Selekcja 2019

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Re: Selekcja 2019

Post autor: Elvis is (un)dead »

Crusader pisze:
Elvis is (un)dead pisze:W battlowy podwórku jak w polityce... Są dwa układy, oba w zasadzie niewiele się od siebie różnią programem: wygrywają grupa X to wsadzają do kadry swoich kumpli i blokują dostęp drugiej ekipie i na odwrót. Tu jest wybór nie merytoryczny, tylko kierowanie się sympatiami i zakulisowe zbieranie poparcia. I wszyscy o tym wiedzą. Lohost próbuje rozbić układ i zaproponować powiew świeżości i staje się on problemem: jak będzie selekcjonerem to trzeba będzie się starać na przejrzystych warunkach, w przeciwnym przypadku starać się będzie o 2-3 miejsca, bo reszta będzie już z góry zamknięta. Do tego dochodzą "komplikacje charakterologiczne".

Oj Lohost, Lohost... po co Ci było się zgłaszać i robić wszystkim problem, nie mogło być standardowego wyboru: Underdogsi albo Warszawa? Musiałeś?

Jesteśmy zabawnym narodem, spuścizna Rzeczpospolitej Szlacheckiej jest wiecznie żywa - mam w dupie ogólne dobro, ważne żeby mój interes (interes mojej grupy) był zabezpieczony, a "nasi przeciwnicyi" zostali udupieni. Jak uda się coś ugrać dla ogólnego dobra to spoko, jak nie to trudno.
Przecież Ty się dostałeś do kadry. Na fali jakiego kolesiostwa? Lohost też był w kadrze, a przecież "nikt go nie lubi " (ja Cię lubię tylko czasem nie rozumiem ;) )
Nie obrażaj proszę między innymi mnie i moich wyborów jak byłem selekcjonerem. Zawsze starałem się być obiektywny. Lepiej podawaj konkretne przykłady kiedy ktoś był oczywistym wyborem do kadry i nie został wybrany przez "kolesiostwo". Warto również wspomnieć, że liczy się moment wyboru kadry, a nie już moment jak już po ETC wiadomo, że komuś nie poszło z różnych przyczyn. Zresztą ciężko kwestionować wybory do kadry skoro mamy zdecydowanie najwięcej medali w historii ETC. To brzmi wszystko jakby przez skorumpowany rząd krajowi powodziło się bardzo dobrze.

Widzę, że zupełnie nie zrozumiałeś o czym mówię albo nie chcesz zrozumieć, albo udajesz że nie rozumiesz... Opisałem w moim poście panującą atmosferę, myślę że całkiem adekwatnie. Może z tym też należy coś zrobić? Podobnie jak z odbudowywaniem PRu, który deklarują wszyscy potencjalni selekcjonerzy (to jest na mega +)

Nikogo nie obrażam, ale jak pełnisz jakąś funkcję publiczną to musisz się przyzwyczaić, że Twoje wybory będą oceniane... Powiem Ci w tajemnicy, że czasami pozytywnie.... ale czasem negatywnie.

Potrzebujesz przykładu? Bobson jest takim przykładem.

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

@Shino @Tutajec

Czy planujecie może jeszcze publikację programu w jednym poście jak pozostali kandydaci?
Wiem, że wczoraj w wywiadzie z Ośmiornicą o tym było, ale chciałem się upewnić.
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Chyba strone albo dwie wczesniej, Mojzesz.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Tak, Bobson jak najbardziej się nadaje, dlatego też chciałem, żeby pojechał jako coach i zobaczył ETC od środka i zdobył to doświadczenie pod kątem przyszłego kandydowania. Do samego końca był brany pod uwagę, ale w końcu przekonano mnie, żebym nie oddawał mu miejsca. Jakby to się ułożyło inaczej nigdy się nie dowiemy.

