WOC 1600 pkt

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Re: WOC 1600 pkt

Post autor: Laik »

@Bolek
cichy pisze:@Boleswał
chyba zyskałeś nowego nicka :mrgreen:

@Durin
dzięki, to już druga rozpa WOC którą składałem - w pierwszej DP miał dragonhelma i dragonbane gema więc progres jest :P
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Bolesław
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Gnom BB

Post autor: Bolesław »

cichy pisze:@Boleswał

Czyli rozumiem, że grasz z nami 11.11? :)
ba, prawdopodobnie też do wrocka pojade :D

@Laik:
skoro nie znam zasad to pewnie będę wałował :3 ale raczej w wyniku nieznajomości zasad niż zamierzenie.

marauderów niby będę miał, ale nie do końca jestem przekonany. Cała reszta zostaje jak jest, bo mi sie podoba.

Teoretycznie moge wyrzucic maruderów na piechotę, włożyć konnych z toporami i sztandarem + maga 2 lvl z markiem tzenncha na zwyklym koniu. Ale wtedy dispel scroll sie nie miesci i mam warda tylko na 6+ ;/

edit: to którego marka na shrine'a? Bo jeżeli rozumiem uścilenia to na shrinie mogę mieć warda na 3+... no i jak go zmieścić (uciąć 2 maruderów i wtedy całe 5 pkt zostaje, jakieś małe coś można zmieścić :D)
Łatwe zamki są jak łatwe laski - brzydkie i puste w środku.
Złota myśl Bolesława Chrobrego

źródło: nonsensopedia :3

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Pijesz?
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Bolesław
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Gnom BB

Post autor: Bolesław »

Od 10 dni jestem na detoxie -.- i dlatego zacząłem zbierać figurki :D
Łatwe zamki są jak łatwe laski - brzydkie i puste w środku.
Złota myśl Bolesława Chrobrego

źródło: nonsensopedia :3

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Utnij axe na maruderach na przyklad czy cos. Nie mam ab pod reka zeby Ci to wyklikac. Jesli bede 11 w gnomie to zabiore marasy czy co tam potrzebujesz ale jestem bardzo niepewny wyjazdu na razie.

Co do blasteda - no ja to pewnie zabiore, ale wymaga calkowitego przemodelowania rozpy taka gra

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalk 4
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Mark oczywiscie pod warda 3+ i nie ma lepszevo blokera w wfb niz taki shrine wtedy

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalk 4
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Bolesław
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Gnom BB

Post autor: Bolesław »

Krótki raport z bitwy:

od razu wspomne, że przegrałem sromotnie, bo totalnie źle się wystawiłem, ale ogólnie jestem zadowolony, bo sam dostrzegłem swoje błedy:

- wystawiłem chimerę na samym środku, przez co w 1 rundzie (Rychu zaczynał) dostała 3 woundy i była praktycznie beżużyteczna. Mogłem ją schować za górką i przeciwnik miałby tylko jedną, a nie dwie tury strzelania w nią
- bohaterowie też pojawili się na środku i pędzili do przodu, zamiast flankować od prawej strony (wtedy mógłbym ich schować za domkiem)
- magiem przy 7 kostkach próbowałem rzucić 2 czary (wziąłem lore ognia) - 0 i 5 - oraz czar z warshrine'a. Wydaje mi się, że powinienem rzucać kulę ognia z 5 kostek (w wild riderów) oraz czar z shrine'a na 2, a nie tak jak próbowałem oba czary na 3 i oko boga na 1.
- zapomniałem, że gramy B&G i ruszyłem się do przodu maruderami na koniach (miałem w nich sztandar, ponadto 1 w kolcku z magiem, bsb i generała), a powinienem ich trzymać na tyłach

Ogólnie wydaje mi się, że gra dość łatwo do ugrania (całe strzelanie WE zabierało mi 1-2 rany na ture, magia dużo więcej robiła [0 z death'a]), gdybym się dobrze wystawill. Gdyby Rychu nie miał trochę szczęścia to bym może to jeszcze ugrał, ale zabił mi chimerę ze Stand and Shoot'a (szarżowała na 8+). Jakby doszła to zjadała na śniadanie oddział łuczników i ląduje na flance sisterek z 2 magami, a herosi za nią się ustawiają na walkę z Wild Riderami (a za nimi był rydwan) - późniejsza symulacja pokazała, że bohater wytrzymuje atak jazdy, a nawet wygrywa to starcie. W następnej turze pewnie chimera ginie, ale genrał z bsb wbijają się w bok i masakrują kolejno wszystko.

