Nietypowe Skaveny ETC

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nietypowe Skaveny ETC

Post autor: malfoj »

Robia wiecej niz to co jest w tych rozpach ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

drugi orb moze poleciec w 6 turze jak koczysz

nie ma pewnie modeli, bo 2x3 sf to mus raczej
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

2x3? A nie 1x 4 + 2x latara?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Grajcie jak chcecie :) trzeba sie z SK pomeczyc te 100 bitew zeby poczuc ze wlc to badziew i sie nim gralo bo nie bylo nic lepszego, a teraz jest
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Wiadomo, że 6D6 strzałek gniecie system, ale co robisz ze smokami wtedy?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

JarekK pisze:Wiadomo, że 6D6 strzałek gniecie system, ale co robisz ze smokami wtedy?
3d6 x 6 i po smoku :) Gdyby to był Stasiek to zawsze masz brass orba albo cracks calla.
Do tego dochodzi zakaz latania + odginanie. Łatwo :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A co robi WLC smoki w z 7T? podpowiem Ci, w 4 przypadkach na 6 nic (do sily 8), z sila 8 musisz jeszcze przebic na 3+, i zadać mu 7 ran... a nie czekaj :D to tak jakby ten smok miał warda na 6+ (misfire), potem na 3+ (do dupy siły), a potem jeszcze na 5+ (jak sila 8...) i jeszcze musisz miec dwa syte strzały bo inaczej nic z tego.

WLC to imitacja działa, która raz na 6 razy nim jest, o ile sie nie wysadzi. Jego jedyna przewaga to d6 ran pod templatka co ma bardzo rzadkie zastosowanie. Wydaja sie fajne komus, kto gra z SK i akurat tak sie stanie ze mu cos zabije - wtedy wspomina i klnie i mowi jakie to przerabane. Kiedy masz je na codzień wywoluja tylko niesmak i rozczarowanie :)

Na stardragona jest akurat masa innych opcji, jak Królik napisał. SMoki na SK to zawsze były łatwe punkty, i nie przez WLC. Oczywiscie kiedy smok był wiecej niz jeden (albo z feniksem do pary) to zupelnie inna bajka :P

Poza tym zapominac ze grajac z kumatym przeciwnikiem, który potrafi mierzyc 24 cale, to praktycznie nigdy nie wystrzela wszystkie SF, najczesciej strzela jeden, dwa. dlatego czwarty to zmarnowanie slota i 85 punktow za 4 rany (i jeszcze da sie ten unit spolowic wtedy).

Jak juz najednej trojce grac, to wtedy 1x3 SF aboma, WLC, Verminlord sztormbanner i robic pelny najazd
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

WLC jest jednym z najlepszych dział w grze właśnie przez tę templatkę, niezatrzymywanie się na niezabitych wieloundowych modelach i murku i przez brak armour savów.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kalesoner pisze:WLC jest jednym z najlepszych dział w grze właśnie przez tę templatkę, niezatrzymywanie się na niezabitych wieloundowych modelach i murku i przez brak armour savów.
Template jest sytuacyjny i losowy. Tak samo przenikanie przez obiekty - dobry gracz raczej uniknie tego typu zalet WLC. Wyjatkiem sa MC, bo strzelasz na 10-12-14 2/3 modele (zaleznie od kata), ale to wymiera w mecie


A brak save'a ma znaczenie tylko przy blasted bannerze - w innym wypadku normalne działo ma s10 i tez bije bez save'a
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ale nie plackiem bez sava!
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No nie wiem Qc, jakoś zawsze potrafiłem tak podstawić slavy pod ryj przeciwnikowi, żeby latary mogły strzelać od flanki. Wiadomo, ze działa nie grają same i trzeba im pomóc, ale można to powiedzieć o każdej jednostce w tej grze.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Wybacz, nie grałem z nikim, kto pozowliłby mi strzelać WLC w coś od flanki - może na Śląsku ludzie po prostu grają z SK od 4 lat i wiedza jak to działa :)

Poetycka dyskusja, stwierdzam po prostu, że jeżeli masz 2xWLC + 4 SF to moje EMP się Ciebie nie boi, dopiero dwa unity SFów robią różnicę. Taką mam opinie po graniu SK wiekszośc poprzedniego sezonu na 2xWLC i kilku grach ktore grałem z SF i przeciw SF z Solem
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

QC ok odwołałeś się do śląskiej mety, uważam że to zamyka dyskusję. Wstrzymuję ryj i odchodzę w niesławie.

ps. WLC są słabe.


:mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

-Qc- pisze:Wybacz, nie grałem z nikim, kto pozowliłby mi strzelać WLC w coś od flanki - może na Śląsku ludzie po prostu grają z SK od 4 lat i wiedza jak to działa :)
QCu zagraj z Marysiem :wink:

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

2x WLC gniotą hordy, masakrują kawalerię i miażdżą MC. Czasem przez całą grę wystarczy oddać jeden dobry strzał i obydwa się spłacają. Poza tym chociaż jedna sztuka pomaga ustawić stół. Nie wiem jeszcze jak to poukładam, ale trudno mi będzie całkiem z nich zrezygnować.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Chociaż nie zgadzam się z Qcem co do oceny WLC to jednak Śląska meta nie jest taka najgorsza jak się okazuje :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Nie spodziewałem się, że moja rozpa wywoła, aż takie emocje. :lol2:

Zgodzę się, że wlc samo z siebie robi coś 1raz na parę(dziesiąt) bitew, ale wywołuje spory efekt psychologiczny. Wbrew pozorom ludzie traktują to jak normalny cannon i chowają się przed strzałem, co powoduję, że nie postawią ci przed armią jakiegoś pakera, ale skitrają za górką. To pomaga, a w bonusie jest ewentualne zabicie całego oddziału 1 strzałem. Po czymś takim przeciwnik raczej schowa pakera niż wystawi go chamsko na więcej niż 1 strzał.

Stormfiendy...cóż nie zaprzeczę, że są mocne, ale nie mam modeli i nie zamierzam kupować. Klimat i wygląd też są ważne, a nie bez powodu stormfiendy są wyśmiewane jako kosmiczne szczury. #-o

W mojej rozpie jedyne co widzę sensownego do zmiany to może dzwon + wlc na 2 abomkę, ale, że dzwon na razie robi mi grę, więc się wstrzymam.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Laik pisze:Chociaż nie zgadzam się z Qcem co do oceny WLC to jednak Śląska meta nie jest taka najgorsza jak się okazuje :)
To kiedy ostatnio ślaski skaven wygrał singlowego mastera i gdzie? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Cosmo na Koziołku
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

2011?
Obrazek

ODPOWIEDZ