1st TK1800

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
k0zi
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

1st TK1800

Post autor: k0zi »

Witam, planując zagrać inną armią przejrzałem armybooka do TK.Zainteresowała mnie ta armia i dla testu chciałbym nią zagrać.
Stworzyłem taką oto rozpiskę na 1800 ptk:

Tomb Prince @ 195 Pts
General, Chariot of Fire, Golden Eye of Rah-nut

Liche Priest @ 330 Pts
Hierophant, Collar of Shapesh, Hieratic Jar, Casket of Souls

Liche Priest @ 145 Pts
Neferra's Plaques of Mighty Incantations

1 Tomb Scorpion @ 85 Pts

3 Skeleton Chariots @ 195 Pts
FCG, Banner of the Undying Legion [25]

3 Skeleton Chariots @ 170 Pts
FCG

10 Skeleton Warriors @ 80 Pts
Bow

10 Skeleton Warriors @ 80 Pts
Bow

10 Skeleton Warriors @ 80 Pts
Bow

1 Tomb Swarm @ 45 Pts

5 Skeleton Light Horsemen @ 70 Pts
Bow

5 Skeleton Light Horsemen @ 70 Pts
Bow

1 Screaming Skull Catapult @ 90 Pts

Co sądzicie? Jak na 1 bitwe i rozpiskę to może być ?
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rambo_muminek
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rambo_muminek »

Cascet zjada niestety slot rare więc musisz wybrać między katapką a nim.

Mi osobiście light horsmeni (jak i w ogóle jazda tk) się nie sprawdzają więc ich bym wymienił. Prince zejdzie Ci bardzo szybko bo jedyne co go chroni to T5 i save za rydwan, a to trochę mało. Ja jednak jemu dałbym collara a pristowi latanie. Książe ma też mało siły. Z 4 to on raczej niewiele zrobi jak już ktoś ustoi impacty. No i brakuje mi scrolli :D

k0zi
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: k0zi »

Cascet zjada niestety slot rare więc musisz wybrać między katapką a nim.
w takim razie wydaje mi się, że katapulta lepsza - zakladajac ze uda sie jej strzelic 2x na ture.
Z kolei kaszkiet to niezle straszydlo - zazwyczaj skrole i kostki trzymaja wlasnie na niego co pozwala mi lepiej rzucac inkantacje, nie jest tak?
Prince zejdzie Ci bardzo szybko bo jedyne co go chroni to T5 i save za rydwan, a to trochę mało.
Prince ma sejwa od chariota [6+] oraz warda 5+, dodatkowo sila 7 nie niszczy rydwanu [Golden Eye of Rah-nut].
Dodatkowo Prince siedzi w regimencie chariotow, ktory ma banner z bound spellem - leczenie.
Książe ma też mało siły. Z 4 to on raczej niewiele zrobi jak już ktoś ustoi impacty.
d6+1 impactow zadaje chariot z princem, Prince ma GW, nie zaznaczylem tego.
No i brakuje mi scrolli
Racja, temu 2 priestowi dam 2x DS.

Awatar użytkownika
rambo_muminek
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rambo_muminek »

Ja osobiście wolę katapkę zwłaszcza z dokupionymi czaszkami. -1 do testu paniki czyni cuda :D Kasket niestety u mnie jest tylko straszydłem, a jak dla mnie to zbyt mało. Kiepsko rzucam kośćmi po prostu :)

Co do princa. 6+ to raczej kartonowy save bo siła 4 wystarczy żeby go nie było. 5+ ward jest rzeczywiście ale jeżeli pamiętam ten ward działa tylko na chariot więc książę go nie ma. Przy strzelaniu hity i tak będą rozlosowywane bo nie ma 5 szeregowych modeli więc on również od zwykłych strzał ma szanse rany wyłapać. A bound z leczeniem na początku też wydawał mi się fajny ale jak przeciwnicy zaczęli mi go na 1 kości dispelować to okazało się, że wcale nie jest tak dobrze.

Tego, że ma gw nie widziałem a co do impaktów to zaznaczyłem, iż mało zrobi jak ktoś je ustoi.

Aha. Kupiłbym jeszcze liczom koniki skoro żadnemu z nich nie chcesz latania dawać, co sprawi, że będą mieli jakąś szansę dotrzeć tam gdzie będą bardziej potrzebni albo uciec przed wrogiem.

ODPOWIEDZ