Prawdziwy Król Goblinów

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Re: Prawdziwy Król Goblinów

Post autor: Huss »

A rozważałes może Goblina Szefa na wilczym rydwanie? Koszt w sumie zbliżony do szefa na wilku czy też na dużym pomidorze.

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Rozważałem 2/10
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jeżus pisze:Rozważałem 2/10
Za dużo ; )

siaty dalej sa na 2+?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

na 1+, ale na 1 zawsze się nie udają
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

W temacie O&G brak życia, więc wrzucę tu z prośbą o pomoc w doszlifowaniu rozpiski na 3000 pkt:

30 Common Goblins: sh, fcg, 3 x Shady Git, Legion Standard 310 pts
2 x 5 Common Orc Boar Riders: m, sh 360 pts
8 Goblin Wolf Riders: shield 173
S: 843 pts

2 x 2 Goblin Wolf Chariot: 440 pts
2 x Giant: nets 640 pts
S: 1080 pts

Heroes:
Common Goblin King: Crown of The Cavern King, Crown of Autocracy, War cry! 315 pts

Common Goblin Witch Doctor: Master, Path of Witchcraft, Skull Fetish 395 pts

Common Goblin Witch Doctor: Apprentice, Path of Pyromancy, Wolf Chariot, Dragon Staff 175 pts

Common Goblin Chief: BSB, Banner of Discipline, Legion Standard 190 pts
S: 1075 pts

2998 pts

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Co to jest legion standard? Jest sens miec 2 x w unicie (bo bsb moze byc tylko w jednych gobo).

Generalnie: za dużo w herosach i core masz. Masz tylko jeden klocek gobo - to mało. Lepsze core to 3x30 niż ta kawaleria. Z herosów mag z rydwanu raczej bym wyrzucil, i tak bedzie latwo schodził. Z bsb bannery calkiem bym wywali on ma byc tani i dawac rerolle.

No i kluczoa rzecz - niby masz giganty z siatkami, ale z czym sie to kombuje? Tylko z samymi sobo, a giganty raczej sluzo do robienia multi kombatów. Czyli albo w core jakis wagon z tarczami żeby miec parry i toughfa 4ry, albo znależc punkty na pająka który z 7t juz bezpeicznie istnieje w wiekszosci CC
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dobra pokminie sobie zmiany - ale jak widzisz kadrę? Poza tym może wrzucić 30 z mad gitis?
Legion Standard zwiększa bonus szeregi do wyniku walki i można zsumować dwa - max. +5;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ale to masz 30 modeli, to jak zaden nie zginie to masz +5... ; ) Przy 60 modelach to jest dobre, ale nie przy 30 :D radze wyrzucic legiony i dorzucic goblinki :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

A kadrę jak widzisz? Jesteś fanem morza goblinow?;)
W miejsce giganta wrzucę Gargantule.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

3000 to male punkty wiec nie szlaalbym. Eco generał i bsb, jakies boundspell mzoe jezeli sa do wzięcia. Czarodziej w okolicach adepta tylko tutaj nie pomoge bo nie znam nowych lore. Grunt żeby było jak najtaniej, Tesco ma się zawstydzić a Biedronka ma Cie pytać o patenty jak zobaczy Twoją kadrę
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Może tak:
Core:
30 Common Goblins: sh, fcg, 3 x Shady Git 285 pts
30 Common Goblins: sh, fcg, 3 x Shady Git 285 pts
5 Common Orc Boar Riders: m, sh 180 pts
S:750 pts

Other
2 x 2 Goblin Wolf Chariot: 440 pts
5 Goblin Wolf Riders: 120 pts
Giant: nets 320 pts
Gargantula: 490 pts
S: 1370 pts

Heroes:
Common Goblin King: Crown of The Cavern King, Crown of Autocracy, War cry! 315 pts

