Lizaki 2400 ETC.

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DaReK_M
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Tychy

Lizaki 2400 ETC.

Post autor: DaReK_M »

Rozpiska na najbliższy turniej.chcę zagrać na Tetto eko... Rozpiska Nie grana :(.
Pomysł jest taki:

Slann:
BSB - Standard of Discipline, Harmonic Convergence, Soul of Stone, Wandering Deliberations,The Egg of Quango,Channeling Staff,Obsidian Amulet

Scar-Vet:
CO,GW,Armour of Destiny

Scar-vet(pieszy):
Sacred Stegadon Helm of Itza, Shield, LA, Bitting Blade

Skink Priest(lev1):
Beast, DS

Tetto Eko

3x10 Skink Skirmishers

Skink Cohort 21,Muzyk

25 Saurus Warriors FCG

2x 5 Chameleon Skinks

24 Temple Guard FCG Razor banner

1x2 Salamander Hunting Pack

Opcja nad którą się zastanawiam to wywalenie Chameleon'ów i Salamander i dodanie 4 rippers +3 rippers(Champion).
Myslę o HighMagic na slanie ale nigdy mi sie dobrze na tym nie grało...

Pytania:
czy Dyscyplina na Slanie z WD jest legalna??
czy klocek saurusów nie powinien byc większy?
czy pieszy weteran ma sens w takim złożeniu?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

pieszy nie ma sensu, saurusów i templi powinno byc imo po same brzegi przy tych d3 vanguardach
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Zamiast dwoch wetow daj jednego oldboya z aod gw i ots.
wywal jajo ze slana a zamiast niego dopakuj tg.
daj slanowi domene life dzieki czemu tg stana sie mega wytrzymali. tylko jedna kohotra to za malo na trzymanie tito.conajmniej potrzebujesz 2 by mogl swobodnie miedzy nimiskakac.
Core units zmniejsz do 600 pkt.slabe one sa i szkoda na nie tracic punkty.
Taki szkielet twojej armii proponuje a co za reszte pkt zostawiam tobie.ja gram na 2x4 gwaltoptaki ale mysle nad odchudzeniem tg i wsadzeniem 2x2 salki.z vanguard one juz w 1 turze moga ziac.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

No, a ja dla odmiany odpowiem na zadane pytania. :mrgreen:
DaReK_M pisze:Pytania:
czy Dyscyplina na Slanie z WD jest legalna??
czy klocek saurusów nie powinien byc większy?
czy pieszy weteran ma sens w takim złożeniu?
Na euro faq dyscyplina nie zabiera 1 power choice'a, bo na potrzeby spirit leecha Slann ma u nich ld9.
Na nasze uściślenia sędziowskie póki co Slann z dyscyplinką na potrzeby spirit leecha ma ld10, więc zabiera power choice'a.

Zależy jakie zadania na spełniać klocek saurusów. Może być o takiej objętości, ale na pewno zamiast tego custom scar-veterana proponowałbym wcisnąć do rozpiski Gor-Roka. To najlepsza opcja na pieszego scar-veterana: jest wytrzymały, dobrze trafia, generuje dużo dodatkowych ataków i dzięki niemu będziesz miał 2 klocki ze Stubbornem (TG+Slann oraz Saurusy+ Gor-Rok).
Obrazek

Awatar użytkownika
DaReK_M
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Tychy

Post autor: DaReK_M »

Po zmianach:
Slann:
Lore:Life, BSB - Standard of Discipline, Harmonic Convergence, Soul of Stone, The Egg of Quango,Channeling Staff,Obsidian Amulet

OldBlood:
CO,GW,Armour of Destiny,OTS,Dragonbane gem

Skink Priest(lev1):
Beast, DS

Tetto Eko

3x10 Skink Skirmishers

Skink Cohort 17,Muzyk

30 Saurus Warriors FCG

1x 5 Chameleon Skinks

26 Temple Guard FCG Razor banner

1x3 Salamander Hunting Pack

Life na slanie - po przemyśleniu to może zadziałać...Zrezygnowałem z pieszego veterana. Gor roka nie mam ale to przemyślę. Dopakowałem saurusy tg i salamandry...
Plan na d3 vanguardy jest taki:
jak 1 to ruszam 12' salamandry, jak 2 to dodatkowo saurysy, jak 3 to tg z doklejonym oldbloodem. choś to wyjdzie w praniu.
Kameleony do ewentualnego zablokowania wrogich vanguardów i bohaterskiej śmierci od byle czego... #-o wiec 1 unit wystarczy.
Co do jajka to zawsze mi się spłaca...... więc zostanie
Sugestie??

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Za malo skinkow....faza strzelania we albo 3 bolce i tito nie ma look out sir i ginie .a wierz mi park maszynowy bedzie po nim walic bo w magii on wymiata i pare punktow tez kosztuje. Zamiast zaurusow daj 2 duze kohorty...to strzela ma wiele szeregow i z podpakami z bestii i life zaczynaja sie robic groźne. Do tego skinki sa szybkie. Jesli boisz sie ze beda panikowac (ld5) to dolaczasz do nich oldboya albo skink chefa.salamandry wystepuja w ilosci 3 szt w odxziale??? Slabo.niski ld wiec na pewno ci wszystskie uciekna od jakiegos smiecia( zwlaszcza ze ma to byc oddzial samobojczy) proponowal bym 2x1 a za zaoszczedzone pkt wsadz kowboja ski kow na terradonie.wywal jajo.zbyt losowe jest i czasem zawodzi w najwazniejszym momecie. Iron curse icon zamiast tego bo kazdy tg jest na wage zlota.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
DaReK_M
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Tychy

Post autor: DaReK_M »

I tak.. Zagrałem na turnieju rozpiską jak wyżej z tą zmianą że były 2 salamandry, 2 skirmisze i druga kochorta...Wnioski: Generalnie rozpa fatalna... Do zmiany life na slanie na sygnatury, oldblood bez staborna nie wart tych punktów, lepiej weterana. Ogólnie bieda bez dwóch kowbojów...

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Lore of life na Slannie jest po prostu zbyt mało elastyczny. Kiedyś jak była dyscyplina dająca loremastera wybranej domeny magii to prezentowało to się lepiej (oraz oczywiście nie było do wyboru high magic ani możliwości wzięcia 8 sygnaturek dla lizardów).

Obecnie moim zdaniem najmocniejsze wybory magii na żabie to: sygnaturki, loremaster high magic i (najbardziej scompowany) lore of death.

Poza tym polecam zawsze brać dyscyplinę Becalming Cogitation. Jak dla mnie za koszt marnych 25 pkt jest nieoceniona.
Obrazek

ODPOWIEDZ