Diuk Euro High Elves

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diuk Euro High Elves

Post autor: Grolshek »

Semi pisze:chyba bym wywalil fenia i dopakowal do 4rech bolcy i klocki do maksa, albo zrezygnuj z PG bo w tej liczbie to bieda panie...
do tego prince i BSB warci prawie 700 pkt bede jezdzic w 10 SH? po jednym hicie moze sie okazac ze straca lookouta...
Patrząc z mojej strony to 2xdd i 2xczuka i obydwaj na 2xklopa sa goli.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Latarki też się do tego błyskawicznie dobiorą. Ostatnio na pewnym, nie ukrywam farcie, wciągnąłem 9 SH jednym strzałem. Za to w swoich HE rozważam podobną opcję (herosi trochę inaczej złożeni), ale mając 14, a nie 10 SH. Do tego ikonę i lodestona i i tak uważam, że to może być słaby bunkier.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Słuszne uwagi Panowie.

Będę jeszcze myślał.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2014, o 17:48 przez diuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Podkręciłem rozpiskę....

... i jestem z niej mega zadowolony.

Bolce jednak nie były takie fajne jak 27 Lionów.

Kulołapacz ma zawsze jakieś śmieszne zastosowanie. Ostatio zrobił kamikadze w lancę ICK z BSBkiem żeby zabić BSBka, no i zabił ;)

Próbowałem różnych smoków z innych armii i w między czasie natchnęło mnie że przecież można wsadzić Arcymaga z Ikonką na Star Dragona i podbijać mu warda z High magica.

W pierwszej turze hop zza górki i odpalam 3 czary z power stonem = ward na 5+ lub nawet 4+ jak będzie farcik.

Magik dostał Heaven, wcześniej śmigał z różnym innymi Lore'ami. Niby Death coś tam daje, ale zazwyczaj magik ma takie zastosowanie, że czeka aż umrze Arcymag bo wcześniej nie ma za bardzo kostek na czary (no chyba że jakieś z 2 kości - zazwyczaj bound spell najlepszy). Niestety mało jest szkół magii z niskimi castingami. Można byłoby sporóbować drugi raz High lub Death, ale jakoś podoba mi się ta zerówka z Heavena, bo jak mały magik czaruje to smok już jest w Combacie.

Grałem na razie 3 bitwy i 3 machy (emp, woch, he) więc na razie tak zostaje ;P
Archmage on Star Dragon @ 600
General
Level 3
Lore of High Magic
Star Dragon [390.0]
Power Stone [20.0]
IronCurse[5.0]

Noble on Eagle @ 175
Charmed Shield [5.0]
Golden Crown of Artazar [10.0]
Star Lance [30.0]
Dragon Armor

Mage @ 170
Lvl 2, Lore of Heaven
Dispell Scroll [25.0]
Khaine Ring of Fury [25.0]

BSB @ 176
Barded Elven Steed
Dragon Armor
Lance
DawnStone [25.0]
Ench Shield [5.0]
Potion of Strength [20.0]

14 SH @ 352
FCG, Shields

5 ER @ 85
Bow (swap)

5 ER @ 85
Bow (swap)

5 ER @ 85
Bow (swap)

27 WL @ 431
FCG, BoTWD [50.0]

Frost Phoenix @ 240
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Korona i charmed shield nie zużywają się w tym samym momencie?

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

jakoś nie wierze, ze ten arcymag moze działać. :|
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Miałem kiedyś taką koncepcję, ale nie na euro, bo na arcym potrzebna ksiuążka, ward 5+ i ironcurse icon z HM. Albo książka plus prezerwatywa.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

tak, ale w tej kombinacji powyzej to moim zdaniem totalny free frag.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Stan pisze:Korona i charmed shield nie zużywają się w tym samym momencie?
Charmed Shield działa na pierwsze Trafienie, a Golden Crown of Atrazar działa na pierwsze Zranienie. Jak odbijesz Trafienie z pomocą Tarczy, to nie ma rzutu To Wound, więc Korona zostaje ;)
Wojtuś pisze:Miałem kiedyś taką koncepcję, ale nie na euro, bo na arcym potrzebna ksiuążka, ward 5+ i ironcurse icon z HM. Albo książka plus prezerwatywa.
Nom, grałem w ten sposób i Arcymag na prawdę sporo wytrzymywał, a i Smok czerpał Warda 5+ niekiedy :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Smok dzisiaj zjadł helenkę, rydwan nurglowy, pogonił trolle, BSBka na Demonic mouncie i drugiego gostka na demonic mouncie.

