Selekcjoneiros na ETC 2015

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Selekcjoneiros na ETC 2015

Post autor: swieta_barbara »

@Młody i temat selecjonerów:
nie ma mnie na ligówce, więc wypowiem się tutaj.
Osobiście uważam, że to słaby pomysł, strzał w kolano.
Dotychczasowy system dobrze się sprawdzał, nie wiem czemu chcecie go zmieniać?
Dochodzi do rozmycia odpowiedzialności, robi się klika jak za czasów Malala, no ogólnie słabo.
No i wreszcie, mocno kontrowersyjna jest dla mnie osoba Rinca, gościa który w czasie swojej rocznej kadencji na LS jawnie pokazał, że na wiele spraw ma wyeae. Ja osobiście nie zaufałbym mu w kwestii wyboru repy.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

To moze od razu 4 selekcjonerow? Albo pojdzmy krok dalej i zrobmy 8 :wink:
Nie zakladam z gory, ze to zly pomysl, ale jako gracz chcialbym uslyszec kilka merytorycznych argumentow, dlaczego warto zmieniac dzialajacy system.

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Jeżeli są 3 osoby które się ze sobą dogadują, to dlaczego komuś to nie pasuje?

Alternatywą jest głosowanie, czyli potencjalny problem. Jak dotąd nie było chyba problemu z dogadaniem się selekcjonerów, co roku w kadrze są jacyś debiutanci, więc nikt nie powinien napisać, że twardy beton nikogo nie dopuszcza.

Jeżeli chłopaki uznali, że się dogadają, to po co robić jakieś głosowania które już na starcie mogą spowodować jakieś problemy

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A dlaczego nie 5 osób, które się ze sobą dogadują?

Głosowanie będzie, jeśli chcemy zmienić obecny system, bo z głosem Jankiela aklamacja nie jest już możliwa (dzięki Kuba!).

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Mam podobne zastrzeżenia co Barbara. Jak chcemy coś zmieniać, to zróbmy to oficjalnie. Co jak co, ale czasu to nam teraz nie brakuje na tego typu rzeczy ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Z Rincem będzie prostszy wybór repy #dziesiątkarinca :D
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kosmo pisze:Z Rincem będzie prostszy wybór repy #dziesiątkarinca :D
Wreszcie merytorycznie się ktoś wypowiedział!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Szaitis pisze:Jeżeli są 3 osoby które się ze sobą dogadują, to dlaczego komuś to nie pasuje?

Alternatywą jest głosowanie, czyli potencjalny problem. Jak dotąd nie było chyba problemu z dogadaniem się selekcjonerów, co roku w kadrze są jacyś debiutanci, więc nikt nie powinien napisać, że twardy beton nikogo nie dopuszcza.

Jeżeli chłopaki uznali, że się dogadają, to po co robić jakieś głosowania które już na starcie mogą spowodować jakieś problemy
Abstrahując od argumentów, które przytacza Barbara.
Jeśli teraz przejdą 3 osoby to stworzymy paradoks.
- Co jeśli za rok ktoś (większość LL?, selekcjonerzy?) wymyśli, że potrzeba 5 albo 9 selekcjonerów - "bo przecież wszyscy się dobrze dogadują" (a kadra 2014 deklarowała że się świetnie dogadywali)?
- Co jeśli za rok układ w trójce selekcjonerów nie będzie już taki równomierny (przewaga któregoś ze środowisk lub brak reprezentanta któregoś z bardziej znaczących środowisk - a środowiska ciągle się zmieniają). Np. jeśli nagle pojawi się dwóch selekcjonerów z Wawy, to cokolwiek by nie robili (nawet jeśli zdobędą mistrzostwo) to i tak ktoś będzie czuł się pokrzywdzony/urażony/pominięty, itp.
- No i najważniejsze. Odpowiedzialność. Przy 1 lub 2 selekcjonerach odpowiedzialność jest jasna. Przy 3 po ewentualnej porażce zawsze jeden może zrzucać winę na pozostałych pod hasłem, że on myślał inaczej, ale został "przegłosowany"... i zaczyna się flame.

Poza tym w obecnym modelu selekcjonerzy mogą się konsultować z kim tylko zechcą, więc jeśli będą chcieli mogą brać pod uwagę również zdanie tego trzeciego, ale należy pamiętać, że to oni ponoszą odpowiedzialność za te decyzje.

