnej różnicy na samym końcu (Animosity 2). Co i jak:
1. MAIN - Punkty z bitew, modelarka, rozpy oraz karniaki.
2. SECONDARY - Małe, Tie Breaker.
3. Round 1-5 - Drużynowy wynik z każdej rundy, ofc z widełkami 35-65.
4. Modelarka - Łącznie z przygotowaniem do gry, maks 8pts na gracza czyli 40 na drużynę.
5. Rozpy - Zgłoszenie, każda drużyna dostała 20pts ale niech będzie dla przejrzystości.
6. Karne - Zostały rozdane tylko i wyłącznie za spóźnienia z wynikami. Zwykle było to -5 lub -10, tylko jedna drużyna dostała jednorazowe -20. Konkrety można sprawdzić na TK > Team Pairings > Penalties. Tutaj Śliwczan "doliczał" brakujące karniaki, na pierwszy rzut oka nie widać tych pierwszych.

Jak już piszę, to pozdrawiam Demigoda Mytha za tytaniczny wysiłek zorganizowania tej całej imprezy oraz każdego z kim zbiłem pionę czy zamieniłem słowo, love u all <3

pazdzioch pisze: 4 lip 2022, o 17:23Inna sprawa jest taka ,że wysokość kary jest chyba nieadekwatna do zbrodni i może trzeba się zastanowić nad zmianą ilości przyznawanych punktów karnych za popełnione przewinienia. Skoro w punktacji końcowej teamy są z reguły co 1 lub 2 duże punkty przyznanie np 15 punktów karnych powoduje ,że właściwie to już możesz sobie jechać do domu.
Oczywiście, jest to do ustalenia przez samego organizatora, ale musi i zostało to zrobione przed turniejem. Tutaj nie ma mowy o jakiejkolwiek zmianie.
Chciałbym także przypomnieć, że regulamin określający dokładny taryfikator wisi w pierwszym poście poprzedniego roku, wisiał także na projektorze przez większą część pierwszego dnia. Także części drużyn, szczególnie tych wyżej, udało się uniknąć jakichkolwiek kar więc jest to oczywiście możliwe. Osobiście jestem zdania, że karniaki muszą w jakiś sposób wpływać na ostateczne wyniki inaczej kompletnie mijają się z celem. W jakim stopniu - to jest już do ustalenia ¯\_(ツ)_/¯
Obrazek

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Ja nie wpisywałem małych pkt. Można jeszcze zmienić skoro zmieniamy :)

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ja sam miałem 18k małych. Może chłopaki dopiszą teraz swoje, Hmm? :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

ODPOWIEDZ