Euro 2011 - zaciąg

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Euro 2011 - zaciąg

Post autor: Barbarossa »

Oto wynik naszej dotychczasowej dyskusji w kwestii składu na ETC 2011:

1) Wybraliśmy 11 armii, które bierzemy pod uwagę w kontekście składu. Te armie to: WE, DE, HE, EMP, WoCH, DoCH, SKAV, LIZ, BRE, VC, Dwarfy.

Mamy świadomość, że przed ETC mogą pojawić się nowe kodeksy (O&G, TK???). Gdyby te armie okazały się raptem bardzo mocne, to oczywiście będziemy się starać w miarę możliwości dokonać pewnych roszad. Czy i na jakiej zasadzie - nie potrafimy jeszcze określić.

2) Ubieganie się o miejsce w składzie:

Jeśli grasz jedną ze wskazanych armii i uważasz się za poważnego kandydata (tzn. masz wybitne osiągnięcia daną armią lub przewidujesz, że takowe się pojawią w ciągu najbliższych czterech miesięcy - jednak w tym wypadku mówimy o NAPRAWDĘ poważnych osiągnięciach) - prosimy o wysyłanie do nas PMki ze zgłoszeniem.

Zgłoszenie powinno zawierać: Armię, którą chcecie zagrać, oraz Imię i Nazwisko, byśmy mogli śledzić Wasze osiągnięcia.

Niczego nie obiecujemy zgłaszającym się - poza dokonaniem rzetelnej oceny ich kandydatury.

Prosimy tylko o poważne oferty.

3) Wybór kandydatów odbędzie się najprawdopodobniej na początku kwietnia (wkrótce po kwietniowym masterze). Będzie on czysto subiektywny (naszym jedynym celem jest: złożyć skład, który będzie miał największe szanse wygrać ETC). Kluczowymi kryteriami wyboru będą:

- Ocena battlowych zdolności kandydata na podstawie przeszłych oraz obecnych dokonań, ze szczególnym uwzględnieniem turniejów na format Euro lub zbliżonych
- Ocena, czy styl gry i preferowana armia/rozpiska kandydata będzie w stanie zrealizować zadania przed nią postawione.
- Zaangażowanie zawodnika (aktywność battlowa, udział w maksymalnej liczbie turniejów na zasady ETC, sparringi).

Swoje własne kandydatury będziemy oceniać na dokładnie tych samych zasadach, co wszystkie inne.

Dziękujemy za uwagę,

Barbarossa & Dębek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Tak dla sprostowania. Ważniejsze są wyniki 8 edycji niż 7-ej?
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ogarnij się człowieku...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Chłopaki stworzą odpowiedni "wzór" przeliczający wyniki z 7ed i 8ed niezła całka wyjdzie. ;)

God save the queen...
Ostatnio zmieniony 30 lis 2010, o 21:35 przez Robson, łącznie zmieniany 2 razy.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Nie ma formuły ani tabeli z punktami. Ocena będzie, jak zaznaczaliśmy, subiektywna - lecz rzetelna.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Robson pisze:Chłopaki stworzą odpowiedni "wzór" przeliczający wyniki z 7ed i 8ed niezła całka wyjdzie. ;)
Lepsza niż morroka na strategu:D
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ja to bym z algorytmu liczyl ;)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Chciałbym jeszcze dodać, że gracz wybrany do składu ma mieć w armii wszystkie modele. Nie może dojść do sytuacji, które miały miejsce w przeszłości, że w dniu turnieju nie wiemy czy wszyscy zagrają i czym. Nasze problemy z altarem, blodlettersami, smokiem, kotłem nie mają prawa się powtórzyć.
Z góry uprzedzam, żeby nie było potem pretensji.
Tak więc od momentu powołania do kadry radzę w pierwszej kolejności zająć się zdobyciem potrzebnych modeli. Od kwietnia do wyjazdu jest wystarczająco dużo czasu.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Dębek pisze:Nasze problemy z altarem, blodlettersami, smokiem, kotłem nie mają prawa się powtórzyć.
Smok był, tylko zapomniał się zabrać. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Widzę Kielon, że spodobał Ci się image Duke Nukem :D
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Dębek pisze:Chciałbym jeszcze dodać, że gracz wybrany do składu ma mieć w armii wszystkie modele.
Podpisuje się pod tym dwoma łapkami.

Jeśli ktoś nie może ogarnąć tak prostej rzeczy jak załatwienie sobie figurek wcześniej i w przeddzień spakowanie wszyskiego i zabranie za sobą powinien sie zastanowić nad tym co robi w składzie ETC, bo żałosne jest to że w każdym przypadku nie wystąpiły jakieś sytacje losowe typu np: kradzież figurek tylko nieodpowiedzilność i "olanie tematu".

