Ligowy Śmietnik

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Ligowy Śmietnik

Post autor: Kalesoner »

W ogóle mnie to nie dziwi.
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Byście już się jako LL samorozwiązali.
Nikomu ta instytucja niepotrzebna, autorytet żaden. Efektywność też, delikatnie mówiąc, znikoma.
Losowania, których sami nie umiecie zakończyć wpisaniem do regulaminu, którego większość z Was nie zna...
Odeszlibyście w pokoju.
Poważnie.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ok,

czasem pojawiaja sie tematy do omowienia - kto wowczas ma decydowac?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Prezes :lol2:

A tak na serio, to trochę Jacek ma rację. Chętnych do robienia masterów jest mniej niż miesięcy w roku. Takie akcje jak nie wysłanie przez Dyda wyników po 2 miesiącach i tak klepniecie bez zająknięcia, bo nie wierze, że sami sobie punkt do ligi poucinacie. Selekcjonerzy i tak się sami wybierają z bardzo wąskiego grona i mają 100% władzy nad tym kogo wybierają. Zawsze się ze 2 zgłosi. To co się dzieje z ligą i tak załatwia max 10 osób, które są organizatorami masterów. Co takiego jeszcze jest przez LL do uściślania?

Jednak skoro jest, działa i kogoś to cieszy, to niech zostanie, jako jakiś tam organ władzy wykonawczo-ustawodawczo-sądowniczej (pasiak :mrgreen: ).
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Problem nie jest w LL. Chętnych do robienia masterów jest tak mało, że o orgów trzeba dbać i być dla nich miłym. Niezaliczenie mastera, to możliwa obraza dla orga, a jak człowiek się obrazi i odpadnie ośrodek masterowy to scena będzie jeszcze biedniejsza. Stąd nawet orgowa wyjebka, którą prezentował Dydu na masterze i jak się okazuje po nim musi zostać puszczona płazem. Mineły już czasy kiedy org urabiał sie po łokcie a ludzie i tak krytykowali. Teraz przecietne turnieje dostają pochwały jakby były conajmniej GT.

Niestety, doczekaliśmy takich czasów i musimy z tym żyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Kalesoner jakie masz uwagi do organizacji mastera?

Co do wyników, wysłałem w kwietniu bo nie miałem czasu wcześniej, chyba nikt przez to nie cierpiał. W zesżłym roku gdybym nie zgłosil wynikow Włocławka to pewnie do dziś by ich nie było.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Regulamin jest precyzyjny w tym zakresie, nie będziemy się zgłaszać w przyszłym roku, chyba że taka opcja zostanie przegłosowana.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Regulamin już dawno nie przystaje do rzeczywistości.

Jestem za tym aby Laik założył głosowanie. Można od razu przegłosować zmianę regulaminu w tym zakresie (co do kar).

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dydu pisze:Kalesoner jakie masz uwagi do organizacji mastera?
jestem pewien, ze chodzi mu o to, ze graliscie w planszowki podczas mastera. Jesli dobrze pamietam to byla tez co najmniej jedna sytuacja gdy kogos zbyliscie w sprawie obsuw albo podobnych jesli chodzi o problemy przy grze nie dotyczacych zasad wprost. Nie pamietam jednak o co chodzilo i kogo dotyczylo juz.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Mi się tam nawet podoba, jest jakiś tam shame, jest potrzeba uaktywnienia innych orgów, którzy muszą się też nad tym pochylić.
W efekcie przechodzenie tego procesu może działać motywująco na innych aby nie dopuszczać do takich sytuacji.
Inaczej jest szansa że długi okres oczekiwania na wyniki będzie normą - w końcu zgłoszenie mastera trochę zajmuje i jak można lepiej to odkładać w czasie.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No nie udawaj głupiego Dydu, przecież tam byłes. Oh, wait może jednak nie? :D

Moim zdaniem mastera trzeba zaliczyć, bo fajnie jest jak są mastery. Ale nie fajnie jest, że nie chcemy zwracać uwagi na podstawowe problemy w obawie, ze ktoś się obrazi. Co jest sytuacją z goła odwrotna do tego co było jeszcze dwa lata temu kiedy po orgach można było jeździć za wszystko i za nic - co też mi się nie podobało. :P
Zaliczmy mastera, ale bądźmy też szczerzy. Fajnie jak org dba o swój turniej przed w trakcie i po nim.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Milczek pisze:Regulamin już dawno nie przystaje do rzeczywistości.

Jestem za tym aby Laik założył głosowanie. Można od razu przegłosować zmianę regulaminu w tym zakresie (co do kar).
pytanie jakie glosowanie, nad czym dokladnie?