Moim zdaniem "środowisko graczy ETC" (np. obecni selekcjonerzy) powinni wypracować wspólne stanowisko i przedstawić dwójkę, którą nominują na selekcjonerów 2015, a nie zmieniać system, bo nie potrafią lub nie chcą tej dwójki wybrać - w zeszłych ze sonach jakoś problemów nie było.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Skoro 3 się dogaduje to 1 z nich wystarczy. :)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Szaitis pisze:Jeżeli są 3 osoby które się ze sobą dogadują, to dlaczego komuś to nie pasuje?
Mało jest trójek, które się dobrze dogadują?
Tych 3 jest całkiem sporo pewnie i po wyborze którejkolwiek była by ta sama dyskusja. Dlaczego? Bo było to już ćwiczone. 3 osoby które za dobrze się dogadują to też nie jest za dobrze :P To miał być kompromis środowisk battlowych i tyle.
Co by nie powiedzieć o selekcjonerach to założenie było takie iż będą to ludzie apolityczni i akceptowalni przez większość środowiska nie budząc kontrowersji wokół siebie. Nie powie mi nikt, że Rince i Furion tacy są... Wiele osób ma zastrzeżenia bądź do jednego, bądź do obu nie na tle umiejętności prowadzenia gry a na tle wątpliwej moralności. Ciężko np. zaufać komuś kto deklaruje "swoją" listę umiejących grać i twierdzić, że reszta to statyści tudzież wyprosić u organizatora turnieju "własne" ograniczenia...

Swoją drogą, skąd pewność że DE/WoCH/HE będą mieściły się w pojęciu dobra armia na EURO w przyszłym sezonie? Może czas poczekać do początku roku z wyborem selekcjonera/ów? Bo w 3 coachów nie wierzy chyba nikt...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

swieta_barbara pisze: No i wreszcie, mocno kontrowersyjna jest dla mnie osoba Rinca, gościa który w czasie swojej rocznej kadencji na LS jawnie pokazał, że na wiele spraw ma wyeae. Ja osobiście nie zaufałbym mu w kwestii wyboru repy.
No tak, faktycznie, mam bardzo wyeae na sprawy kadry, co pokazuje konsekwntnie od 3 lat stojac za ta kadra murem i poswiecajac dla niej mnostwo czasu.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nic nie wiem o sprawach kadry, bo nie mam dostępu do Waszego wewnętrznego forum.
Wiem natomiast, że na wiele spraw gwiżdżesz, jak np. wspomniana wcześniej LS czy klucz na BoBie. Hasło umywam od tego rince też nie wzięło się z niczego.
Żeby nie było - nic nie mam do Twoich umiejętności, jesteś świetnym zawodnikiem, co udowodniłeś po raz trzeci na ETC i sądzę, że niezależnie od ostatecznej kompozycji poradzisz sobie, bo grasz dużo i równo.
Jednocześnie arogancja i pewność siebie (ot, wspomniana 10tka Rinca) w moich oczach przekreślają Cię jako selekcjonera.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Nadchodzi czas zmian!

Obrazek
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Wygrałeś internet :mrgreen:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Haha, mocne :D
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

=D> =D> =D>
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ooooo, Vuduuu, jak zwykle mistrz ;)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

To jest normalna sprawa że chcą żeby ich było więcej - podświadomy mechanizm obronny - jak się coś nie uda to odpowiedzialność się rozdzieli.... Imo powinno być tak jak w każdym normalnym sporcie - 1 trener głowny i np. 2 asystentów- wtedy będzie wiadomo kogo zjebać :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Przy okazji siedzenia nad robotą i grzebania w przeróżnych ustawowych wytycznych odnośnie do do osób obejmujących funkcje zarządcze, znalazłem coś co ewidentnie skojarzyło mi się z zaistniałą sytuacją.
1) ich kwalifikacje zawodowe, wiedza i doświadczenie są odpowiednie, aby umożliwić prawidłowe i ostrożne zarządzanie (kompetencje) oraz
2) są osobami uczciwymi i cieszącymi się nieposzlakowaną opinią (reputacja).
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Te, prawnik, jeszcze im dorzuć odpowiedzialność majątkową... ;)

W sumie to byłby ciekawy eksperyment: 2 selekcjonerów w postaci Furiona i Rinca - obaj "mają skilla" i obaj raczej się "nie obcinają", a brak trzeciego "języczka u wagi" powoduje, że muszą się dogadać (Młody - to nie personalnie do Ciebie, ale na potrzeby eksperymentu). Albo wyjdzie prawdziwa "bomba", albo się kompletnie rozjedzie - w każdym razie opcji "środkowej" nie widzę. :)

ODPOWIEDZ