Napisałeś "W battlowy podwórku jak w polityce... Są dwa układy, oba w zasadzie niewiele się od siebie różnią programem: wygrywają grupa X to wsadzają do kadry swoich kumpli i blokują dostęp drugiej ekipie i na odwrót. Tu jest wybór nie merytoryczny, tylko kierowanie się sympatiami i zakulisowe zbieranie poparcia. I wszyscy o tym wiedzą."

Jak mogłem to inaczej zrozumieć niż, że z roku na rok selekcjonerzy wybierają tylko swoich kolesi blokując dostęp graczom, którzy zasługują? Nie pozostawiasz wiele pola na interpretację.

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Rozumiem, że jakieś kryteria przemawiały za tym, żeby Bobson został w domu, a w jego miejsce pojechał inny gracz? Może były to wyniki? Może forma w sezonie? A może jeszcze coś innego? Chyba takiej informacji zabrakło, może gdyby się pojawiła, to atmosfera też byłaby trochę inna... Ja nie twierdzę że wszystkie wybory są zle, ale z całą pewnością forma ich komunikowania jest do poprawy

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Tu się zgadzam z Tobą. Czasem trudno niestety wytłumaczyć łatwo tok rozumowania.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Dziedzic nie ma kolegów, taki fakt.
Oj Lohost, nie pisz takich rzeczy: kto jak nie kumple z Czarnych Wron umilały Ci onegdaj pobyt w Szczyrku bijąc w tam- tamy w pokoju obok? Śpiewając
i grając na basetli ?
To wszystko było dla Ciebie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Stoimy w nadchodzącym roku jak już niejedna osoba zauważyła przed sporym wyzwaniem. Nie walczymy tylko o złoto, ale i o odbudowę naszej reputacji. Abrasus jest świetnym graczem i ma doskonałe pojęcie o grze jednak mieszanie go w tym roku bezpośrednio w sprawy związane z ETC może zostać źle odebrane. Osobiście uważam, że bardzo fajnie by było gdyby brał udział w procesie selekcji stojąc gdzieś z boku, pomagając selekcjonerom jako sędzia (sam zresztą wolę sędziowania zadeklarował) i analityk. Shino i Tutaj to doświadczone osoby i bez wątpienia nie zaprezentują się gorzej niż podczas swoich poprzednich występów, pytanie brzmi czy sprostają zadaniu zmiany po pierwsze nawyków naszych graczy (klarowność gry czy też współpraca z sędziami) i odbudowy naszego PRu. Prywatnie uważam, że duet Lohost&Śliwek to najlepszy wybór. Lohost jest bardzo sprawnym organizatorem, ma wizję i jasno przedstawił co chce osiągnąć. Śliwek jako sędzia będzie nie tylko cenny z powodu znajomości zasad, ale i dobrej współpracy z teamem ETC. Mam tylko nadzieję, że niezależnie od tego, która para zwycięży przyszły rok będzie dla nas jako całej społeczności wielkim sukcesem.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Czasem dobra inwestycja splaca sie latami
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

W imieniu moim i Śliwka, dziękujemy za poparcie, zaangażowanie i słowa otuchy. Mało zabrakło. Mamy nadzieję, że selekcjonerzy zobaczą ogromną potrzebę zmian jaką wyraziło środowisko w tym głosowaniu. Życzymy selekcjonerom i kadrowiczom wszystkiego dobrego, sukcesów i dobrego PRu.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Dziękujemy bardzo za zaufanie i mamy nadzieję, że wszyscy będą z naszej pracy w tym roku zadwoleni. Gratulujemy bardzo dobrego wyniku konkrentom. Mamy nadzieję, że chętnie podzielicie się z nami swoimi dobrymi pomysłami na poprowadzenie tej kadry tak, aby sama kadra zyskała na tym jak najwięcej.

Tymczasem zapraszamy do równoległego tematu po konkrety:
viewtopic.php?f=26&t=54987

ODPOWIEDZ