ETC Serbia 2013 - wieści z frontu

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Re: ETC Serbia 2013 - wieści z frontu

Post autor: Eldritch »

Akurat Solo słusznie zauważył, że brak Furiona był mocno odczuwalny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Chłopaki, poważnie - nie ma się z czego cieszyć! Jechaliśmy po złoto i tylko po złoto! 4. miejsce to nie blamaż, ale prawda jest taka, że dostaliśmy dwa mocne teamy, które nas wyzerowały.

Pozwolę sobie na krótką analizę (na podstawie tegorocznych wyników)

Rundy | Węgry | Włochy | Rosja | Niemcy | USA | Dania
Crus | 20 CHD | 10 CHD | 17 DOC | 0 LIZ | 10 EMP | 4 HE || 61
= im dalej w las wym gorzej. Eksperyment z Bestiami się nie powiódł!
Dębek | 12 VC | 10 HE | 18 EMP | 15 SK | 20 WOC | 8 DE || 83
= Mega stabilne wyniki. Na Dębka można jednak liczyć zawsze!
Fish | 19 OG | 20 WOC | 8 LIZ | 5 OG | 10 OG | 8 CHD || 70
= wyraźnie poniżej oczekiwań IMO, po pierwszym dniu obsys po kule
Golonka | 14 WOC | 12 LIZ | 19 WOC | 0 DOC | 18 DE | 7 OG || 70
= Stabilniej niż Krzyś, ale byłem przekonany, że miał być DPS
Kalafior | 15 LIZ | 20 SK | 19 VC | 8 VC | 0 VC | 3 VC || 65
= IMO mocno poniżej oczekiwań. W Kalafiorze widzieliśmy drugiego Dębka
Karli | 18 DOC | 0 DE | 11 DE | 8 HE | 20 BRE | 10 EMP || 67
= Najmniej stabilny element moim zdaniem. Może to kwestia parringów
Rince | 20 DE | 11 VC | 9 SK | 9 DF | 13 SK | 10 DOC || 72
= Wiadomo, podopora drużyny. Mistrz minorów, zrobił co do niego należało
Szaitis | 19 EMP | 16 DOC | 8 DF | 12 EMP | 14 HE | 11 OK || 80
= dobry pomysł na lata. Szaitis zrobił świetny wynik, mimo kilku beznadziejnych parowań

Właśnie - parowanie. Nie znam się może, ale:
Staś miał rozpę, której jedyną słabą stroną zwyczajowo jest psychologia. 3x z paniką i D&D?
Szaitis - dwa Banishmenty? HELLO?!
Kalafior - ile razy musiał przegrać z VC, żeby zapamiętać? Nie leży mu ten mecz
Golonka - totalnie nie kumałem jedynej wtopy jaką zaliczył. Jak masz armię bijącą z założenia no save, to nie dostawiasz tego do armii... bez pancerza. W dodatku nawet ja potrafię policzyć, ze przy takiej ilości wystawień jakie mają Orkowie, kazdy właściwie rzut na magię ma prawo zdobyć punkty


Na koniec: Dzięki chłopaki - za emocje, walkę i wygraną z Włochami. Szkoda, że zabrakło do złota - w przyszłym roku odrobicie!
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Marudzicie strasznie. W tym roku chłopaki od okrąglaków się odbili ze zeszłoroczną wpadkę. W tym roku słabiej poszło kwadratom.

Jednak nie zmienia to faktu że po raz kolejny nasze repry w 3 systemach pokazały że w naszym kraju świetnie się gra w bitewniaki i trzymamy najwyższy światowy poziom.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Szacun dla Chłopaków za walkę do końca... myślę, że gdyby nie było 25% szans na złoto to Panowie nie zrobiliby na stołach all-in-ów... a tak do ogłoszenia raportów z bite na moje proste oko wygląda. Dajmy Chłopakom czas na przegryzienie porażki (sukcesem tego nie nazwę) ale nie porażki z kretesem do czego było daleko... dwa paringi dostaliśmy maxa w plecy ale tak naprawdę nie zagrały nasze kminy z Niemcami - Dania to osobny epizod w związku z okolicznościami drugiego stołu i bliskości TOP1...

Nie zmienia to faktu, że Solo tutaj napisał dość ważną kwestię:
Solo pisze: jak to jest że taki Dębek który w teamie jest po to żeby brać najgorsze paringi punktuje a reszta czeka w kolejce do pośredniaka na wypłatę ??
Z tym pośredniakiem bym nie przesadzał bo jak zauważysz wszystkie paringi poza Węgrami były bardzo mocne... to nie Australia, Grecja czy Austria z 2010 roku tylko Włochy, Rosja, Niemcy i Dania.
Solo pisze:"coś nie zagrało", jasne że nie zagrało jak zamiast Furiona Mistrza Świata z 2012 r. chłopa który wygrał 2 Mastery na euro od początku booka HE na 8 ED, bierzecie Golonkę O&G który zagrał 1 mastera a Fisha LiZ mimo tego że w rankingu tą armią jest lepszy Golonka.
Co do tego "coś nie zagrało" mam tylko jedną obiekcję - analiza i wyciągnięcie wniosków pozostawmy chłopakom po powrocie kiedy napiszą raporty, a teraz bez siania fermentu skupmy się na czym innym... Argument z Golonką i Furionem trafny ale nie dajmy się zwariować...

