[NOWY TERMIN] [MASTER] WTF 2022, Włocławek 26-27.11.2022

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Re: [NOWY TERMIN] [MASTER] WTF 2022, Włocławek 26-27.11.2022

Post autor: katerek »

Po burzliwej dyskusji zmieniliśmy kwestię oceny przygotowania armii do gry. Nie będzie oceny malowania, główne punkty mają pochodzić od skila generałów aczkolwiek doceniamy przygotowanie do gry i zgodność armii z rozpiską i zasadami (jako oczywiste ułatwienia w rozpisce).
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Czyli armia może być cała niepomalowana?

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

katerek pisze: 4 lip 2022, o 21:18 Do turnieju dopuszczone są pomalowane i niepomalowane armie.
@Stasiu - można grać niepomalowaną armią - oceniamy wyswig, który ułatwia grę oraz przygotowanie do gry.
W erze wydruku 3D nie raz widziałem armie "surowe" lub jej część na stole.
Jak Ty się będziesz z tym czuł jako "stary" gracz to inna kwestia ale... nie chcemy ograniczać nowych graczy do udziału w turnieju.
Jeśli wprowadzimy odgórnie nakaz pomalowania armii na każdym masterze w tym kraju wtedy będzie to w regulaminie.
Aktualnie nie ma chyba idealnego regulaminu oceny modelarskiej i wg nas wierzymy iż niepomalowanych armii w 100% raczej nie będzie na tym turnieju. A jak będą to miejmy nadzieję, że ostatni raz :mrgreen:

Pamiętajmy jednak też:
katerek pisze: 4 lip 2022, o 21:18 Proxy tylko po akceptacji orgów, ale kartonikom i innym tworom zastępczym mówimy stanowcze NIE
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Bardziej się zastanawiałem czy sam trafię na całą szarą armię. Ale jeśli ułatwi to nowym graczom to ok.
Swoją drogą chyba ponad 15 lat na masterach był przymus pomalowanej każdej figurki przynajmniej 3 kolorami.

A ja bym się czuł ok, kilku lig nie wygrałem przez malowanie :)

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Crusader pisze: 14 lis 2022, o 21:31 Bardziej się zastanawiałem czy sam trafię na całą szarą armię. Ale jeśli ułatwi to nowym graczom to ok.
Swoją drogą chyba ponad 15 lat na masterach był przymus pomalowanej każdej figurki przynajmniej 3 kolorami.

A ja bym się czuł ok, kilku lig nie wygrałem przez malowanie :)
No wiesz szary podkład, szary layer, szary contrast, szary glaze baaa nwet szary wash by się znalazł ;) także wystarczą różne odcienie i wymogi kolorów jak się patrzy :P.
A serio to wolę żeby modele były po prostu schludnie pomalowane żeby można było odróżnić portki od twarzy niż liczyć kolory :D
Bo ocenianie co jest ładniej pomalowane to już jest zbyt subiektywne i niekiedy krzywdzące.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Zielony pisze: 14 lis 2022, o 11:09
katerek pisze: 13 lis 2022, o 12:36 Zresztą zrobiłeś przelew to czego marudzisz? 8)
Luzik, nie chciałem marudzić :)
Zwyczajnie głośno się zastanawiam czy nie ma lepszych rozwiązań na dyscyplinowanie graczy.
Tak na przyszłość ;)
Przykład pierwszy z brzegu: 20% drożej dla osób które wyślą po terminie hajsik
na pierwszy rzut oka spoko pomysł
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Wojtuś pisze: 14 lis 2022, o 22:05
Zielony pisze: 14 lis 2022, o 11:09
katerek pisze: 13 lis 2022, o 12:36 Zresztą zrobiłeś przelew to czego marudzisz? 8)
Luzik, nie chciałem marudzić :)
Zwyczajnie głośno się zastanawiam czy nie ma lepszych rozwiązań na dyscyplinowanie graczy.
Tak na przyszłość ;)
Przykład pierwszy z brzegu: 20% drożej dla osób które wyślą po terminie hajsik
na pierwszy rzut oka spoko pomysł
Pewnie że spoko ale na lokala gdzie nie trzeba zamawiać jedzenia z wyprzedzeniem...rozumiem że Ci co nie zapłacą w terminie przedpłat wałówkę wiozą swoją? Możemy w ogóle obniżyć wpisowe, każdy zorganizuje sobie posiłek i wtedy nie będzie kłopotu, my jako org jakoś na klatę weźmiemy koszty poza jedzeniowe.
Jak chciałem jechać na koncert to jakoś mnie na rok wcześniej nie pytał czy łaskawie się zjawię i wtedy kupię bilet bo będą dla mnie trzymać miejsce ;)...
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Wojtuś pisze: 14 lis 2022, o 22:05
Zielony pisze: 14 lis 2022, o 11:09
katerek pisze: 13 lis 2022, o 12:36 Zresztą zrobiłeś przelew to czego marudzisz? 8)
Luzik, nie chciałem marudzić :)
Zwyczajnie głośno się zastanawiam czy nie ma lepszych rozwiązań na dyscyplinowanie graczy.
Tak na przyszłość ;)
Przykład pierwszy z brzegu: 20% drożej dla osób które wyślą po terminie hajsik
na pierwszy rzut oka spoko pomysł
Też uważam, że pomysł na przyszłość spoko i chyba jednak lepsza motywacja dla niezdecydowanych :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Mam jedną wpłatę ID2914 ale za cholerę nie wiem kto to :P znaczy mam imię i nazwisko ale ksywy niet...poproszę o podpowiedź :D
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kilka dni temu wyslalem zgloszenie, ape nie ma go w zaktualizowanej liscie. Wyslac Wam je jeszcze raz, czy gdzies sie tam zapodzialo?

