Ligowy Śmietnik

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Re: Ligowy Śmietnik

Post autor: Smiechu »

Jeszcze trochę i wrocimy do czasów chelengerow.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Niewykluczone, skoro wraca GW to mogą i challengery :p
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Wsumie warte zastanowienia.
200pkt za win w chelengerze który jest liczony do limitu masterow - chyba ze 4. master ma lepszy wynik.

A takowymi chelengerami były by ośrodki które chciały by organizować Mastera, ale niestety nie zostały wybrane przez LL w głosowaniu (jak Swidkon).

Kiedyś było to już poruszane.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Stan pisze: 13 lis 2019, o 22:34 Wyniki są jakie są, nie słyszałem żeby ktoś chciał powtarzać głosowanie?
Trochę mi szkoda, ale takie były głosy LL i nie chowam do nikogo żadnej urazy.
Jeśli nie ma zapotrzebowania na kolejny master, to nie będę robił nic na siłę.
Do zobaczenia na DMK :)
Zebrales 13 głosów, jakbyś wystawił jedną normalną kandydaturę, to byś miał mastera. Tak jedni zaglosowali na singla drudzy na drużynowkę i gówno walnelo w wentylator. Dosyć zabawnie brzmi, że nie masz do LL pretensji, skoro jesteś winny sam sobie. Wyciągnij wnioski w tę stronę raczej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak zgłaszałem drugi turniej to było już 8 kandydatur, łącznie wyszło 9.
Uznałem, że najwyżej zrobię jeden, a może ludzie zagłosują i wyjdzie dwa.
A po kilku dniach dopisali Szczecin i głosowanie ruszyło od nowa.
Co do liczby głosów, ja głosowałem na oba, może ktoś jeszcze też, to daje mniej głosów niż 13.
Jak nie było innych chętnych to robiłem dwa mastery, jak tylko ktoś inny chciał zrobić to ludzie zagłosowali na innych. Trochę mi szkoda i tyle.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Panowie, co z dmp ? Są chętni na organizację ?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Apropo tego ostatniego głosowania, to proponuję treść następnego: głos uzyskany na LL jest dożywotni, TAK/NIE.

Nie ogarniam po co je postawiłeś ślivek, co to ma na celu? Przecież miejsce na ligówce to nagroda za aktywność w sezonie, a zaraz będziemy mieli 3 kadencję widm.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Słuchajcie, a może warto przedłużyć głosy na 2021 tym, co mieli głos w 2020 ale stracili go przez regulamin? Może oni się poczują oszukani jak obecne głosowanie przejdzie? A jesli tak zrobimy, to czy mogą głosować w obecnym głosowaniu? Komedia. Zobaczymy w ilu aktach.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Drogą ustawy olewamy konstytucję :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

juzzastary jestem i nie hce mi sie przegladac tego wszystkiego, a wiadomo, ze nie jest mowa o abstrakcyjnych tworach. Kto mialby stracic glos a nie chce dokladnie (w sensie ktory klub/ktore kluby)?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

W sumie chodzi o dwie rzeczy.
1 wymóg aktywnych klubowiczów, który w covidzie traci sens i gdzieś widzę usprawiedliwienia dla zmiany, ale od przyszlego sezonu.
2 fakt, że kluby, które nie zrobiły turniejów w 2021 mają mieć przedłużony głos z 2021 uzyksany w 2020 na 2022. To jest troche tak, że prowadzić do absurdalnej sytuacji, kiedy jak zbierzesz wystarczającą ilosc głosów możesz przeprowadzić przez LL głosowanie, które zapewni ci dożywotnio miejsce na LL, albo plus 10 głosów bo tak.