Tak poza tym z 2010 roku znalazłem fajną wypowiedź Andana :D
Rince pisze:A jak przykladowo, Debkowi, w ostatniej bitwie wybuchnie duzy mag z gralami i przez to Polska spadnie z pierwszego na 4te miejsce ( bo taki byl scisk w czolowce ), to kazesz mu oddac za "transport" ? :) Nie swiruj, Blessie :F

Tez mi sie wydaje, ze powinni jechac najlepsi gracze poszczegolnymi armiami.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie ma co hejtować, bo to nic nie wniesie do tematu. Ale nie rozumiem podejścia niektórych wypowiadających się w tym temacie. Gratulujecie i cieszycie się z 4 miejsca, kiedy tak naprawdę powinni przyjechać ze złotem?

Ja ze swojej strony gratuluję Szaitisowi, Dębkowi i Rincowi. Bardzo dobre i stabilne wyniki, jak dla mnie pierwsi kandydaci do przyszłego teamu na ETC. Całej reszcie natomiast czegoś zabrakło i w kluczowych momentach nie podołali. Co było nie tak? Za małe ogranie, błędy taktyczne, jakies dziwne wymysły żeby zmieniać armie miesiąc przed ETC, lub być może po prostu zbyt duza pewność siebie i lekceważenie przeciwnika po wbiciu dwóch masek 1 dnia? Nie wiem, ale mam nadzieję że przyszły kapitan się tego dowie, wyciągnie wnioski z tegorocznych porażek (bo dwóch masek w plecy nie da się inaczej nazwać) i w przyszłym roku poprowadzi polską drużynę do zwycięstwa.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Podzielam opinie Dymitra. Nie ma z czego się cieszyć. Wątpię czy ktokolwiek przed turniejem brałby w ciemno trzecie miejsce jako dobry wynik, a wylądowaliśmy poza pudłem.

Podziękowania dla reprezentantów w szczególności dla osób które nie zawiodły Dębek, Szaitis, Rince.
\/\

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Graty za 4 miejsce.
Szkoda podium, ale zaryzykowaliście na koniec , jak się okazuje niepotrzebnie. Jednak, gdyby Wam się udało, to była by inna śpiewka. Gratuluję odważnej decyzji.

Niemcy pozamiatali, Chris, coś ty z nimi tam zrobił?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ewidentnie na tym euro wygrali Szaitis, Debek i Rince. Na nich trzeba budować zespół IMHO.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

...
Ostatnio zmieniony 14 sie 2013, o 08:32 przez QQrydza, łącznie zmieniany 1 raz.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dokładnie. Za wcześnie na takie stwierdzenia, bo nie wiadomo nawet czy będą zainteresowani ponownym udziałem (patrz przypadek Młodego).
Rotacja u nas w repie jest co roku dość znaczna.
W każdym razie zasłużyli na brawa, zwłaszcza imo Wujek który był blokerem nr 1, a naklepał najwięcej pts :shock:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ok, źle się wyraziłem. Nie tyle na nich, a na takich ludziach i stylu gry. Dziś są zwycięzcami, bez dwóch zdań
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

ryzykownie to ETC :) pewnie zanim zdążą chłopaki wrócić, komisja śledcza w sprawie "katastrofy serbskiej" będzie już czekać ;)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Napisałem, że podium było o włos, a nie złoto Pozatym napewno się zgodzisz, że skala porażki tegorocznej w porównaniu z tą z 2010 jest zupełnie inna.
Fakt. I całkowicie się zgadzam, że oba występy były zupełnie inne. W 2010 było żenujące pospolite ruszenie pod znakiem "ja i moi koledzy", w tym roku była porządna selekcja i przygotowania. Możliwe, że błędem było nie wzięcie HE, możliwe, że błędem były bestie, nie wiem. Mnie się wydaje, że błędem była taktyka robienia minorów, a przez to nie wpadały maski ratujące wynik drużyny. Ale to już imo wina selekcjonerów/coacha. Przecież mamy świetnych graczy, część z bardzo dużym doświadczeniem w reprezentacji i jest zupełnie niewiarygodne, że żaden z 8 Polaków nie wygrał z Duńczykiem (Szaitis dobrze zremisował :wink: )
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

ja jebie co za ludzie. skasowałem całego ogromnego posta bo chuj mnie trafia jak was czytam. jak to się mówi "w dupie byłeś, gówno widziałeś". Przypomina mi się tylko wywiad z Panem Kiełbasą który to wytypował najlepszy skład na ETC.

abstrahując - ponowne graty. Wiadomo że liczyliśmy na więcej. Ale w 7 edycji przynajmniej nie było taki gamebrakerowych czarów jak słońce, które wygrywa gry bez żadnego skilla. Weźcie to pod uwagę.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ale w 7 edycji nie było rerolla na panikę, a na bsb często brakowało slota. Też weź to pod uwagę ;)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

...
Ostatnio zmieniony 14 sie 2013, o 08:32 przez QQrydza, łącznie zmieniany 1 raz.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

a propo parowania Stasia to on sam dobrał sobie Lizaki, nie pamiętam co miał drugiego do wzięcia, ale to też wypadałoby wziąć pod uwagę... tak tylko pisze...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

-Qc- pisze:
Gasior pisze:Przypomina mi się tylko wywiad z Panem Kiełbasą który to wytypował najlepszy skład na ETC.
.
W którym już wtedy był Szaitis, Golonka, Rince... - czyżby prorok?
Szary Prorok, na pewno.
Szkoda że już wtedy nie wiedział że Ryży Epidemius na kierowcę Dochu jest najlepszym wyborem, tylko Panem Bąkiem próbował odwrócić uwagę.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

jakie to Polskie, bardzo dobre miejsce a my co? marudzimy i rozliczamy
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

...
Ostatnio zmieniony 14 sie 2013, o 08:32 przez QQrydza, łącznie zmieniany 1 raz.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