HE Kosy

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Re: HE Kosy

Post autor: Wojtuś »

Ja się nie muszę dużo bić. Mam nadzieję, że to co mam starcza. Kosa ma na pewno lepiej z kraśkami :)

Aha fasty z łukami i spearami są zbyt drogie.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Wojtuś pisze:
Aha fasty z łukami i spearami są zbyt drogie.
WYSYWIG!!! :mrgreen:

-jakbym im dokupił muzyków to już w ogole kosmicznie drogie będą
-a na łuki to patrzę w sposób nastepujący: za 45 pkt mam 15 luczników :) Jednak te 45 punktów wolalbym spozytkować np w speciale ale przeciez się nie da.
-jest inna, dwa klocki to nie jeden. Ja nie mam kowboja i problem z kadajcem :P no i nie masz pradawnej szmatki :P

I i tak wywalę pierścionek z malego coby dac mu 2 lvl, chociaż na upartego i pierścień się zmieści ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Wojtuś pisze:
Aha fasty z łukami i spearami są zbyt drogie.
To prawda. Ponad to, Dydu dobrze sugeruje PS. Przy 4 kościach na czar Kosalcu możesz w kluczowym momencie nic nie wyszarpać. Podobnie książka. Przy lajfie, metalu lub HM nie ma tak wielkiego znaczenia. Przy szadole przerzut kości z książki lub obniżenie casta z PS może być kluczowe.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

U mnie książka bardzo dużo daje, bo mam w HM niskie CV, a w shadole do brzytwy. Jednak banner/książka. ;(
Normalnie zamiast Bannerku na WL możnaby dać Razor, a tak to pozostaje swiftness.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak dla mnie banner >>>>>> książka x1000 ;)

No i dałem tego Power Scrola i drugiego maga z HM, i bardziej mi sie ogólnie podoba (i 5 sisterek mniej do malowania :P ).
Na pewno dam mu 2lvl teraz pytanie czy pierścionek również... jakby nie patrzyć to on potrzebuje 3 kości coby ciśnąć sygnaturkę+bounda, a sumarycznie to daje 4d6 ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Dwa razy pocisk jest imba. Dużo tak ostatnio grałem.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

fajna ta rozpa - kosa - zupełnie jak nie Twoja :) .Czyżbyś zaczynał dorastać ? :shock: :mrgreen:
Nie podoba mi się bsb bo to jednak jest manotrastwo - zamień jedne łuki na małe speary i daj bsbkowi reaver bowa - to też jest bardzo ważny przedmiot .
Czytałem na jakimś zagranicznym forum że ogień na PG jest najlepszym wyborem kiedy masz w rozpie jeszcze lewki.
Tak czy inaczej taka gra na dwóch klocach daje stabilność. Dużo śmiecie ,dużo strzelania ,fajna magia i jest czym w pysk przywalić :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Zastanowiłbym się nad rezygnacją z +1LD na BSB, w zamian za RB + PoS, Nawet strzelając 3x z S5, jak wejdzie Ci obnirzenie T na Khadai'a to masz już problem z głowy. A 10LD w momencie kiedy Death został mocno pocięty nie jest już tak ekstremalnie potrzebne. Poza tym zawsze masz 3 magczne strzałki, które bez problemu sciągna eteryki.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

10 LD to nie na death głownie. Po prostu daje to już praktycznie 100% szansę z BSB na zdawanie testów. A nawet jak gdzieś wejdzie doom i darkness to jest to 7 ld.

Co do łuku, jestem do niego sceptycznie nastawiony... bo BSB ma "tylko" 6BS a to jest multiple shoot czyli niejako jakby miał 5. Ale jakby nie patrząc po pewnych zmianach pozostawało mi 10 wolnych punktów, w sam raz na łuk. A dyscyplinę mozna dac na te spearelfy ale wtedy to +1 do LD kosztuje majątek, bo oni nic nie zrobią. A łuki zawsze strzelą. Tu jest kwestia czy lepiej mieć te 3 strzały s5 czy jakieś 10+ łuków... Bo BSBekowi w mym mniemaniu na piechocie u HE nie ma co dać, oprócz reaver bowa do którego jestem jak wyżej wspomniałem sceptycznie nastawiony. Na potkę siły już nie mam punktów niestety.
fajna ta rozpa - kosa - zupełnie jak nie Twoja :) .Czyżbyś zaczynał dorastać ? :shock: :mrgreen:
skutek miesięcznego picia alkoholu :P polecam :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Reaver bow z potką jest imba. 2 rany na czołgu, panikujesz 4 mourny, straszysz kowbojów, ranisz monstery.
Taki DP ci nie wyleci, bo dostanie 2 rany i fiu.
A tak to zabija sobie 2 exeków, 2 wl, 2 rany na gutach, panika na faście, itd co turę.
10 łuków też zabija 2 exeków, ale już nie 2 wl, też 2 rany na gutach, ale nie zada 2ch ran na czołgu, ruchomej armacie, czy innym tego typu badziewiu.
Wywalisz White liona i coś i będziesz miał z potką. WL i tak ganiają 9 w szeregu, po co ten 1 ma z treja wystawać?
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tylko, że mam po obecnych rozkminach 25 WL i 21 PG. Mało :P
ale może więcej nie trzeba? Nie mam ogrania to nie wiem.