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Shino pisze: 16 lis 2022, o 14:11 Kilka dni temu wyslalem zgloszenie, ape nie ma go w zaktualizowanej liscie. Wyslac Wam je jeszcze raz, czy gdzies sie tam zapodzialo?
Jak nie ma jak jest 😉

UWAGA!!! Gorąca prośba od orgów aby w NR przy nicku dopisać swój ligowy ID ułatwi nam to ogarnianie rozpisek i wyników do ligi.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Aktualizujecie info o dosłanych rozpiskach? Wysłałem parę dni temu a nie widzę aktualizacji na liście. Chcę się upewnić, że dobrze to zrobiłem w NR, bo robiłem to pierwszy raz a były dwie opcje wysyłki (defaultowa i txt).

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Czy organizator jest w stanie zorganizować przerwę od 14 do 15:45-16 na czas meczu reprezentacji na Mundialu? Jest na to jakis plan?
Obrazek

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

Edit: nie jest orgiem ale...


Możesz wziąć baya albo dogadać się na wynik z przeciwnikiem. Sorry ale nie widzi mi się granie do 23.

Kallor
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Kallor »

A to będzie o wszystko czy o honor? :)

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

W związku z wieloma zapytaniami odnośnie NR i rozpisek termin ich nadsyłania przesuwamy na jutro do 24.00

Marek G. rozpiska na NR jest ok.
Boja oraz Milczek NR odrzucił wasze rozpy. Wieczorem wszystko zaktualizuję i napiszę jak poprawnie dodać rozpę na NR.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Poszłą rozpa oraz przelew.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

katerek pisze: 20 lis 2022, o 12:30 W związku z wieloma zapytaniami odnośnie NR i rozpisek termin ich nadsyłania przesuwamy na jutro do 24.00

Marek G. rozpiska na NR jest ok.
Boja oraz Milczek NR odrzucił wasze rozpy. Wieczorem wszystko zaktualizuję i napiszę jak poprawnie dodać rozpę na NR.
Rozpiska jest poprawna. To NR nie ogarnia liczby orisonow. Jak mi powiecie jak zrobić, żeby NR sie ogarnął to wrzucę raz jeszcze.

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Milczek pisze: 20 lis 2022, o 18:32
katerek pisze: 20 lis 2022, o 12:30 W związku z wieloma zapytaniami odnośnie NR i rozpisek termin ich nadsyłania przesuwamy na jutro do 24.00

Marek G. rozpiska na NR jest ok.
Boja oraz Milczek NR odrzucił wasze rozpy. Wieczorem wszystko zaktualizuję i napiszę jak poprawnie dodać rozpę na NR.
Rozpiska jest poprawna. To NR nie ogarnia liczby orisonow. Jak mi powiecie jak zrobić, żeby NR sie ogarnął to wrzucę raz jeszcze.
Widzę, że jednak się udało ;)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Poszło zgłoszenie w NR i na maila.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