VC 2400

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

VC 2400

Post autor: Morel »

Witam!
Jestem nowy jesli chodzi o WFB...
Mam pomysl na armie i chcialbym uslyszec jakies komentarze - nic specjalnego i pewnie duzo niepotrzebnych rzeczy wrzucilem ale krytyka tez uczy :wink:


Total Roster Cost: 2400

Master Necromancer (Level 4, Lo Vampire)
Black Periapt

Vampire (Level 1, Lo Vampire)
Great Weapon
Armour of Silvered Steel
Luckstone
Quickblood

Necromancer (Level 2, Lo Vampire)
Book of Arkhan

Wight King (BsB)
Shield
Fencer's Blades
The Other Trickster's Shard

Wight King
Great Weapon
Nightshroud

4x Dire Wolves (5)

Zombie (38)
StB,M

2x Zombie (50)
StB,M

Grave Guard (29)
Full + GW
Banner of the Barrows

2x Vargheist (3)

Terrorgheist
Więcej rzeczy w robocie:
https://wh40k.pl/showthread.php?tid=322 ... #pid810332
Instagram: msterrainlab

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Pierwsze uwagi dotyczą buildów bohaterów.

Generał czyli master necromancer nie ma żadnego warda, co oznacza, że jeden lepszy snip czy pechowy LoS od machiny i koniec.

Wight king mający Fencer`s blade ma zbędną tarczę - w walce wręcz jej nie użyje, a pewnie stoi w jednostce, wiec przy ostrzale mu niepotrzebna. Wiem, to detal ale takie małe punkty się lubią kumulować.

Awatar użytkownika
Morel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: Morel »

Dzieki za sugestie!!!
Faktycznie, general bez jakielkolwiek ochrony to ryzyko... Dzieki kilku zmianom (tarcza z Wight king'a i jednym Grave Guard'zie mniej) udalo mi sie dac Lordowi Opal Amulet. Nic wielkiego, ale zawsze!
Pozatym bedzie siedzial w bunkrze z baby nekro, wiec nie tak latwo bedzie sie do niego mozna dobrac! :wink:
Martwi mnie troche Vamire bez zadnego warda... Zastanawiam sie czy combo z Wight king'iem (Nightshroud) jest wystarczajaca ochrona?

Ps: sorry za brak polskich znakow... taki komp :(
Więcej rzeczy w robocie:
https://wh40k.pl/showthread.php?tid=322 ... #pid810332
Instagram: msterrainlab

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Martwi mnie troche Vamire bez zadnego warda...
mały wamp na piechtę to ogólnie hardcore. Drogi jest a w2 i zwykły sejw, który będzie oscylował w czasie rzeczywistej bójki na jakieś 4+ lub 5+ nie powala. Płacisz grubo ponad 150pkt za 4 ataki z S7....statystycznie to samo, albo i więcej zrobi kolejny oddział Vargheistów. Osobiście bym nie wystawił wampira małego na piechtę ale wolałbym nie zmieniać drastycznie Twojego pomysłu na tą rozpę bo może masz dla niego jakieś zadanie o którym nie wiem lub fluffowo masz jakiś koncept.
Wight King z nightshroudem jest ok, jak ma przyjąć na klatę jakiegoś hero-level przeciwnika. Z lordem do bicia jednak raczej nie da rady i tak. Kwestia dopowiedniego zarządzania bohaterami w kombacie, w czasie pojedynków. Do ogarnięcia.

Z kosmetyki to zmieniłbym u wampira LoV na Death. Zawsze jeden snip+Terrorgheist to już jakiś straszak.

Moja rada - rozpa i tak jest lightowo bezpieczna. Pograj tym nieco i zobacz ograniczenia. Zwłaszcza wampa na piechotę, czy gwardii. Zobacz jak to pracuje, potem pomyśl co zmienić.

Awatar użytkownika
Morel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: Morel »

Moze masz racje z tym wampirem.... Wydawalo mi sie ze to nie najgorszy pomysl - 2+ save i Nightshroud w poblizu, czyli w wiekszosci przypadkow bedzie miec save 3+, no chyba ze jakis monster. W takim przypadku moge zaslonic sie Wight King'iem. I pozatym bedzie atakowac prawie zawsze pierwszy!

Nie stoi za nim (vampirem) zaden wiekszy pomysl, poprostu myslalem ze moze moze byc dobrym wsparciem dla GG i Wight King'ow.
Chcialem przy okazji zaoszczedzic troche punktow. Pozatym jeden czarodziej wiecej zawsze dobrze zrobi :wink:

Nie jestem jakos przekonany do Lore na Death.... ale moze to niezly pomysl?
Więcej rzeczy w robocie:
https://wh40k.pl/showthread.php?tid=322 ... #pid810332
Instagram: msterrainlab

ODPOWIEDZ