Wydaje mi się, że oczywiscie można zmieniać regulamin, ale nich to nie działa wstecz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

a czemu to ma byc wprowadzone w tym roku, a nie w poprzednim, w ktorym to lockdowny byly mocniejsze i znacznie ciezej sie robilo turnieje (nawet etc nie bylo)?

niemniej jak mowie. Nie wierze, ze dyskusja zostala rozpoczeta, oraz jest prowadzona w sposob czysto akademicki. Jestem pewien, ze jest ktos kto traci glos a mialby nie stracic i dlatego sie to zaczelo (nawet nie musza byc z jakichs powodow zwiazanych z liczeniem glosow. Po prostu ktos sie obudzil, ze traci glos nagle). Moznaby od razu powiedziec na kogo to wplywa, ze jest dyskusja

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Chyba nikt nie traci głosu, raczej zyskuje go kilka klubów, które nie robiły turniejów, przez to kluby, które były aktywne w 2021 mają mniejszy wpływ na głosowania w przyszłym sezonie.
Obrazek

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Kalesoner pisze: 15 gru 2021, o 11:08
2 fakt, że kluby, które nie zrobiły turniejów w 2021 mają mieć przedłużony głos z 2021 uzyksany w 2020 na 2022. To jest troche tak, że prowadzić do absurdalnej sytuacji, kiedy jak zbierzesz wystarczającą ilosc głosów możesz przeprowadzić przez LL głosowanie, które zapewni ci dożywotnio miejsce na LL, albo plus 10 głosów bo tak.
tu chyba nawet o 2019r sie rozchodzi, 2022 byłby 3 kadencją tej samej LL, czyli mandaty były zdobyte podczas 2019r.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Mnie to rozwala ta preambuła do głosowania:
Przejrzałem ranking ligi, porozmawiałem z częścią z obecnego LL
A jak ja to czytam:
Jako, że zostałem wybrany moderatorem ligówki i kilka osób wkurzyło się, że Furion przejebał głosowanie na Selekcjonera, ale nic nie mają w tej sprawie do powiedzenia, bo nie jeżdżą i nie organizują turniejów od 2 lat, to postanowiłem zostawić im furtkę na święta
Dobrze chociaż, że nie zagłosowałeś na (1), ale kształt tego głosowania też pozostawia wiele do życzenia - ja np. nie chciałbym pomijania podpunktów, ale ponieważ to jednokrotny wybór, to wiadomo, że nie zagłosujemy na (3), bo to byłby zwyczajnie nieważny głos.
Z nami nie gadałeś, a jesteśmy na scenie 15 lat z okładem. Ogólnie to wałem śmierdzi na kilometr, to tak jakbyś w Sejmie zaproponował głosowanie o przedłużenie mandatu dla wszystkich obecnych posłów.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Kocham was chłopaki :*

a tak formalniej - dziękuję, że przedstawiacie swoje zdanie. Na pewno kontrastuje mocno z paroma innymi osobami które także były oburzone obecnym kształtem głosowania. Chociaż ze zgoła odmiennych powodów (w ogóle dopuszczenia drugiej opcji)

reszta dla chętnych:
Generalnie sytuacja "covidowo-lockdownowa" w sezonie 2020 była dość niespodziewana i na pewno skład LL po sezonie 2020 byłby MOCNO ograniczony. Stąd tamto głosowanie rok temu założone przez Jarka o utrzymanie stołków mimo tego, że "ominięcie konstytucji ustawą" i łamanie "prawo nie działa wstecz" itd. Zresztą było minęło :) Jak dla mnie to o ile jednorazowo takie głosowanie ma sens tak drugi rok z rzędu słabo i w tym momencie chciałbym powoli wracać do normalności. W tym celu spojrzałem jak by wyglądało zastosowanie regulaminu wprost. Parę klubów które miały by głos dzięki organizacji turniejów niestety wyszło na "zbyt mało aktywne". Stąd propozycja kompromisu by ze względu na pandemię jednak zluzować obecne wymaganie regulaminowe, docenić tych co organizują i przyznać głos. A no i w międzyczasie sporo głosów padło podważających sensowność obecnego regulaminu na co powiedziałem, że może lepiej zróbmy teraz cokolwiek co ma szansę wejść w życie z nowym rokiem a potem prowadźmy długie dyskusje czy kryterium aktywności to od 4 czy 5 członków i czy od 1 lokala czy 3 turnieje dowolne czy 3+master czy co.
Opcja "utrzymania stołków" pozostała opcją z dwóch powodów:
1) głęboka wiara, że ludzie raczej zagłosują za opcją sprawiedliwą w ich sumieniu nad opcją która daje im więcej głosów. Nazwijcie mnie naiwnym ale jednak wygląda na to, że wygrywa opcja oddania stołków.
2) nie jest to bezprecedensowe w obliczu pandemii i warto dać ludziom wybór zamiast samozwańczo decydować udając, że mod to to samo co król (już niektórzy i tak twierdzą, że się rządzę mimo to*) a była to opcja o którą parę osób (w tym drugi mod) prosiło uwzględnić.

