2,5k 9th Age OK kielonowe

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

2,5k 9th Age OK kielonowe

Post autor: Kielon »

Nowa edycja dała mi impuls aby wrócić do gry, póki co bardziej siedziałem w AB niżeli grałem, niemniej jednak wrzucam 2 propozycje rozpisek, obie będą testowane w najbliższym czasie na turniejach. Jeden wariant zakłada wykorzystanie figurek, które już posiadam, w drugim będą potrzebne już inwestycje. Wszelakie rady i sugestie mile widziane.


Great Shaman; 4lv, butchery, talisman of supreme shilding (4+ ward), scroll 395
Bsb; big name:hoardmaster (full plate armour), iron fist, yeti fur (+1 do save, przeciwnik w btb -3 I), talisman (5+ ward), scrapling lookout 210
2x8 Bruisers FCG 2x350
8 Mercenary Veterans; Poison, Bodyguard, iron fist, FCG banner of discipline (+1Ld) 495
3x Sabertooth 3x35
4x Tusker Cavalry; iron fist, music, standar; war banner (+1CR) 349
3x Tusker Cavalry; iron fist, music 244
Great Shaman; 4lv, butchery, talisman of supreme shilding (4+ ward), scroll, razor blade (AP1) 400
Bsb; GW, armour of destiny (ward 4+), scraplin lookout 200
9 Brusiers; FCG, banner of discipline (+1Ld) 415
8 Tribesman; Heavy armour, iron fist, FCG 311
4x Tusker Cavalry; iron fist, music 324
3x Tusker Cavalry; iron fist, music 244
3x Sabertooth 3x35
2x Rock Aurochs 2x250
Ostatnio zmieniony 25 sty 2016, o 23:45 przez Kielon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja bym brał jednak great weapon i heavy armour, 8pkt więcej a masz siłę żeby się przebijać.
W drugiej nie rezygnowalbym z kotów, lepiej mieć 2 koty niż jednego mourna bo pozwalają lepiej kontrolować pole bitwy.

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Koty oczywiscie sa, zapomniałem dopisać. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

ja bym wystawił 2 unity mercenary ogrów z pistoletmi moga byc np tzeencha bo daje fajne mozliwosci

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Malfoj, żeby mieć marki chaosu, musiałbym mieć Great Khana. Poza tym ile takie 2 oddziały by kosztowały, do tego przynajmniej 625 trzeba miec w corach i nie zostaje już nic więcej w takiej armii.
Obrazek

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Rozważył bym opcje z 2ma oddziałami manów oni nie tylko fajnie strzelają ale i biją mocno ;)

ODPOWIEDZ