Common Goblin Witch Doctor: Adept, Path of Pyromancy, Skull Fetish 245 pts

Common Goblin Witch Doctor: Apprentice, Path of Witchcraft, Lightning Vambraces 165 pts

Common Goblin Chief: BSB, Banner of Discipline 155 pts
S: 880

3000/3000 pts

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Poszukalbym punktow zeby witchcraft tez byl adeptem i rozpiska gitara ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

No to jedyne sensowne rozwianie jakie mi sie nasuwa to usuniecie Skull Fetish i Standard of Discipline (Wolałbym zostawić) - mam 90 pkt. W zamian adept na witchcraft i shieldy dla Goblin Wolf Riders.

Taki offtop: czy Night Goblin przejdą na stole jako Common Goblin?;p najwyzej im siw zrobi inne malowanie.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2018, o 22:55 przez Huss, łącznie zmieniany 1 raz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A czym jest night goblin w 9ta... ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Model Night Goblin z wfb;) w 9th Cave Goblin ale nie musimy "łapać" za slowa;p

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Myślę, że Qc-owi chodziło o to, że aktualnie możesz sobie nawet gobliny z morii przykleić na podstawki kwadratowe i nikt się nie przyczepi ;)
I believe in Honour.!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zeppelin pisze:Myślę, że Qc-owi chodziło o to, że aktualnie możesz sobie nawet gobliny z morii przykleić na podstawki kwadratowe i nikt się nie przyczepi ;)
Jak zepek mowi. Generalnie bron sie musi najczesciej zgadzac, ale wystarczy ze model jest ladny i nikt sie nie przyczepi
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Ok dzięki za łopatologicznie wyjaśnienie:)

Wyszło tak:
Core:
30 Common Goblins: sh, fcg, 3 x Shady Git 285 pts
30 Common Goblins: sh, fcg, 3 x Shady Git 285 pts
5 Common Orc Boar Riders: m, sh 180 pts
S:750 pts

Other:
2 x 2 Goblin Wolf Chariot: 440 pts
5 Goblin Wolf Riders: sh, Light l. 130 pts
Giant: nets 320 pts
Gargantula: 490 pts
S: 1380 pts

Heroes:
Common Goblin King: Crown of The Cavern King, Crown of Autocracy, War cry!, sh 320 pts

Common Goblin Witch Doctor: Adept, Path of Pyromancy 190 pts

Common Goblin Witch Doctor: Adept, Path of Witchcraft, Lightning Vembraces 240 pts

Common Goblin Chief: BSB 120 pts
S: 870

3000/3000 pts

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To teraz mozna sie bawic ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dzięki za pomoc;)

A tak bym widział rozwinięcie powyższej koncepcji w skali 4500 pkt:
Core:
30 Common Goblins: sh, fcg, 3 x Shady Git 285 pts
30 Common Goblins: sh + spear, fcg, 3 x Shady Git 315 pts
2 x 5 Common Orc Boar Riders: m, sh 360 pts
8 Common Goblin Riders: 165 pts
1125 pts

2 x Gargantula: 980 pts
3 x 2 Goblin Chariot: 660 pts
Giant: nets 320 pts
1960

Heroes:
Common Goblin King: Crown of The Cavern King, Crown of Autocracy, War cry! 315 pts

Common Goblin Witch Doctor: Master, Path of Witchcraft, Magical Heirloom 380 pts

Common Goblin Witch Doctor: Apprentice, Path of Pyromancy, Skull Fetish 170 pts

Common Goblin Chief: BSB, Legion Standard 145 pts

Cave Goblin Chief: Cave Gnasher, lance, Pan of Protection Pinchins Dragon Staff 205 pts

Cave Goblin Chief: Cave Gnasher, Basalt Infusion, lance, Cleansing Light 200 pts
1415 pts
4500/4500 pts
Ewentualnie w miejsce Legion Standard z BSB dam magowi Crystal Ball - jednorazowa wymiana karty.

ODPOWIEDZ