*- ciekawi mnie ile ludzi aktywnie patrzy w ligę, ile osób zerknęło w regulamin przy okazji głosowania i czy ktokolwiek sprawdził liczby które podałem czy tak po prostu każdy jednak wierzy, że wykonuję pewną pracę i proponuję pewne rozwiązania i staram się być sprawiedliwym nie tylko po to by nasze małe piekiełko brukować ale jednak aby było nam lepiej na przyszłość :) nie robię tego jakoś zaborczo - za każdym razem powtarzam tym co narzekają na regulamin - proponujcie rozwiązania.
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Coś mi się wydaje, ze chcesz powiedzieć, że ta kupa pachnie kwiatkami. Ja na przykład nie zastanawiam się czy opcja 1 jest lepsza niż 2, tylko czy to głosowanie w ogóle powinno się odbyć.

Czyli najpierw myślałeś, ze tylko opcja 1 tak/nie? Dobrze rozumiem? I mamy ci być wdzięczni, że nie założyłeś jeszcze bardziej bez sensu głosowania?

O jakim kompromisie mówisz? Między kim a kim? Między jakimi argumentami / opcjami ten kompromis? Gdzie te argumenty padły? Jakie dwie grupy wymogły na tobie tę salomonową decyzję?
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Po kolei odpowiem z przyjemnością ale nie wszystko zdążę teraz.
1. Czy to głosowanie powinno sie odbyć.
Otóż tak. Po pierwsze to zgodnie z regiem moderator powinien przedstawic do wgladu LL listę nowych LL z uzasadnieniem (za co głosy) i LL winna to sprawdzić i zaopiniować. Po drugie mod generalnie stawia głosowanie według widzimisię (to nie jest jakies wyjątkowe - zbierasz 3 LL i też stawiasz wedle widzimisię. Zwyczajnie liczymy wszyscy ze nikt tego nie będzie nadużywal i spamowal jakimis bezsensownymi glosowaniami dlatego kluby wybierają przedstawicieli a ll wybiera modów by jakoś zapewnić ten rozsadek w jakiś sposób). Po trzecie głosowania stoją ponad regulaminem i po to są właśnie by środowisko nie bylo więźniami własnego regulaminu (to tak w kwestii tego, że porównanie do konstytucji całkiem nietrafione bo odwrotnie to działa). To wszystko jest w regulaminie.
Abstrahując od regulaminu co do litery:
Tak uważam, że sytuacja kiedy z roku na rok byśmy nagle mieli spadek z 23 przedstawicieli na LL do ~7 głosów + wspomniane głosowanie "o utrzymanie stołków" sugerują, że mamy sytuację dość wyjatkową. Taka sytuacja wywołała skrajne uczucia i opinie a rolą moda jest mediowanie dyskursu co by LL funkcjonowało i środowisko nie doświadczyło zapaści legislacyjnej. Lepiej takie głosowanie postawić i sprawdzić opinię środowiska dla dobra środowiska niż ryzykować skrajnie niepopularne rozwiązanie. Wpisuję sie to też w stanie na straży regulaminu bo mimo wszystko alternatywne rozwiazania (ktore były proponowane!) mogły by stać od regulaminu jeszcze dalej a tak mamy jakąś ciągłość.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Hej Jarek, chciałbym zgłosić się na moda do LL. Biorę też głos JH na ligówce.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ranking nie działa. Coś wiadomo kiedy wstanie? Chciałem zgłosić wyniki turnieju, a nie znam ID turnieju.

ODPOWIEDZ