Ale w sumie chyba lepiej zacząć od wyekwipowanych herosów coby potem w razie czego zamieniać ich sprzęt na WL bądz PG jak nie będą mi się sprawdzały :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Wojtuś pisze:Reaver bow z potką jest imba. 2 rany na czołgu, panikujesz 4 mourny, straszysz kowbojów, ranisz monstery.
Pod warunkiem, że nie rzucisz jednej 1 na To Hit, a potem jednej 1 na To Wound, co jest równie prawdopodobne jak każdy inny wynik przy 1 kostce, a doprowadza do sytuacji wbicia 1 wounda. Ja zagrałem raz na Reaver Bow i w 2 salwach nie zabiłem samotnej Banshee :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

o tak wychodzi:

Unnamed2400 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 300.0 Pts
General; Magic Level 4
Power Scroll [35.0]
Obsidian Lodestone [45.0]

1 Mage @ 170.0 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25.0]
Khaine's Ring of Fury [25.0]

1 Noble @ 140.0 Pts
Light Armour; Battle Standard
Reaver Bow [25.0]
Potion of Strength [20.0]

14 Archers @ 160.0 Pts
Longbow; Musician
Hawkeye

14 Archers @ 160.0 Pts
Longbow; Musician
Hawkeye

5 Ellyrian Reavers @ 95.0 Pts
Spear; Normal Bow; Light Armour

5 Ellyrian Reavers @ 95.0 Pts
Spear; Normal Bow; Light Armour

5 Ellyrian Reavers @ 95.0 Pts
Spear; Normal Bow; Light Armour


25 White Lions of Chrace @ 405.0 Pts
FCG
Banner of the World Dragon [50.0]

21 Phoenix Guard @ 355.0 Pts
FCG
Banner of Eternal Flame [10.0]

1 Eagle Claw Bolt Thrower @ 70.0 Pts
1 Eagle Claw Bolt Thrower @ 70.0 Pts
1 Eagle Claw Bolt Thrower @ 70.0 Pts
1 Frostheart Phoenix @ 240.0 Pts

Models in Army: 95


Total Army Cost: 2425.0

5 pkt jest więcej w corach, tutaj nie ma problemu, a więc zostaje 20 do znalezienia, właśnie na potkę. Ni uja nie wlezie.
A cory póki co takie bo nie problem jest wstawić spearów z dyscypliną w razie czego.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Zostaw same łuki na faście! :D
Dyscyplina musi być.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to mi potki nie da :P
co najwyżej mogę MR3 zamienić na MR2 ale to nadal 5 pkt będzie do odszukania czyli 1 gostek WL albo PG, smuteczek.
A MR2 może styknąć wraz z magiem z HM ale i tak już robi się coraz mniej pewnie :(
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Podoba mi się ta rozpiska!
Spójrz w nasz dział, zagrałem czyms podobnym wczoraj na turnieju w Poznaniu.
Też mialem 21 phoenix guardow z Razorem i wniosek jest taki, że jest ich za mało...chyba, że to juz moj pech był, ze wardów nie zdawałem statystycznie, ale jakiś 1-2 pociski i ich wartość bojowa jest juz dużo mniejsza.
Niemniej, oddział sprawdził się rewelacyjnie.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Chwilke temu rzuciłem okiem. Zastanawia mnie pod katem mojej rozpy zobaczenie u Ciebie 2 bolców... te 70 pkt tutaj zrobiłoby mi szał :P

Co do PG to owszem mało ich... ale u mnie mają raczej inne zadanie niż u CIebie, mają ogień wiec lecą na crypty, myslę, że jak magia się choć ciut przebije to na bestie nurgla, trole wsysają itp.
A ze 2 pierwsze tury może w nich siedzieć arcymag MR3 bądz mały mag, stacowanie warda i pociski juz biorą na klatę.
No i ja razora nie potrzebuję :P gdyż z S4 i AP i tak dupę zrobią, tak mi się zdaje, a zaś jak wlezie brzytwa to nie ma to znaczenia.
Myślę, że też powinieneś wymienić tego razora na ogień, wejdzie Ci jeszcze 2 pg więcej a AP możesz pocisnąć z metalu.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Nie jest to takie głupie rozwiązanie w sumie. 25 ich by się przydało, można im dać ten ogień ale wymusza to siłą rzeczy granie na shadow.
Po to mam też 1lvl beast, żeby ew. sygnaturkę wrzucić. Tak udalo mi się z lizakami i po szarży sami feniksi zdjęli 13 temple guardów.
Ja wywale 5tke silverów i wrzucę 2x16 lucznikow jeśli wejdzie.
Zdejmiesz speary z fastów i juz masz 30pkt.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ściągnięcie spearów z fastów wiele nie da, bo te punkty i tak muszą iść w cory więc mych problemów nie rozwiąże.
Chyba pogram bez PoS, zobaczymy czy ten łuk daje radę sam. W zasadzie to i tak bardziej bym ufał magowi z 2x 2d6S4 niż jemu, chociaż zasięg nie ten.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Mi ten łuk się sprawdza bardzo średnio.
Musze sprobować za to z potionem, niekiedy ten 1-2 woundy na mosterze wbić a nie wbić to olbrzymia różnica.
W każdym razie idziemy w podobnym kierunku, więc będę śledził twój wątek na biezaco;)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

ODPOWIEDZ