ETC 2015

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Re: ETC 2015

Post autor: Never »

Porąbało ich? Dlaczego Lore of Hashut ma mieć tylko 4 kostki na magię tak samo jak Lore of Death tak jak kiedyś?

Szkoda, że do CHadecji nie dodadzą putrid knights, w końcu to też chaos;)
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Soulferin pisze:Nie wiem czemu wszyscy narzekaja na specjali, fajny pomysl, tylko urozmaica gre
kilka armii ma naprawdę przegiętych speciali, a kilka ma mega dennych. W większości to jakieś pomyłki, albo w zasadach albo w punktach.

Ja osobiście nie uznaje specjali w grach poniżej 5-6 tysięcy. Są to postacie wyjątkowe a głównie fluffowe, i gra powinna być taka sama. Przykład zdecydowana większości armii WoC będziesz miał trolle w corach, i resztę to bohaterowie, w ten sposób nie musisz wystawiać core'ów.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

przecież speciale jak teclis, kairos, epidemius czy throgg beda pocięci....
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Są dwa podejścia do specjali.

Podejście konserwatywne dzieli ich na przegiętych i niegrywalnych, co oznacza że najlepiej ich wywalić wszystkich, bo przegiętych trzeba banować/kompować, a niegrywalnych i tak nikt nie weźmie. Rozwiązanie proste i skuteczne, tylko że przy okazji zmniejsza nieco możliwości składania rozp.

Podejście liberalne zakłada, że może ktoś jednak weźmie tych pojedynczych w miarę zbalansowanych speców. Może ten ktoś będzie miał na nich pomysł i stworzy ciekawą rozpę. To podejście daje jakieś nowe opcje w składaniu rozpisek, ale zmusza do niezwykle niewdzięcznej pracy nad kompowaniem przegiętych speców, tworzeniem nowych linijek ograniczeń i całym flejmem z tym związanym.

Nie ma idealnego wyjścia, ale na coś trzeba się zdecydować. Na szczęście nie jest to kluczowy problem AR.comu.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

a gdyby tak zastosować politykę faktów dokonanych? są turnieje na których organizator nie sprawdza rozpisek. nie raz kusiło mnie żeby wsadzić zabronionego gobo speca na wilku albo pajonku i zobaczyć reakcję przeciwnika. należy przy tym podkreślić warzywny poziom mojego grania i zupełny brak aspiracji batlowych dzięki czemu "top" jest niezagrożony. w razie oporu u przeciwnika należy go bezlitośnie wyśmiać że się boi, że jak mu tak zależy na wyniku to przecież i tak wygra mastera itp.. takie incydenty dziejące się na peryferiach mastera uważam za pożyteczne. przypomnę tylko że na poważnym turnieju jakim był dmś mieliśmy w drużynie 2x ogry i nikomu korona z głowy nie spadła.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ja tak nawet pojechałem na mastera ze Skarsnikiem i zagrałem z nim wszystkie bitwy bez żadnych spin. Za każdym razem przeciwnik dostawał dwie rozpy i mógł wybrac z którą zagra. Jedna była dla zachęty legalna i pure PG :mrgreen:
Sprawa byłą uzgodniona z orgiem. Może to jest dobre rozwiązanie?

Pozdrawiam

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

tyle że mieszacie granie turniejowo-warzywne z graniem na etc, a po to jest komp...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

dla mnie etc determinuje 90% masterów. a co do samej imprezy euro to niech sobie grają jak chcą.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Sorry za braki informacji.

Dzisiaj o 17 mamy skype konferencję (wiecie jak ciężko dogadać termin konfy spędzającego z dziećmi wieczorami czas Angola z Amerykaninem?) gdzie będziemy dogadywać już konkretne armie. Mamy nadzieję dzisiaj mieć już takie working version, że chociaż jakieś testy będzie można porobić. Oczywiście ją tu wrzucę. W kwestii specjali na razie leżą z boku, gdyż ustaliliśmy, że najpierw robimy drafta by ludzie mieli do testów a następnie dopiero będziemy go wzbogacać o specjalnych charakterów.

Swoją drogą przegapiłem okazję na trolla wszechczasów. Mogłem o północy zmienić tą ofertę na Gorzów:
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 3&t=125203

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

kudłaty pisze: Swoją drogą przegapiłem okazję na trolla wszechczasów. Mogłem o północy zmienić tą ofertę na Gorzów:
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 3&t=125203
ETC2016 w Polsce?
Serio nikt inny się nie zgłosił, umiera to wfb, umiera...
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Spokojnie. Ubiegają się jeszcze Rumuni (!) Grecy i Niemcy tylko dogadują jeszcze szczególy.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Rumunia i Grecja... Oby to nie przeszlo. Szkoda tej Hiszpanii z zeszlego roku.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Aaaa, myslałem że jest 1 zgłoszenie.
To dobrze, że będą aż 4 kandydatury. Już się bałem, że nikomu się nie chce robić ETC. Taki rozkwit mnie cieszy :)
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Cauliflower pisze:Aaaa, myslałem że jest 1 zgłoszenie.
To dobrze, że będą aż 4 kandydatury. Już się bałem, że nikomu się nie chce robić ETC. Taki rozkwit mnie cieszy :)
Na bank przedłużą termin. Problemem są flamesy w tym całym układzie. Makiety do rozegrania tego ETC w FOW mają realnie Angole, Niemcy, Polacy i ewentualnie Serbowie. Czesi się na tym pewnie trochę przejadą bo będą jakieś niesamowite kwoty płacić Serbom. Dydu musiał odwołać kandydaturę Krakowa, bo nie miał skąd wziąć i przewieźć terenów. Te ich dioramy owszem są mega fajne, ale nawet Poznań będący jednym z największych ośrodków w kraju musi przeznaczyć na ter tereny na transport/naprawy/dorobienie 2000-2500E.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

kudłaty pisze: Mamy nadzieję dzisiaj mieć już takie working version, że chociaż jakieś testy będzie można porobić. Oczywiście ją tu wrzucę.

No i jak z "working version" ? udalo sie cos ustalic?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Powinnismy miec tyle cierpliwosci co do poprzednieo final drafta - czyt. chlopaki maja czas do marca komfortowo :) zrobienie fajnego draft to nie robota na jedna posiadówkę na skype'ie (imo).
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Powody rodzinne. Odwołali konfę.

@QC jasne. Ale fajnie jest mieć taki podstawowy zamysł na podstawie którego potem będziesz pracował dalej.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Ważne jest też aby był czas na przeprowadzenie playtestów, żeby zobaczyć jak w praktyce sprawdzają się dane rozwiązania.
Poza tym każdy wie, że najlepsza cześć tego hobby to kminy nad nową rozpą :wink:

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Królik pisze: Poza tym każdy wie, że najlepsza cześć tego hobby to kminy nad nową rozpą :wink:
Nie, najlepsza część tego hobby to bezlitosne wgniatanie swojego przeciwnika w stół i patrzenie w jego maślane oczy odliczające czas do ostatecznej klęski! :twisted: :twisted: :twisted:



P.S. Działa podwójnie jak jest Niemcem lub Ruskiem :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Cauliflower pisze: Nie, najlepsza część tego hobby to bezlitosne wgniatanie swojego przeciwnika w stół i patrzenie w jego maślane oczy odliczające czas do ostatecznej klęski! :twisted: :twisted: :twisted:
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: Crush your enemies. See them driven before you. Hear the lamentations of their women.

ODPOWIEDZ