[Rumia] T9A edycja II 4500p 02.04.2022

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

[Rumia] T9A edycja II 4500p 02.04.2022

Post autor: Michał »

witam,

zapraszamy serdecznie na turniej, który odbędzie się w Rumi w Stacji Kultura, budynek dworca PKP/SKM 02-04-2022.

https://www.google.de/maps/place/Stacja...18.3868432
Jak dotrzeć ?
(jeśli przyjechałeś kolejką) Trzeba wyjść z budynku dworca w kierunku ul. Dąbrowskiego/Sobieskiego/przystanków autobusowych, skręcić w lewo, po 15 metrów po lewej będzie biblioteka. Należy do niej wejść, po prawej będą schody i wejść na piętro.
(jeśli autobusem) Wejść do biblioteki, która jest w prawej części budynku dworca, reszta jak wyżej.
(jeśli autem) Są dwa parkingi bezpośrednio obok budynku dworca (jeden usytuowany między torami, a sklepikami, wjazd obok biblioteki)

Zaczynamy od 09:00 zapisy, bitwy od 09:30.
Wejściówka: 10 pln

Sponsorzy:

sklep FUTUREX - http://www.futurex.pl/

Gramy według Rulebooka i zasad 9th Age


• Armie na 4500 punktów
• Stoły 72x48"

• Harmonogram:
Trzy bitwy, 3 godziny na bitwę
09:00-09:30 zapisy i rozstawianie blatów. Prośba, aby być max o 09:15.
1 bitwa 09:30-12:30
2 bitwa 12:35-15:35
Przerwa obiadowa 15:35 – 16:00
3 bitwa 16:00 – 19:00
koniec 19:00
Zrobimy wspólne zamówienie na obiad.
Turniej będzie prowadzony w tourney keeperze. Prosimy o zapisy w programie
https://tourneykeeper.net/Singles/TKLea ... px?Id=4941

Zapisani:
1. Rzymek
2. Suchy
3. Sowa
4. Esgaroth
5. Turek
6. Aseoks
7. Bulwok
8. Rilam
9. KJ
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2022, o 23:48 przez Michał, łącznie zmieniany 13 razy.

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Adam »

Raczej będę

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Czy jest szansa na zbieranie rozpisek przed turniejem, np w formacie ETC? Bardzo by to ułatwiło analizy dla potrzeb T9A.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Adam pisze: 8 mar 2022, o 20:12Raczej będę
Nie będziesz przypadkiem wtedy na WTC?
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Adam »

Dziedzic pisze: 9 mar 2022, o 12:47
Adam pisze: 8 mar 2022, o 20:12Raczej będę
Nie będziesz przypadkiem wtedy na WTC?
A no racja :D

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Glonojad pisze: 9 mar 2022, o 09:06 Czy jest szansa na zbieranie rozpisek przed turniejem, np w formacie ETC? Bardzo by to ułatwiło analizy dla potrzeb T9A.
Nie wiem czy nasza grupa jest reprezentatywna, ale pomyślimy o tym :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

To jest efekt skali, każda grupa stanowi jakąś część środowiska. Osobiście zauważę, że w bazie danych rozpisek jest nadreprezentacja masterów, a w samych masterach jest nadreprezentacja drużynówek i tak, więc skoro one i tak trafiają do analiz, to warto dorzucać single i turnieje lokalne.

A z drugiej strony, wyniki z TK i tak są brane do analiz równowagi zewnętrzne więc jest trochę bez sensu, żeby jakaś impreza wpływała na balans między armiami bez oceny, co w tej imprezie w poszczególnych armiach udział brało.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Glonojad pisze: 10 mar 2022, o 10:41 To jest efekt skali, każda grupa stanowi jakąś część środowiska. Osobiście zauważę, że w bazie danych rozpisek jest nadreprezentacja masterów, a w samych masterach jest nadreprezentacja drużynówek i tak, więc skoro one i tak trafiają do analiz, to warto dorzucać single i turnieje lokalne.

