HE Kosy

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Re: HE Kosy

Post autor: Cauliflower »

=D> =D> =D>

Wreszcie :D :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Po co Ci parry Sv na 4+ do wloczni?
\/\

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

c4h10 pisze:Po co Ci parry Sv na 4+ do wloczni?
Bo ta tarcza działa z włócznią.

Jedyne co to ten kole ze Stubornem jest strasznie miekki.

Ja bym jemu dał tarcze z pary, a drugi korona charm shield i ward na 5+

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Dydu pisze:
c4h10 pisze:Po co Ci parry Sv na 4+ do wloczni?
Bo ta tarcza działa z włócznią.
Edit. Przeczytalem zasade tarczy w AB. Nie bylo pytania.:-)
Ostatnio zmieniony 9 maja 2013, o 07:28 przez c4h10, łącznie zmieniany 1 raz.
\/\

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

xYz

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Bardzo mi się podoba.
jedyne co, to moze połącz dwa oddziały Silverów, niech beda magnesem na strzelanie, magie.

pozdrawiam
edit,
albo wyrzuć jednych silverów, ellyrianów i zamiast jednego seehelma daj princa na koniku.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Imho takie to sobie. 3 stosunkowo marnych herosikow musi latac w ktoryms z tych "naporowych klockow".
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Ale ogolne wrazenia z gry LM? Fakt, nie ma takiego przebicia ja arcy, ale te sygnaturki daja mu też jakaś przewagę?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

nom - dalej ten sam błąd... ofens na piechocie. Nie ,nie i nie... jeśli już naprawdę chcesz grać tym ofensem to zrób rozpę latającą ... żal jej nie robić. Ja jednak sądzę że prawdziwą siłą HE będzie kontrola pola bitwy....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Mocne te nowe HE, i fajna kmina z rozpiską.

Ale jak na to spojrzeć bliżej, to akurat ja się cieszę, bo wchodzi następna armia, po O&G i Szczurach, z którą moje snajperskie Ogry będą miały do przodu na poziomie rozpiski :)

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Kosa pisze: Sea helm czyni arcego bezpiecznego
Naprawdę tak uważasz?

Wording Naval Discipline:
Obrazek

Czyli twój przeciwnik najpierw dostawia się do Arcego, którego ty potem nie możesz wyciągnąć z Combatu, bo nie wolno tego zrobić Combat Reformem.

Arcy jest o tyle bezpieczny o ile że siedzi na krawędzi i ma 4+ warda - pytanie kto ma większy front (to już możesz rozszerzyć, byle byś nie wyciągał modeli z walki)

Tak to rozpa jest faktycznie dobra jak na te pancerne 2 klocki piechoty. Lepsza niż z Annointedem.

Support Frost jest IMO istotnie lepszy niż Annointed (no i tańszy) - mimo kminy Dębka żeby dać mu koronę i wstawić do PG, albo pewnie ja nie mam skill'a.

Daj znać czy faktycznie Arcy taki bezpieczny we wszystkich bitwach - na przykład w zwarciu z hordą Savagy.

No i pytanie czy Gość ze stubbornem nie zginie ci za szybko?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ha ! i wyraźnie pisze że możesz zrobić reforma kiedy przeciwnik szarżuje w MOVMENT phase! a więc nie możesz zrobić reforma po moim overrunie! Wałkarzu! :mrgreen: :mrgreen:
Ja kosie tłumaczyłem wczoraj że ten reform jest fajny z na ND ale niewiele zmienia kiedy przeciwnik ma go na uwadze!. Najpierw atakujący dostawia wszystkie jednostki - więc można spokojnie dostawić się tak że reform nie będzie za bardzo możliwy...wyrzucone 30 pkt- a drugi taki misiek jest już kompletnie bez sensu...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Maciek P. pisze:Mocne te nowe HE, i fajna kmina z rozpiską.

Ale jak na to spojrzeć bliżej, to akurat ja się cieszę, bo wchodzi następna armia, po O&G i Szczurach, z którą moje snajperskie Ogry będą miały do przodu na poziomie rozpiski :)
Mocne czy nie to się okaże po jakimś masterze, jak jakiś porządny kierowca się za to weźmie. Nie dokońca rozumiem fascynacje feniksami - to ma 4 ataki, tylko 4. Kosztuje 240 pts, ma rydwanową podstawkę żeby łatwiej było w niego trafić. Powiedzie mi tylko czy dobrze myślę ale nie ma itp ani stubbborna prawda?

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

@Diuk
A od czego HE maja tyleczki?
\/\

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

feniks lodowy kombacie sprawia że Twoja piechota ma taj jak by T4. Trudno go zabić. Poza tym każdy samotnie latający monster jest ok. No i ma warda i 5 ran ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

@butan

A nie lepiej dać regon włóczni do trzymania Arcego i iść normalnie przodem?

Brakuje mi ogrania takim zagraniem - jakie byś widział zastosowanie takiej formacji na tyłeczek? (poza tym że brzmi to bardzo "elficko")

Mam kilka przykładów w głowie, ale żaden z nich nie jest wyjątkowo powszechny.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Bretonnian pisze: Mocne czy nie to się okaże po jakimś masterze, jak jakiś porządny kierowca się za to weźmie. Nie dokońca rozumiem fascynacje feniksami - to ma 4 ataki, tylko 4. Kosztuje 240 pts, ma rydwanową podstawkę żeby łatwiej było w niego trafić. Powiedzie mi tylko czy dobrze myślę ale nie ma itp ani stubbborna prawda?
Fenixy dupy nie urwają, ale jeśli się nie myle, to przeciwko MC (niski static) czy piechocie (thundersomp) są całkiem spoko? Szczególnie lodowe z -1S i ASL.
Nie wiem jaki tam jest wording, ale jeśli ASL i -1S mają oddziały w styku, a nie modele w styku, to w ogóle super jednostka supportująca do kombinowanych szarży.
Dodatkowo ward często będzie 4+ zamiast 5+ i zaczyna być ciężko z zabiciem takiego modelu, nie mówiąc o tym, że odgiać go się nie da itp.
Słabe są na działa, MI oraz na kawalerię - szczegolnie bretońską z 3 szeregami, ale na coś muszą być słabe

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

z booka na book jest coraz więcej MI, MC itp, dodaj do tego kowboi którzy mogą się z tymi bić...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

PiotrB pisze:ha ! i wyraźnie pisze że możesz zrobić reforma kiedy przeciwnik szarżuje w MOVMENT phase! a więc nie możesz zrobić reforma po moim overrunie! Wałkarzu! :mrgreen: :mrgreen:
Ja kosie tłumaczyłem wczoraj że ten reform jest fajny z na ND ale niewiele zmienia kiedy przeciwnik ma go na uwadze!. Najpierw atakujący dostawia wszystkie jednostki - więc można spokojnie dostawić się tak że reform nie będzie za bardzo możliwy...wyrzucone 30 pkt- a drugi taki misiek jest już kompletnie bez sensu...

aaaa to jednak gówno.... #-o

Nie czytałem tego w booku i myslałem, że reform robisz w momencie szarży przeciwnika, co dawałoby mega opcję.... po dostawieniu figurek to gówno można zrobić..... :?
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

A jak Demony mają ugrać remis z takim czyś :P ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

ODPOWIEDZ