Skaveny na 1000

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
michal22289
Pseudoklimaciarz
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa

Skaveny na 1000

Post autor: michal22289 »

Witam, dziś rozegram bitwę przeciw krasiom na 1000pkt i tu prośba do forumowiczów. Czy moglibyście pomóc w rozpisce oraz jak tym ewentualnie zagrać? Wymyśliłem coś takiego
Lords:
Grey seer (240)
Heroes:
Chieftain BSB with Charmed Shield, Talisman of Endurance (105)
Warlock Engineer with Doomrocket (45)
Core:
40x Skavenslaves muzyk(82)
40x Skavenslaves muzyk(82)
20x Stormvermin with shields (160)
Rare:
Abomination (235)

Wolnych mam jeszcze 55 pkt i nie wiem czy stawiać na kolejnego elektryka czy zwiększyć/dodać jakiś oddział. Nie jestem pewny czy grey seer się sprawdzi. Założenie takie że Seer wchodzi do stormów i siedzi tam do śmierci (one w ogóle się nie biją) BSB z elektrykiem do slavów i byle do przodu. Abominacja flankuje jak slavy będą się z czymś bić.
Taka rozpiska ma jakiś sens?
Jeśli brać seera to lepiej postawić na magię plagi czy ruiny?

Awatar użytkownika
Piwek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Piwek »

Seer na takie punkty? Imo jak dla mnie można te punkty lepiej spożytkować, no chyba, że koniecznie chcesz wygrać, wiesz że kolega będzie miał wielki jeden kloc piechty i liczysz na ifkę z 13nastki :P

Ja bym wystawił coś takiego.

popiździułki do zabawy na 1000 Pts - Skaven Army

1 Warp-lightning Cannon @ 90.0 Pts
3 Warp Crew @ [0.0] Pts
1 Warp-lightning Cannon @ 90.0 Pts
3 Warp Crew @ [0.0] Pts
5 Gutter Runners @ 90.0 Pts
2ndWeapon; Poisoned Attacks; Sling; Throwing Stars
34 Skavenslaves @ 76.0 Pts
Slave Musician
1 Pawleader @ [4.0] Pts
34 Skavenslaves @ 76.0 Pts
Slave Musician
1 Pawleader @ [4.0] Pts
24 Stormvermin @ 200.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard; Musician
1 Fangleader @ [10.0] Pts
29 Clanrats @ 155.0 Pts
Light Armour; Shields; Standard; Musician
1 Clawleader @ [8.0] Pts
1 Chieftain @ 72.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Battle Standard
1 Warlock Engineer @ 150.0 Pts
General; Magic Level 2
Doom Rocket [30.0]
Gambler's Armour [20.0]

Models in Army: 128


Total Army Cost: 999.0

Kadrę trzymam w clan ratach, stormy stoją i czekają aż slavy będą obrywały od wlc, generał napierdziela czym popadnie z czarów, guterzy zajmują się parkiem maszyn a jak już rogaty dopisze i ich nieco osłabisz to wpadasz stormami i clanami :) Abomka fajna, zjada całe armie, ale na tak małych punktach, 500 pts w dwóch modelach.. hm, abomkę na start dostanie w pysk z organek i ściągnie na siebie działa, ifka 13nastki wejdzie, zabije seera i możesz pakowac zabawki :) Wsadzanie bsbeka do slavów jest imo samobójstwem, posypią się szybciutko a skaveny bez re rola ld to uciekające skaveny :)

ODPOWIEDZ