Ogólnie jest lepiej niż mi się wydawało, bo po za magią wszystko ogarniałem i sam wyłapałem swoje błedy i dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy (np. charoity i shrine nie marszują ;/)

+ mniej więcej wiem już jak się wystawiać
+ wiem co moje jednostki robią i jak je wykorzystać
+ zasady na podstawowym poziomie ogarniam
+ mega bałem się Wild Riderów (jak czytałem raporty z bitew to zawsze okazywało się, że są mega masakratorami), a okazało się, że bohaterowie są na tyle twardzi (co prawda teraz ja miałem szczęście bo na 6 ataków bohatera i konia zadalem 6 ran, wydaje mi się, że mam ponad 50% szans na wytrzymanie ich szarzy na heroesa) , że mogą sobie z nimi poradzić (i w przeciwienstwie do rydwanów mogą przyjąć szarżę)
+ w samiej grze dość dobrze poruszałem jednostkami, starałem się by to co kluczowe było w zasięgu bsb i generała, a oni byli w obszarze działania Warshrine'a
+ dobrze zagrałem maruderami, tylko nie na ten scenariusz (na 3 tury wyłaczyli War Hawki, dzięki czemu zabezpieczyli mi tyły. Niestety, mieli sztandar)
+ skarbonka z magiem spokojnie może ruszać się do przodu (brakowało mi kilku cali by czarować we wszystko). Przeciwnik ma lepsze targety do łatwych punktów niż ten oddział
+ ogarnąłem do czego służy muzyk, sztandar itp.
+ pomimo, że miałem trochę gorszę rzuty (mniej więcej dolny poziom statystyki, Rychu górny). To wiem, że mogłem to łatwo wygrać. Kości nie mają aż takiego znaczenia.

To chyba tyle, battle mi się mega spodobał i zamierzam %#)*%# ludzi w to. Tylko czekać na MO i mam wszystko :D


P.S. wyrzuciłem topory z maruderów i zamiast nich dałem tego tęczowego marka na wojenną bramę :]
Łatwe zamki są jak łatwe laski - brzydkie i puste w środku.
Złota myśl Bolesława Chrobrego

źródło: nonsensopedia :3

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

herosi z 7ws 7i i -1 to hit to chyba ich kłądą turbo lajtem :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Rikard
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: Rikard »

Nie była to żadna sromotna porażka, od po prostu ten scenariusz rządzi się innymi prawami (bo gdyby to była tradycyjna bitwa i gralibyśmy dalej to moje WE mogłyby jeszcze nieźle oberwać :) Do tego Bolek od początku miał nie łatwe zadanie do wykonania bo:
- grę zaczynały WE więc Chaos na wstępie miał pod górkę
- w rozpisce miałem 2 Spellsingerów z zerówkami Death'a w mobilnym oddziale Sisterek, co wydaje mi się dość mocne pod ten scenariusz, bo wystarczyło mi dobrze rzucić 1 czar na generała oraz upolować któryś oddział maruderów i wygrana jest moja
- ja zazwyczaj mam rzuty powyżej statystyk 8)
Ogólnie Bolek całkiem spoko ogarniał grę, więc WE z niepokojem oczekują na kolejne starcie z Wojownikami Chaosu:)

P.S.
Na tym turnieju będzie ograniczenie do 4 kości w castingu więc z 5 i tak nie mógłbyś rzucać, a co do chowania bohaterów za domkiem, to przed najgroźniejszymi dla ciebie zerówkami z Death'a i tak by cię to nie uchroniło, bo nie muszę cię widzieć żeby je rzucić, wystarczy, że mam zasięg.

Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Post autor: Święty »

Bolek z czasem wyczujesz jak się ustawiać w zależności od ustawienia przeciwnika ;) Ja przeważnie ustawiam w środku i z jednej flanki ustawiam klocki do blokowania a jedną flanką rzucam chimery, bsbka i rydwany ;) wtedy magowie w klockach mają zasięg na 90% jednostek wroga. Chociaż podczas mojej ostatniej bitwy środek mojej armii stanowiły helenki które uznały że nie chciały strzelać i ruszyły na wroga;p
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Awatar użytkownika
Bolesław
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Gnom BB

Post autor: Bolesław »

Zobaczymy jak pojdzie we wtorek przeciwko ogrom i ponownie WE. Jakies rady jak grac na ogry? Bo na elfy juz mniej wiecej wiem, wszystko jak najszybciej do przodu xd
Łatwe zamki są jak łatwe laski - brzydkie i puste w środku.
Złota myśl Bolesława Chrobrego

źródło: nonsensopedia :3

Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Post autor: Święty »

Dobra taktyka to zmniejszenie im Ld czarami i zmusić je do zdawania paniki. Przydaje się czar doom and darknes oraz treason of tzeentch. Możesz jeszcze strzelać po nich helenkami dla lepszego efektu.
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Awatar użytkownika
Bolesław
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Gnom BB

Post autor: Bolesław »

Lore wybieram przed turniejem, tak? Bo Laik polecil mi lore of fire wiec zostaja fireballe xd. Moge wybrac tylko jeden, nie?
Łatwe zamki są jak łatwe laski - brzydkie i puste w środku.
Złota myśl Bolesława Chrobrego

źródło: nonsensopedia :3

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

wybierasz jak robisz rozpiske

Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Post autor: Święty »

Bolesław pisze:Lore wybieram przed turniejem, tak? Bo Laik polecil mi lore of fire wiec zostaja fireballe xd. Moge wybrac tylko jeden, nie?
Lore wybierasz kiedy robisz rozpiskę.
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

Bolesław pisze:Moge wybrac tylko jeden, nie?
Jeden lore na jednego czarodzieja.
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

ODPOWIEDZ