Co do samego mastera byl bardzo dobrze zorganizowany, jedynie z wyslaniem wynikow wyszedl zonk - moim zdaniem to objaw szerszego problemu - nie dzialajacej poprawnie ligi od ktorej moim zdaniem powinnismy zaczac.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Jeśli chodzi o sam Master to poprosiłbym o 2 punkty:

1) zaliczenie mastera do rankingu.
2) możliwość ubiegania się klubu Legion o turniej rangi master w przyszłym sezonie.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Propinuję takie głosowanie:

I. Czy zgadzasz się na zaliczenie do Ogólnopolskiej Ligi WFB wyników Mastera Kraków/Zielonki (20-21.02.2016) pomimo ich niezgłoszenia w regulaminowym terminie (pkt 5.3.6)?
a) tak
b) nie

II. Czy zgadzasz się na zmianę (ze skutkiem wstecznym od 1 stycznia 2016 r.) pkt 5.3.6 Regulaminu Ligi:
Aktualna treść:
"5.3.6 Przesłać Koordynatorowi poprawne wyniki turnieju w postaci pliku tekstowego w ciągu 30 dni od daty zakończenia turnieju. Arkusz umożliwiający przygotowanie pliku z wynikami oraz instrukcja jak przygotować plik jest dostępna pod adresem http://ranking.wfb-pol.org/pliki.php.

a) Nie. Obecna treść jest odpowiednia.
b) Tak. Nowa treść: "5.3.6 Arkusz umożliwiający przygotowanie pliku z wynikami oraz instrukcja jak przygotować plik jest dostępna pod adresem http://ranking.wfb-pol.org/pliki.php"


Uzasadnienie:
W ten sposób w mocy zostanie treść pkt 5.3.7 który nakazuje przesłać wyniki mastera najszybciej jak to możliwe a nie w ciągu 30 dni.
Dzięki mocy wstecznej skutków organizatorów tego Mastera nie dotknie automatyzm pkt 5.4.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Kalesoner bez podtekstów co było źle zorganizowane na masterze?

Wyniki chętnie przesłalbym w terminie ale zaraz po masterze wyjechałem na szkolenie, wróciłem w połowie marca i miałem zapieprz w pracy, nikogo chyba nie zbawilo ich wysłanie w kwietniu. Zwłaszcza, że w zeszłym roku Kraków jako jeden z niewielu ośrodków wysłał wyniki w terminie a takiej burzy nikt nie robił.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dydu, nie podobało mi się że nie było Cie nigdy przy sędziówce, że musiałem Ci niemalże zrobić awanturę, zebyś podszedł do młodszych graczy, bo nie chciało Ci się wstać od gry, żeby z nimi porozmawiać. I co to za usprawiedliwanie z tym, że miałeś pracę i nie miałeś czasu? Czy tolerowałbyś takie usprawiedliwienie, gdybyś np zapłacił komuś za wysyłkę figurek? Analogia w tym przypadku nie jest wbrew pozorom taka odległa. Zgłoszenie wyników jest częścia obowiązków orga, za których wypełnienie między innymi gracze zapłacili. To jest coś za co powinieneś przeprosić graczy niezaleznie od sytuacji, no chyba, że leżałeś w szpitalu i niezależnie od tego czy LL tego mastera zaliczy czy nie.

Nie podoba mi się bardzo idea grającego organizatora i to nie ważne czy gra w batla (Laik) czy w planszówkę. Org musi mieć czas dla graczy, Ty go nie miałeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Kalesoner, Śliwek był sędzią głównym i z tego co ja widziałem był dostępny cały czas, jak ktoś do mnie podchodził to odpowiadałem od razu, tak samo było z Nemezisami, a że nie chcieli się zgodzić z moją decyzją to polecieli do Ciebie na skargę, i nie pamiętam żadnej awantury którą niby mi robiłeś.

Naprawdę porównujesz sprzedaż figurek na allegro z wysłaniem wyników z mastera? Czemu w zeszłym roku się tak nie ciskałeś o nie wysłane wyniki?

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Moze zamiast sie ciskac kto wyslal a kto nie wyslal wynikow warto sie zastanowic, co bedzie z liga w przyszlym roku... Skoro adeon ma zamiar z tym skonczyc, a chyba jakos watpie zeby komus przekazal taka ilosc danych, glownie osobowych.

Master juz po raz ktorys w zielonkach byl pod wzgledem organizacyjnym na swietnym poziomie, a to czy orgowie w tym czasie grali w planszowki czy w kolko i krzyzyk przy tak dobrej organizacji powinno malo kogo interesowac...

Zmienmy ten regulamin tak jak napisal Milczek i wreszcie skonczy sie problem z tym

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kalesoner po DMP obiecuje Ci jakis hejcik i flamik nawet jak mnie nie będzię :* w imię zasad!

Pssss... DMP zgłoszone za granicą a w Polsce dalej nic nie wiemy :(
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Wrzuce wrzuce ten regulamin, tylko mam dużo pracy i wyjazd i wracam dopiero w połowie czerwca. Dziś nie mogę bo pykam w planszóweczki. :wink:
Obrazek

ODPOWIEDZ