Prawdziwy Król Goblinów

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Re: Prawdziwy Król Goblinów

Post autor: jawor »

-Qc- pisze:
Aron_Banalny pisze:rozpedzony orkowy wagenburg epickością dorowuje szarży rohirrimów
I to bez CGI
Ale z GGI :D
Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Wreszcie zagrałem zielonymi, mieliśmy lokala i jak na start tą armią 39 pkt z bitew uważam za sukces. Tu rozpa już po turnieju, na którym zamiast jednego gita i goblina na wózku miałem dwa goblińskie wózki, baliste, lance zamiast light lancy na jednym pająku i lucky charma na generale. Zmiany podyktowane tym, że git >>>>> bolec, dużo bardziej uniwersalny no i przydałby mi się pocisk na pierwsze tury. Może kiedyś wymienię pająka na dwa oddziały pomidorów, ale póki co nie mam modeli.
Co do samych bitew to pierwszą zagrałem z HE, przeciwnik wygrał na wybór strony, ja się wystawiłem cały, udało mi się przepchać kometę, która po fazie magii przeciwnika zrobiła jakieś 700 pkt zabijając przy tym odginaczki :) po tym poszedłem agresywnie do przodu i wybiłem elfiki co do jednego, więc 20:0.
Druga bitwa DE na spamie chariotów, kotle, lord na chariocie, 3x 15 spearów, 5 tych czarujących witchek, 2x fast i 7 coków. Gramy środek, znowu wystawiłem się cały po 3 dropach bo takie wystawienie, imo zrobiłem to nawet nieźle. Bezpiecznie podszedłem do przeciwnika, ale w magii i strzelaniu słabo. W pierwszej turze przeciwnika szarżuje tymi konnymi witchkami w pająka, wbija mi 3 woundy, ja mu zabijam 3 statystów i do tego championa, zdał breja. W mojej szarżuje w bok coków jednym pająkiem i orkiem na rydwanie tak, że rydwan bije się tylko z dwoma typami, ez. No i w turze combatów przegrałem całą grę, dosłownie. Ta jedna witchka wbiła mi ranę na pająku, a ja z 16 ataków nie zrobiłem nic. General był trochę dalej bo myślałem, że go nie potrzebuję xD witchka zagoniła mi pająka, później wpadła w bolca, gitem się zaciąłem i w niego też wpadła a później złapała mi uciekającego maga z gobosami. Dramat. Z ciekawych akcji to jeszcze mój lord sam wpadł w jego lorda, nic nie zrobiłem a ten mi zadał dwa woundy z crusha i poszedłem spać, miałem jedną wbitą ranę z farciarskiej snajpy. Przeciwnikowi udawało się wszystko, dosłownie, np jego fast prawie rozjebał mi cały oddział 30 gobosów w combacie xD zabijał mi 5-6 gobosów a ja nic nie robiłem.
Trzecia bitwa na DH, byliśmy już trochę wcięci, kolega jakimś cudem nie ogarnął, że mam traumę z kometą i źle się ustawił, graliśmy flagi, zjadłem mu prawie całą armię oprócz dwoch bomberów i jednych z 5 oddziałów dzieci. Miał tam jeszcze holdów, duży oddział hamców chyba, dwoch bohaterów statystów i park maszynowy z kowadłem. Hamce stali w miejscu bo ustawił przed nimi małe dzieci, ja stanąłem przed nimi pająkiem i tak sobie na siebie patrzyliśmy a w tym czasie rozjeżdżałem resztę pokurczów. 16:4 dla mnie.

a tu aktualna rozpa:

505 - Feral Orc Warlord: General; War Cry!; Shield; Light Armour; Omen of the Apocalypse; Essence of Mithril; Potion of Swiftness
425 - Goblin Witch Doctor: Wizard Master; The Thaumaturgy; Skull Fetish
255 - Orc Shaman: Wizard Adept; The Shamanism; Orc Boar Chariot
145 - Goblin Witch Doctor: Wizard Apprentice; Goblin Wolf Chariot
130 - Forest Goblin Chief: Lance; Huntsmen Spider
130 - Forest Goblin Chief: Lance; Huntsmen Spider
125 - Forest Goblin Chief: Light Lance; Huntsmen Spider
505 - 30 Feral Orcs: FCG; Spear; Banner of Relentless Company
440 - 30 Cave Goblins: FCG; Spears & Shields; Banner of Relentless Company; 2 Mad Gitz
180 - 20 Goblins: FCG; Shield
315 - 15 Iron Orcs: Musician
510 - Gargantula
465 - Great Green Idol: Battle Standard
185 - Greenhide Catapult - Git Launcher
185 - Greenhide Catapult - Git Launcher

Total Army Cost: 4500
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ma to sens :) masz wiekszosc rzeczy, ktore w tej armii graja i hulaja
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Mam problem z generałem, w dwóch przegranych bitwach zrobił mi na złość. Teraz z Milczkiem dostałem bagno, szarżuję na jego lorda na gryfie, pierwszy dt gała, zdaję warda, drugi dt bo pole, gała i rana wbita. W combacie mam -1 to hit, ale podbijam resa o 1, plan przeżyć i złożyć go staticiem, Milczek z 4 ataczkorów na 4+/4+ wbija mi dwie rany(uwaliłem savy i wardy) :) ja mu wcześniej nic nie robię(zero trafień). Wygrywam, ale nie zaganiam co psuje totalnie grę.
Typo jest fajnym straszakiem, w teorii coś tam potrafi a chyba najważniejsza i tak jest tylko ta lidera na 9". Zastanawiam się czy jest jakaś dobra alternatywa dla niego do tej rozpy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Nic nie rozumiem :( czemu lidera n'a 9''?
Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Cale tam są przypadkiem, sorka :D
Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

[Post do usunięcia, coś się zepsuło]
Ostatnio zmieniony 27 sie 2019, o 05:09 przez jawor, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Daj mu Tukteka za mithril to jedna opcja.

Druga to zdejmij z niego wszytstkei itemy i daj mu tylko GW, a za pozostałe punkty wrzuc jakas odginaczke. Takim gienkiem duzo gralem i jest tez fajny
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Zawsze może zostac taki tyle że Iron orków zwieksz i daj im minkoka.
Obrazek

ODPOWIEDZ