A z drugiej strony, wyniki z TK i tak są brane do analiz równowagi zewnętrzne więc jest trochę bez sensu, żeby jakaś impreza wpływała na balans między armiami bez oceny, co w tej imprezie w poszczególnych armiach udział brało.
Zgodnie z tym co pisało HQ czy tam inny oficjel T9A to ten system jest głównie przeznaczony na gry druzynowe, docelowo na ETC. Balans pomiędzy armiami lub wyniki gier singlowych nie są priorytetem. Matryca 16x16 jest praktycznie niemozliwa do ogarniecia, łatwiej jest gdy dana armia w druzynowce unika np 2 najslabszych matchupow i skupia sie na powiekszaniu przewagi w pozostalych.
Obawiam się, że te dane z TK i proby balansu to tylko puste slogany.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Ja nie kojarzę żadnej oficjalnej wypowiedzi, że "T9A jest systemem drużynowym a najważniejsze jest ETC". w każdym razie zespół zbierający dane z wszystkich turniei żadnej tego typu wytycznej nie zna i dane zbiera z wszystkich turniei, z których da się je zebrać.

Aczkolwiek polska scena turniejowa to faktycznie jest głównie zaplecze kadry na ETC, więc nie wiem, czy to nie jest po prostu masowa projekcja ;)
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

turek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159
Lokalizacja: Lublin/Gdańsk

Post autor: turek »

Będę :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Glonojad pisze: 11 mar 2022, o 13:22 Ja nie kojarzę żadnej oficjalnej wypowiedzi, że "T9A jest systemem drużynowym a najważniejsze jest ETC". w każdym razie zespół zbierający dane z wszystkich turniei żadnej tego typu wytycznej nie zna i dane zbiera z wszystkich turniei, z których da się je zebrać.

Aczkolwiek polska scena turniejowa to faktycznie jest głównie zaplecze kadry na ETC, więc nie wiem, czy to nie jest po prostu masowa projekcja ;)
Oficjalnie:
The Community itself is made of a wide range of hobbyists: competitive and casual players, painters, collectors, fluff addicts, all rounders. All of them are equally important in the eyes of the project, regardless of their (hard to count) numbers.

It’s quite obvious each of these segments provides different feedback, positive or negative, and would like to have its desires prioritised.

It’s also quite obvious that we cannot easily please everyone: nonetheless our aim is to keep the project for everyone, and this will require time, resources and sometimes difficult decisions.
oraz
The game is designed around both, mainly in the way that lists used for analyzing units and top armies are split between Singles and Team Tournaments, but there are more singles tournament than Team tournaments.

So no, the claim is not true.
Innymi słowy - od tego, jakie turnieje są grane (i zgłaszane! ) zależy, jaka ta gra będzie.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Poproszę o zapisanie powinienem dać rade wpaść
_______________________________

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1648
Lokalizacja: Salamandra Włocławek/Gdańsk

Post autor: Bulwok »

Dopiszcie plz :D
Shinue pisze: każdy ma prawo mieć swój gust, ale płacenie grubych pieniędzy za kolorowe papierki nie jest dobrym pomysłem.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3693
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

W kwietniu posucha turniejowa więc i mnie dopisać poproszę.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Pedrodilgur
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: Pedrodilgur »

Dopiszcie i mnie
Salamander Leslau

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Dopisani, super, że wpadniecie :)

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1648
Lokalizacja: Salamandra Włocławek/Gdańsk

Post autor: Bulwok »

Super, że w końcu turniej, na który dojadę skm :D
Shinue pisze: każdy ma prawo mieć swój gust, ale płacenie grubych pieniędzy za kolorowe papierki nie jest dobrym pomysłem.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3693
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Ja niestety z przykrością muszę jednak odpuścić tym razem :(
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Mały update regulaminu. Wejściówka 10 plnów.

Awatar użytkownika
Pedrodilgur
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: Pedrodilgur »

Jednak ja niestety odpadam :/
Salamander Leslau

ODPOWIEDZ