Daemons of Chaos 1999 BP+R

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Daemons of Chaos 1999 BP+R

Post autor: Lidder »

1999 Pts - Daemons of Chaos Army

1 Herald of Tzeentch @ 165 Pts
General; Magic Level 2
Master of Sorcery [25]
Spell Breaker [25]

19 Pink Horrors of Tzeentch @ 261 Pts
Standard; Musician
Icon of Sorcery [15]

1 Herald of Nurgle @ 290 Pts
Magic Level 1; Battle Standard; Palanquin of Nurgle
Great Standard of Sundering [50]

19 Plaguebearers of Nurgle @ 283 Pts
Standard; Musician; Plagueridden

8 Flesh Hounds of Khorne @ 280 Pts
8 Flesh Hounds of Khorne @ 280 Pts

4 Screamers of Tzeentch @ 120 Pts

6 Flamers of Tzeench @ 225 Pts
Pyrocaster

5 Chaos Furies @ 60 Pts
5 Chaos Furies @ 60 Pts

Casting Pool: 7
Dispel Pool: 5
Models in Army: 75
Total Army Cost: 1999
Ostatnio zmieniony 2 mar 2009, o 21:57 przez Lidder, łącznie zmieniany 1 raz.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Dla mnie jest to dobra rozpiska po za paroma szczegółami. Gram na czymś podobnym ale innym :wink:
Co bym wywalił: 2 plagusów, pyrocastera, Jeśli chcesz grać na dwóch oddziałach psów to po 7. Ja gram na jednej 6 lub 7. Może to dziwnie zabrzmi ale mi się psy w dużej ilości nie sprawdzają :wink:
Zaoszczędzone punkty wydaj na coś pożytecznego :)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

To co mowisz ma sens. Jednak co do psow to powinny byc w ilosci 7-8, aby po szarzy zostalo te 6 bo za szybko sie posypia w pozniejszej fazie. Manewrowanie nimi to nie problem zazwyczaj gram 6-7 w pierwszej lini. Jednak wyrzucajac speciale i rary moge zainwestowac w co? w cory? po co, skoro te klocki juz i tak sa spore i twarde? Moze sztandar na Plugawych :)

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

jak wywalisz 2 plagusów jak Arbaal napisał i pyrocastera to starczy Ci na jeszcze jednego flamera :) dla mnie fajnie, 2 klocki nie do zajechania :)
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Ja bym zdjął 3psy 2 plagusów, odjął bym championa, pyrocastera wywalił bym jeszcze Great Standard of Sundering to już masz 206 wolnych.
Dajesz heraldowi Noxious Vapours i Slime Trail a plagusom Standard of Seeping Decay. +1 flamer. + 2 fiendy slaanesha. I masz armię na 1998pkt

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

czy demony mają 2 rary na >2k? ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

czy demony mają 2 rary na >2k? Wink
Z tego co wiem to nawet Ogry nie mają ;) no chyba ze demony są az tak bardzo wyjatkowe :lol:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

O ja mój błąd :!: zapomniałem że to 1999 a nie 2k :lol2:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Great Standard of Sundering to chyba najbardziej oplacalny BS w u demonow. Daje mi spora przewage nad armiami magicznymi - wood elfy(chodzenie lasem), wampiry(ozywianie), czy orki co maja proste zaklecia.
A co do dodania 1 Flamera, to juz jest max, wiecej jak 6 nie moze byc. Zrobie edit, zeby bylo widac :)

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Kosa pisze:czy demony mają 2 rary na >2k? ;)
miało być na <2k ? ;) bo na ponad 2k to każdy ma ;)

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

fiednów w army booku jest napisane że może być 1+ więc może być ich zarówno i 5, tylko że trzeba by zrezygnować z flamerów. Ja myślę że jednak flamerki się bardziej spłacą bo zachowują cały czas odległość od wroga, jeśli dasz 6 to zawsze praktycznie wypadnie więcej strzałów niż ataków z 2 fiendów no i do tego zawsze jeszcze może być stand and shoot jak Cię przyszarżują.
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Sprawą oczywistą jest, że mając do wyboru fiendy/flajmery to nie ma o czym mówić :P
Wykorzystuję również plagusy i zauważyłem że w dużej liczbie są mało przydatne. Przeciwnicy - jak dotychczas w ogóle do nich nie strzelają, ani nie próbują z nimi walczyć. Jak słyszą o "wardzie" i "regenerce" to ich krew zalewa. POtem zaczynają liczyć czy mam szanse gdzieś dojść i sobie odpuszczają. Skupiają się na psach :P.
Ja bym wywalił wrzaskulce paru plagusów i miałbym punkty na 3 oddział piesków :P mały bo mały ale zawsze :P

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

3 oddzial spow nie wchodzi w gre na BP+R. A co do plugasow masz racje, tez to zauwazylem, wszystkie swoje gry konczylem z wyjsciowym klockiem minus te 3/4 sztuki. Raz bo nikt nie chcial tego atakwac, dwa bo jak juz to zrobil to sie odbil nic nie zabijajac. Powstaje tylko pytanie czy zmniejszajac ich ilosc, a tym samy ilosc szeregow beda rownie skuteczni. Jak juz ich wywalimy to co za nie wstawic? No i inna sprawa - zawsze konczymy z nimi gre wiec to jest te 500pkt na stole.

ODPOWIEDZ