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Kraśków mam na tyle, że mógłbym wystawić i 2 armie na euro.
Niestety, ciśnieniować nie będę- się żenię w lipcu/sierpniu i nie będzie czasu na nic.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Przypominam tylko, że:

Wybór składu nastąpi po kwietniowym masterze, czyli po Bitwie o Białystok.

Do tego czasu każdy lokal na zasady ETC jest dla nas ważny, czyli wszyscy aspirujący mają jeszcze półtora miesiąca, by się wykazać i rzucić na kolana selekcjonerów.

A tak osobiście to dorzucę, że strasznie się cieszę, iż Polska scena battlowa gra zróżnicowanymi armiami... i że nawet te nieco słabsze armie mają swoich wybitnych przedstawicieli, którzy potrafią pocisnąć. Cieszę się też, że było tyle turniejów na zasady ETC i mam nadzieję, że w jakiejś części to wszystko jest spowodowane przyjętym w tym roku systemem wyboru składu.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

w maju wychodzą nowe TK 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ja jestem ciekaw kiedy i jak zostaną w AR ujęte nowe O&G. Już w zasadzie zasady są znane w 100%, bo każdy może iść do sklepu i poczytać booka.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Mogę szybko (bez konsultacji z Dębkiem, więc to moja osobista opinia) powiedzieć tak:

Z TK jest spory problem - ta armia wyjdzie tuż przed samym ETC. Ciężko nam ją przez to uwzględniać w składzie na dwa miechy przed premierą AB. Dodatkowym minusem jest mało czasu na ogranie nowego kodeksu - pojawi się tuż przed terminem zgłaszania rozpisek. Raczej więc nie liczyłbym na udział TK w składzie w tym roku - chyba, że kodeks będzie naprawdę niewiarygodnie wygięty i uzgodnimy jako drużyna, że lepiej kogoś posadzić na ławce rezerwowych i zaciągnąć doświadczonego mumina do gry. W teorii jest to możliwe, acz mało prawdopodobne,. Gdyby jednak tak się miało stać, na pewno nie będzie akcji typu "wyszły nowe gięte muminy, więc Wszechstronny Mietek zamiast Haj Elfami pojedzie TK" - jeśli miałyby być TK, to dowodzone przez gracza TK.

Jeśli chodzi o AR dla OnG - tu chciałbym, żeby szybkie rozwiązanie było możliwe, ale nie jest. Żeby dobrze zrozumieć kodeks, nie wystarczy przejrzeć pdfa - potrzeba zobaczyć jak to gra w różnych wariantach, poznać opinie ludzi po turniejach i wyniki. Zawsze byłem przeciwny kompowaniu czegoś w oparciu o "pierwsze wrażenie" - bo intuicja bywa po prostu zawodna. Dlatego nie liczyłbym na finalny AR do tego szybko. W kwestiach niejasnych postaram się zdopingować chłopaków o jak najszybszy werdykt, ale generalnie OnG grają na razie bez restrykcji i bez bonusów. Finalny AR do Orków przed Białym wydaje się mało prawdopodobny - co najwyżej jakieś wstępne ustalenia dotyczące magii.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dzięki za szybką i treściwą odpowiedź. Z tego co widać po nowych O&G właśnie 'na oko' (bo zagralem tylko 1 bitwę na razie) to siła armii jest podobna do tej jaka była. Ale diabeł tkwi w szczegółach i oczywiście trzeba rozegrać xx bitew, żeby coś więcej powiedzieć.
Natomiast ważne będzie szybkie sprecyzowanie właśnie takich rzeczy jak np grzybki szamanów nocników (czy wliczają się do PD), jak na pulę kości działają efekty atrybutu magii goblińskiej (za udany czar kradnie na 5+ 1DD i dodaje do PD).

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tzn obie te rzeczy są ujęte w podstawowym rulespacku i wytłumaczone. Każda kostka zdobyta w jakikolwiek sposób, poza winds of magic i channelingami, liczy się do limitu +2.

Do limitu liczą się również kostki skradzione - jeśli przekraczasz limit, to kostkę odejmuje się od puli przeciwnika, ale do twojej puli już się nie dodaje. Jest to w podstawowym RP.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wydaje mi sie, ze jesli TK mialoby jechac to wybor, kto mialby ta armia jechac jest banalanie jasny.

Moze jakies przecieki, do jakich armii najbardziej sie sklaniacie?

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Ziemko pisze:Wydaje mi sie, ze jesli TK mialoby jechac to wybor, kto mialby ta armia jechac jest banalanie jasny.

Moze jakies przecieki, do jakich armii najbardziej sie sklaniacie?
Możesz mnie oświecić jaki to niby"jasny"wybór masz na myśli?

ODPOWIEDZ