Taki Free Frag.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

A z kim grałeś?
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Galharen pisze:A z kim grałeś?
Sam ze sobą na UB !!! :mrgreen:

Jakoś nie widzę wygaru w Arcymagu na smoku....lord jeszcze rozumiem, ale Arcymag ? :lol2:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

To nie jest wcale takie glupie rozwiazanie, tylko problem jest taki, ze ze star dragonem nie mozna optymalnie zlozyc rego arcymaga. Wojtus mial fajny pomysl, ale to trzeba dac zwyklego smoka a nie starka.
Nie widze sensu w arcymagu 3lvl za 600pkt z wardem na 6 tylko od maszyn i nic wiecej. Przeciez fasty z lukami go sciagaja.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ciekawe co sie dzieje jak trafia na oporowo strzelajace WE :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

@Galharen

Masz sporo racji i lepszą rozpę, ale nic na to poradzę, że mi to działa i się dobrze przy tym bawię ;)

Jeśli macie lepszy pomysł na górę Star Dragona to walcie - chętnie spróbuje jakiś fajnych kmin.

Ja miałem Prince save 2+ MR (3) dotychczas i był ok. Natomiast Arcymag zdecydowanie polepszył mi wyniki - stąd taki update.

Aha - grałem z gościem 'kostas' na UB - bardzo fajny przeciwnik, polecam sobie z nim zagrać. Swoją drogą remisik - ciężko się przebija przez 3 gości z 3+ wardem ;)

@szczurek

Challange accepted ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Juz ktorys raz to widze .. co wy macie z tymi czelendzami :mrgreen: Chodzilo mi jak radzisz sobie z lekkim strzelaniem ,chociaz po emotce rozumiem i nie musisz sie spinac z odpowiedzia :wink:

ps.
W malowaniu ... przyjmuje :P
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Jak koniecznie chcesz arcymaga na smoku to może jednak Lvl4, MoonDragon, Talisman of Preservation i np. Crown of Command/Sword of Anti Heroes ? Zastanowił bym się również nad zmianą magii. Life ? Swietnie sprawdzał mi się na magu DE. Tylko, że w HE nie masz możliwości zbudowania pancernej góry... Cloak of Twilight i Obsidian Amulet dawały mu 3++ na strzelanie i 1++ na magie. Wracając do magii, Life daje ogromny potencjał utrzymania smoka i maga przy życiu. T10, regena dla smoka, lifebloom i shield of thorns. Oczywiście mogę się mylić, podrzucam tylko pomysły, które mi się mniej lub bardziej sprawdzały.
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Po sromotnej klęsce z Dark Elfami i ciężkiej batalii z Wochem ( w obu armiach słońce i Doom and Darkness), naniosłem parę zmian i przetestowałem to w praktyce z Wampirami na Blood Knightach z Sauronem i konnymi bohaterami, wyszło nieźle, chociaż nie było sposobu żeby się dobrać do Saurona i jego 2 pomagierów, bo Smok dychał na 3 ranach i w ostatniej turze wolałem spasować.

Przede wszystkim odchudzony kulołapacz i magik na typowego scrollowca. To co było wcześniej to były utopione punkty.

Przebudowa Core => ER + Orzełek okazuje się że wystarcza. Dwie piątki SH ułatwiają walkę ze śmietnikiem, są całkiem dobrym supportem, i trzymają czasem coś za pomocą championa. Muzyk nie jest potrzebny. W razie awarii mogą coś odginać, a przynajmniej przeżyją może pestkowe strzelanie, więc jestem zadowolny.
Archmage on Star Dragon @ 600
General
Level 3
Lore of High Magic
Star Dragon [390.0]
Power Stone [20.0]
IronCurse[5.0]

Noble on Eagle @ 151
Lance
Dragon Armor
Charmed Shield [5.0]
Golden Crown of Artazar [10.0]
@ Eagle [50.0]

Mage @ 110
Lvl 1, Lore of Heaven
Dispell Scroll [25.0]

BSB @ 176
Barded Elven Steed
Dragon Armor
Lance
DawnStone [25.0]
Ench Shield [5.0]
Potion of Strength [20.0]

12 SH @ 306
Shields, FCG

5 SH @ 125
Shields, Champion

5 SH @ 125
Shields, Champion

5 ER @ 85
Bows (Swap)

27 WL @ 431
FCG, BoTWD [50.0]

Frost Phoenix @ 240

Great Eagle @ 50
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Miałeś kilka na prawdę tęgich kmni Diuk - i chwała Ci za to - ale ten arcy na smoku to jakiś joke jest :).
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

life wydaje sie ciekawszy na tym arcy niz HM...
Obrazek
Highborn Elves Only!

ODPOWIEDZ