Ligowy Śmietnik

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Ligowy Śmietnik

Post autor: Shino »

Jasne, przez lata to nie było problemem - byli sędziowie grający i dostawali punkty za granie.
nie kojaze mastera w latach poprzednich gdzie byli sedziowie grajacy. Przyblizysz?
Jak ktoś się nie mieści w top20 na masterze na 40 osób (bo chyba tylko wtedy ma więcej punktów za granie niż sędziowanie ) to ligi i tak nie zawojuje.
wg. mojej matematyki wystarczy zagrac 5 masterow, a czasami np. mniej.

Gdyby Kaleson mnie wpisal jako sedziego na dmp (sporo osob do mnie przychodzilo z pytaniami o zasady, mimo ze sedzia nie bylem) to np. bym dostal wiecej pktow za ten turniej niz dostalem, mimo ze mialem 4 miejsce (na 170? osob na dmp)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Można mieć maksymalnie dwie premie sędziowskie w sezonie według regulaminu, więc zagranie 5 masterów nic nie da.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zdajesz sobie sprawe, ze tylko 4 sie licza jako mastery a reszta jako lokale? wiec jak nie wygrasz piatego mastera, to dostanie na nim premii sedziowskiej jest bardziej oplacalne

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Shino pisze:
Jasne, przez lata to nie było problemem - byli sędziowie grający i dostawali punkty za granie.
nie kojaze mastera w latach poprzednich gdzie byli sedziowie grajacy. Przyblizysz?
myślę że sam byłeś nim de facto wiele razy
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Shino pisze:nie kojaze mastera w latach poprzednich gdzie byli sedziowie grajacy. Przyblizysz?
Ostatnie Macki Wojny chociażby. Taki tam pierwszy z brzegu przykład ale strzelam, że parę więcej też było.
Trochę też to zależy od tego jaką definicję przyjmiesz. Jeśli chodzi ci o punkty do ligi za sędziowanie podczas kiedy osoba grała to trzeba szperać ale tutaj już nie kojarzę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ślivek pisze:
Shino pisze:nie kojaze mastera w latach poprzednich gdzie byli sedziowie grajacy. Przyblizysz?
Ostatnie Macki Wojny chociażby. Taki tam pierwszy z brzegu przykład ale strzelam, że parę więcej też było.
Trochę też to zależy od tego jaką definicję przyjmiesz. Jeśli chodzi ci o punkty do ligi za sędziowanie podczas kiedy osoba grała to trzeba szperać ale tutaj już nie kojarzę.

Nie kojarzę ani jednego przypadku kiedy to osoba grająca dostała punkty za sędziowanie.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

myślę że sam byłeś nim de facto wiele razy
nie. nie bylem. bylem graczem, ktory dobrze zjal zasady i pomagal innym w rozwiazywaniu sporow. nie bylem sedzia.

to jednak troche co innego.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

W zeszłym roku był pomysł zrobienia jakiejś sędziówki/gotowego arkusza excel do prowadzenia turniejów.
Czy powstało coś takiego? Może ktoś ma sprawdzone formuły, żeby nie powtarzały się paringi?

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić więc tutaj umieszczę:

https://twitter.com/KeeperTourney/statu ... 18016?s=20

wybidoliłem i jest :D
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

to daje mozliwosc automatycznego dodawania karniakow? bo w sumie to by sie przydalo, oraz wiem, ze bede stosowal na przyszlych turniejach organizowanych przeze mnie

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Shino pisze:to daje mozliwosc automatycznego dodawania karniakow? bo w sumie to by sie przydalo, oraz wiem, ze bede stosowal na przyszlych turniejach organizowanych przeze mnie
Raczej z automatu nie będzie dawać karniaków, z tego co z nim gadałem to dużo problemów stwarza, za dużo rzeźbienia by było. Tak czy siak za tydzień będziemy to na turnieju testować :D
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ogólnie Lublin dostał 13 głosów czyli dosyć sporo, jeśli Stan się zgodzi ja bym złożył głosowanie na LL czy jeśli by nie zrobić jednego turnieju w Lublinie w jakimś ekstra terminie po uzgodnieniu z innymi ośrodkami. Lublin był na mapie Polski masterowej obecny przez ostatnie lata i jest to jeden z aktywnych ośrodków, utrata animatora czy danego ośrodka to imo luksus, na który nie możemy sobie pozwolić.
Najlepiej powtarzać głosowanie do momentu, aż wyniki będą wszystkim odpowiadać.
Żałuję, że Świdkon singiel nie przeszedł - chciałem w tym roku się wybrać, ale regulamin jest jaki jest.
Nie tędy droga moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Mnie chodzi tylko o animację środowiska Kacper. Jaka Twoim zdaniem więc powinna być właściwa droga?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

też się nad tym zastanawiałem ale lata temu ustalono 10 masterów i to była dobra decyzja, kalendarz się nie wydłużył, więc więcej masterów = rozmycie klasy master.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

I tak będzie trzeba założyć głosowanie, wtedy ludzie zdecydują co o tym sądzą. Ja nie widzę problemu z dodatkowym masterem, szczególnie jeśli ma zaznaczony nakaz 3tyg odstępu od innego mastera i jest na samym dole jeśli chodzi o wybór terminu. Stan się będzie musiał nagimnastykować, żeby go zmieścić, a realnie nikt na tym nie traci. Zmiana z 10 na 11 nie jest ogromna i dalej musi to być przepychane przez LL, więc nie ma obawy, że nagle mastery wyrosną jak grzyby po deszczu. Jest człowiek, ma chęci, ma czas - niech robi.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Albo_Albo pisze: 13 lis 2019, o 16:54 Mnie chodzi tylko o animację środowiska Kacper. Jaka Twoim zdaniem więc powinna być właściwa droga?
Moim zdaniem, jeśli zrobimy 11 masterów, to sąsiednie imprezy ucierpią.
A miesięcy wcale nie jest 12 Laik, bo nie pamiętam kiedy ostatnio był master w grudniu. Wypada osadzić dyskusję w kontekście.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

swieta_barbara pisze: 13 lis 2019, o 19:11
Albo_Albo pisze: 13 lis 2019, o 16:54 Mnie chodzi tylko o animację środowiska Kacper. Jaka Twoim zdaniem więc powinna być właściwa droga?
Moim zdaniem, jeśli zrobimy 11 masterów, to sąsiednie imprezy ucierpią.
A miesięcy wcale nie jest 12 Laik, bo nie pamiętam kiedy ostatnio był master w grudniu. Wypada osadzić dyskusję w kontekście.
Parę lat temu Macki regularnie były w grudniu.

Jakkolwiek szkoda Świdnika, to jednak trochę konkurencji jest w interesie całego środowiska, dzięki temu idziemy do przodu jeśli chodzi o standard masterów.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A, prawda. Dawno temu to było.
A kto robi DMP?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ja wyjdę z propozycją. Potrzebuję jeszcze chwilę, żeby dograć ostatnie szczegóły z obiektem.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wyniki są jakie są, nie słyszałem żeby ktoś chciał powtarzać głosowanie?
Trochę mi szkoda, ale takie były głosy LL i nie chowam do nikogo żadnej urazy.
Jeśli nie ma zapotrzebowania na kolejny master, to nie będę robił nic na siłę.
Do zobaczenia na DMK :)

ODPOWIEDZ