Do Wood Elfów inne podejście

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Re: Do Wood Elfów inne podejście

Post autor: Azgaroth »

Jacobs pisze:No faktycznie, nigdy na to nie zwróciłem uwagi, i nikt jakoś mi też nie wspomniał że nieświadomie wałuję ;)
No cóż, w odpowiednim momencie będę mógł sobie odpuścić w jednej turze strzał z sisterek, zeby strzelić odpowiednio z hody ;)
Człowiek się uczy całe życie, ja robiłem dokładnie to samo... #-o

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

no rzeczywiście jest to wyraźnie w Booku napisane. To w sumie ciekawe że niby każdy czytał tego Rulebooka, a przynajmniej większość z nas i cały czas, nawet po tylu latach wychodzą nowe kwiatki.

Teraz WIEEEEELka prośba - czy mógłby ktoś z armybooka dokładnie przepisać opis haila i strzałek z podwójnym strzałem? Może jest się o co zaczepić
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Hoda:
One use only. Model with Asrai longbow only. The hail of Doom arrow can be used instead of making a Shooting attack with the bearer's Asrai longbow. Declare that the Hail of Doom arrow is being used before any dice are rolled
Ma dopisaną zasadę Multi shota 3D6

Strzałki mają po prostu dodatkową zasadę Multi shota (2)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Nie wiem czy to istotne ale w całym akapicie odnoszącym się do tej zasady mówi się tylko o broniach z MS, Hoda nie jest bronią więc nie koniecznie powinna się podłapywać pod zasady dla broni. Tym bardziej że jest napisane że używa się zwykłego ( dla WE) łuku który zasady MS nie ma. Jak masz rulebooka to przeczytaj to proszę. Dla mnie to jest pojedyńczy strzał z broni który zadaje 2k6 potencjalnych hitów
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

2 podejscie bo okazało się, ze źle podliczyłęm pkt z puli ograniczeń :)
Unnamed2400 Pts - Wood Elves Army

1 Waystalker @ 90.0 Pts
Forest Stalker; 2ndWeapon; Asrai Longbow

1 Waystalker @ 90.0 Pts
Forest Stalker; 2ndWeapon; Asrai Longbow

1 Glade Captain @ 162.0 Pts
Forest Stalker; Asrai Longbow; Light Armour; Shield; Battle Standard
Dragonhelm [10.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]
Seed of Rebirth [10.0]

1 Elf Steed @ [0.0] Pts

1 Spellweaver @ 310.0 Pts
Forest Stalker; General; Lore of Shadow; Magic Level 4
Dispel Scroll [25.0]
Obsidian Lodestone [45.0]

1 Elf Steed @ [0.0] Pts

5 Glade Riders @ 120.0 Pts
Forest Stalker; Asrai Longbow; Asrai Spear; Standard; Arrows: Hagbane Tips

5 Glade Riders @ 120.0 Pts
Forest Stalker; Asrai Longbow; Asrai Spear; Standard; Arrows: Hagbane Tips

5 Glade Riders @ 120.0 Pts
Forest Stalker; Asrai Longbow; Asrai Spear; Standard; Arrows: Hagbane Tips

5 Glade Riders @ 120.0 Pts
Forest Stalker; Asrai Longbow; Asrai Spear; Standard; Arrows: Hagbane Tips

5 Glade Riders @ 120.0 Pts
Forest Stalker; Asrai Longbow; Asrai Spear; Standard; Arrows: Hagbane Tips

8 Sisters of the Thorn @ 208.0 Pts
Forest Stalker

10 Deepwood Scouts @ 170.0 Pts
Forest Stalker; Asrai Longbow; Arrows: Swiftshiver Shards

10 Deepwood Scouts @ 160.0 Pts
Forest Stalker; Asrai Longbow; Arrows: Trueflight Arrows

10 Deepwood Scouts @ 160.0 Pts
Forest Stalker; Asrai Longbow; Arrows: Trueflight Arrows

10 Waywatchers @ 200.0 Pts
Forest Stalker; 2ndWeapon; Asrai Longbow

10 Waywatchers @ 200.0 Pts
Forest Stalker; 2ndWeapon; Asrai Longbow

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 83


Total Army Cost: 2400.0
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

od razu lepiej to wygląda
Nie wiem tylko czy ten orzeł ci tam potrzebny przy tym latającym cyrku - nie lepiej wywalić tarczę z bsb i dodać 2 siostry?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Przydaje się mimo wszystko, fajnie czasem odgina oddziały bo mimo wszystko, szkoda tracić oddziału konnicy ze sztandarem ;)
No i zawsze spoko na maszynki :mrgreen:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Rikard
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: Rikard »

W siostrach jedna ma strzał multi a druga nie. Czy przy przyjęciu wspomnianej wcześniej interpretacji strzelania z multi będzie można strzelić tylko jedną z nich?

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Strzelają obie.

