Żelazna Nawałnica

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Żelazna Nawałnica

Post autor: Gokish »

JaceK pisze:Blasted standard na rycerzach to jest ten od siły strzelania?
Śmieszny jest.

30 kuszników DE, 60 strzałów na Guiding Eye, trafia pewnie ze 30.
z tego 5 na podwojonej sile.

25 rani na '6+', czyli 4 rany, save na 2+
5 rani na '2+', czyli 5 ran (pi razy drzwi), save na 4+

Stracisz pewnie ze 3 modele.
Bez Blasteda było 10 ran, save na 2+, poniżej 2 straconych modeli.

Teraz zobacz sobie łuczników WE na krótkim :)
Jest super vs. organki za to.
Nawet skinki się cieszą z tego sztandaru :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

jak by skinkom robiło to różnice wielka... działa to na cannony i organki.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

sYsek pisze:jak by skinkom robiło to różnice wielka... działa to na cannony i organki.
No właśnie robi ;P bo tak to kawalerii nic nie mogą zrobić a tak 1/2 strzały wzmocnione i nagle mogą rycerze ginąć :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Jak ten sztandar działa?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

na rzucie 2-6 połowi siłę strzału na 1 podwaja... o ile to jest zajebiste na cannony, organki, klopy, to na pestkowe strzelanie już gorzej...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

I jest jeden rzut na strzelanie całego oddziału: czyli albo 10 strzałów z kusz z S4, albo 10 strzałów z kusz z S8. Jak dla mnie ten sztandar to nieporozumienie. Na wszystko z S<5 niewiele pomaga, ale jak się rzuci 1 to może spowodować instant death oddziału. Przeciwnik wiedząc o tym ostrzela z maszyn resztę armii (dp, Skullcrushery, piechotę), a do nich będzie walić z.łuków i kusz...
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Jak w końcu jest?
1 rzut czy na każdego hita?
Bo jak to pierwsze to jest skrajnie losowy, ale generalnie lepszy i moje wyliczenia o kant dupy można potłuc. :mrgreen:
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Handelson
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Strefa Zero, Poznań

Post autor: Handelson »

"Each time the bearer, or his unit, suffer a hit from shooting" Z tego wynika że za każdego hita osobno.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Poczytalem sobie troche i tak:
- chalice of chaos jest do dupy, nie ma co sie nawet na to patrzec.
- blasted standard faktycznie moze byc zla inwestycja. Wypieprzam go z hukiem.
- za dodatkowe punkty wchodzi chaos familiar na DP

Jeszcze kminie, czy nie dac BSB ironcurse icon zamiast tarczy, ale chyba wole go z 1+ - na wielu paringach ten gosciu jezdzi samopas.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Sory za głupie pytanie ale to się naprawdę da grać na 2 oddziałach jugów frenzy bez super helenki? :shock: :shock: Przecież Ty pojedziesz tymi jugami dokładnie tam gdzie będzie chciał przeciwnik... szaraża na bok i nara! ...Nawet śmieci nie masz żeby się jakoś zasłonić czy cóś...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ja dziś testowałem trochę inną rozpę
Z HE 8:12 (trochę pecha, WOjtuś ogarniał lepiej niektóre sytuacje)
z LIZZ 17:3 (Książe przejechał się po Golonce)
Ostatnio zmieniony 1 lut 2013, o 21:15 przez Dymitr, łącznie zmieniany 1 raz.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

A na championa można dać przedmiocik:)
A to helm of many eyes choćby czy dragonhelma.... w połączeniu z shieldem na chosenach mamy 2+ save:D
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

no to łatwo!

Kupię 15 chosenów i 3 Demon Pronce'ów
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Piotrek, dopiero co udalo mi sie naklonic Ciebie na zmiane na 3x3 KFC, a Ty juz krytykujesz kolejny moj megapomysl ;)
W tej armii ciezko jest cokolwiek kanapkowac, bo mam 7 wystawien, wiec zazwyczaj +1 do rzutu i od pierwszej tury napieram cala armia, tak ze przeciwnicy wyskakuja z odginaczek szybciej niz laski z majtek na chlopskim weselu.
Helenka mi sie w ogole nie miesci w takich zalozeniach armii, zamierzam rozgrywac bitwy w max 4 turach, a potem albo duzy win, albo wracamy na chate.
Kminilem rozpe na helence, ale ma ona wielki minus - na zeszlym booku jak nie chciales ryzykowac, wyskakiwales helga 12 do przodu i chociaz symulowales napor. Teraz poza strzelaniem ma naprawde niewiele opcji.
Poza tym helenka ma jeszcze ten minus, ze jest jedynym modelem w tej armii podatnym na testy inicjatywy. W tej sytuacji kazdy frajer bedzie wiedzial, gdzie rzucic Brass Orb, wykopac stalkery, rzucic pite i slonce, a jesli jej nie wezme, te czary/skille zwyczajnie sie marnuja.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Artyleria>WoCH?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

niespecjalnie chyba, ale jeszcze nie sprawdzałem.
nasze euro mocno tnie artylerię
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Nie krytykuje tylko się dziwie :)..Spoko - mega napór. A teraz odwróć role i postaw tą armię na przeciwko swojego własnego imperium... marnie widzę Twój woch - gdybyś zagrał same ze sobą :mrgreen: Musisz overrunować... nie masz czym usuwać śmieci - ja nie ogarniam tego pomysłu po prostu...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Skad Durin ma As +2 na chosenach - może głupie pytanie, ale nie mam booka jeszcze?

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Faktycznie głupie pytanie :P Chodziło mu o to że jak da championowi dragonhelma z magicznych przedmiotów, to jak tenże champion zamieni się w demon princa to będzie miał 2+save'a

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Championi chosenow nie mogą brać magicznych itemów.
Obrazek

ODPOWIEDZ