DOC ETC

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

DOC ETC

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

1 Keeper of Secrets @ 580
general; Slaanesh lv4; lesser gift; greater gift; lesser gift

1 Exalted Flamer of Tzeentch @ 90

10 Pink Horrors @ 150
standard; musician

10 Pink Horrors @ 150
standard; musician

10 Pink Horrors @ 150
standard; musician

10 Pink Horrors @ 150
standard; musician

5 Seekers of Slaanesh @ 100

5 Seekers of Slaanesh @ 100

5 Slaanesh Furies @ 70

5 Slaanesh Furies @ 70

3 Flamers of Tzeentch @ 120

1 Skull Cannon of Khorne @ 135

5 Screamers of Tzeentch @ 200

4 Screamers of Tzeentch @ 160

4 Screamers of Tzeentch @ 160

Total: 2385

Całkowity avoidance, czyli nie wchodzimy do combatu, chyba że jest jakiś auto-win.
Punktujemy na miękkich elementach rywala, i na boisku zachowujemy się tak, żeby nie miał żadnego, oczywistego kierunku naporu.
Kiedy otworzy sie jakaś furtka, to próbujemy puścić sycącego gatewaya, chór albo fantasmagorię.

Chętnie wysłucham krytyki i sugestii.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Spawn
Chuck Norris
Posty: 475

Post autor: Spawn »

Demony nie mogą dawać flee.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Cieszę się tym odkryciem wraz z Tobą, jednak jesli już piszesz, to pisz na temat.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Daj drugiego Exalted flamera. Jak już wystawiasz flamery to trzeba je już na maxa wykorzystać. No i warto dać im championa. Poza tym warto dać zamiast keepera Wronę. Ten oddział flamerów z dwoma exaltami i 2 z metala dobrze zaczyna rzezać.
A tak wogle to jak patrze a tą rospę to nie wierzę, że jest tu 2400 :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Mimo wszystko wolałbym mieć Keepera ze wzgędu na bicz, lepszy performance w CC i lepszy, IMO, lore, ale jestem otwarty na sugestie i chętnie wysłucham argumentów za LoC.

Drugi EF wydaje sie być słuszną koncepcją, w takim układzie wyrzuciłbym jedne furie.
W ogóle zastanawiam się nad wyrzuceniem furii całkowicie, bo one nie wnosza zbyt duzo, zamiast tego mógłbym zainwestować w trzecie Seekerki, które w tej koncepcji robią o wiele więcej niz furie.
Champion na flamerach nie mieści się w takim układzie.

1 Keeper of Secrets @ 580
general; Slaanesh lv4; lesser gift; greater gift; lesser gift

1 Exalted Flamer of Tzeentch @ 90

1 Exalted Flamer of Tzeentch @ 90

10 Pink Horrors @ 150
standard; musician

10 Pink Horrors @ 150
standard; musician

10 Pink Horrors @ 150
standard; musician

10 Pink Horrors @ 150
standard; musician

5 Seekers of Slaanesh @ 100

5 Seekers of Slaanesh @ 100

5 Seekers of Slaanesh @ 100

3 Flamers of Tzeentch @ 120

1 Skull Cannon of Khorne @ 135

4 Screamers of Tzeentch @ 160

4 Screamers of Tzeentch @ 160

4 Screamers of Tzeentch @ 160

Total 2395
Lipti pisze: A tak wogle to jak patrze a tą rospę to nie wierzę, że jest tu 2400 :D
Na stole tez nie wygląda to na 2400 :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Jak radzisz sobie z chaosem i spamem kałbojów z wardem i save 1+? To nie jest krytyka, po prostu jestem ciekawy bo ten nowy chaos spędza mi sen z powiek.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Nie mam jeszcze doświadczen z nowym draftem, ale argumenty, które mam na taki WoC:

- przewaga mobilnosci
- brak "trzonu" w który tacy kowboje mogliby celowac. To czego nauczyłem się grając ta armia w innych formatach, to ze bardzo często wroga jednostka do klepania ubija co najwyzej jedna z moich jednostek, a często nie ubija nic, bo nigdzie nie dojeżdza
W tym konkretnym przypadku pewnie traciłbym horrory jako opcję minimalnego wpierdolu, no i pytanie, co jestem w stanie zabic w odpowiedzi. Rydwany, chimery sa dla mnie relatywnie łatwymi celami.
- myślę, ze choć nie jest to łatwe, to jednak mam narzędzia do zabijania takich herosów. Z magii mam potencjalnie bramę, chór, bolt of change, w strzelaniu mam bicz z S6, grapeshoty z potencjalną S9, armatę, do tego teoretyczny spam slashing attacks, które raz na jakis czas moga cos wbić. Nie jest to przytłaczająca ilosc odpowiedzi, ale jakies są, i co wazne nie musze byc w styku z kowbojami, zeby próbowac cos im zrobić. Ostatecznie mozna próbować powalczyć Keeperem.

Myśle, ze jesli nie dałbym sobie zrobić duzej krzywdy magią, to nie jest to jakis sromotny matchup.

To wszystko teoria, generalnie jestem w to słaby i nawet nie probuję twierdzić, ze będzie bankowo śmigało :)
Ostatnie pół roku nieco wywaliło mnie z obiegu, i o ile wszyscy stoja przed wyzwaniami nowego formatu, o tyle ja dodatkowo mam poważne braki w ograniu, dlatego będe wdzięczny za wszelkie sugestie.
Ciągnie mnie do grania taką demoniczną partyzantką, wymaga to wiekszego skupienia, błędów to nie wybacza :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Przy strzale z grapeshoota EF jakie masz modyfikatory, takie jak przy normalnych flamerach? Daleki, multiple i ruch?
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

cichy pisze:Przy strzale z grapeshoota EF jakie masz modyfikatory, takie jak przy normalnych flamerach? Daleki, multiple i ruch?
Ruch + zasięg. Grapeshot nie ma zasady multiple.
\/\

ODPOWIEDZ