Furion się akurat myli z tym multishotem

Przeczytajcie dokładnie opis ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Rozwin myśl:)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Po 1. Zasada multishot mówi, że cały unit strzela albo pojedynczym strzałem albo multishotem.
Konkretny przykład: Oddział z multishotem ... każdy model w TYM UNICIE musi strzelić multishotem, nie można powiedzieć, że 5 strzela normalnie 5 multi, a BSB dołączający do unitu nie jest tym samym unitem, tylko znajduje się w tym samym unicie....jak dla mnie spora różnica.
Słowo UNIT w zapisie multi dotyczy każdego modelu w unicie z zasadą Multishot (przykład: 10 Waywatchers )
To ma taki sam związek jak: "Wpływ wynalezienia asfaltu na rozwój dorożkarstwa w Chinach"

Po 2. Zasada multishot dotyczy broni a HODA to enchanted item - więc jak dla mnie to całkowicie przekreśla Wasze kminy

Wymyślacie jakieś dziwne teorie spiskowe :-s
Jak zawsze szukamy problemu tam gdzie go nie ma.

Sorry - ale, nie! ;) - tak się bawić nie będziemy ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Multiple Shots - wyraźnie ma zapis o broni z tą zasadą, HoDA jest Enchanted Itemem więc nie widzę problemów z jej odpalanie.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

@luc
Czy to oznacza że jak oddzial zdaje panikę, to osobno zdaje unit a osobno każdy dołączony do unitu unit tzn. bohater?
HoD może jest enchanted ale strzela się go z już normalnego łuku który ma wtedy multipl
Ostatnio zmieniony 15 gru 2014, o 10:57 przez PSz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Lucek, kiepsko Ci wychodzi wykładanie zasad ;)
Dydu pisze:Multiple Shots - wyraźnie ma zapis o broni z tą zasadą, HoDA jest Enchanted Itemem więc nie widzę problemów z jej odpalanie.
Wykonujesz atak z zasadą multiple shots, więc tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Ale RB nic nie mówi o atakach z zasadą Multiple shots, mówi o bronii z tą zasadą, a bohater z HoDA nie ma broni z zasadą MS, tylko zwykły łuk. Tyle w temacie

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Oczywiście Jurek literalnie ma 100% racji.
Funkcjonalnie dotyczy to chyba wyłącznie modeli z tego samego unitu, a więc i bohaterów, którzy mają zasadę "multiple shot". Początek definicji wyjaśnia w jaki sposób mogą oddać strzał i jakie są konsekwencje wybrania strzału wielokrotnego. Myślnik w ostatnim zdaniu poniekąd doprecyzowuje o co chodzi autorowi. Czy łucznicy z truefligtami mogą wybierać "to fire single"? Nie mogą. Mam zatem wątpliwości czy stosowanie zasady "multiple shots" można funkcjonalnie rozciągać na modele, które tej zasady nie posiadają. Czy można stwierdzić, że model, który nie ma opcji strzelania wielokrotnego nie może wybrać strzelania wielokrotnego, gdyż bohater strzela pojedyńczo? Po części do tego bowiem się sprowadza taka interpretacja.
Wyciągając zatem wszystko co wynika z literalnego brzmienia dostajemy jeden sensowny zapis, że bohater z zasadą "multiple shot" nie może z niej korzystać w turze gdy stoi w unicie, który tej zasady nie posiada i akurat strzela i całą masę zbędnych "zasad", które "regulują" coś co i tak wynika z samej natury rzeczy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

fajnie jest ujebać jeden z dwóch sensownych przedmiotów magicznych w książce, swoją drogą nie wiem czemu zmienili wording - wcześniej hail nie miał multiple shota
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Dębek pisze:Oczywiście Jurek literalnie ma 100% racji.
Funkcjonalnie dotyczy to chyba wyłącznie modeli z tego samego unitu, a więc i bohaterów, którzy mają zasadę "multiple shot". Początek definicji wyjaśnia w jaki sposób mogą oddać strzał i jakie są konsekwencje wybrania strzału wielokrotnego. Myślnik w ostatnim zdaniu poniekąd doprecyzowuje o co chodzi autorowi. Czy łucznicy z truefligtami mogą wybierać "to fire single"? Nie mogą. Mam zatem wątpliwości czy stosowanie zasady "multiple shots" można funkcjonalnie rozciągać na modele, które tej zasady nie posiadają. Czy można stwierdzić, że model, który nie ma opcji strzelania wielokrotnego nie może wybrać strzelania wielokrotnego, gdyż bohater strzela pojedyńczo? Po części do tego bowiem się sprowadza taka interpretacja.
Wyciągając zatem wszystko co wynika z literalnego brzmienia dostajemy jeden sensowny zapis, że bohater z zasadą "multiple shot" nie może z niej korzystać w turze gdy stoi w unicie, który tej zasady nie posiada i akurat strzela i całą masę zbędnych "zasad", które "regulują" coś co i tak wynika z samej natury rzeczy.
Chryste Wuja. To już druga flaszka, przy której będziemy takie rzeczy rozkminiać.
W takim tępie to nie będziemy w stanie na ETC pamperków na trzeźwo posuwać.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Staram się podchodzić do zasad intuicyjnie. Co zrobić, gdy intuicja jest jak d... Każdy ma swoją. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

RB str.100 dolny lewy akapit.

Pozdro
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

ODPOWIEDZ